EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Heisenberg
#1001443
Witam jaką polecacie baze z wyższej półki tak jak i aromat, interesuje mnie aby w smaku wyszedł podobnie do liqueena, jeszcze nigdy nie mieszalem nie mialem z tym stycznosci takze prosze o pomoc.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By Pelikan
#1001569
Heisenberg pisze:Witam jaką polecacie baze z wyższej półki tak jak i aromat, interesuje mnie aby w smaku wyszedł podobnie do liqueena, jeszcze nigdy nie mieszalem nie mialem z tym stycznosci takze prosze o pomoc.
pozdrawiam!

Baza to baza. Gliceryna, glikol lub ich mieszanka plus nikotyna. Prosta jak budowa cepa i cudów tu nie będzie. Jeżeli wszystkie składniki będą odpowiedniej jakości to baza będzie ok. Nie polecam baz aromatyzowanych.
Aromaty - jest ich setki, na samym polskim rynku dostępnych jest kilku producentów i z 500 różnych aromatów. Z tych tańszych polecam TPA, dobre są też droższe Atmosy. Sporo opini na temat poszczególnych producentów jest na tym forum - wystarczy poczytać.
Pamiętaj, że jeżeli chcesz uzyskać coś naprawdę super i porównywalne lub lepsze niż Liquidy z "górnej półki" to nie wystarczy wlać armat do bazy i wsio. Większość tych Liquidów z "górnej półki" to mieszanina kilku aromatów i kilku smaków jednocześnie w odpowiednio dobranych proporcjach, plus różnego rodzaju dodatki jak słodziki, regulatory kwasowości i absoluty itp
W samodzielnym mieszaniu masz dwie drogi
-prostą i tanią - wlewasz aromat do bazy, czekasz i masz gotowy Liquid, wychodzi tanio i szybko, jakością coś podobnego do tanich gotowców za 5zł
-druga jest skomplikowana, długa i na początku dość kosztowna- wiąże się to z zakupem przynajmniej kilku - kilkudziesięciu aromatów, buteleczek, dodatków itp.
A przede wszystkim czytania, czytania i jeszcze raz czytania forum, polecam też zagraniczne fora. Próbowania, rozrabiania, dobierania, próbowania i dochodzenia powoli do tych smaków z "najwyższej półki". Jeżeli masz troszkę zacięcia chemicznego, lubisz kombinować to po jakimś czasie zrozumiesz co z czym się je i będziesz robił mieszanki dużo lepsze niż wyżej wymieniony Liqueen.
Awatar użytkownika
By kurok
#1001578
Jeśli chcesz bazę podobną do Liqueen to będziesz musiał mieszac zwykłą bazę z PEG400 (jest droższa, ale nie wiem czy lepsza, mi niezbyt podchodzi i w ogóle to zwykle jej nie używamy).
Te same aromaty też będzie ciężko dobrać. W Liqueen jest sporo składników.
By Vianne
#1001585
Raczej trzeba popróbować. Zachwalane przez wielu Atmosy mnie osobiście tak dość wybiórczo podchodzą. Są w porządku, ale żeby taki szał, to nie. Ogólnie raczej mieszanie to nie jest szczególnie dobra droga do oszczędności jak chce się palić smacznie, bo z jednej firmy podejdzie taki smak, z innej inny i wcale nie jest tak, że im droższe tym lepsze i NA PEWNO będą dobre. Warto poczytać opinie o aromatach, nie na zasadzie "dobry - niedobry", ale jak smakuje, czy jest słodki czy nie, chemiczny czy naturalny, sprawdzić sugerowane stężenia...

Co do bazy - ja kupuję tam gdzie mi po drodze, bo różnicy między nimi nie widzę.

I chociaż moim zdaniem z aromatów wychodzą często pycha liquidy, to nie szukałabym w ten sposób tanich zamienników markowych płynów, bo nawet te okrzyczane forumowe klony często gęsto różnią się od oryginałów i to nawet w opinii twórców.

Kup kilka na próbę, zmieszaj, odczekaj parę dni, spróbuj, posmakuje to dobrze, nie posmakuje, to odstaw aromaty do odsprzedania czy wymiany ew spróbuj innego stężenia, kup następne, aż znajdziesz swoje smaki.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1001589
Baza to glikol lub gliceryna, lub jedno i drugie zmieszane w odpowiednich proporcjach + nikotyna + woda destylowana w niektórych przypadkach. Coś jest w tym skomplikowanego?
O czymś nie wiemy? Oświeć nas ariokpl.
Piszemy o bazie niearomatyzowaniej.

Androidalnie tapatalknięte
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1001595
Czyli producenci z premedytacją zatajają skład bazy?
A może tylko używają składników wyprodukowanych przez kogo innego i dlatego zapach się różni?

Androidalnie tapatalknięte
Awatar użytkownika
By kurok
#1001601
Kiedyś Pan Irek z Inawery wspomniał, że w jakimś okresie mieli od trzech producentów.
Podobno wszystkie zagraniczne z Brentagu. Starali się o najlepszą, ale z tego co pamietam jedna była zła, druga średnia, a trzecia dobra.
Pomijam tu spory o Inawerę, bo nie o to tu idzie, ale coś w tym jest.

