EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814036
orient pisze:O tym, że nie jest to prawda świadczy przykład Włoch, gdzie zrealizowane wpływy z akcyzy to było, bodajże, 10% założonych. Nie, nie przestali masowo wapować. Jak w Włoszech tak było, to co dopiero w Polsce, gdzie historia wkodowała nam gen kombinowania. Po prostu, do tej pory, nie było takiej potrzeby.


Jakieś dane? Statystyki? Zastosowane rozwiązania "problemu"? Skąd biorą nikośkę?
By orient
#1814079
Wprowadzili ci bana na google? Pierwszy z brzegu link i mamy: "Po wprowadzeniu akcyzy na liquidy zawierające nikotynę tamtejszy rząd spodziewał się z tego tytułu wpływów wynoszących 86 mln euro – rzeczywistość ostro zweryfikowało te założenia, jako że faktyczny przychód do budżetu wyniósł 5 mln euro." czyli nawet nie 10% a z niecałe 6%. A jak się uwzględni spadek wpływów z tytułu VAT, to się okazuje, że wprowadzenie akcyzy spowodowało spadek wpływów z podatków. Skąd nikotyna? Kto szuka, ten znajdzie.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814096
@orient

orient pisze:Wprowadzili ci bana na google? Pierwszy z brzegu link i mamy: "Po wprowadzeniu akcyzy na liquidy zawierające nikotynę tamtejszy rząd spodziewał się z tego tytułu wpływów wynoszących 86 mln euro – rzeczywistość ostro zweryfikowało te założenia, jako że faktyczny przychód do budżetu wyniósł 5 mln euro." czyli nawet nie 10% a z niecałe 6%. A jak się uwzględni spadek wpływów z tytułu VAT, to się okazuje, że wprowadzenie akcyzy spowodowało spadek wpływów z podatków.


Pytałem o dane dotyczące ilości użytkowników EIN po wprowadzeniu akcyzy, nie o wpływy z akcyzy.
Gdzieś kiedyś czytałem, że we Włoszech po wprowadzeniu akcyzy zamknięto około dwa tysiące sklepów z EIN. Do teraz liczba sklepów pewnie jeszcze zmalała. Ty piszesz, że liczba użytkowników się znacznie nie zmniejszyła (w co wątpię), więc się pytam, skąd biorą oni nikotynę. Jeżeli zza granicy, nie przeczy to wcale moim słowom:

McGrinn pisze:Zdecydowana większość klientów potrzebuje sklepów branżowych i płynów opatrzonych etykietą "płyn przeznaczony do używania w elektronicznych papierosach". Garstka "zaawansowanych" nie będzie dla producentów na tyle łakomym kąskiem, by tym opłacało bawić się w dalszą produkcję.


orient pisze:Skąd nikotyna? Kto szuka, ten znajdzie.


Co Ty nie powiesz.
By orient
#1814165
McGrinn pisze:Pytałem o dane dotyczące ilości użytkowników EIN po wprowadzeniu akcyzy, nie o wpływy z akcyzy.
Gdzieś kiedyś czytałem, że we Włoszech po wprowadzeniu akcyzy zamknięto około dwa tysiące sklepów z EIN. Do teraz liczba sklepów pewnie jeszcze zmalała. Ty piszesz, że liczba użytkowników się znacznie nie zmniejszyła (w co wątpię), więc się pytam, skąd biorą oni nikotynę. Jeżeli zza granicy, nie przeczy to wcale moim słowom:
.

Co ma ilość otwartych sklepów do faktycznego spożycia. Ja nie muszę mieć konkretnych danych aby nie wierzyć w masowe rzucenie wapowania. Ceny przecież nie były zaporowe tak aby nie było ich stać. Kolega który tam był twierdził, że od ostatniego pobytu, gdzie jeszcze akcyza nie obowiązywała, na oko, nic się nie zmieniło 9w ilości używających). Otworzyły się alternatywne kanały , to te oficjalne musiały przegrać. To jest sytuacja trochę przypominająca prohibicję w USA. Żadnego masowego ozdrowienia nie było. okazało się, że po prohibicji jest dwa razy tyle alkoholików niż przed, zmieniła się struktura picia, bo przed były to niemal wyłącznie lekkie alkohole a jako bonus dostali przestępczość zorganizowaną.

