EPF
Awatar użytkownika
By Goldi
#682928
Tytuł ma być chwytliwy. Nie zawsze jest zgodny z dalszą treścią artykułu. Normalne zjawisko na portalach internetowych.
By romek romek
#682936
E-palenie to nowość, szybko się rozpowszechnia, więc budzi zainteresowanie mediów. A że w większości pracują tam wklepywacze (nie mylić z dziennikarzami), nieznający języka polskiego ani niemający nic do powiedzenia od siebie, więc efekty bywają różne: od komicznych do sensownych.
Teraz o wypowiedź poproszono sam najwyższy majestat, czyli strażnika miejskiego: "Mamy związane ręce - przyznaje Andrzej Nowak, rzecznik Straży Miejskiej".
Cholera, szkoda, że nie obcięte...
Awatar użytkownika
By jano0244
#682974
Jeśli nie spadnie na ziemię wielki samolot, w którego katastrofie ginie kilkaset osób, jeśli nie walnie w Ziemię ogromny meteoryt, wywołując katastrofę, jeśli kolejny wariat/furiat nie zastrzeli na ulicy kilkudziesięciu osób, to o czym mają rzeźbić pismacy. O tym, co jest popularne i rokujące przyszłość. Tylko oczywiście w taki sposób, aby wywołać sensację. Ręce opadają, inne rzeczy zresztą też.....
Awatar użytkownika
By aron
#682977
tytuł porażka *SMOKEKING*
naczelny powinien najpierw przeczytać co ktoś z jego pseudo dziennikarzy nabazgrał . W/g mnie nie został rzetelnie przedstawiony materiał z badań brak wykresów ,które obrazują jaka jest różnica między śmierdzielem a efajką .

Wczoraj miałem pogawędkę z koleżanka w pracy ,która zarzuciła mi ,że bierne epalenie też jest bardzo szkodliwe i zgłosiła sprawę do swojego przełożonego , bo przeczytała tego typu artykuł ,czyli mało rzetelny .
Żadne argumenty do niej nie trafiały do momentu aż kazałem jej wysypać zawartość torebki i pokazałem ,że więcej ona codziennie żre i wklepuje w siebie gliceryny i glikolu niż ja inhaluję .
Dodatkowo dostała dzisiaj wyniki badań na maila .Zobaczymy jakie argumenty będzie miała w poniedziałek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Tender
#683118
Nie wymagam wiele, ale jak daje po oczach sprzecznością już w pierwszym zdaniu, to mnie nosi. Po efajaku da się przejechać z sensem, z czego tu robić tanią sensację. W żadną stronę nie należy przesadzać, nałogi ludzka rzecz.
Awatar użytkownika
By szoferek
#683129
- Przy podgrzaniu do 200 stopni Celsjusza z tych substancji mogą uwalniać się związki rakotwórcze. Ich stężenie jest jednak zdecydowanie mniejsze aniżeli w przypadku tradycyjnych papierosów - mówi prof. Sobczak, choć zastrzega, że te optymistyczne dane mogą łatwo ulec pogorszeniu, jeśli do produkcji elektronicznego papierosa zostałaby wykorzystana nikotyna gorszej jakości (stąd też podejrzenia u kupujących powinny wzbudzić e-papierosy pozbawione dokładnej informacji o ich składzie).

Czyli ktoś twierdzi, że do produkcji e fajka Jest potrzebna nikotyna???? Czegoś nie kumam.
Awatar użytkownika
By venom_666
#683131
bełkot... jakby to nikotyna była rakotwórcza.... i to przy 200 stopniach...
Się komuś pomyliło z akroleiną chyba... no ale to tylko pismaki....
Sensacja musi być....
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#683220
szoferek pisze:Czyli ktoś twierdzi, że do produkcji e fajka Jest potrzebna nikotyna???? Czegoś nie kumam.


