EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By bigbaster
#80291
Wiadomo, że znaczna część użytkowników e-p zaczyna z myślą żeby rzucić palenie, ze mną było troszkę może inaczej. Nie zamierzałem rzucić a tylko "palić" mniej niezdrowo, nie przeszkadzając otoczeniu. Biorąc pod uwagę, że mam małe dzieci (2,5r bliźniaczki), nie mogłem puścić dymka w samochodzie a w domku też tego nie robiłem. Myślałem, że jestem uzależniony od nikotyny i jest mi ona potrzebna. Przez jakiś czas używałem 11mg menthol. Z czasem zszedłem do 6mg ale pochłaniałem go znaczne ilości :) - do 5ml na dobę :)
W ostatnio testowałem e-cygarka wapując PG+aromat czekolada gorzka. I tak cały dzionek. Na drugi dzień nie miałem jakoś ochoty sięgać po ep :) Widać, że napaliłem się 0mg :).

"Dział" - Temat ten został założony specjalnie dla tych którzy oscylują wokół ZERA żeby móc podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

I tu prośba moja i Bodzia - może by stworzyć jakiś symbol, który by wyróżniał wapujących ZERO-PODOBNE?
By bodzio102
#80328
Dołączam do bigbastera, czas pokazać naszą siłę na forum. Proszę o zgłaszanie się dobrowolnie, bo wkrótce będę "wyłapywał" niezdecydowanych! :D
Zróbmy sobie wspólny wątek, a gdy zbierze się nas już wystarczająca ilość może stworzymy nowy dział? Zapraszamy e-palących niskie moce liquidu oraz sympatyków. Miło będzie powymieniać się własnymi doświadczeniami.
Co do symbolu, to może wspólny rodzaj banera albo napis w podpisie?
Awatar użytkownika
By Tomba
#80330
No i tu mnie macie. Ja do tej grupy jeszcze długo nie wstąpię. Za dużo ma liquidu :)
Ale dzisiaj znowuż nie e-paliłem 8 godzin i to wcale :)
By bodzio102
#80333
Jak zobaczyłem na podglądzie, że post dodał tomba, to aż przetarłem oczy! *BOJE SIE* Chyba podobne miałbym, gdyby chciał się wpisać szczuro. :D
Awatar użytkownika
By vendetta
#80334
To ja z chęcią się przyłącze :) od 2 miesięcy tylko 6 :) I czasem zerówki.
By bodzio102
#80335
I to mi się podoba! Witaj vendetta, czuję, że niedługo pojawią się inni. :D
Awatar użytkownika
By Kvl
#80337
ja odkad zaczalem e-palic, caly czas na 16mg jade :p ale czas chyba zmniejszyc dawke *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By lesmie
#80339
Małe mam szanse aby znależć się w tej elitarnej grupie, z 18-tek nie schodzę i nie zapowiada się abym kiedyś zszedł.
By bodzio102
#80345
Kvl, lesmie - zawsze możecie być sympatykami. :wink:
Jest nas troje, kto następny?
Awatar użytkownika
By Kvl
#80349
hehehe ;D sympatykami :D dobrze to ująłes :D nie no ale tak serio to trzeba zejsc troche :)
Awatar użytkownika
By ubs
#80351
Pale w jednym penie juz od 3 miesiecy PG beznikotynowe+gliceryna+zaprawka mietowa - moze byc :?:

Ale w innych ep mam od 36mg do 11mg :(
Awatar użytkownika
By b69
#80355
Paliłem ponad 10 lat z oddaniem neofity, wapuję 3 miesiące, praktycznie od tygodnia jadę na zerówkach. Łapię się? :D
Awatar użytkownika
By Finlarod
#80358
To ja proszę szanowne grono o doping ;)
Zeszłam bardzo szybko (za szybko?) z mocą i od czasu mojej małej przygody z analogami znów potrzebuję czegoś w okolicach 12mg. Mam nadzieję, że znowu zejdę do szóstek ;)
By bodzio102
#80363
Hej, bigbaster, bierz się do roboty i porozsadzaj gości!
ubs pisze:Pale w jednym penie juz od 3 miesiecy PG beznikotynowe+gliceryna+zaprawka mietowa - moze byc :?:
Ale w innych ep mam od 36mg do 11mg :(

Hybrydowiec nam się trafił! Obrazek
ubs, b69 - Witajcie na pokładzie!

