EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Sebastian Rolewski
#1913200
Witam, jestem szczęśliwym (?) posiadaczem e-fajki od dwóch tygodni. Przesiadłem się po latach palenia analogów bo raz ceny coraz bardziej zachodnio-europejskie, wycofanie ze sprzedaży moich ulubionych mentoli oraz najprawdopodobniej e są zdrowsze. Pan w sklepie zaproponował mi na pierwszego joyetecha exceed, zakupiłem jakiś losowy likłid miętowy i udałem się do domu. Pierwszy tydzień był super, praktycznie z miejsca rezygnacja z tradycyjnych fajek bez żadnych problemów, nawet spoko smak tego pierwszego soczku, nie trzeba wychodzić na balkon żeby zakurzyć itd. No, ale człowiek głupi to postanowiłem na drugi tydzień sobie kupić inne smaki liquidów i przy okazji wymieniłem grzałkę na nową bo podobno mięta/mentol mocno przechodzą watę. Grzałkę miałem jeszcze w zestawie jedną zapasową, wymyłem pod wodą tank, atomizer czy jak to się tam nazywa, odstawiłem na godzinę po wytarciu żeby wyschło, wkręciłem grzałkę, zalazłem, odczekałem te 15 minut i dupa. Strasznie skwierczało przy użytkowaniu i smak był okropny. Szybki risercz w necie i gdzieś wyczytałem, że być może dostała się woda gdzie nie trzeba czytaj słabo wyschło i to jest przyczyną. No to znowu rozebrałem, wymyłem, odstawiłem rozmontowane na noc żeby wyschło, kupiłem nową grzałkę, złożyłem, zalałem iiiiii .... dalej dupa. Teraz nie strzela, ale smak jest okropny. Zalazłem nawet tym pierwszym soczkiem podejrzewając, że to może wina smaku, ale i ten liquid pierwotny smakuje źle. Nie wiem jak smakuje spalona grzała bo jak pisałem to moje początki, ale czy spaliłaby się po pierwszym buchu ewentualnie była wadliwa od początku. Smak przypomina hmmm powiem tak lekko czuć smak mięty, a 70% smaku to jakbym palił najtańszego papierosa bez filtra. Smakuje źle do takiego stopnia, że kupiłem wczoraj paczkę fajek i ludzie co to jest za wspaniały smak. Po tym przydługim wstępie pytania
-czy grzałka może być wadliwa od początku?
-jeżeli to nie grzałka to co może wywoływać tak słabe wrażenia smakowe?
Awatar użytkownika
By pol
#1913201
Sebastian Rolewski pisze:....soczku, ......soczkiem .....
-czy grzałka może być wadliwa od początku?
-jeżeli to nie grzałka to co może wywoływać tak słabe wrażenia smakowe?

1. Nie używaj soczków w EIN.

Grzałki fabryczne mogą i bywają wadliwe, nawet z czasem coraz gorsza ich jakość,

Słabe wrażenia smakowe?
Najczęściej złej jakości e-liquid.
Bywa również nieprawidłowy dobór grzałki i mocy do rodzaju smakowego e-liquidu.

wymyłem pod wodą tank, atomizer

Lepiej zostawić go na noc w wodzie z dodatkiem jakiegoś płynu do mycia naczyń. Po odmoczeniu wypłukać dokładnie pod bieżącą wodą.


Zobacz film Adam M na YT - Joyetech EXCEED czyli e-papieros na START czyli ...
Z lutego 2019.

Awatar użytkownika
By DorotaM
#1913202
Witaj Sebastian Rolewski.
Ad 1-go pytania, tak to możliwe, że nowa grzałka może być uszkodzona. Co więcej możliwym jest nawet, że cała partia może być uszkodzona (vel niedopracowana).
Jednak w związku z Twoim problemem mam pewne przypuszczenia. :wink:

Ad2. W zestawie miałeś dwie grzałki:

Zestaw zawiera:
1 x bateria Exceed D19
1 x atomizer Exceed D19
1 x grzałka EX DL 0.5 ohm
1 x grzałka EX MTL 1.2 OHM


Grzałka 1,2 -MTL ( mniejszy przeciąg) - do wapowania dopaszczowego, czyli podobnie jak analog najpierw wdech do ust potem z ust do płuc.
Grzałka 0,5 DL (duży przeciąg) - do wapowania dopłucnego, czyli wdech bezpośrednio do płuc.

