EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1088
Super !!!!, ale adres coś nie wchodzi, komunikat że nie może otworzyc strony. Nie wiem czy tylko u mnie ? Nie mogę obejrzeć !
Awatar użytkownika
By lesmie
#1089
Wchodzi, ale coś nie jest tak, tylko 370kb i jest obraz i dżwięk tylko przez kilka sekund.
By djmaro
#1090
niemozliwe...a daj prawym i "zapisz jako"...powinno dzialac!
Awatar użytkownika
By lesmie
#1091
Za każdym razem pobiera tylko 370kb i odtwarza to przez chwilę.
By djmaro
#1093
djmaro pisze:ok czyli cos sie posypalo, wrzucam spakowane...

LINK AKTYWNY!
http://www.e-import.pl/janty/janty4.rar


Dziala???

Wrzucam jeszcze na rapidshare dla pewnosci jak przesle to podam linka takze tam!
Awatar użytkownika
By heniek
#1094
dziala, dobry film !

w takim razie zostaje przy dse901!
Awatar użytkownika
By lesmie
#1095
Super porównanie, jestem pod wrażeniem, wielkie dzięki. Poczta tak do końca jednak nie nawaliła. A jednak DSE901 górą, lepiej dymi i stabilnie w czasie i nawet smak lepszy pomimo tego samego płynu. Od dawna już podejrzewałem i się potwierdza, że smak i "kop" zależy nie tylko od e liquidu i wielkości dymu, ale od rodzaju samego atomizera. No i do tego 901 jest tańszy i to znacznie, tak że wybór jest prosty, zdecydowanie kupuję DSE 901. Oj nie będzie dostawca Janty zadowolony z tego testu :twisted: :twisted: :twisted: Napisz jeszcze żeby wszyscy wiedzieli bo to jest ważne, gdzie ten DSE901 został kupiony. Model modelowi, chociaż taki sam wygląd i oznaczene typu nie jest równy. Od innego dostawcy może być inny producent. Tzw. chińska podróbka chińskiego wyrobu i jeszcze raz wielkie Wam dzięki za ten test. Dzięki niemu wiemy już jaki papieros jest aktualnie nr 1 i od jakiego dostawcy pochodzi. Dobrze było by się umówić i kupić tam większą ilość, wyjdzie jeszcze taniej, może nawet warto kupić dwa, żeby jeden był na zapas.
By dropson
#1096
Bardzo dobre porównie. Ten DSE Friend zakupił na tej stronce: http://www.e-cigs.co.uk/ zresztą mi również tylko że czarny. Jak kupujesz zamów też kilka atomizerów gdyż może się zdarzyć że na jednym będzie dymił lepiej a na drugim gorzej przynajmniej ja tak mam.
Druga sprawa to wkłady smakowe różnią się trochę konstrukcją i wacikiem, te których zdjęcia na forum zamieścił Friend są leprze.
Ale ogólnie 901 w moim przekonaniu jest lepszy od Janty no i ta cena to kolejny plus.
Janty mają tą przewagę że długo pali się jeden wkład
By djmaro
#1097
I chyba sie z wami zgodze...1 miejsce daje 901 drugie Kissbox.

Aby kissbox byl lepszy od 901 Janty powinno:
1) Wywalic z oferty automatyczny swicth bo to jest kompromitacja w porowaniu z automatem 901
2) Rozwijac koncepcje manual switcha nadal bo jest swietna ale najlepiej zamienic microswitch na cos mniej awaryjnego.
3) popracowac nad przeplywem pradu/napiecia ze switcha do atomizera bo sa za duze OPORY ktore z czasem zmiejszaja wydajnosc pracy atmozera.

sam atomizer moim zdaniem janty zrobilo rewelacyjny jesli chodzi o jego jakosc (bezawaryjnosc) i ilosc generowanego dymu JESLI by wywalic problemy z punktu 2 i 3. Atomizer jest za dobry w stosunku do switcha:)

takze 1 do 0 dla 901 NA TA CHWILE:) Ale to napewno nie ostatnie slowo Janty a ja pomimo wszystko pozostane im wierny...dopoki nie zajade tych dwoch kissboxow i wtedy jesli Janty bedzie miec BATCH 5 to jestem pierwszy do kupna:)
By dropson
#1099
djamro nie wiesz gdzie można kupić taką baterię pod usb do Janty tą co pokazywałeś na filmie?
Wymienili mi ten atomizer ale nadal lipnie chodzi a dali mi ten model od kissboxa. Podejrzewam że to ładowarka albo baterie padły.
A taka bateria pod USB bardzo by się przydała.
By djmaro
#1100
dropson pisze:djamro nie wiesz gdzie można kupić taką baterię pod usb do Janty tą co pokazywałeś na filmie?
Wymienili mi ten atomizer ale nadal lipnie chodzi a dali mi ten model od kissboxa. Podejrzewam że to ładowarka albo baterie padły.
A taka bateria pod USB bardzo by się przydała.