Finlarod, dopingujemy, tymczasowo możesz zostać majtkiem. :D
Awatar użytkownika
By bigbaster
#80375
Zejście na niższą moc nie jest utopią. Dostałem wczoraj batke BFREE od e-Jacka :) po reklamacji i kartomki 16mg Jakieś tytoniowe (pomyłka mocy). Wczoraj w ciągu dnia przesuszyłem troszkę kartomka - wypaliłem. Mocny faktycznie. Ale i tak za tytoniowym nie przepadam. To tak dla odmiany. Od razu zalałem go Mentholem 4mg (16mg z allegro od remkina +PG). Dziś już napełniałem dwa razy i zakraplałem też ze dwa. Choć różnie, bo raz 4mg i ze dwa chyba 0mg (PG+aromat miętowy). Mimo wczorajszego maratoniku z 16mg, spało mi sie świetnie a rano nie miałem efektu przepalenia. Po prostu koło południa popykałem sobie troszkę mojego Penika z 4mg.
W pracy cygarko z 0mg czekolada gorzka.
Coraz bardziej uświadamiam sobie, że w analach to nie nikotyna uzależnia tylko jakieś "magiczne dodatki". Paląc LD Slim Light. Czasami mnie dusiło żeby zapalić. Od czasu jak wapuję, nie mam takiego uczucia.

PS.

Bardzo ważna informacja !!!

Szczególnie uważnie powinni przeczytać to początkujący.
Zawsze należy mieć zapas liquidu! Nie można doprowadzić do sytuacji, że już się kończy a ja nie mam zapasu na kilka dni. To właśnie jest sytuacja stresowa dla palacza. Mając mały zapas - zawsze masz komfort, że Ci nie zbraknie. I nie chodzi tu już nawet o ewentualnie sięganie po analoga, tylko o to odczucie, że zaraz się skończy. To jest potworna analogia do paczki papierosów i trzeba sie tego wystrzegać.
Awatar użytkownika
By mkk
#80388
To i ja i ja sie dopisuje :D
Jakos od przedświat zeróweczki, czasem bardziej dla próby jedna kropelka 12 lub 18, ale jedna na cały wkładzik i raczej bardzo czasem :D
Awatar użytkownika
By bigbaster
#80398
witamy w klubie :)
i jakoś można się cofnąć do wieku przedszkolnego i znowu w ZERÓWCE być :)
Awatar użytkownika
By mkk
#80409
I kto by pomyslał ze swoja 100 spedze w zerówce :D
Awatar użytkownika
By bigbaster
#80413
pewnie nikt :) Sam nie wierzyłem, że to takie proste :)
Właśnie pykam w BFREE PG z gorzką czekoladą i kropelka mięty od inawery i łapię się na tym, że jest mocne :) To nie nikotyna daje kopa tylko smak. A faktem jest, że w mentholach kop jest podwójny :)
Awatar użytkownika
By mkk
#80417
Ja na razie znaczka odwagi nie mam przyczepic sobie, po troche zeby nie zapeszyc, a poza tym tą kropelka to niszcze czasami sobie zerówkowe statystyki :D
By jacekb
#80422
witam ja juz zamowilem 6 a za dwa tygodnie będą pewnie zerówki ( w połowie grudnia zaczynałem od 18 teraz 11 koncówka)
Awatar użytkownika
By Melker
#80425
bigbaster pisze:Szczególnie uważnie powinni przeczytać to początkujący.
Zawsze należy mieć zapas liquidu! Nie można doprowadzić do sytuacji, że już się kończy a ja nie mam zapasu na kilka dni. To właśnie jest sytuacja stresowa dla palacza. Mając mały zapas - zawsze masz komfort, że Ci nie zbraknie. I nie chodzi tu już nawet o ewentualnie sięganie po analoga, tylko o to odczucie, że zaraz się skończy. To jest potworna analogia do paczki papierosów i trzeba sie tego wystrzegać.




