EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1252638
Australia, stan Queensland.
Od 1 stycznia 2015 posiadanie (+produkcja, sprzedaż, reklamowanie) liquidów z nikotyną jest NIELEGALNE. Grozi kara do 9108 tamtejszych $.
Papierosy tytoniowe są legalne.
Zarządzenie ichniego Min Zdrowia:
http://www.health.qld.gov.au/public-hea ... efault.asp
Swoje e-papierosy możesz bezpiecznie zutylizować w najbliższej aptece.
(albo przejść na zerówki)
Mój komentarz:
1) Koszmarny sen Starego Chemika staje się ciałem
2) Australią zawładnęli Naziści ( w rodzaju simona chapmana)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1252759
O [ciach] jego mać! Poprosze warna!
Z tego co pamiętam to mieli wprowadzić ustawe delegalizująca zwykłe papierosy dla osób poniżej 18 lat <albo 21, nie pamiętam>. Walczyli z tytoniem dosyc ostro. Co im odwaliło że zdelegalizowali e-papierosy, czyli jakby nie patrzeć "lekarstwo" na zgubny nałóg tytoniowy?
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1252760
Kszywho pisze:O *cenzura* jego mać! Poprosze warna!
Z tego co pamiętam to mieli wprowadzić ustawe delegalizująca zwykłe papierosy dla osób poniżej 18 lat <albo 21, nie pamiętam>. Walczyli z tytoniem dosyc ostro. Co im odwaliło że zdelegalizowali e-papierosy, czyli jakby nie patrzeć "lekarstwo" na zgubny nałóg tytoniowy?


Może zbyt silne lobby tytoniowo-farmaceutyczno-terapeutyczne?
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1252761
Kszywho pisze: Co im odwaliło że zdelegalizowali e-papierosy, czyli jakby nie patrzeć "lekarstwo" na zgubny nałóg tytoniowy?
Pewnie nic innego jak tylko gruby hajs, który ktoś dostał od koncernów tytoniowych i farmaceutycznych, za przepchanie tej ustawy. Szkoda gadać.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1252766
Kszywho pisze:Ale przecież takie zachowania można interpretować w ten sposób, że zakazują posiadania wody, a legalne jest posiadanie wódki! Idiotyzm totalny!


Żebyś nie wypowiedział tego w złą godzinę... *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By Tomy
#1252767
O fuck! W walce z tytoniowym lobby pierwsza przegrana. Biedni Australijczycy.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1252773
Zefirek pisze:znając nasz rząd, można się tez wszystkiego spodziewać, strach się bać. Trzeba robic zapasy :(


Najpierw kosmiczna akcyza, a później grzywna i krata za posiadanie oraz dożywotnia kara chłosty za używanie ;)
Awatar użytkownika
By Tomy
#1252775
HamsterJack pisze:Najpierw kosmiczna akcyza, a później grzywna i krata za posiadanie oraz dożywotnia kara chłosty za używanie ;)


Taaa .. i mam już wizualizację jak mówi to premier RP Ewa Kopacz nałogowa palaczka wypalająca dziennie 2 paczki szlugów. Hajs się musi zgadzać :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Zefirek
#1252780
HamsterJack pisze:
Zefirek pisze:znając nasz rząd, można się tez wszystkiego spodziewać, strach się bać. Trzeba robic zapasy :(


Najpierw kosmiczna akcyza, a później grzywna i krata za posiadanie oraz dożywotnia kara chłosty za używanie ;)

Na tym świecie nic już mnie nie zdziwi. Przyjadą jak do panów M i K z walizkami dolarów / euro/ i będzie pozamiatane, liczy się tylko pieniądz
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1252782
Na tym świecie nic już mnie nie zdziwi. Przyjadą jak do panów M i K z walizkami dolarów / euro/ i będzie pozamiatane, liczy się tylko pieniądz


Nic dodać, nic ująć *GOOD* (niestety Masz rację)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1252788
Od kiedy pamietam to w całej Australii były dozwolone jedynie zerówki. Teraz tylko zaostrzyli kary. AU to takie poletko testowe dla UK. K.. Ja taki obżarty a tu taki temat. Chmurzcie na zdrowie póki można.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Zefirek
#1252791
SzamanDM pisze:Od kiedy pamietam to w całej Australii były dozwolone jedynie zerówki. Teraz tylko zaostrzyli kary. AU to takie poletko testowe dla UK. K.. Ja taki obżarty a tu taki temat. Chmurzcie na zdrowie póki można.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spoko, nie wiesz że POLAK potrafi :wink:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1252853
Australia duża. Niedawno koleżanka tam była na trochę i liquidy przewiozła. Ostrzegałem, że tam lipa ale udało się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1253001
Nie lubię szerzyć defetyzmu, ale chyba czas się szykować do zejścia do podziemia - nie wygląda to dobrze, zadarliśmy ze zbyt dużą i mocną finansowo grupą interesu. Przede wszystkim zadarliśmy z.....budżetem. I to budżet nas dobije, przy cichej współpracy tobpharmu.

Walka będzie toczyć się o źródło nikotyny - reszta da się ogarnąć "domowymi" sposobami.

No żesz....- żebym na starość musiał zostać partyzantem....
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1253002
Ja z chęcią zapłacę. Byle te pieniądze nie szły na baśnie od KRK.
Dla zasady zapłacę i dla śmiechu trochę też.
No w końcu od paru lat do akcyzy się nie przyłożyłem, a rząd prosi, rząd rząda!
By Polan
#1253035
Ja zauważyłem po sobie, że większy problem mam nie z nikotyna tylko z odruchem zaciągania itd.