Jeśli po zmianie grzałki z MTL na DL wapowałeś nadal jak przy tej pierwszej, to mogłeś odczuć całkiem niezły dyskomfort.
Jak wapowałeś? Jaką grzałkę masz założoną teraz?
Awatar użytkownika
By pol
#1913203
Trochę dodatkowej ogólnej wiedzy o grzałkach
-> post1064671.html

****************
To o czym wspomniała @DorotaM
MTL czy DLI/DTL



Pierwsze wersje grzałek do MTL miały za małą średnice otworów do transportu liquidu. Podobno Joyetech to poprawił.
Dla DLI zasilanie ma za małą moc tego zasilania.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 22:54 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By Sebastian Rolewski
#1913204
>Najczęściej złej jakości liquid
Dlatego zalałem ponownie tym pierwszym który początkowo smakował dobrze i dalej jest ten dziwny smaczek którego w pierwszym tygodniu nie wyczuwałem. Co do filmów o exceedzie to pierwsza rzecz po zakupie jaką zrobiłem to obejrzałem kilka polskich i angielskich filmów na yt o tym jak tego używać. Zastanawiam się czy przez to, że zakropiłem tylko te boczne wloty grzałki przed zalaniem jest przyczyną bo na tym filmie człowiek wspomina, że dobrze i od góry pokropić.
>Jak wapowałeś?
Nie umiem ci odpowiedzieć na to pytanie. Wiem o tych technikach usta płuca, bezpośrednio do płuc. Wydaje mi się, że bezpośrednio do płuc bo nie wyobrażam sobie używanie e-papierosa jak normalnych fajek
>jaka grzała
Fabrycznie była wkręcona MTL i na niej było spoko, potem dałem DL (bo na mtl mentol i tak jak pisałem doradzali zmianę) i tutaj było syczenie i dziwny smak i teraz znowu powrót do MTL bez syczenia, ale fatalny smak
Awatar użytkownika
By pol
#1913205
Różni "specjaliści" wrzucają swoje wypociny na YT.

Podałem pewniaka. Adam M wie co robi i co mówi. Na forum jest prawie od 7 lat i z niejednego pieca jadł chleb.
grzałkę koniecznie jeszcze trzeba zakropić do jej wewnętrzna przed montażem.


Czy przez przypadek nie umyłeś grzałki wraz z atomizerem?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 23:01 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1913207
Tak w ciemno, bez oględzin trudno coś konkretnego powiedzieć.

Jak było dobrze na jednej grzałce (prawdopodobnie MTL) to co się stało, że po jej wyjęciu i ponownym włożeniu i przy zalaniu pierwszym e-liquidem jest teraz źle?

Sam próbowałbym uratować grzałkę przez ugotowanie zupki z grzałki.
Na wrzątek z nią i chwilę na wolnym ogniu pogotować. Wyjąć (delikatnie, aby się nie poparzyć) odstawić na papierowy ręcznik na kilka godzin, aby wyschła. Następnie zakropić liquidem do wewnątrz grzałki, tzn nasączyć bawełnę otulająca element grzewczy w grzałce.