Trochę nie na temat, jednak przyznaję rację w 100% !!
Jestem właśnie w oczekiwaniu na liquid - miałem 15stkę, jednak zwlekałem z zakupem, do tego miałem problemy z watkami we wkładach więc też trochę zawsze pójdzie w kosz razem ze złą watką...
I w taki sposób zostałem gołą d**ą na zimnym lodzie (popalam analogi od których na prawdę wolę e...).

Na prawdę warto mieć gdzieś schowane trochę na czarną godzinę albo kupić wcześniej....

Jestem więc przykładem, który można nazwać DOBRY, ale czy dobry na prawdę?
Wiem że więcej już tak zwlekał nie będę "/


Sorry za *OFFTOPIC*
Awatar użytkownika
By bigbaster
#80434
Ja dopiero teraz właśnie :) zacząłem zamawiać 16mg :) Wcześniej zawsze 6mg lub 11mg :)
Zamawiam mocniejsze i rozrabiam z PG. A że zazwyczaj wapuję miętę więc jak za słaby smak to dodaję kilka kropelek i jest OK.
Po prostu majątek na liquidy wydałem a ten smak mi też odpowiada :)
Jak za mały dymek to parę procent glicerynki i mieszanka jeszcze słabsza :)
Nawet nie myślę o kupowaniu 0mg. PG+Glicerynka i aromacik i mam super smaczek :)

Zastanawiam się tylko czy by nie dać zamiast aptecznej 86% Gliceryny cz.d.a 92.10g/mol ale to pytanie to już do SCh kieruję :)
Awatar użytkownika
By vendetta
#80455
No a ja akurat mam taki problem, że nienawidzę słodkich liquidów :( Więc dorabianie z gliceryną niestety odpada, ale co tam. Kupuję 6 i 0. I tak wydaję mniej niż na dotychczasowe analogi przez ostatnie 13 lat :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#80459
bigbaster pisze:Zastanawiam się tylko czy by nie dać zamiast aptecznej 86% Gliceryny cz.d.a 92.10g/mol ale to pytanie to już do SCh kieruję :)

