EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By gosiex
#13241
Czy zauważlyliście u siebie syndrom mocno wysuszonego gardła? E papierosa (Mild M401) palę od półtora tygodnia. Rzuciłam normalne fajki w zeszłą środę - od tamtego czasu zapaliłam tylko 3 zwykłe, bo bateria mi padła na imprezie. Ogólnie w ogóle nie ciągnie mnie do normalnych papierosów, co uważam za ogromny sukces. Martwi mnie jednak jedna rzecz - mam wrażenie, że jak trochę sobie popalę przy wieczornej herbatce (niedużo, 20 machów), następnego dnia rano mam wrażenie, że moje gardło jest wysuszone. Obecnie od 5 dni mam zaplenie gardła i nie wiem czy wspomniala suchość byla spowodowana nadchodzącą infekcją, czy to e-fajek spowodował podrażnienie i doprowadził do zapalenia. Palę wkłady o High zawart. nikotyny. Czy ktoś z Was zaobserwował u siebie coś podobnego? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
By lesmie
#13270
Wysusza gardło, może dlatego że PG jest silnie higroskopijny i chłonie wilgoć z jamy ustnej, gardła, a może i z płuc również i nie wiadomo czy po wielu latach nie będzie to miało jakiegoś szkodliwego wpływu.
Awatar użytkownika
By Friend
#14214
A ja w tym sezonie jesień-wiosna nie złapałem żadnej infekcji!
Uważam to za sukces PG, bakterie zostały otoczone i sie poddały :)
Awatar użytkownika
By Tusia
#14228
A ja chorowałam i...bardzo długo po zaprzestaniu leczenia (antybiotyk) mam problemy z odkrztuszeniem wydzieliny z płuc...gęsto choć mało...Katar też był bardzo gęsty choć bez bakterii...może przez to wyciągnięcie wody przez PG...normalnie jak podeschnięty kisiel. Rano odczuwam duszność zanim się nie nawilżę kawką z mlekiem i nie pokaszlę trochę. Jednak być może i bez e-fajek byłoby to samo...w końcu 23 lata palenia mam za sobą...
Awatar użytkownika
By quasimodia
#14234
Tusia pisze:Jednak być może i bez e-fajek byłoby to samo...w końcu 23 lata palenia mam za sobą...

Dokładnie tak samo myślę. Choć mam trochę inne i nawet bardziej męczące objawy, wcale się tym nie przejmuję.
Awatar użytkownika
By quasimodia
#14237
dr.flower pisze:A to też potwierdzę , super samopoczucie było na początku , to już są raczej efekty e-palenia, zagęszczamy się powoli .

Nie zapominaj, że organizm oczyszcza się długo i powoli.
Czasem może to być nieprzyjemne. Jak przez dziesięciolecia zbierały się w nim różne smoły i inne nieprzyjemne substancje, to trudno się dziwić, że nie wyrzucił ich np. jedną kulką flegmy. Wyobraź sobie, co by to było.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2009, 12:19 przez quasimodia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tusia
#14240
Jeżeli się tak zagęszczamy to niezbyt dobrze...ciekawe jak krew ? Trzeba by jakieś badania regularnie robić. Na razie można 1 aspirynkę dziennie sobie stosować zapobiegawczo przeciw zatorowo.
Awatar użytkownika
By Tusia
#14243
A właśnie co z Brzechem ??? Żyje ??? :wink: Bo jakoś go na forum mało ... a czuł się nie najlepiej...martwię się ...
A ja strasznie nie lubię pić wody... :?
Awatar użytkownika
By MALY001
#14246
wszystko jest uzależnione od ilości palenia.... jak nie mam czasu to pale mało i nie czuje żadnych oznak suchego gardła... natomiast ja np. siedzę przed kompem i mam zasilanie z USB to muszę popijać bo gardlo się robi strasznie suche a "naboje" idą jak z UZI jeden za drugim :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tusia
#14247
dr.flower pisze:Flachy i wiadra kaw i herbat różnej maści nie pomagają .


A co konkretnie czujesz ? Jakie masz objawy ???