Nawiasem przed chwilą powąchałem glikol i glicerynę z Galvetu. Coś tam różnią się, bo w końcu to co innego, ale nie wiem czy dla mnie ten test.
Chyba, że coś wyjątkowo czuć, a teraz to długo nie będę miał z czym porównać.
Awatar użytkownika
By kurok
#1001609
Jeśli kupiłeś Hangsena z dodatkiem maltolu to jest bardziej bezsmakowy niż baza bez niego.
Nic tej bazie zarzucić nie można, poza tym, że jest tam ociupinka maltolu.
Jego ilość jest taka, że nawet mi nie przeszkadza, a wielu nawet woli i w zasadzie można o nim zapomnieć.
By Mono
#1001623
@amisiek1969: Kup sobie glicerynę Inawery i np. Kinga lub TwójLiquid, kapnij po kropelce na język i zobacz różnicę. Bezpiecznie i za małe pieniądze będziesz wiedział czym i jak bardzo mogą się różnić bazy.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1001637
Właśnie mam glicerynę kinga i inawery i nie zauważyłem między nimi różnicy. Dodam, że obie zakupione w tym miesiącu z najnowszych partii z datą ważności do końca 2015 roku.

[edit]
Wystarczy tego wyjaśniania różnic między bazami. Pytanie dotyczyło innej kwestii, a my zrobiliśmy off-topa.

[edit2]
Kolega pytał o aromaty, jednak nie podał jakie smaki preferuje. Tytoniowe, owocowe, herbaciane, kawowe, alkoholowe lub jeszcze inne których nie wymieniłem. Różni producenci mają swoje perełki w różnych kategoriach.
Np. tytoniówki preferuję od Vaping Zone, następnie Atmos Lab.
Owocówek nie lubię więc tą kwestię przemilczę.
Herbaty od TPA, inawera
Kawy - king, inawera
Pozostałych smaków nie próbowałem.

Androidalnie tapatalknięte
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 19:00 przez amisiek1969, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Pelikan
#1001652
ariokpl pisze:kupiłem kiedyś baza 50\50 firmy x która miała być bezsmakowa , okazało sie ze była słodka z posmakiem o którym nie będę pisał na forum

Każda baza z dodatkiem gliceryny jest w smaku słodka. Wynika to z tego, że sama gliceryna jest bardzo słodka. Słodkość bazy może być różna w zależności od zawartości gliceryny. Słodkość w żaden sposób nie świadczy o jakości bazy
Awatar użytkownika
By Mutango
#1001654
A bo to się tak mówi że baza jest bezsmakowa. A tak naprawdę to gliceryna zawsze ma jakiś mdły słodkawy posmak. I w zależności od producenta zawsze się ten posmak trochę różni. A której firmy jest lepszy, której gorszy, to każdy musi sobie sam odpowiedzieć, bo każdy trochę inaczej te smaki odczuwa.
By Vianne
#1001678
Ja jedyną różnicę widziałam i czułam w bazach Twój Liquid, a i to dawno, dawno temu, od tamtego czasu mogło się wiele zmienić.

Ogólnie do baz podchodzę jak do liquidów - kupuję butelkę na próbę, mieszam. Jeśli jakość mieszanki jest dla mnie satysfakcjonująca nawet po dłuższym czasie, to nie widzę potrzeby kombinować.

amisiek1969 pisze:Kolega pytał o aromaty, jednak nie podał jakie smaki preferuje. Tytoniowe, owocowe, herbaciane, kawowe, alkoholowe lub jeszcze inne których nie wymieniłem. Różni producenci mają swoje perełki w różnych kategoriach.
Np. tytoniówki preferuję od Vaping Zone, następnie Atmos Lab.
Owocówek nie lubię więc tą kwestię przemilczę.
Herbaty od TPA, inawera
Kawy - king, inawera
Pozostałych smaków nie próbowałem.

Problem jest w osobistym odbiorze smaków. Ty lubisz herbaty i kawy inawery, ja bym ich nie wzięła nawet za dopłatą, bo mnie od nich zemdliło. ;-) Z kolei mnie bardzo podchodzi np. poziomka z inawery, której Ty byś nie polubił, bo owocków. ;-)
By Mono
#1001911
Czyli wracając do sedna.
Te aromaty których próbowałem ustawiłbym w takiej kolejności.

Wysoka półka
1. Totally Wicked
2. Extreme flavors (prawie ex aequo z TW)
3. Flavor Art (znam te z TL)

Średnia półka
4. The Perfumer's Apprentice
5. Atmos Lab

Niska półka
6. King

Podłoga
7. Inawera

Oczywiście to moje subiektywne odczucia.

Z baz znam tylko VG100% Twój Liquid i Atmos Lab. Specjalnych różnic nie widzę ale bardzie mi pasue Atmos Lab Mist.

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

Liquid o mocy 40

Witam, czy jest możliwe stworzenie liquidu o mocy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.