EPF
Awatar użytkownika
By naits
#83122
Przed chwilą kobieta do mnie dzwoniła że słuchała radia - trójki, i słyszała że znaleźli jakeś środki rakotwórcze w e-papierosach.
Pewnie będzie w wiadomościach trzeba słuchać.
Awatar użytkownika
By poli123
#83128
Tak. Ale tekst nieco bardziej optymistyczny.
Awatar użytkownika
By Tusia
#83143
Słuchajcie, już dawno wpadła mi w oko informacja, że są substancje rakotwórcze ale... w ilościach nie większych niż w gumach , plastrach czy innych dostępnych w aptece środkach do NTZ.
Teraz nie mam czasu, aby to odszukać i dać link. Jeśli ktoś ma to proszę o podanie.
By Pilot353
#83316
Myślę że szkodliwości e palenia nie da się podważyć. Są szkodliwe tylko że w dużo mniejszym stopniu od analogowego palenia. I wiele osób wykożystuje to we własnym celu. Ale debata musi trwać, powinno byc tylko więcej głosów za a nie tylko przeciw. Niepokoi mnie tylko pani Kopacz. Ze szczypionkami nie ustąpiła jako powód podając ten sam co do e palenia. Brak badań.
Awatar użytkownika
By mkk
#83325
Pilot353 pisze:...
Niepokoi mnie tylko pani Kopacz. Ze szczypionkami nie ustąpiła jako powód podając ten sam co do e palenia. Brak badań.


A nie była to przypadkiem ta sama pani od "krecenia lodów"... To sie nie dziw, ze nie ustapiła i pewnie nie ustapi i jak widac zaplecze juz działac zaczeło, w koncu "pożytecznych idiotów" nie tylko Lenin potrzebował.
By jaceka
#83329
Co jednak ważniejsze, FDA zauważyło, że w skład e-papierosów wchodzą mocne chemikalia powodujące raka. Drugi raport, greckiego instytutu badawczego, był bardziej łaskawy i nie odnalazł w sztucznych papierosach chemicznego skażenia.

Znaleźli je z kolei twórcy trzeciego raportu, z prywatnej firmy badawczej w Nowej Zelandii. Niemniej uznali, że e-papierosy można polecić palaczom jako zdrowszą alternatywę dla prawdziwych papierosów.
www.tvn24.pl

To znaleźli czy nie znaleźli?
Spokojnie. FDA pomijam. Tam ważniejsze sa interesy.
Grecy stwierdzili, ze nie ma, a w Nowej Zelandii coś tam znaleźli ale to i tak jest lepsze niż zwykły papieros.
Ciekaw jestem czy FDA przeprowadziło badania, testy...
Awatar użytkownika
By gulus
#83383
Wystarczy żyć, żeby być narażonym na silne substancje chemiczne, na kancerogeny wszelkiej maści (fizyczne, chemiczne). Samochody spalające substancję organiczną, dymy z elektrowni, fabryk, domów i domków. Nie mamy najmniejszej szansy, żeby unikać kancerogenów.

Cała akcja ze szkodliwością e-papierosów to prosta metoda "daj kij a psa się zawsze znajdzie". W taki sam sposób, jeżeli by komuś zależało, można udowodnić szkodliwość jabłek dla zdrowia, ich spożywanie sprzyja powstawaniu nowotworów (przecież nie było badań), odpowiednie "autorytety" ze stopniami naukowymi znajdą się zawsze (kasa, misiu, kasa). Jeżeli posłowie będą chcieli (ktoś ich odpowiedni przekona), to będziemy mieli zakaz e-handlu. Jednak tego się nie boję, zawsze można sprzedawać e-papierosy na części a żadna z nich nie będzie miała nazwy powiązanej z ustawą o zakazie e-handlu.
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.