MALY001 pisze:... a "naboje" idą jak z UZI jeden za drugim :mrgreen:


:lol: :lol: :lol: ...dobre... :D
By dr.flower
#14249
Bardzo sucho , kaszelek zwłaszcza rano, pobolewanie gardła , uczucie ciężkości gdzies tam w płucach jak po walcu drogowym, no i ten przyschnięty kisiel w dziwnie skromnych ilościach .
Awatar użytkownika
By quasimodia
#14251
Tusia pisze:A właśnie co z Brzechem ??? Żyje ??? :wink: Bo jakoś go na forum mało ... a czuł się nie najlepiej...martwię się ...

Z facetami tak zawsze...
Tusia pisze:A ja strasznie nie lubię pić wody... :?

Kwestia przyzwyczajenia.
dr.flower pisze:Flachy i wiadra kaw i herbat różnej maści nie pomagają .

Pisałam o wodzie, mineralna bez gazu.
Awatar użytkownika
By Tusia
#14253
Brzechu
Do raportu wystąp :!:
Jak Twoje zdrowie :?: :?: :?: Jak żyjesz to napisz jak samopoczucie a jak nie żyjesz...to też napisz :mrgreen: :wink:
By dr.flower
#14255
Tusia pisze:Hmmm...a dużo palisz i jakie ? I czy miałeś infekcję czy to tak samo z siebie ?

Do 1,5ml dziennie z zawarością 9mg. Nie chorowałem, odkąd e-palę nic się mnie nie ima.
By celinaczopko8
#15144
Czy wysuszają? Powiem tak : Z powodu wiecznych problemów z gardłem, oraz chronicznego strachu przed rakiem, wielokrotnie,ale też i bez większych sukcesów, usiłowałam rzucić palenie. Jakiś czas temu, usłyszałam od laryngologa : "Pani prawie w ogóle nie ma śluzówki w gardle,więc jak ma nie boleć"... Gdy udawało mi się kilka dni nie palić, albo chociaż ograniczyć palenie, czułam wyraźną poprawę. No niestety, nie potrafiłam rzucić definitywnie,tak silny to jest nałóg, sama myśl o niepaleniu doprowadzała mnie niemal do depresji. Tak więc paliłam sobie dalej, ale i z coraz większym strachem, bo gardło nie dawało zapomnieć o sobie. E- papieros traktowałam jak ostatnią deskę ratunku - jak to mi nie pomoże,to już nic!. Z początku, po przetestowaniu jak to działa, nie byłam zachwycona - źle się palił, słabo dymił i był bez smaku. Potem, gdy poznałam wszystkie niuanse działania e - pap. uznałam z satytsfakcją, że to mi wystarczy:) że jest to jakaś namiastka papierosa i DAM RADĘ. No i właśnie wtedy... Niestety! Moje gardło znowu się odezwało i to b.ostro -" jakby w środku szalało stado dzikich koni".:) Język szczypał jak po przyłożeniu baterii R-16,błona śluzowa schodzi z podniebienia całymi płatami! Do tego dochodzi codzienne pobolewanie i zawroty głowy:/ Zastanawiam się, czy to nie jest jakieś zatrucie glikolem.? W tej chwili jeszcze się trochę łudzę, że może mi przejdzie, że może mój organizm dopiero z czasem się przystosuje,ale nie mam zbyt wielkiej nadziei. Gdyby ktoś był zainteresowany, to przymierzam się do sprzedaży mojego e - pap. Dymi i spisuje sie dobrze, ale mnie to niestety nie służy :/
Awatar użytkownika
By MALY001
#15149
celinaczopko8
napisz jak dużo palisz, ile palisz, co palisz... jak to będziemy wiedzieć to może uda man się coś Ci doradzić
By celinaczopko8
#15151
Dzieki, że nie pozostawiliście mnie samej sobie. Serdeczne dzięki .:) Używałam liquidu 18mg - wcześniej marlboro,teraz camel - najgorsze, że zamówiłam kolejną "flaszeczkę" - wiśniową. :/ Wiem, że zaciągałam się zbyt intensywnie, za często i za długo paliłam tego niby odpowiednika jednego papierosa - do 10 min.!!! Zaciągnięcie się do 10 razy i jeszcze do tego liczenie machów, to nie dla mnie.:/ Na pewno przeholowałam, ale teraz, od kilku dni, wydzielam sobie bardziej skrupulatnie. Ale pytanie : Po co? To przestaje mi smakować,wręcz ze wstrętem po to sięgam. I już coraz bardziej zdecydowanie myślę, że się tego pozbędę. Boję sie wręcz brać to świń...o do ręki.
Awatar użytkownika
By Tusia
#15153
Każdy ma na początku problemy z gardłem...wysuszone...Z czasem to mija i zapominamy, że coś takiego miało miejsce. Z twoimi problemami ze śluzówką jest kłopot bo trzeba Cię traktować inaczej...masz chore przewlekle gardło...jak się domyślam...
Jeśli nie przyzwyczaisz się do e-p to chyba nie jest to dla Ciebie :| . Jednak ja bym się nie poddawała i próbowała oprócz analogów popalać e-p..., aby się przyzwyczaić a potem stopniowo próbować przejść tylko na e-p. Nie smakują Ci bo przy chorym gardle nic nie smakuje albo masz coś przyklejone do atomizera...Kup sobie liquid Camel od pudelka ale słabszy niż 18 mg. dodaj glicerynki z apteki i taki delikatniejszy popalaj. Jest smaczny więc powinien Ci smakować biorąc pod uwagę konserwację sprzętu i nie mieszanie liquidów bo wtedy smak robi się obrzydliwy.
Popijaj dużo kiślu (słodka chwila) na tę swoją śluzówkę - bardzo łagodzi i osłania. A na poprawę stanu śluzówki możesz sobie kwas foliowy zajadać...lekarz to sugerował :?:
By celinaczopko8
#15154
Hm... A co w kwestii glikolu? Czy ktoś mi coś podpowie, wytłumaczy? Mnie się wydaje, że właśnie ON jest sprawcą! - nie nikotyna. Ten słodkawy smak, do którego mam coraz większy wstręt. To jest dokładnie takie samo uczucie, jak wtedy gdy się zatrujemy czymś do jedzenia, np. nieświerzą kiełbasą :x Na samo wspomnienie tego co nam zaszkodziło, robi się niedobrze.