Masz zapas cz.d.a.? Ma znaczek PhEur albo FP VI na etykiecie?
By bodzio102
#80460
A ja w końcu dałem się namówić na aromaty inawera. Pojawiły się tytoniowe, więc zamówiłem razem z glikolem i czekam na przesyłkę. Podobno są już dopracowane smakowo.
By mcveat
#80625
To ja w takim razie też się zgłaszam. Praktycznie od początku (tyle tylko co z kita mocniejsze wypaliłem) pociągam 6 i 0. Zaparłem się i wyszło :)
Awatar użytkownika
By siofor
#80650
Ja i żona też. Może było łatwiej bo przeszliśmy z R1, ale przedtem redukowaliśmy od żółtych Goldenów, przez białe, niebieskie superlighty i tak w dwa lata zeszliśmy do R1 ale po ok 1,5-2 paczek dziennie na głowę. Teraz od świąt 6 camela od E-Jacka i Rm1. Ale lubimy pykać więc dalsza redukcja mocy możliwa natomiast samego EP raczej później niż wcześniej.
By walder
#80696
To ja się tyż dołączam. głównie używam zerówek z lekką domieszką mocy, z rana bardziej ssie i potrzebna jest 6-tka pół na pół z zerówką.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#80821
walder o jakim smaku używasz liquidów? i od kiedy wapujesz?
By bodzio102
#80908
bigbaster, oczywiście notujesz wszystkich chętnych? Ja dzisiaj mam imprezę zakładową, więc jak mnie po północy *NOSZE* do domu, to jutro koło południa zjawię się na forum.
Nikt nie składa propozycji wspólnego logo? banera? podpisu? Fajnie byłoby wyróżniać się na forum czymś takim.
I jeszcze jedno: akces jest dobrowolny, przecież nikt nie będzie nikogo kontrolował. Bardziej chodzi o propagowanie idei e-palenia bez- lub niskonikotynowego. :D
Awatar użytkownika
By monivea
#80969
Najtrudniej było mi zejść na 11mg nie wiem dlaczego bo teraz 6mg bez problemu pod warunkiem że mam choć kropelkę mięty.(mimo ze nigdy nie paliłam mentolowych) Od poniedziałku zaczynam z 0mg ciekawe jak pójdzie - z pewnością muszę mieć przy sobie mocniejsze na wszelki. Zauważyłam że u mnie to kwestia pewności że mam naładowaną baterię i mogę potrzymać e-p w ręku niekoniecznie go paląc. Coraz rzadziej zresztą sięgam po e-p więc dlaczego nie 0mg. Na razie czekam na nowe liquidy. Dam oczywiście znać co i jak :wink:
Co do logo, banera trzeba pomyśleć,dziś raczej nie mam do tego głowy :wink:
Awatar użytkownika
By daro
#81141
Palę oczywiście 18 mg i dobrze mi z tym :) Ale spróbowałem dzisiaj pewnego liquidu, niedostępnego na razie w sprzedaży o mocy 0 mg i mnie powalił :shock: Normalnie kop jak co najmniej w Medium albo i lepiej, nie mówiąc o smaku. Próbowałem kilka zerówek, ale żadna jeszcze takiej satysfakcji mi nie dała. Dziwię się że to cudo nie zostało jeszcze wprowadzone na rynek :shock:
Awatar użytkownika
By vendetta
#81238
daro pisze:Dziwię się że to cudo nie zostało jeszcze wprowadzone na rynek :shock:


Jakiś rąbek tajemnicy uchylisz? Tyci, tyci ? :)
Awatar użytkownika
By vendetta
#81243
E tam Cola, Colinss albo Casablanca :) ech , no to czekamy :)
Awatar użytkownika
By vendetta
#81250
daro pisze:Zwiedzałem dzisiaj właśnie ich biura :D


Byłeś w CYCAcoli no to "respekta" :)
Awatar użytkownika
By pawian_mb
#81601
Witam i Ja może jeszcze nie poniżej sześciu ale już mało co brakuje :mrgreen: Dajcie mi jeszcze 2-3 tygodnie a będę pełnoprawnym członkiem :mrgreen:
By bodzio102
#81608
Witaj pawian_mb! Jest nas już spora grupa, ale jeszcze nie wszyscy się odmeldowali. Powoli trzeba zacząć myśleć o jakimś małym manifeście klubu.
I jeszcze jedno, co oznacza "> 6"? Bo ja już się gubię. :( A to:"< 6" ? Jest matematyk na forum?
Awatar użytkownika
By mkk
#81622
Kurcze dobrze ze mi uwage zwrócono, bo moja indolencja matematyczna znaczki pokreciała, bedzie musieli chwile poczekac na przedytowany znaczek, bo teraz musze cos załatwic, ale zaraz jak złapie chwile poprawie:D
By bodzio102
#81627
Ale ja (i moje dzieci) nie jesteśmy pewni ostatecznej wersji. :wink: Choć wydaje mi się, że powinno być odwrotnie niż jest teraz. :?
By bodzio102
#81655
To, że nie można z Tobą liczyć to nic. Najważniejsze, że można liczyć na Ciebie!
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.