EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By Tianski
#799113
allaszek84 pisze:witam... wczoraj moje vamo rypnelo dosc mocno o podloge... teraz sie samo wylacza i dopiero jak sie je "opuka" badz potrzasnie albo pokreci przy zakretce z sprezyna zaczyna dzialac na chwile... operacja dziala za kazdym razem ale to uporczywe... coz sie tam w srodku moglo stac ??



Spróbuj wyczyścić gwinty, rozciągnać sprzeżynę, jak to nic nie da to rozbebeszyc rursko bo pewnie jakiś lut/luty poszły i sprawdzic: czy nie poszedł pin od plusa baterii, przewód masy nad wyświetlaczem, bebechy na płytce.
By allaszek84
#799144
dzieki wielkie za szybka odp. rzecz dziwna odkrylem... jak mocno dokrece vivke to dziala o_0 a znacie jakis serwis do vamo... bo samemu wole sie niepodejmowac ;d
Awatar użytkownika
By Tianski
#799170
Jak łaskawie wypełnisz w swoim profilu brakujące dane - miescowośc to bedzie łatwiej.
Tak czy innaczej wymiana uszczelki pod pinem + jest łatwa, jedynie co to kup sobie przejściówke 510-510 i pobierz z niej uszczelkę, jak ja wymienić masz w tutku na tej stronie.
jak sie nie czujesz na siłach to podejdz do jakiegokolwiek sklepu z ep w kórym robią serwis.
By allaszek84
#799249
dzieki wielkie pospany plus juz polecial rozebralem swojego vamo w polowie drogi po sciagnieciu szybki i wyciagnieciu tulei zawrocilem i zlozylem go spowrotem i kosmos dziala bez zarzutu... szok.... przy okazji: jak wyciagnac przyciski w razie czego ?
By qbencjusz
#802814
Podstawowa różnica to brak wyboru trybu avg i rms, jest jeden tryb. Co do reszty odpowiem sentencją najczęściej padającą na tym forum "było o tym". A tak na serio jest gdzieś w tym temacie ale poza tym co napisałem jakaś kosmetyka zdaje się bo nie zakodowałem. A Zbyszek Wodecki kiedyś śpiewał do kultowej kreskówki "jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie". Kwintesencja forum
By abbs
#802835
Generalnie różni się trybami. W v2 masz tak jak napisał kolega wyżej, a w praktyce korzystasz tylko z rms i tylko taki jest w v3 (cytat z tego wątku gdzieś jest) poza tym v3 masz wyświetlacz oled. V2 ss jest z ss a v3 ss moim zdaniem też z ss ale tu już zdania są podzielone. :mrgreen: bądź co bądź magnes się łapie do v3. Chyba tyle
Pozdrawiam

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By mater
#802846
-v3 jest dłuższe ale o dziwo lżejsze,
-v3 dzieli się na 5 części a v2 na 3,
-v3 jest gorzej spasowane bo tuleje potrafią się w dłoni same lekko rozkręcić,
-mają zupełnie inne menu ( w v2 jest bardziej intuicyjne),
-inne wyświetlacze,
-v2 podaje jeszcze przez chwile napięcie poz zwolnieniu przycisku a v3 nie (przyzwyczaiłem się do tego i w v3 mi tego brakuje)
-v3 jest tylko w wersji chrom (chyba :?: ) i w porównaniu do v2 ss wygląda wg mnie gorzej
-v2 sprawia wrażenie bardziej solidniejszego
-i najgorsze na koniec: w v3 grzeje się głowica podczas vapowania :x
na razie tyle różnic wychwyciłem ale pewnie jeszcze coś się znajdzie :D
By qbencjusz
#802854
Masz oba i wapujesz? Porównianie raczej z życia wzięte
A raczej powinienem zapytać kiedy sprzedajesz v3
Awatar użytkownika
By mater
#802857
Dokładnie mam oba :D na razie jeszcze trochę zamierzam się pobawić więc o sprzedaży nie myślę :lol:
By qbencjusz
#802863
Jeszcze bym przełknął ten wygląd jakby miała za tym iść zmiana w kierunku poprawy. Wyleczyłeś mnie. A 650-tka nadal lata w tubie czy chociaż z tym sobie poradzili?
Awatar użytkownika
By mater
#802872
W obydwu trzeba mocniej potrząsnąć żeby zagrzechotało, ale v2 w tym temacie chyba sobie też lepiej radzi.
Awatar użytkownika
By mater
#802887
Może i masz racje ale przydało by się więcej recek od użytkowników v3 bo na razie cicho jak makiem zasiał :mrgreen: Zresztą przydało by się założyć nowy wątek dla v3 bo w sumie to nowa konstrukcja :wink:
Awatar użytkownika
By daniel83
#802896
Konstrukcja nowa ale moim zdaniem v3 to swoja nowoscia nie powala zdecydowanie v2 jest lepszy
z wygladu napewno lepiej v2 wypada w kwesti wapowania na v2 lepiej mi sie wapuje bo v3 jak ogniwo troche slabsze jest juz to ma takie dziwne nawyki ze czasami podczas zaciagania kiepsko z chmura prawie jej nie widac co na v2 ani razu mi sie nie zdarzylo co chwile trzeba polerowac v3 bo strasznie sie palcuje ogolnie to polecam wersje v2 jak dla mnie lepsza
By qbencjusz
#802906
Brakowało w tym topiku więcej o v3. Ciekawe rzeczy. Widzieliście u e-dym'a komentarze pod v3 są od v2 (apv).? Taka "niezamierzona" pomyłka
Awatar użytkownika
By slimxx
#802911
@mater Grzejąca głowica (mówie z doświadczenia związanego z użytkowaniem V2) prawdopodobnie to wynik słabego kontaktu parownika z pinem. Spróbuj wyciągnąć wykałaczką/małym srubokrętem pin do góry - ewentualnie lepiej dokręcić parownik.