-- Śro Kwi 08, 2009 11:34 --

AHa, No i dzięki za ten kwas foliowy i kisielek :) Nie wiedziałam o tym,spróbuję na pewno. A ten kwas foliowy to jest do kupienia w aptece, czy tylko jest składnikiem jakiegoś pożywienia ? Przyznam, że nie bardzo kumam :)
Awatar użytkownika
By Tusia
#15156
Naturalny kwas foliowy jest w zielonych roślinach a w aptece bez recepty...chyba...odpowiada za stan śluzówek i zapobiega wadom rozwojowym płodu u kobiet planujących ciążę....

Glikol jest higroskopijny więc zabiera ci wilgoć z gardła i jest sucho.Sama nie wiem jak to jest później...może organizm zaczyna tej wilgoci wytwarzać więcej, że już nie czujemy tego dyskomfortu :roll:

Masz wstręt bo może za dużo na początku popaliłaś. Odstaw na jakiś czas e-p umyj wszystko a potem zakrop konkretnym smakiem i delikatnie się przyzwyczajaj.Poczytaj o konserwacji atomizera.
Jakiego masz papierosa i liquidy :?:
Awatar użytkownika
By judge
#15157
Kwas Foliowy można kupić w hipermarketach rozpuszczalny jak Pluszz :)

Jakiego e-fajka ma koleżanka?
Czy przypadkiem nie pijesz płynu z źle zalanego wkładu?
Wycierasz ustnik i wkład po zalaniu?
Awatar użytkownika
By Tusia
#15159
Dokładnie...samo palenie e-p jest przyjemne a jedynie błędy powodują złe doświadczenia...przeważnie :wink:
A o kwasie foliowym poczytaj w necie...może Ci pomoże a na pewno nie zaszkodzi. Kisielek jest idealny przy bolących gardłach...jednak nie leczy ale łagodzi...
By celinaczopko8
#15160
Farsee B3 b free. Tak "nałykałam" się tego świń...a i to nie raz. Dziękuję wam za wszystkie sugestie i rady. Tę z kwasem foliowym wypróbuję na pewno. A swoją drogą dziwne, że nie powiedział mi nic na temat lekarz. Pewne wnioski już też wyciągnęłam. Skoro glikol wysusza, to moje przesuszone gardło na pewno tego nie wytrzyma.:/
Awatar użytkownika
By judge
#15161
polecam technikę zakraplania wkładów ze strony komedyjki: http://digicig.pl/dc/wklady
i pić pić pić :) wodę nie liquid