McGrinn pisze:Co Ty nie powiesz.


To co słyszysz. Przy okazji, nie jestem twoim Bogiem, więc pisanie zaimków osobowych dużą literą nie ma zupełnie uzasadnienia.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814170
orient pisze: Co ma ilość otwartych sklepów do faktycznego spożycia.

Nie no, zupełnie nic :mrgreen:

orient pisze:(...) pisanie zaimków osobowych dużą literą nie ma zupełnie uzasadnienia.

Owszem, ma. Jest zwrotem grzecznościowym świadczącym o kulturze i poszanowaniu swojego rozmówcy.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814177
orient pisze:Co ma ilość otwartych sklepów do faktycznego spożycia. Ja nie muszę mieć konkretnych danych aby nie wierzyć w masowe rzucenie wapowania. Ceny przecież nie były zaporowe tak aby nie było ich stać. Kolega który tam był twierdził, że od ostatniego pobytu, gdzie jeszcze akcyza nie obowiązywała, na oko, nic się nie zmieniło 9w ilości używających). Otworzyły się alternatywne kanały , to te oficjalne musiały przegrać.
orient pisze:Ja nie muszę mieć konkretnych danych aby nie wierzyć w masowe rzucenie wapowania.


Mało mnie interesuje, w co wierzysz. Pisałem o sklepach w kontekście, jak sam to określiłeś "alternatywnych kanałów" - spada popyt na "oficjalne" produkty, ilość chmurzących się nie zmienia, więc ludzie muszą pozyskiwać produkt z "nieoficjalnych" źródeł. O nie pytam. W jaki sposób producenci obeszli akcyzę i jakie są ich kanały sprzedaży? Na jakieś konkrety mogę liczyć?

orient pisze:To co słyszysz. Przy okazji, nie jestem twoim Bogiem, więc pisanie zaimków osobowych dużą literą nie ma zupełnie uzasadnienia.


@Ariusz o tym wspomniał, nie chce mi się rozwijać. Alternatywny aż do granic, co?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814179
Mam popcorn, i wiem jak go używać. Więc dajecie Panowie z koksem. :lol:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814180
PucH2 pisze:Mam popcorn, i wiem jak go używać.


Chrupiesz, ciamkasz i przeszkadzasz ludziom w oglądaniu :lol: .
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814181
Płacę akcyzą to wymagam dobrej sztuki szturchania a nie jakaś włoska opera mydlana.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814183
Obrazek


Poranna prasa ujawniła trasy przerzutowe i kanały dystrybucji:

Obrazek
By orient
#1814251
McGrinn pisze:Mało mnie interesuje, w co wierzysz. Pisałem o sklepach w kontekście, jak sam to określiłeś "alternatywnych kanałów" - spada popyt na "oficjalne" produkty, ilość chmurzących się nie zmienia, więc ludzie muszą pozyskiwać produkt z "nieoficjalnych" źródeł. O nie pytam. W jaki sposób producenci obeszli akcyzę i jakie są ich kanały sprzedaży? Na jakieś konkrety mogę liczyć?


Chcesz wiedzieć jak, to się ich zapytaj. Mogę cię powiedzieć jak ja zrobiłem, że akcyzę mam w miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę. I nie publicznie a na pocztę. Nie rozmywaj tematu Twoja teza brzmiała:

Zdecydowana większość klientów potrzebuje sklepów branżowych i płynów opatrzonych etykietą "płyn przeznaczony do używania w elektronicznych papierosach
"

Ja udowadniam: nie, nie potrzebują. Gdyby potrzebowali, to spadek sprzedaży oficjalnych liquidów nie byłby tak drastyczny, bo niezależnie skąd mają nie mają takiej pewności, że to co kupują do tego celu się nadaje. No może po za bezpośrednim zakupem płynów z zagranicy od pewnych sprzedawców.

