EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By LubaxD
#1848596
Witam
Podczas majówki były kody promocyjne więc pomyślałem że to dobry pomysł aby nauczyć się robienia własnych liqiudów. Wybrałem przepis dość prosty (tak mi sie zdawało :D) o nazwie "Mustard Milk" przepis składa się z: 6% Strawberry TPA oraz 8% Vanilla Bean Ice Cream TPA . Zbytnio nie rozumiałem tych wszystkich kalkulatorów było to dla mnie troche skomplikowane więc skorzystałem z kalkulatora. Chciałem zrobić 120 ml 70/30 o mocy 3mg. Zakupiłem bazę 100ml 0mg i 20ml 18mg , odlałem 20ml z 0mg i wlałem 20ml 18mg , przelałem wszystko do butelki 120ml żeby zmieścić pojemność aromatów. Wyszło że muszę dodać 9,6ml Vanilla Bean Ice Cream i 7.2ml Strawberry. Ale podczas mieszania kompletnie zapomniałem że aromaty też trzeba wliczyć jako PG. Chciałbym sie dowiedzieć czy moge jakoś go "zagęścić" Glikolem, wiem że wtedy to spłaszczy smak więc od razu chciałbym sie dowiedzieć czy moge dodać jeszcze tych obu aromatów żeby stężenie wyszło takie jak w przepisie. :(
Z góry chciałbym podziękować za pomoc :roll:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1848599
W tym sporcie nie ma rzadki, gęsty. Istnieje tylko lepkość cieczy.
Awatar użytkownika
By LubaxD
#1848600
@PucH2 Rozumiem przepraszam za takie określenie . @BezimiennyII Wiem że mogę go zagęścić gliceryną ale wtedy smak będzie spłaszczony i nie wiem ile bym musiał dodać aromatów i glikolu żeby wyszło te 70/30 ;/
Awatar użytkownika
By bulit73
#1848601
Zostaw tak jak jest. Też będzie wapowalny *CZAJNICZEK* Nastepnych razem zrobisz tak jak trzeba :wink:
Awatar użytkownika
By LubaxD
#1848603
@bulit73 Na nastepny raz to ja kupie glikol i gliceryne :D No i nauczę sie korzystać z tych kalkulatorów wszystkich :D
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#1848618
skoro "Mustard Milk", dodalbym sloik Sarepskiej i tubke mleka skondensowanego, bankowo sie zagesci i zgodne z nazwa bedzie ;-)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.