EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By sumad
#783733
Witam
Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem nowy a modami zainteresowałem się niespełna dwa tygodnie temu. Chciałem przedstawić projekt a raczej bardzo uogólniony zarys moda na jaki wpadłem. Głównie chodzi tu o włącznik jak i blokadę napięcia lecz niestety jest jeden problem z którym nie bardzo wiem jak sobie poradzić, chodzi tu o rysunek C. Nie bardzo wiem jak od izolować środkową część od zewnętrznej. Jest to potrzebne aby obwód pozostał otwarty, a jego zamknięcie następowałoby po przekręceniu środka o 90 stopni łącząc ze sobą wystające prostokąciki. Z góry przepraszam za kiepskie szkice.

Jest to czysta teoria gdyż niestety nie mam możliwości wprowadzenia tego w życie ale mimo wszystko chciałem się tym podzielić.

Element A(włącznik) wkładany jest w element B(tulejkę) i skręcany od góry i dołu kapslami wykończonymi na kształt obrączki http://pieczonka.avx.pl/allegro/gladkie.jpg miej więcej coś takiego. Dzięki temu możemy całkowicie rozebrać włącznik i wymienić np sprężynę na twardszą bodź miększą.

W mojej głowie wygląda to znacznie lepiej lecz niestety nie potrafię tego od wzorować na "papierze".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 cze 2013, 21:01 przez sumad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jomat
#783779
faktycznie ciężko załapać, ja przynajmniej nie dałem rady :D
jedynie te prostokąciki mi świtają ale...
1. nie będą się stykać płaszczyznami, po obrocie stykana będzie jedynie krawędź prostokącika z obudowy
i krawędź ta będzie się opierała o płaszczyznę boczną środkowego prostokącika
2. nawet jeśli prostokąciki stykały by się płaszczyznami to brak jakiegokolwiek ich ścisku,
właściwie to będą się ocierać o siebie a nie stykać z określoną siłą.

Pomijam sprawy techniczne bo wykonać takie elementy to raczej ciężka sprawa dla tokarki i frezarki.
Awatar użytkownika
By pol
#783797
To prawie jak wymyślanie koła od nowa...
Jak skomplikować to co jest proste i działa (jak działa, ale działa) od dawna.
Awatar użytkownika
By sumad
#783884
jomat zgadzam się ciężko to ogarnąć niestety nie zostałem obdarowany talentem aby przelać na papier wytwór swojej wyobraźni

pol masz racje ale chciałem stworzyć coś nowego

Przeglądając lekturę od daras25 przyszło mi na myśl jeszcze jedno rozwiązanie lecz nadal problem stanowi odizolowanie środkowej części od zewnętrznej
Obrazek
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.