Do chemii w baterii pewnie dodają a potem przechodzi energią do LQ. :wink:
Ciekawe, że źródło i ten artykuł mają identyczną co do sekundy godzinę publikacji.
Awatar użytkownika
By Tender
#683260
To jest jeden wydawca, pawel_aa :) PolskatheTimes wydaje Polska (główne) oraz lokalne mutacje, zresztą zwykle to są lokalne tytuły, przejęte kiedyś - Dziennik Bałtycki, Zachodni i inne takie. Pełną listę znajdziesz w prawym górnym rogu.
Awatar użytkownika
By sohers
#683311
Moim zdaniem to przez rozdmuchiwanie przez tych jełopów pismaków tematów o e-fajkach tylko przyspieszy nasz koniec e-palenia :?
Awatar użytkownika
By aron
#683330
sohers pisze:Moim zdaniem to przez rozdmuchiwanie przez tych jełopów pismaków tematów o e-fajkach tylko przyspieszy nasz koniec e-palenia :?


Oby nie .
Uważam ,ze jest nas za mało na dzień dzisiejszy w porównaniu do palących analogi i na razie strata nie jest aż tak duża .Ważne jest żeby pojawiające się artykuły były napisane w sposób rzetelny , a nie tak jak ten bełkot gdzie sam tytuł ustawia teść w złym świetle dla ludzi nie w temacie np.kumpela z pracy.
Z drugiej strony jeżeli chcą nałożyć akcyzę na lq to tą akcyzą powinny być objęte wszystkie prochy ,plasterki ,gumy i inne nieskuteczne środki z zawartością nikotyny a na dzień dzisiejszy nic takiego nie ma .Te środki tak samo podobno pomagają zwalczyć nałóg palenia ,w moim przypadku działało to na krótka metę .
Ostatnio zmieniony 03 mar 2013, 01:17 przez aron, łącznie zmieniany 1 raz.
By Artdrako
#683380
Czego oczekiwać,w latach 60 pojawiły się pierwsze badania nad temat szkodliwości papierosów.Efektem tego było powstanie konsorcjum zrzeszające wszystkich dużych producentów tytoniu oraz duży budżet na opłacanie swoich dziennikarzy oraz naukowców.E-papieros jest bardzo dużym zagrożeniem dla nich wiec rożne dziwne artykuły i nie zbyt rzetelne badania będą produkowane bo oni mają kasę żeby płacić i zawsze się ktoś znajdzie chętny na tą kasę.
By Romek79
#683388
"dziennikarze" czasem takie bzdury w tv,czy internecie przedstawiają,że logiki żadnej w tym nie ma.Często istotę sprawy przekłamują,tak iż widzowi,czytelnikowi kierunkują myślenie a,kto nie zna sprawy łyka to i sieje ich bzdury w okół siebie...
Mnie zawsze wk.. że chcą zalegalizować posiadanie narkotyków na własny użytek oczywiście z zakazem sprzedaży.Ten Kraj jest chory, "Ryba psuje się od głowy"
By monin
#683511
"Przy podgrzaniu do 200 stopni Celsjusza z tych substancji mogą uwalniać się związki rakotwórcze"

Znowu wielcy naukowcy szafują słowem "mogą".....

Mogą to, mogą tamto i co to ma wspólnego z nauką ?
By user
#683512
monin pisze:"Przy podgrzaniu do 200 stopni Celsjusza z tych substancji mogą uwalniać się związki rakotwórcze"

Znowu wielcy naukowcy szafują słowem "mogą".....

Mogą to, mogą tamto i co to ma wspólnego z nauką ?

