EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Maniek10
#1924760
Dzień dobry!
Jestem tu nowy, więc witam się ze wszystkimi! :bry

Jestem starym jaraczem analogów z blisko 20-letnim stażem. Wypalałem paczkę dziennie papierosów typu Light, czasem więcej. Moja ulubiona marka zaczyna się na "M".
Próbowałem wynalazków typu podgrzewany tytoń, ale nie wchodzi... Z 10 lat temu kupiłem sobie e-fajke od Volish i było OK. Służyła mi jako coś zastępczego do analoga. Nie porywało, ale dawało radę. Dziś technologia e-fajek poszła mocno do przodu i pomyślałem, ze sobie sprawie.
Jako że jestem chyba dość wymagający i byle co mi nie smakuje, pomyślałem, że gotów jestem wydać ciut więcej, aby sprzęt był dobry. Ma możliwie najwierniej przypominać naturalnego peta (w smaku i sposobie zaciągania), ma nie przeciekać, ma mieć sporo możliwości aby dostosować urządzenie do swoich preferencji. Nie musi dawać dużej chmury, ale ma mnie oduczyć palenia analogów.
W międzyczasie pomyślałem, że wypróbuję sobie jednorazówkę z Żabki. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje! To było coś takiego:
https://e-papierosy.pl/pl/product/15041 ... berry-20mg
Bardzo mi to podeszło! Przyjemny smak jagódki, słodycz i delikatna świeżość. Duża przyjemność z palenia i złapałem się na tym, że w ciągu dnia wypaliłem może 4 analogi, a smak nieporównywalnie lepszy! Jednak przy sobocie i kilku drinkach, w żabkowym Smoku zabrakło mi mocy. Potrzebowałem większego uderzenia nikotyny chyba.
Poszedłem do jednego ze sklepów branżowych, miły sprzedawca wysłuchał mojego ględzenia i polecił ten oto sprzęt:
https://e-papierosy.pl/pl/product/12977 ... autilus-gt
z zamontowaną obecnie grzałką:
https://e-papierosy.pl/pl/product/14683 ... autilus-2s
wersja 2S mesh 0.7Ω
Poprosiłem o smak tytoniowy z odpowiednią do potrzeb zawartością nikotyny:
https://e-papierosy.pl/pl/product/14681 ... cco-5-15ml
https://e-papierosy.pl/pl/product/12101 ... 20mg-70-30

Wrażenia? Na razie bardzo złe...
Dym potwornie dusi, smak jak z d... Grzałkę mam ustawioną na 12W. Użytkuję jakieś 6-8 godzin i pewnie muszę się przyzwyczaić. OK, po tym czasie już trochę mniej kaszlę, ale do przyjemności z palenia to temu jeszcze daleko. Jedynym plusem jest, że nie mam ochoty sięgać po analoga. Najarany jestem jak bąk! :D

Koledzy i Koleżanki! Doradźcie świeżemu w temacie, jaki dobrać płyn i te inne elixiry żeby zbliżyć się do tego smaku jednorazówki z ropuchy. Wydaje mi się, że konkretów podałem całkiem sporo. Stąd taki długi post.

Maniek
Awatar użytkownika
By looque
#1924762
Patrząc na twoje preferencje, myślę że powinieneś kierować się w stronę PODów. Nie pomogę konkretnie w tym temacie, bo ich nie używam.
Ten Nautilus to całkiem niezły sprzęt, ale moc twojej mieszanki to raczej do volisha by pasowała. Najlepiej byłoby to rozcieńczyć glikolem i gliceryną, a przy okazji smak by złagodniał.
By Izzy
#1924763
Witam Panie Mańku,

Ja też świeżak, z podobnymi objawami kaszlu i drapania w gardle, ale mam dobrego kolegę w pracy, który po krótce mi wytłumaczył, że coś z moim "kupnym liquidem" jest nie tak i żebym przestała to palić, bo się zabiję tym.
Obiecał, że jutro czyli dziś przyniesie mi liquid, który sam stworzył z gliceryny, glikolu, aromatu i shota nikotynowego. Ulga niesamowita, przyjemny, lekki buszek.
Po pracy postanowiłam się jeszcze bardziej zagłębić w temat. I wiem wszystko do tego stopnia, że sama w weekend będę tworzyć swoją mieszankę baaardzo tanim kosztem. Starczy mi na jakieś 3 miesiące.

I teraz widzę jaki błąd popełnił sprzedawca, nie wytłumaczył Panu, że do sukcesu potrzebuje Pan jeszcze bazy glicerynowo-glikonowej do rozcieńczenia.
Opcje są dwie, albo kupuje Pan gotowy mix (do tego typu subohma najlepsza opcja to 70VG/30PG najlepiej 100ml.
https://lokalnyvapeshop.pl/product/plyn ... gliceryny/

Albo pół litra gliceryny i pół litra glikolu i bawimy się w chemika. I tworzymy nowe kompozycje co miesiąc. Rożne smaki, różne stężenia. Jesteśmy tu, możemy pomóc, dając odnośniki do tematów które tu nas tego nauczyły.

Jaki wybór?
Awatar użytkownika
By marcos2
#1924797
Izzy pisze:(do tego typu subohma najlepsza opcja to 70VG/30PG najlepiej 100ml.

Nautilus to nie jest żaden subohm, tylko parownik MTL. A najlepsza opcja w tym przypadku będzie baza 50/50.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

A więc kupiłem nowa grzałe do ursy I zalałem liqui[…]

Ursa nano smak spalenizny

Cześć, ostatnio kupiłem polecanego ursa nano, pali[…]

Ile aromatu na 10 ml liquidu!

Siema odcnosze zapytanie ,ponieważ kupiłem aromat […]

Nord pro i problem z grzałką

Hej jakiś czas temu kupiłem norda pro i na początk[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.