dzienna dawka płynów dla dorosłego człowieka około 2 litrów wody... przy e-paleniu nie schodzę
poniżej i suchość w ustach minimalna
Awatar użytkownika
By Tusia
#15162
Ja dużo palę a mało piję...zawsze zapotrzebowanie na płyny miałam małe (ze 2 kawy z mlekiem i 2 herbaty nie licząc pożywienia) ...jednak nic mi nie wysycha już :wink: Nawet przeszły problemy opisywane wcześniej poinfekcyjne z utrudnionym odkrztuszaniem. To było związane z infekcją a nie e-paleniem i byłoby nawet jakbym nie paliła...
A co do twojego gardła (przerażający opis problemu :wink: ) to przyczyny mogą być różne...dobry lekarz by się przydał. Może to być na tle grzybiczym również, może być to spowodowane przyjmowaniem innych leków , ...nie wiem jakie badania robiłaś i jaki jest stan twojego zdrowia ogólnie.
By celinaczopko8
#15164
Mam w buteleczce dokładnie połowę liquidu, przed chwilą kupiłam w aptece glicerynę i... nie tylko :) Czy mogę tą gliceryną uzupełnić liquid? tzn. wlać ją po prostu do buteleczki do pełna ? Pierwszą dawkę kwasu foliowego już zażyłam :) Będę to wszystko testować na bieżąco i was informować. Wychodzi na to, że "robię tu" za królika doświadczalnego,he,he. Ale godzę się na to - przynajmniej na razie :)
By celinaczopko8
#15167
Przeczytałam wszystko, dzięki :) Co ja bym bez was zrobiła :) Ale znów mam inny dylemat,mianowicie, na mojej buteleczce z gliceryną napisane jest, że służy do stosowania na skórę. Głupio mi teraz iść do tej apteki i pytać czy można stosować wewnętrznie. Mogą pomyśleć, że chcę to wypić i wyjdę na.... no właśnie, na co ? Może ktoś wie czy mam tą prawidłową glicerynę ?
Awatar użytkownika
By Tusia
#15169
...i wyjdę na...
Osobę, która ma zaparcia :lol:
"
GLYCEROL

Działanie:
Gliceryna w większych dawkach powoduje zwiększenie ruchów robaczkowych jelit, co wywiera działanie przeczyszczające. Ułatwia przesuwanie kamieni nerkowych przez drogi moczowe. Działa przeciwbakteryjnie, w roztworach stężonych powyżej 20% antyseptycznie.

Zastosowanie:
Zaparcia, kamica nerkowa. Zmiękczająco w przypadku przesuszonej skóry twarzy i rąk."

Myślę, że możesz ją...palić :wink:
Awatar użytkownika
By judge
#15170
Gliceryna 86% taka -> http://www.domzdrowia.pl/30558,gliceryna-86-plyn-50-g.html
50 na 50 to max rozcieńczenie - co by nie uszkodzić atomizera.