Pozdrawiam
S.
Awatar użytkownika
By nok
#802912
mater pisze:-v3 jest dłuższe ale o dziwo lżejsze,
-v3 dzieli się na 5 części a v2 na 3,
-v3 jest gorzej spasowane bo tuleje potrafią się w dłoni same lekko rozkręcić,
-mają zupełnie inne menu ( w v2 jest bardziej intuicyjne),
-inne wyświetlacze,
-v2 podaje jeszcze przez chwile napięcie poz zwolnieniu przycisku a v3 nie (przyzwyczaiłem się do tego i w v3 mi tego brakuje)
-v3 jest tylko w wersji chrom (chyba :?: ) i w porównaniu do v2 ss wygląda wg mnie gorzej
-v2 sprawia wrażenie bardziej solidniejszego
-i najgorsze na koniec: w v3 grzeje się głowica podczas vapowania :x
na razie tyle różnic wychwyciłem ale pewnie jeszcze coś się znajdzie :D

jest i SS
http://www.e-dym.pl/MODY/Zestawy_i_bate ... 50_SS.html
By qbencjusz
#802917
Ta wersja nok świeci się jak psu jajca, stąd mater pisał że tylko chrom. Już kilka osób pisało po otrzymaniu że ss to nie jest
Awatar użytkownika
By mater
#802918
Ciekawe jak wygląda na żywo to ss, bo w pierwszym rzucie to chrom udawał "ss" :lol:
Awatar użytkownika
By daniel83
#802921
W drugim rzucie ja tez dostalem chrom a wyraznie pisze ss kolega qbencjusz ma racje swieci sie jak psu jajka
By abbs
#803020
Ja tam nie chce sieć fermentu, ale mam v3 z pierwszej dostawy e - dym i na 99% nie jest to mosiądz. Za ciężkie i magmetyczne. Od środka wygląda jak nie polerowane ss. Zapewne jest to chromowane ss ale po co to już tylko Chińczycy wiedzą :wink:

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By Amix
#803388
Od e-dyma jest SS i bardzo fajnie działa.
Moim skromnym zdaniem wyświetlacz jest zdecydowanie przyjaźniejszy.
-v2 podaje jeszcze przez chwile napięcie poz zwolnieniu przycisku a v3 nie (przyzwyczaiłem się do tego i w v3 mi tego brakuje)

Kwestia przyzwyczajenia i nie jest to minus.
-i najgorsze na koniec: w v3 grzeje się głowica podczas vapowania

Nic takiego nie ma miejsca
-v3 jest dłuższe ale o dziwo lżejsze,

Górna tulejka jest odkręcana i dlatego można wapować bez niej.
Będę wieczorem w domu - zważę.
Awatar użytkownika
By daniel83
#803393
Amix pisze:Od e-dyma jest SS i bardzo fajnie działa.
Moim skromnym zdaniem wyświetlacz jest zdecydowanie przyjaźniejszy.
-v2 podaje jeszcze przez chwile napięcie poz zwolnieniu przycisku a v3 nie (przyzwyczaiłem się do tego i w v3 mi tego brakuje)

Kwestia przyzwyczajenia i nie jest to minus.
-i najgorsze na koniec: w v3 grzeje się głowica podczas vapowania

Nic takiego nie ma miejsca
-v3 jest dłuższe ale o dziwo lżejsze,

Górna tulejka jest odkręcana i dlatego można wapować bez niej.
Będę wieczorem w domu - zważę.