******************
Jak obsługa Air Hole?

By Sebastian Rolewski
#1913208
wejpuje na tym maksymalnym otwarciu. jutro sobie umyje i dam nową grzałkę i teraz dam krople wnętrza i w te boczne otwory i zobaczymy jak dalej źle to się wybiorę do sklepu po porady
By mariusz777
#1913209
Cześć. Jak sam napisałeś że kupiłeś paczkę fajek. Co Ci poradzę żebyś nie kupił następnej paczki fajek. Odstaw na bok tak polecanego przez sprzedawcę e papierosa i kup na początek jakiś dobry niedrogi box elektroniczny i do tego rta lub rdta. Może na początek ktoś ci pomoże w zrobieniu grzałki i jej zamontowaniu no i na koniec włożeniu waty. Myślę że na początek dobrym tankiem będzie Rabbit z górnym dolotem powietrza, napewno cię na początku zabawy nie będzie denerwować że gdzieś tam pocieknie jak źle wate ułożysz. Rabbit na początku możesz używać na jednej grzałce a jak już będziesz chciał więcej to drugą dołoższ jak już ogarniesz co i jak.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1913210





Ta otulina wokół elementu grzewczego musi być dobrze nasączona przed pierwszym użyciem.

*******************
@mariusz777
najłatwiej doradzać początkującemu kupno boxa i parownika typu DIY... :lol: z grzałkami z warkoczyków...
Do tego kontener PG i VG + aromaty i shoty.....

Może dodajmy, że są EINy typu POD-y.
np Vinci X 70W (+ grzałka RBA)


Miłego wieczoru.

********************
Na początek

Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 23:30 przez pol, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1913211
Sebastian Rolewski pisze:>jaka grzała
Fabrycznie była wkręcona MTL i na niej było spoko, potem dałem DL (bo na mtl mentol i tak jak pisałem doradzali zmianę) i tutaj było syczenie i dziwny smak i teraz znowu powrót do MTL bez syczenia, ale fatalny smak


Syczenie i dziwny smak, no cóż, syczenie, skwierczenie lub nawet strzelanie, to może być nadtransport czyli nadmiar liquidu, który dostaje się na grzałkę powodowany nieodpowiednim do rodzaju grzałki zaciąganiem się lub też zwyczajnie np zbyt rzadkim liquidem zawierającym dodatek wody.
Wróciłeś do MTL, nowej czy poprzedniej? Jeśli poprzedniej tej już używanej z zestawu, całkiem możliwe, że nośnik w grzałce ( używanej już zresztą przez tydzień) podsechł, zbił się przez to lekko i nie ma już takich właściwości jak podczas poprzedniego używania.
Możesz spróbować ją reanimować w sposób który opisał pol, lecz 100% pewnej skuteczności ten ratunek nie daje. Chybił trafił, uda się lub nie.

Co do podpowiedzi mariusz777, powiem krótko: parownik na własne grzałki jest *GOOD* rozwiązaniem.
Łatwy, prosty do opanowania dla osoby początkującej parownik RTA. Czy takim jest Rabbit? Tego nie jestem akurat pewna. :roll:
By Sebastian Rolewski
#1913212
>Ta otulina wokół elementu grzewczego musi być dobrze nasączona przed pierwszym użyciem.
No właśnie to był może błąd bo nic tam nie dałem z drugiej strony czytałem gdzieś czy oglądałem i była opinia żeby uważać z zakrapianiem ta w środku bo można "zalać" grzałkę, ale tutaj nie wiem czy to opowieści z mchu i paproci
>Wróciłeś do MTL, nowej czy poprzedniej?
nowej
Awatar użytkownika
By pol
#1913213
Tak to jest jak słuchasz "specjalistów", którzy tydzień temu zaczęli używanie EIN, ale mają kamerki internetowe i produkują się na YT.

Nasączenie otuliny obowiązkowe, ale z uwagą, aby nie nalać e-liqudu do wnętrza spirali grzałki.

Grzałka ma od spodu otwór wlotowy powietrza. jak zalejesz spiralę grzałki, to zatkasz przelot powietrza.







