EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By azxd
#1917276
Posiadam mechanika Taurena z guzikiem na sprężynę.
Rozmiar guzika na gwincie to 23,30 mm
Mam do was prośbę o informację o rozmiarach waszych guzików magnesowych. Może uda się w jakimś modelu kupić sam guzik i nie musiał bym wydawać cysterny pieniędzy na całą rurkę tylko dla guzika magnesowego.
Awatar użytkownika
By pol
#1917277
Wspominasz o T H C Tauren Mod Mechaniczny?







Pozostaje wymiana lub rozciągnięcie istniejącej sprężyny.

Jeżeli potrzebujesz całego włącznika, to:
Authentic Thunderhead Creations Tuaren Mod Replacement Fire Button
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... tuaren-mod

O magnesach możesz zapomnieć w tej konstrukcji, ale dla chcącego nic trudnego...



Awatar użytkownika
By pol
#1917280
Możesz wyjaśnić co i z czym zamierzasz zrobić?
Cały Fire Button z tego moda chcesz wymienić na inny z innego modelu?

Zapomnij, tak się nie da.
Różnice w gwintach, długości przycisku i cała technologia mechanicznego moda.
By mefiuniek
#1917286
A w jakim celu chcesz zmienić sprężynę na magnes lub coś innego? Sprężyna się uszkodziła? Za lekko chodzi guzik? W takim razie wystarczyłoby podgiąć sprężynę.
Miałem kilka mechaników starych mechaników, obecnie mam trzy nowsze konstrukcje. Zawsze wszystkie ze sprężyną.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
By BezimiennyII
#1917287
@azxd, na pierwszy rzut oka wymiana sprężyny na magnesy nie jest taka trudna w tym modelu. Wymiary wnętrza przycisku możesz łatwo zmierzyć, tylko pamiętaj o wycięciu na środku magnesów na tą kulkę. I z tego z mi się wydaje, kulka pełni rolę przewodnika prądu, więc magnes nie może być za wysoki.
By azxd
#1917342
W sumie to jest jakiś pomysł: rebuild całości. Tylko czy jak np. wymienię i wsadzę magnes zamiast kulki to czy pole styku nie będzie za małe ? Jak widać na zdjęciu normalnie kulkę otacza stożkowy metal. Czyli jak wsadzę magnes to będzie się stykał tylko na krawędzi stożka i czy to nie będzie za mało ?

Obrazek
Edit
Wymiary
Kulka średnica: 7,90mm
plastik średnica wewnętrzna: 7,98mm
nakrętka wewnątrz gwintu (drugie z kolei na zięciu) :20,20mm
Awatar użytkownika
By pol
#1917344
Kulka stanowi część włącznika. Wyeliminować jej nie możesz.

Magnesy zastępują wyłącznie sprężynę we włącznikach/przyciskach w modach mechanicznych.

Edit:
Ze zdjęcia, które załączyłeś wynika, że masz kompletny przycisk.
Jaka idea prześwituje koncepcji "popsucia" konstrukcji przycisku?
By mefiuniek
#1917346
A jak w tym momencie zamkniesz obwód podczas naciśnięcia guzika? Domniewam, że do tego te blaszki służą, bynajmniej w większości mechaników tak jest.

Wciąż nie rozumiem po co chcesz psuć tego mecha skoro ma zdjęciu widać, że wszystko jest ok.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1917347
@mefiuniek
Te cztery blaszki to właśnie specjalny patent producenta. To co czasem w innych modach stanowiło problem, tu zostało rozwiązane. Lepiej czy gorzej, nie w tym sprawa. Ten patent pozwala na swobodną obsługę przycisku. Nawet naciśnięcie przycisku z boku nie spowoduje blokady i brak styku.
W tym modelu jakbyś nie nacisną, to przycisk/włącznik działa. Tzw funkcja 360°.
Pisałem o tym wcześniej. Załączony poprzednio film z YT dokładnie to pokazuje.

azxd pisze:No ja chciałem jedne magnes na dół zamiast tych blaszek i drugi magnes zamiast kulki. i powkładać je tak żeby się odpychały?

Sorry, ale kompletnie nie rozumiesz zasady działania włącznika. Magnesy w żadnym modzie nie są elementem stykowym. One zastępują sprężynę w innych modach.
By mefiuniek
#1917349
Czyli ta kulka odpowiada za to, że jak nie naciśniesz to zawsze zamkniesz obwód? Dobry patent zastosowali w sumie. To jest coś, czego brakuje w większości mechaników.