Zastanówmy się, jeśli epapierosy mają być droga do rzucenia to jest to nawet logiczne. Dymisz 0. Po przejściu z analoga na e papierosy musisz uporać się z brakiem nikotyny a później walczysz z całym rytuałem.

Czyli analog->epapierosy->brak nałogu.

Ale wszyscy jesteśmy dorośli i każdy robi jak chce.
Mi jedynie przeszkadza, że ktoś znowu narzuca jakieś przepisy w oparciu o walizkę $.
Całe szczęście, że Polskie realia są jakie są. Nawet jak u nas wprowadza coś takiego to i tak interes epapierosowy będzie się kręcił :)



TapaTalk :)
Awatar użytkownika
By snake1985
#1253572
Zaczyna się robić nieciekawie delikatnie mówiąc :evil:
Mam cichą nadzieje że inne kraje nie pójdą tą drogą.

Zastanawia mnie tylko egzekwowanie tego przepisu? Skoro można vapować 0mg a zaleje czymś mocniejszym np.11mg w jaki sposób będą to sprawdzać? Czy każdego z e-fajką będą zatrzymywać do kontroli i sprawdzać liqiud na zawartość nikotyny ?
By user
#1253603
A wystarczy yebnąć tym i mieć w :dupa te wszystkie problemy, a już jako zayebisty gift, masz satysfakcję, że wydymałeś wszystkich z tobfarmu i Ewę Kopacz jednocześnie :lol:

Tapatalknięte z chińskiego cegłofonu :)
By Polan
#1253643
reed pisze:A wystarczy yebnąć tym i mieć w :dupa te wszystkie problemy, a już jako zayebisty gift, masz satysfakcję, że wydymałeś wszystkich z tobfarmu i Ewę Kopacz jednocześnie :lol:

Tapatalknięte z chińskiego cegłofonu :)

Dobrze prawisz!
Taki mam plan z początkiem roku :)
Chociaż ta Ewę Kopacz zostawmy w spokoju (nie mój typ) :lol:


TapaTalk :)
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1253684
@Snake1985 - też mnie to zastanawia. Nie wiem czy mają szybkie (i tanie) testy na obecność nikotyny w Lq. Może i tak, bo inaczej nie tworzyli by niemożliwych do egzekwowania przepisów.

Teoretycznie mogą sprawdzić kotyninę w moczu ale również palacz tytoniu będzie ją miał tak samo jak użytkownik gum czy plastrów.
Awatar użytkownika
By cinto
#1253693
snake1985 pisze:Zaczyna się robić nieciekawie delikatnie mówiąc :evil:
Mam cichą nadzieje że inne kraje nie pójdą tą drogą.

Zastanawia mnie tylko egzekwowanie tego przepisu? Skoro można vapować 0mg a zaleje czymś mocniejszym np.11mg w jaki sposób będą to sprawdzać? Czy każdego z e-fajką będą zatrzymywać do kontroli i sprawdzać liqiud na zawartość nikotyny ?


To report the sale or possession of electronic cigarettes containing liquid nicotine, call 13 QGOV (13 74 68).

Ktoś "życzliwy"może pomóc namieżyć takiego gagadka :evil:
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1254749
Rob_cig pisze:Australia, stan Queensland.
Od 1 stycznia 2015 posiadanie (+produkcja, sprzedaż, reklamowanie) liquidów z nikotyną jest NIELEGALNE. Grozi kara do 9108 tamtejszych $.
Papierosy tytoniowe są legalne.
Zarządzenie ichniego Min Zdrowia:
http://www.health.qld.gov.au/public-hea ... efault.asp
Swoje e-papierosy możesz bezpiecznie zutylizować w najbliższej aptece.
(albo przejść na zerówki)
Mój komentarz:
1) Koszmarny sen Starego Chemika staje się ciałem
2) Australią zawładnęli Naziści ( w rodzaju simona chapmana)


Robert!
Skąd masz sennik Starego Chemika? Są tam jakieś inne fajne ciała? :wink: :-P
Nie wiem czy są w Australii naziści.Oni byli już chyba wcześniej zakazani.
Wiem za to,że nie zakazali tam jeszcze kangurów.
Jadę,lecę do Queensland.Wynajmuję kangura.Panią kangur.No,kangurzycę.Ona ma zawsze przy sobie torbę,na sobie? W sobie? Nieważne.
Ma i już.I ona nosi w tej torbie zawsze mój sprzęt,a ja chmurzę dużo i 18 mg.Kiedy zatrzymuje mnie State Police Patrol,to ja nic nie mam.
I wtedy mogą sobie zaprowadzić kangura do Pharmacy i zutylizować bazę 18 mg. Ale resztę muszą oddać. Zawsze lubiłem kangury... :lol:
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1254778
Już raz poszedł w świat na jego blogu taki motyw z kontrolą zaw. nikotyny w Lq, gdzie SCh miał być konsultantem naszych (kochanych?) władz ds. wynalezienia szybkiego i taniego testera...Blady strach padł na publiczność(ze mną włącznie), po czym Mirek się przyznał, że to bujda.
Życie jest bogatsze niż nawet Jego wyobraźnia.
Wiem jedno.
Żadna prohibicja nie utrzymała się długo.
Ale kangura lub innego czworonoga już możesz zacząć tresować.
Będzie jak znalazł?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.