EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By fischbon
#1847909
Witam i pozdrawiam!
Od jakiś 3 dni mam problemy z moim rx'em, mianowicie od kiedy wyjąłem akumulatory do ładowania po włożeniu z powrotem do boxa, pojawia się komunikat "check battery". Dziwne, bo mniej więcej w połowie ładowania akumulatorów wsadziłem je, żeby zobaczyć ile mają procent i jeszcze wtedy wszystko działało sprawnie. Problemy pojawiły się gdy w pełni naładowane zostały zamontowane w rx'ie. Uprzedzając komentarze typu "wszystko masz w internecie" chciałbym powiedzieć, że przebrnąłem chyba przez każdy poradnik jak usterkę naprawić, niestety nic nie pomagało. Dziwne, bo po wsadzeniu śrubokrętu pomiędzy górne magnesy w obudowie (zaznaczone na zielono) baterie działały normalnie. Po wsadzeniu śrubokrętu pomiędzy dolne magnesy obudowy (zaznaczone na niebiesko) nadal widniał komunikat "check battery". Teraz rodzą się pytania: czy klapka jakimś cudem nie styka się z pinami? czy po prostu akumulatory się zepsuły?
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 maja 2018, 20:10 przez fischbon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1847911
To raczej nie jest wina aku. Szybciej brak styku. Najprostsza metoda to , przeczyścić styki.
Jakie masz akumulatory?
By fischbon
#1847912
lukiboss2 pisze:No to sam sobie odpowiedziałeś. Piny zaznaczone na zielono nie mają dobrego kontaktu, może jeden z pinów się "zapadł".

Pin górny jest na takiej samej wysokości co dolny, zapada się również tak samo jak dolny.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1847914
fischbon pisze: Dziwne, bo po wsadzeniu śrubokrętu pomiędzy górne piny w obudowie (zaznaczone na zielono) baterie działały normalnie. Po wsadzeniu śrubokrętu pomiędzy dolne piny obudowy (zaznaczone na niebiesko) nadal widniał komunikat "check battery".


To co zaznaczyłeś na zielono i niebiesko, to są magnesy od klapki.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1847918
@fischbon jak Ty tak przeglądałeś internet jak ten temat, to nie dziwię się, że nic nie znalazłeś :wink:
3 strona, post @venres'a "check baterry" ( masz nawet filmik).
By fischbon
#1847919
bulit73 pisze:@fischbon jak Ty tak przeglądałeś internet jak ten temat, to nie dziwię się, że nic nie znalazłeś :wink:
3 strona, post @venres'a "check baterry" ( masz nawet filmik).

ten filmik także widziałem i nie pomogło, u mnie czerwona żyłka jest przylutowana
Awatar użytkownika
By bulit73
#1847920
Gdzieś mógł utworzyć się tzw, zimny lut. Dobrze jest wziąć lutownicę i poprawić lutowania.
Awatar użytkownika
By Faja
#1847922
Na klapce oba piny muszą być połączone
Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

Liquid o mocy 40

Witam, czy jest możliwe stworzenie liquidu o mocy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.