McGrinn pisze:@Ariusz o tym wspomniał, nie chce mi się rozwijać. Alternatywny aż do granic, co?
.

Nie ma sprawy, Rozwiń.

Ariusz pisze:Owszem, ma. Jest zwrotem grzecznościowym świadczącym o kulturze i poszanowaniu swojego rozmówcy.


Nie jest. Pisanie niezgodne z zasadami pisowni języka polskiego to fałszywa galanteria. Zgodnie z tymi regułami zaimki osobowe, dużą literą, możemy pisać pisząc o Bogu lub w liście prywatnym o osobie szczególnie tobie bliskiej. Myślę, że żadna z wyżej wymienionych okoliczności nie ma tu miejsca. Dla mnie ten błąd jest równie wkurzający co "wogule" które królowało w internecie jakieś 10 czy 15 lat temu.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1814255
orient pisze:...lub w liście prywatnym o osobie szczególnie tobie bliskiej.

Może nie aż do tego stopnia, ale tutaj jesteśmy w pewnym sensie zamkniętą grupą, swego rodzaju "kastą", ludzi których coś łączy i kultura IMO jednak tego wymaga :wink:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814361
orient pisze:Nie rozmywaj tematu


Nie rozmywam tematu, wróć się do wymiany zdań między mną a Ariuszem.

orient pisze:Ja udowadniam: nie, nie potrzebują. Gdyby potrzebowali, to spadek sprzedaży oficjalnych liquidów nie byłby tak drastyczny, bo niezależnie skąd mają nie mają takiej pewności, że to co kupują do tego celu się nadaje.


Z danych ANAFE wynika również, że wprowadzenie podatku spowodowało znaczne osłabienie konkurencyjności włoskich przedsiębiorstw, liczba sklepów e-papierosowych spadła z 3000 (2013 rok) do 1000 (2015 rok), a udział sprzedaży internetowej w całkowitej sprzedaży e-papierosów wzrósł z 20 proc. (2013 rok) do ponad 80 proc. (2015 rok), przy czym większość pochodzi ze sklepów poza granicami Włoch.


Włosi przerzucili się na zakupy w internecie.

orient pisze:Nie ma sprawy, Rozwiń.


Odbiega to od tematu, nie chce mi się o tym dyskutować. Postaram się zapamiętać: do ciebie "ty".

orient pisze: Mogę cię powiedzieć jak ja zrobiłem, że akcyzę mam w miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę.


Nawet jestem ciekawy.
Awatar użytkownika
By corleone4
#1817921
Szanowny kolega McGrinn zastanawia się jak Włosi obeszli wprowadzone u nich obostrzenia.Sprawa jest prosta lub może zbyt prosta hmmm.Prawdą jest,że po wprowadzeniu przepisów ilość sklepów z EIN spadła we Włoszech z ok.3 tyś do powiedzmy ok.1 tyś.Prawdą niestety lub stety jest też to,że po wprowadzeniu przepisów sprzedaż internetowa w/w wyrobów wzrosła z 20% do aż 80%.Ponadto większość owych sklepów internetowych znajduje się poza granicami Włoch.
By koala
#1820000
Dzisiaj na FP Republikanie mignęłą mi informacja, że akcyza ma wejść z początkiem 2019 roku.

Ktoś może to potwierdzić, bo nigdzie indziej nie mogę potwierdzić tej informacji.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
Przeróbka grzałki eGo AIO

Witam. Jestem tu nowy. Od niedawna jestem posiada[…]

Kanger DRIPBOX 160W

[b]Witam chciałem się dowiedzieć jaką górę mogę za[…]

GX350 klapka.

Witam. Mam taki problem, a mianowicie w moim smoku[…]

Najlepsze smaczki z Hipzza i Virtusa

Jakie według was są najlepsze smaczki premixów z H[…]