Tu:
http://www.jantyshop.com/product_info.p ... anguage=en
By admin
#1101
Ciekawy test, djmario wyrasta na prawdziwego testera e-papierosow (moze nowy zawod) :)

Mialem juz dosc dawno DSE901 i dymil mi bardzo slabo, kupilem go na allegro kilka miesiecy temu.. moze to byla jakas podrobka.. sam nie wiem co myslec..
By admin
#1102
Dodam jeszcze ze ja po wykonaniu wielu testow chyba wszystkich e-papierosow jestem zdania ze najlepiej dymi Janty kissbox na manualu przy polpelnym wkladzie i porzadnym rozgrzaniu atomizera, wtedy jest hiper dym i super drapanie w gardle :) nic wiecej mi nie trzeba
By admin
#1103
Jeszcze jedno:) Djmaro, wyrzuc ten kabel od kissboxa! palac na nim tracisz polowe mocy (i dymu). Ja pale kissboxa juz tylko na bateriach, ten kabel jest do niczego.
By djmaro
#1108
a to tez masz kissboxa? a jak Twoje doswiadczenia ze switchem?:)

kabel mowisz do niczego, kurde to mnie zdziwiles! Ja jak mam byc szczery nie zauwazylem roznicy na gorsze palac na kablu ale moze sie wczesniej nad tym sie nie zastanawialem napiecie podaje on napewno 4,20V tyle co pelna bateria to moze natezenie mniejsze? heh niezle jaja!

Bo tu jeszcze moze dojdzie do kolejnej rewolucji, ze test byl niewiarygodny bo palilem na kablu!:):):)
Kabel oczywiscie podczas testu byl podpiety do laptopa, nie korzystalem TYLKO z wbudowanej w kabel baterii.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1112
administrator pisze:Dodam jeszcze ze ja po wykonaniu wielu testow chyba wszystkich e-papierosow jestem zdania ze najlepiej dymi Janty kissbox na manualu przy polpelnym wkladzie i porzadnym rozgrzaniu atomizera, wtedy jest hiper dym i super drapanie w gardle :) nic wiecej mi nie trzeba


A w którymś z postów napisałeś że sprzedałeś.

Cyt.

"Mialem, ale juz nie mam. Sprzedalem, poczatkowo bylem nim zachwycony, jednak z czasem wady zaczely przewyzszac zalety. Jaka wada? Ladowanie, niby na USB do komputera ale... przy koncu kabla usb jest bateria, taki paluszek podobny do AAA, podlaczajac do komputera wcale nie palimy na pradzie z komputera tylko, ladujemy baterie i z niej palimy... Prawda jest taka ze komputer nie nadaza zaladowac baterie, trzeba odczekac kilkadziesiat minut zeby znow spalic "kilka fajek". Zdecydowanie bardziej polecam kable USB z Chin od e-cig.com lub takie same z allegro. Na nich palimy bez zadnych baterii, odrazu prad plynie z komputera do atomizera. Nie trzeba robic przerw na doladowywanie"

A z tym kablem pod USB komputera z akumulatorkiem to już nic nie rozumiem. Przecież bez tego akumulatorka w kablu USB e papieros w ogóle nie działał, bo prawdopodobnie za duże obciążenie USB, akumulatorek działał jako bufor, a teraz działa pod USB bez akumulatorka, tylko słabiej ma dymić ? Nic nie rozumiem.

PS
Nie rozumiem w świetle tego co kiedyś Djmaro pokazywałeś na filmie tego zdania:

Cyt.

"Kabel oczywiscie podczas testu byl podpiety do laptopa, nie korzystalem TYLKO z wbudowanej w kabel baterii."
Awatar użytkownika
By Friend
#1113
administrator pisze:Dodam jeszcze ze ja po wykonaniu wielu testow chyba wszystkich e-papierosow jestem zdania ze najlepiej dymi Janty kissbox na manualu przy polpelnym wkladzie i porzadnym rozgrzaniu atomizera, wtedy jest hiper dym i super drapanie w gardle :) nic wiecej mi nie trzeba

Klucz do roztrzygnięcia KISS vs 901.
Adminie i DjMaro, zróbice coś aby nasz didżej popróbował pocałunków od admina, i wtedy wywiesić wynik na tablicy.