******************
Zapytaj w sklepie czy mają do niego bazę RBA

Ostatnio zmieniony 02 lut 2020, 23:55 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1913214
Nowa MTL powiadasz? To teraz jeszcze weź w dłoń igłę i spróbuj leciutko za jej pomocą rozluźnić nośnik "dziabiąc go", ( tak, tak, wiem, ale jak to ślicznie nazwać tuż przed północą gdy IQ już człowiekowi pada :lol: ), poprzez boczne otwory w grzałce. :mrgreen:



Dobra, moje IQ już wyraźnie świeci na kolor rezerwy, zostawiam więc kolegę pod opiekuńczymi skrzydłami pol-a. Co mogłam, pomogłam. Może coś z tego będzie.
A Wam tu Panowie: powodzenia. :)
Awatar użytkownika
By pol
#1913215
@DorotaM
Dziabać, podziubać... :mrgreen:

**************
Teraz życzysz powodzenia?

Tak to już jest jak użytkownik idzie po światłą poradę do sklepu. Kupuje to co zalega w magazynie.
Nie działa.... To przyszedł czas na forum...
Ileż mniej problemów by miał użytkownik, gdyby zrobił odwrotnie... najpierw forum, potem "cudowny" sprzedawca, który patrzy jak opróżnić magazyn z "leżaków".
By Sebastian Rolewski
#1913245
pol pisze:Nasączenie otuliny obowiązkowe, ale z uwagą, aby nie nalać e-liqudu do wnętrza spirali grzałki.

W jaki sposób zakropić porządnie grzałkę DL? W MTL tak jak widać na tych obrazkach co dołączyłeś wata jest widoczna, a DL w środku ma jedną wielką dziurę i od razu zwój. W tym wypadku tylko poprzez te boczne otwory wylotowe? Nie rozumiem co to oznacza wnętrze spirali grzałki
Awatar użytkownika
By pol
#1913248
Spirala grzałki - grzałki są robione z różnych materiałów. Jakiś czas temu wykonywało się grzałki z drutu oporowego nawijanego na pręcie.
Dziś stosuje się również jako element grzewczy np blaszek typu mesh. Również ukształtowane są w kształcie walca.

Nawinięty drut oporowy w kształcie spirali.





Z elementem grzewczym typu mesh



Grzałka Joyetech EX DL




Przypatrz się dokładnie - wewnątrz jest spirala grzewcza owinięta bawełną.
Możesz zatem i od wnętrza nawilżyć wat-ę. Pozostaje tylko sprawa udrożnienia środkowego (w pionie grzałki) otworu/kanału powietrznego.
Delikatnie od dołu przedmuchać nadmiar liquidu.




*****************
w środku ma jedną wielką dziurę i od razu zwój.
to jest właśnie wnętrze spirali grzałki.


**************
Na podstawie oprawiania innej grzałki zobacz jak one są zbudowane od wewnątrz.

By Sebastian Rolewski
#1913263
Zakropiłem porządnie boczne wyloty (po kilka kropel do każdego otworu), zalałem, pociągnąłem kilka razy na "sucho" i odstawiłem na dobrą godzinę żeby mieć pewność, że nasiąknie iiiii działa. Poprzednia grzałka musiała nie nasiąknąć i spaliłem czy tam watę. No cóż taki chyba los wszystkich początkujących chociaż przynajmniej wiem teraz jak smakuje bober czy jak wy to tam nazywacie.
Awatar użytkownika
By pol
#1913264
To teraz tę "spaloną" grzałkę możesz delikatnie rozebrać.
Zwróć uwagę na ułożenie drutów/końcówek grzałki przy gumowym izolatorze w podstawie grzałki EX.

ciereczki-bawe-niane-uniwersalne-tami-t61201.html


W najbliższej drogerii nu u Rossmanna nabyć płatki bawełniane Tami.

https://www.rossmann.pl/Produkt/Platki- ... 38393,8616


lub



Byle suche, a nie nasączone.

Może w toaletce lepszej połowy coś takiego znajdziesz.

Mogą też być Bebeauty.
nast-pca-tami-czyli-chusteczki-do-twarzy-bebeauty-t79262.html

albo
Obrazek
ale tylko te z niebieskiego pudełka :lol:
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.