EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Otrex
Przeglądając wątki w tym dziale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie od niedawna pytanie. Czy tak na prawdę redukujemy ilość "obcych i złych" substancji jakie dostarczmy naszemu organizmowi. Zaniepokoił mnie mianowicie osad jaki pojawia się na dripie po całym dniu wapowania. Co to jest? Twarde, jak swego rodzaju skorupa. Niepokoi mnie a w zasadzie ciekawi, ile takiej warstwy pozostaje w naszym organizmie. Wszyscy mówią, o tym, że analogi "zaklejają" oskrzela i pęcherzyki płucne, A to co mamy na ustniku? Na pewno zostaje sporo na zębach, a co dalej? Czy ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat?
By Otrex
Gepetto pisze:to co zostaje na "ustniku" czyli dripie , to twoja martwa tkanka z wargi :D

Tak zwłaszcza wewnątrz...
Awatar użytkownika
By Baushoku
nie mam pojecia gdzie masz jakis nalot na dripie...
aczkolwiek e-papieros jest pozbawiony substacji smolistych.

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:17 --

Otrex pisze:
Gepetto pisze:to co zostaje na "ustniku" czyli dripie , to twoja martwa tkanka z wargi :D

masz, dripa z Hogwartu ; o
Awatar użytkownika
By Goldi
Ja używam plastikowych przezroczystych dripków co umożliwia obserwację wnętrza dripu z zewnątrz. :wink: Niestety żadnej skorupy nie zaobserwowałem. :zakrecony
Awatar użytkownika
By jsakic19
E - papieros jest pozbawiony substancji smolistych. Nigdy nie spotkałem się z nalotem na dripie spowodowanym parowaniem liquidu. Zapewne to jakiś brud, który przypadkiem dostał się do twojego ustnika.
By Gepetto
Otrex pisze:

Nie napisałeś czy wewnatrz czy na zewnatrz ,
u mnie jakoś nic nie zostaje na dripie wewnątrz , wiec nie wiem o czym piszesz :D
Awatar użytkownika
By Baushoku
Otrex pisze:Przeglądając wątki w tym dziale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie od niedawna pytanie. Czy tak na prawdę redukujemy ilość "obcych i złych" substancji jakie dostarczmy naszemu organizmowi. Zaniepokoił mnie mianowicie osad jaki pojawia się na dripie po całym dniu wapowania. Co to jest? Twarde, jak swego rodzaju skorupa. Niepokoi mnie a w zasadzie ciekawi, ile takiej warstwy pozostaje w naszym organizmie. Wszyscy mówią, o tym, że analogi "zaklejają" oskrzela i pęcherzyki płucne, A to co mamy na ustniku? Na pewno zostaje sporo na zębach, a co dalej? Czy ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat?

Trzymasz fajka niewiadomo gdzie, nasypało Ci sie pewnie okruszków czy innych paprochów do dripa, i stekasz :zakrecony
Awatar użytkownika
By Szaddam
I u mnie nigdy coś, jak w opisie, nie wystąpiło. Na grzałce i owszem, ale to zwęglone pozostałości po liquidzie.
By Otrex
No to może jestem wyjątkiem. Na moich metalowych, po tygodniu wapowania wewnątrz, po stronie ust zawsze zbiera się cienka skorupka, gdybym nie czyścił, to pewnie po roku nie dało by się zassać. Ale ja zawsze miałem inaczej jak reszta świata.
Awatar użytkownika
By Goldi
Otrex pisze:Ale ja zawsze miałem inaczej jak reszta świata.

No to pewnie dlatego tak się dzieje.
Awatar użytkownika
By xacax
Sądzę że ewentualny osad zbierający się wewnątrz dripa ma się kijowymi liquidami, bo istotnie póki nie zacząłem robić samogonów, przy niektórych tytoniówkach czasem coś się tam zbierało.
Inna kwestia że w niektórych przypadkach osady mogą być spowodowane przepalaną grzałką, a raczej nagarem który odrywa się przy zaciągnieciu z grzałki i osadza na dripie. Taka jest moja hipoteza. :P
Awatar użytkownika
By Szymon1988
Najpierw piszesz ze po całym dniu wapowania, a teraz że po tygodniu. Zresztą nie ma to znaczenia, ja też nic takiego nie zauważyłem. Może używasz jakiś niewiadomego pochodzenia liquidów ?
Awatar użytkownika
By bea0505
Otrex no to jest nas dwoje ,,innych ,, bo mi sie tez zbiera ,no może nie ,,skorupka,,ale jakiś ,,syf :shock: ,który czyszczę patyczkiem do uszu :roll:
By Otrex
jsakic19 pisze:Skąd masz te liquidy - nazwa, link?

Najróżniejsze - Blue Mist, Aromativ, e-Boss, a także robione przeze mnie na bazach Dirty Neutral, VPG 70/30 - inawery, + aromaty inawery.
Awatar użytkownika
By tajwoj
-> Otrex
"...e-papieros jest pozbawiony substancji smolistych."
Powyższe jest aksjomatem i w związku z tym nie wymaga żadnego dowodu.

Teoria o niskiej szkodliwości e-palenia lub jak kto woli wapowania, była wywiedziona na podstawie przeciętnego składu płynu, czyli gliceryna, glikol, trochę wody, może dodatek alkoholu i jakieś aromaty i założeniu braku spalania w e-papierosie oraz z potrzeb marketingowych przy wprowadzaniu produktu na rynek.
Ale my wchłaniamy opary tych substancji, mających w pobliżu grzałki temperaturę w okolicach 200 Celsjuszy.
Przy wielości składników i takiej temperaturze mogą zachodzić przeróżne reakcje miedzy nimi i skład wdychanych oparów może być rożny od składu płynu wlanego do parownika.

Ciekawe byłoby przepuszczenie par z parownika przez ustrojstwo podobne do tych:
http://www.borgwaldt.de/cms/borgwaldt-k ... hinen.html
http://onares.org/csm.html
Taifun GTR RTA clone

Hej, właśnie trzymam w ręku i podziwiam klona Tai[…]

Witam. Wapuję modem IStick Pico i grzałkami ASPIRE[…]

Aegis mini 80W, a RDA?

Witam, mam małe pytanie. Otóż czy dałoby rade vapo[…]

E-papieros dla amatora

Cześć! Proszę Was o pomoc w wyborze pierwszego e-p[…]