To chyba e-dym daje tylko wybranym ss chyba ze chodzilo ci o to ze jest to ss ale chromowane
Awatar użytkownika
By xacti
#810154
Zepsułem gwint 510, jedynym wkręcającym się parownikiem, który posiadam jest Aga-t+. Niby fajnie, ale często przydałoby się użyć czegoś innego. O ile samą operację rozdziewiczenia i potem złożenia Vamo mógłbym (mam nadzieję ;) ) przeprowadzić, o tyle sprawa zanabycia vamowskiego gwintu jest trudniejsza. Był ktoś w podobnej sytuacji i może polecić co zrobić w tym przypadku? :)
Awatar użytkownika
By oem20239
#810598
Ja wybiłem stary gwint z głowicy po rozebraniu a w jego miejsce wbiłem mosiężną podstawę grzałki T3 z obciętym kominem na zero. A w gwint tej podstawy wkręciłem przejściówkę ego/510 i przylutowałem kable od spodu. Teraz vamo ma tylko gwint 510 więc jak chce się wkręcić coś z ego to w to wkręcam drugą przejściówkę. Gwint wystaje około 1-2 mm nad głowicę by była szczelina dla powietrza.Całość od środka zalana poxipolem dla pewności.
Awatar użytkownika
By kubadadej
#810658
Dzień dobry.

Mam pytanie odnośnie VAMO/APV. Otóż jestem zainteresowany jego kupnem w najbliższych dniach, ponieważ przeczytałem wiele pochlebnych opinii i recenzji tego sprzętu. Mam jednak dylemat czy kupić Vamo 1 czy Vamo 2 ( oczywiście w grę wchodzi tylko SS stainless steel ). Na forum również przeczytałem informację dotyczące Vamo 3 i duże grono użytkowników preferuje poprzednią wersję. Patrząc na opis sprzętu Vamo 3, różni się on tylko tym, że można wyłączyć całkowicie wyświetlacz czego w poprzedniej wersji nie było ( poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie ). Podobno były też zastrzeżenia co do jakości jego wykonania. Dlatego chciałbym się was doradzić czy brać Vamo 1 http://www.e-dym.pl/MODY/Zestawy_i_bate ... 18350.html czy Vamo 2 http://ego2.pl/pl/zestawy-e-papierosow/ ... steel.html . Czy jest jakaś różnica między nimi, bo wizualnie wyglądają identycznie i w ich opisie nie mogę znaleźć nic nowego, oprócz "sprężynki" ( no chyba że to jedno i to samo, więc przepraszam za zrobienie z siebie debila ).
Awatar użytkownika
By Tianski
#810801
ego - polerka i przezroczysta szybka, bardziej zaokraglony rant głowicy (w porównaniu do dolnego capa) stan z 15 kwietnia - chyba ze mają nową dostawę.
edym- szczotka ciemna szybka, rant ostry jak dolny cap.
Pozatym niczym się raczej nie róznią
Awatar użytkownika
By Amix
#811182
Różnią się i to na korzyść V3.
Zasadnicza zaleta to odkręcany górny cap w V3. Dokręcisz do niego praktycznie wszystko z 510/eGo bez żadnej przejściówki.
Wyświetlacz w V3 też jest przyjemniejszy widokowo.
post803515.html#p803515
Awatar użytkownika
By kubadadej
#811533
Amix pisze:Różnią się i to na korzyść V3.
Zasadnicza zaleta to odkręcany górny cap w V3. Dokręcisz do niego praktycznie wszystko z 510/eGo bez żadnej przejściówki.
Wyświetlacz w V3 też jest przyjemniejszy widokowo.
post803515.html#p803515


To już sam nie wiem co wybrać. W sumie między wersją V2 a V3 nie ma jakiejś wielkiej przepaści cenowej, więc cena tu zbytnio w moim przypadku nie gra roli. Wygląd też nie ma tu wielkiego wpływu na mój wybór, bo wyglądają identycznie. Obsługa podobna. Chyba muszę jeszcze postudiować co nie co na temat Vamo v2 i Vamo v3 i zastanowić się co wybrać :-)
By Krasnal45
#811555
Jeżeli o mnie chodzi, to V2 jest zdecydowanie ładniejszy, ale o gustach podobno się nie dyskutuje :)
Awatar użytkownika
By Mazee
#814474
Krasnal45 pisze:Jeżeli o mnie chodzi, to V2 jest zdecydowanie ładniejszy, ale o gustach podobno się nie dyskutuje :)