Poczytaj troszke. Szafuja bo moga.


reed - TapataiPhonicznie
By mariuszrej
#683669
"- Pasażer może wnieść na pokład elektroniczny papieros, ale nie ma mowy, aby mógł z niego skorzystać. Taka sytuacja w skrajnym przypadku mogłaby się skończyć tym, że pilot podjąłby decyzję o przerwaniu lotu i lądowaniu na lotnisku awaryjnym, a to pociągnęłoby za sobą gigantyczne koszty - mówi Adamczyk. "

Skrajny przypadek; Totalne zamglenie w kabinie?:))
By flyingdutchman
#684040
Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Jeden palacz analogów mniej mniejsze wpływy z akcyzy. Tysiące E-Fajczarzy.........wielkie straty. Bo to w gruncie rzeczy nie o zdrowie chodzi ( bo gdyby chodziło to wprowadzono by całkowity zakaz jarania analogów i sprzedaży również).
Kasa i tylko kasa rządzi tym całym dziadostwem, a dziennikarze napiszą to co muszą. Czasy mamy takie, że trudno dziś znaleźć pracę nawet jak masz kilka fakultetów, znasz kilka języków.
A może się mylę......... :?:

Spokojnie można korzystać z e-papierosa na pokładzie samolotu - w toalecie


Tego to nie chce mi się nawet komentować. Podobny post jak ten gdzie kolego chciał jarać e-fajka w kine.
Awatar użytkownika
By aron
#684598
flyingdutchman pisze:Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Jeden palacz analogów mniej mniejsze wpływy z akcyzy. Tysiące E-Fajczarzy.........wielkie straty. Bo to w gruncie rzeczy nie o zdrowie chodzi ( bo gdyby chodziło to wprowadzono by całkowity zakaz jarania analogów i sprzedaży również).
Kasa i tylko kasa rządzi tym całym dziadostwem, a dziennikarze napiszą to co muszą. Czasy mamy takie, że trudno dziś znaleźć pracę nawet jak masz kilka fakultetów, znasz kilka języków.
A może się mylę......... :?:

Spokojnie można korzystać z e-papierosa na pokładzie samolotu - w toalecie


Tego to nie chce mi się nawet komentować. Podobny post jak ten gdzie kolego chciał jarać e-fajka w kine.


w ostatnim rzędzie myślę ,że bez problemu
By redzi79
#685262
mnie to i tak ten system dziwi kasa z akcyzy a czy ktos policzyl ile wydaje panstwo na leczenie palaczy analogow? wydaje mi sie ze wiecej a od e-fajek wara.palilem 2 paki analogow od 45 dni e-fajki i o wiele lepiej sie czuje
ps.sorry za pisownie klawiatura popsuta
Awatar użytkownika
By refurbished
#685268
Najbardziej restrykcyjne prawo obowiązuje jednak w Hongkongu, gdzie nie można nie tylko kupić, ale nawet posiadać takich urządzeń!

Doprawdy? Ale produkować to co innego?
Awatar użytkownika
By assan18
#685384
Ten artykuł to kolejny argument ze rynek e fajek powinien być jakąś kontrolowany i ze powinny być zrobione jakieś solidne badania jak to wogule wpływa na zdrowie.
I może wtedy skończyłby sie ten dziennikarski bełkot.
A tak to mamy zalew chińskiego badziewia i do końca nie wiemy, czym sie inhalujemy.
By R4di_savante
#685756
Spokojnie. Publikacje w internecie rządzą się swoimi prawami. Taki chwytliwy tytuł ma lepszą klikalność. Nie od wczoraj wiadomo że ZŁE :evil: :twisted: wiadomości sprzedają się lepiej.

Wejdźcie na interia.pl wg mnie wiodą prym w publikowaniu na głównej tytułów zupełnie niezwiązanych z tematem artykułu.

Ja już przestałem zwracać uwagę na pismaki.
Awatar użytkownika
By emi
#685775
Nie uważam by tytuł był oderwany od treści. Użyto zwrotu "także szkodzą", a z treści nie wynika by były całkowicie nieszkodliwe.
Oczywiście można było napisać "szkodzą mniej", ale to już kwestia nastawienia i odpowiedzialności za słowa.

Tyle w temacie tematu ;-)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.