miałem jeden padnięty atomizer - grzałka się szybko nagrzewała i tylko zakraplanie atomizera wchodziło
w grę aby był dym to próbowałem samą glicerynę palić, parafrazując reklamę "płaski smak" i do tego chłodny :shock:
bez kopa, więc 50/50 liquid/gliceryna powinno być ok.
Awatar użytkownika
By lesmie
#15179
Być może e liquid na bazie PEG 400 byłby wybawieniem, ale skąd go zdobyć ? Na razie jest tylko do kupienia we wkładach do SMUKE, do tego są one jeszcze tak piekielnie drogie !!! Trzeba by już chyba zacząć molestować Pudelka żeby coś zadziałał dla nas w kwestii tych e liquidów na bazie PEG 400 ?
By celinaczopko8
#15219
??? Z zębami ? No mam kilka plomb,kilka kanałowo leczonych zębów i 1 korzeń do usunięcia. Myślisz, że to może być ten korzeń ? Ale on prawie zarósł,a ząb który tam był - lata świetlne temu ;) bolał mnie tylko raz (ale za to jak!). Ludzie, nie wszywajcie mi już dodatkowych chorób, proszę :) Jestem hipochondryczką i wystarczy mi tych chorób które mam. Tylko nie oceniajcie mnie teraz pod tym kątem... proszę. Gardło mam naprawdę chore.:/
Awatar użytkownika
By Tusia
#15221
Musisz usunąć ten korzeń...on może siać i stąd inne choroby :twisted:
Jesteśmy bezwzględni ale za to porady zdrowotne za darmo :wink: :D
By celinaczopko8
#15228
Smoczyca, czy Ty jesteś lekarzem,laborantem, chemikiem ? Czuję się przytłoczona pod twoim bucikiem wiedzy:) A myślałam, że wiem dużo... tymczasem,marnie wypadam
Awatar użytkownika
By lesmie
#15230
Drogo ! Sądzę że nie tylko dla mnie. Pojemność wkładu do SMUKE jest zbliżona do pojemności wkładu od DSE901, czyli powinno mieścić się tam nie więcej niż. 0,6 ml. płynu. Wkład do SMUKE kosztuje 5 zł. czyli 5 zł. za 0,6 ml. płynu, to za 30 ml. wychodzi 250 zł. Drogo ! a PEG 400 w wysokiej klasie czystości cz.d.a. nie jest przecież wcale droższe od PG cz.d.a. czy gliceryny cz.d.a.
Ktoś powinien dla nas sprowadzić płyn na PEG 400 w buteleczkach w cenie zbliżonej do płynów na PG, dla wielu z nas ta łagodność PEG 400 dla gardła bardzo by odpowiadała, a i dla osób z różnych przyczyn nietolerujących płynów na PG mogły by one okazać się wybawieniem, w tym dla naszej nowej forumowiczki Celinaczopko8 również.
By spinka
#15231
lesmie pisze: a PEG 400 w wysokiej klasie czystości cz.d.a. nie jest przecież wcale droższe od PG cz.d.a. czy gliceryny cz.d.a.


lesmie, nie jest droższy, podasz źródła? Z moich netowych obserwacji wynika, że PEG 400 jest ca. 6 x droższy niż PG (przykładowe ceny PG - 26,00 za 1 dm3, u tego samego dostawcy PEG400 - 153,00 za 1 dm3) Stąd prosty wniosek, że za buteleczkę liqiudu 20 ml nie zapłacisz już 45 PLN tylko 270 PLN. Drogo?

A wracając do tematu, to palę smuka i też wysuszyło mi gardło, z tą różnicą, że stan "wysuszenia" trwał tylko 2 dni. Wróciłam też na chwilę do analogów, potem znowu do smuka i stan "wysuszenia" już się nie pojawił na żadnym z tych etapów. Może faktycznie PEG jest wybawieniem dla "wrażliwszych". A liqiudy na PEGu na pewno się kiedyś pojawią, myślę, że to kwestia czasu.
Awatar użytkownika
By Pamoko
#15237
lesmie pisze:Drogo ! Sądzę że nie tylko dla mnie. Pojemność wkładu do SMUKE jest zbliżona do pojemności wkładu od DSE901, czyli powinno mieścić się tam nie więcej niż. 0,6 ml. płynu. Wkład do SMUKE kosztuje 5 zł. czyli 5 zł. za 0,6 ml. płynu, to za 30 ml. wychodzi 250 zł.


Drogo dla Ciebie! Poczytaj wątki o temperaturze waporyzacji w Smuke i o tym, że jeden kartridż Smuka większości osób które mają tego e-papierosa wystarcza na cały dzień palenia. Kartridż Smuka "palony" w innynych e-fajkach starcza na 3-4 godziny. Tak więc Twoje przeliczanie zł na ml i odwrotnie ni jak się nie ma do prawdy - przykro mi, że wprowadzasz innych w błąd.
By Adin_GD
#15254
kto się zrzuca na PEG 400??
40 zł za litr

http://marketeo.com/pl/Oferta/glikol-polietylenowy-400-PEG-400-polyethylene-glycol-op-od-5-kg-182212.html

Pamoko 1000 zł/litr to nie jest mało? Chciałbym zobaczyć Twój barek 8). Wkłady Smuka są wydajne przez obniżoną temperaturę waporyzacji, może smakują świetnie z tego samego powodu. Gdybyś potraktował wyższą temp liguid, zawarte w nim substancje aromatyczne mogły by się przepalić i popsuć smak.

Narazie Smukowcy płacą piątala za wkład a co będzie gdy w PL zrobi się dym wokół e-palenia i wrzucą akcyzę na liguidy? Sprzedawca przecież nie będzie dorzucać ze swoich, zresztą już się tak zdeklarował.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.