Hehe... racja... Wierteł Ci Panie u mnie dostatek... Jeszcze Vamo 3-ki mi brakuje
Ja mam 2 i jestem zadowolony choć już praktycznie nie używam... I osobiście polecam VAMO V2
Awatar użytkownika
By kubadadej
#814757
Witam. Dokonałem wyboru. Padło na Vamo V2, a głównie dlatego, że bardziej spasowała mi gładka powierzchnia moda. Do tego zakupiłem: Ładowarka 2-kanałowa NiteCore Intellicharger i2 i 2x Akumulator Li-ion 18650 PANASONIC 3400mAh. Czekam na dostawę, jestem ciekaw co z tego będzie. Macie jakieś sugestie co do ładowarki i gdzie mogę kupić jeszcze akumulator 18350 ale o większej pojemności niż 700mAh? Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By nok
#814758
Ładowarka bardzo dobra, Efesty 18350 mają 800mAh, a AW 700mAh, innych aku nie polecam.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#814863
Ja sobie z ciekawości wezme TangsFire 18350 3.7V "1500mAh" Li-ion 4szt. za 45 zeta
http://dx.com/p/tangsfire-18350-3-7v-1500mah-li-ion-batteries-w-case-4-pcs-217824

brałem tam ładowarke
http://dx.com/p/soshine-1-lcd-universal-18650-14500-16340-aa-aaa-li-ion-nimh-battery-charger-white-193940
doszło w 9 dni, nie było kabla samochodowego, oddali 5$
Awatar użytkownika
By mater
#814949
MarioBernatti pisze:Ja sobie z ciekawości wezme TangsFire 18350 3.7V "1500mAh" Li-ion 4szt. za 45 zeta
http://dx.com/p/tangsfire-18350-3-7v-1500mah-li-ion-batteries-w-case-4-pcs-217824

Odradzam bo to są jakieś "wynalazki". Lepiej kupić coś co jest już sprawdzone, wtedy masz pewność, że nie wywalisz kasy w błoto (nie mówiąc o tym , że nie masz żadnej gwarancji w razie jak by coś nie grało). Pojemność baterii to sprawa drugorzędowa, ważne jest jak bateria zachowuje się pod obciążeniem i w trakcie rozładowywania. Jak nie będzie miała odpowiedniej wydajności prądowej to sobie nie popalisz. Polecam poczytać temat akumulator-efest-18350-li-mn-t27413.html *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Goldi
#814951
MarioBernatti pisze:Ja sobie z ciekawości wezme TangsFire 18350 3.7V "1500mAh" Li-ion 4szt. za 45 zeta
http://dx.com/p/tangsfire-18350-3-7v-1500mah-li-ion-batteries-w-case-4-pcs-217824

Jak już chcesz tak oszczędzać to weź te: http://dx.com/p/ultrafire-18350-3-7v-12 ... pair-50485. One mają chociaż realne 820 - 880 mAh. :wink:
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#815212
A w temacie bateri 'polaptopowych'
w tej samej cenie lepiej wziasc 2 o zmierzonej pojemnosci 2.2 mah, czy jedną o 3.1 mah ?
te dwie beda miały więcej, ale bede sie częsciej bawił w zmienianie ?
w elektroniku moc oddawanego prądu ma duże znaczenie ?

musze zaopatrzyc sie w wieksza ich ilosc, ponieważ wyjeżdżam na ponad tydzien w miejsce bez prądu :)
Awatar użytkownika
By eshaton
#815216
MarioBernatti pisze:A w temacie bateri 'polaptopowych'
w tej samej cenie lepiej wziasc 2 o zmierzonej pojemnosci 2.2 mah, czy jedną o 3.1 mah ?
te dwie beda miały więcej, ale bede sie częsciej bawił w zmienianie ?
w elektroniku moc oddawanego prądu ma duże znaczenie ?

musze zaopatrzyc sie w wieksza ich ilosc, ponieważ wyjeżdżam na ponad tydzien w miejsce bez prądu :)

Ale to 2200mah zmierzone przy jakiej wartości A?
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#815235
nie wiem tylko takie dane otrzymałem od sprzedawcy

podał wartości prawdopodobnie z ładowarki
moja batka laptopowa dochodzi po ładowaniu tylko do 2100 wg ładowarki
i starcza na 3/4 dnia wapowania
Awatar użytkownika
By eshaton
#815280
MarioBernatti pisze:nie wiem tylko takie dane otrzymałem od sprzedawcy

podał wartości prawdopodobnie z ładowarki
moja batka laptopowa dochodzi po ładowaniu tylko do 2100 wg ładowarki
i starcza na 3/4 dnia wapowania

No to widzisz że to wróżenie z fusów jak nie ma danych. Masz tylko odniesienie do swojej batki że te dwie są podobne. 3/4 dnia na vamo 18650 to niezbyt raczej.
Osobiście bym wybrał 2 aku zamiast jednej.
Kolega woytazo sprzedaje aku testowane w miare dobre więc jak kupować używki to polecam.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 46
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.