@azxd nie ma zbytnio opcji zamiany sprężyny na magnes właśnie przez te kulki. Jeśli zrobisz tak jak wcześniej pisałeś to zabraknie tej funkcji 360°. A powiedz mi tylko, dlaczego koniecznie chcesz ten magnes zamiast sprężyny? Jakieś ogromne straty? Za lekko chodzi guzik?

W tego co się orientuję to większość modów mechanicznych korzysta ze sprężyn... Nie tylko te tanie ale też te bardzo drogie. Jest to chyba najpewniejsze rozwiązanie.


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1917359
mefiuniek pisze:jak nie naciśniesz to zawsze zamkniesz obwód?

Dokładnie tak. Na tym polega ta funkcja 360°.

mefiuniek pisze:W tego co się orientuję to większość modów mechanicznych korzysta ze sprężyn... Nie tylko te tanie ale też te bardzo drogie. Jest to chyba najpewniejsze rozwiązanie.

Tu jednak popełniasz błąd.
Szereg modów mechanicznych ma z założenia zastosowane magnesy w przyciskach.
Wiele modów, w których stosowano sprężynki, były przerabiane na magnesy. Przyczyna była/jest prosta. W większości modów przez sprężynki płynie prąd. Sprężynki nie zawsze dawały płynność ruchu przycisku.
By BezimiennyII
#1917363
@pol, dał mi do myślenia swoim postem. Dzisiaj pożyczę od znajomego Taurena i spróbuję w weekend nad nim posiedzieć. Mam dużo magnesów, myślę że któraś para podejdzie tak, żeby działało w porządku. Nie jest to w sumie proces nieodwracalny.
Mam kilka ciekawych tez na temat działania na magnesach, zobaczymy czy się potwierdzą.
Awatar użytkownika
By pol
#1917364
@BezimiennyII
Bez eksperymentów prawdopodobnie nadal mieszkalibyśmy na drzewach...
Tylko zwracaj uwagę na ułożenie magnesów. Mały błąd i zablokujesz przycisk w pozycji włączonej...
By BezimiennyII
#1917366
@pol, od 7 lat używam na codzień tylko mechaników, więc jakieś doświadczenie myślę że mam. Jak koledze pokazałem ten wątek, to bardzo się zapalił na ten pomysł. Przede wszystkim celujemy w większą twardość i sztywność przycisku (kto miał kiedyś Heretica to zrozumie ;)). A przy okazji multimetr pokaże czy jakieś straty przy okazji udało się wykluczyć.
Awatar użytkownika
By pol
#1917369
@BezimiennyII
Uwagę napisałem, mając świadomość, że nie jesteś nowicjuszem.
T H C Tauren ma specyficzną budową Fire Button, całkowicie odmienną od innych mechaników, dlatego tylko przypomniałem o zachowaniu ostrożności.
By BezimiennyII
#1917371
Pobieżnie zapoznałem się z jego budową, mam jedną rurkę o podobnych założeniach techniczno - użytkowych, ale trochę innej budowie. I moja jest właśnie na magnesach.

Dodając swoje 3 grosze w temacie sprężyn i magnesów - nie ma znaczenia czy rurka jest z tych tańszych czy droższych. I w jednych i w drugich spotyka się sprężyny i magnesy. Najczęściej jednak, sprężyny zamieniają się w grzałki przy klonach, w których wykonanie i jakość materiałów jest kolokwialnie rzecz ujmując do d.... Mam rurkę za 1000zł na magnesach i rurkę za 1000 zł na sprężynie. Tutaj jakość zastosowanych materiałów jest tak wysoka, że pomiary wykazały takie same (dosyć małe) spadki napięcia. Ale miałem kiedyś klona za 5 dolarów, który zamiast podawać prąd na grzałkę w parowniku podawał go na sprężynę w przycisku...
By azxd
#1917448
Ja odbiegając ale cały czas podtrzymując temat magnesu w taurenie i wszelkich wskazówek jak wasze badania przebiegają -- chciałem się zapytać czym rozpuścić lakier na taurenie. Rurka jest mosiężna ale już dość stara i chciałem coś zrobić żeby ją odświeżyć zaczynając od zmiany lakieru.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.