Zakładam duży rozrzut jakościowy w obu wersjach.
Postawię pytanie przed zakupowe:
Kogo stać na Kiss z 2 atomizerami a kogo na 901 z dwoma atomizerami?
Za cenę gołego Kiss kupimy 901 i garść atomizerów.
By djmaro
#1114
hehe:) Z tymi pocalunkami dobry tekst:)

Moim zdaniem z perspektywy tych 2 miesiecy gdzie Janty zdazylo mi juz przeslac 2 papierosy + 2 switche w tym jeden BEZ ich logo, dochodze do wniosku, ze Janty wprowadza poprawki do produktu caly czas nie piszac o tym nikomu. Switch bez ich logo ma wyraznie wyzej wypuszczony guzik cos jaby w srodku byl inni microswitch - wiekszy. moze to wersja beta nowego switcha?

1)Czarny Janty Kissbox ktorego mam ma za duzą rurke w atomizerze i wklad jest bardzo luzno wlozony mozna by powiedziec, ze prawie w nim goni.

Srebrny Kissbox ma juz to POPRAWIONĄ rurkę wklady siedza tak ciassno jak w Twojej 901.

2) Czarny kissbox po dokreceniu switcha mial duze luzy na gwintach i atomizer w srodku rurki sie doslownie ruszal to nie przeszkadzalo w paleniu ale z biegeim czasu mogo go jeszcze bardziej wyrobic

Srebrny ma atomizer osadzony w rurce bardzo ciasno i po dokreceniu switcha nic nie lata.

To dwie drobnostki ale w koncu to te same papierosy tylko rozne kolory roznica w czasie zakupu to miesiac.

Teraz KABEL.
Jak dostalem srebrnego kissboxa z kablem to podlaczylem go pod USB bez baterii w srodku i NIE dzialal - zgadza sie?

Potem wlozylem baterie NIE podlaczajac do USB i NIE dzialal.

Potem podlaczylem do USB RAZEM Z BATERIA i dymil jak szalony.
Jak to wyjasnic? Bufor? chyba nie do konca...ale zmiana konstrukcyjna calkiem mozliwa!

Test Kissbox i 901 robilem na podlaczonym kablu do komputera czyli bateria byc w kablu musiala bo inaczej by nie dzialal.
Piszac, ze test nie byl na SAMEJ BATERII mialem na mysli to, ze jesli bym odpiol kabel od USB to palilbym nadal ale z baterii ktora jest na kablu:)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2008, 12:48 przez djmaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1115
Friend pisze:
Zakładam duży rozrzut jakościowy w obu wersjach.
Postawię pytanie przed zakupowe:
Kogo stać na Kiss z 2 atomizerami a kogo na 901 z dwoma atomizerami?
Za cenę gołego Kiss kupimy 901 i garść atomizerów.


Ja tam wolę tą drugą opcję, 901 i garść atomizerów, w tej garści znajdą się bardzo dobrze dymiące i będzie jeszcze zapas, reszta e papierosa jest dość trwała i niezawodna. Na filmie wyrażnie widać że 901 lepiej dymi, wydajność nie spada przy dużym nagrzaniu atomizera, wytrzymuje jednego macha po drugim w krótkich odstępach, a do tego ma lepszy mocniejszy smak, czego jeszcze trzeba ? Jest mniejszy, bardziej zbliżony wyglądem do "tytoniowego" co mniej szokuje ludzi w pobliżu, a że ma mniejszy i krócej dymiący wkład, jak się nie kupuje gotowych wkładów, lecz płyn, to wtedy przy wprawie w zakraplaniu nie jest to aż tak dużą wadą.

A z kablem, pisząc że nie korzystałeś z wbudowanej w kabel baterii, rozumiałem że jej tam nie było, a wtedy by nie dymił.

PS

Acha, napisz jeszcze który bardziej lekko się ciągnie.
By djmaro
#1116
lesmie pisze:
Acha, napisz jeszcze który bardziej lekko się ciągnie.


Janty znacznie lzej
By krzywy1
#1155
Witam wszystkich na forum.
Chcę tylko powiedzieć, że mialem możliwość sprawdzić 3 szt ds901
i 3 szt janty kissbox i jedno co Wam powiem:
- kissboxy dymią kazdy tak samo :) czyli bardzo dobrze, poza tym leciutko się ciągną.... czyli są powtarzalne
- ds901... to zalezy na jaki model trafisz, jeden dymi rewelacyjnie, a drugi bardzo slabo, :( jak nie masz szczęscia to kasa wyrzucona w błoto :( :( :(

pozdrawiam
By krzywy1
#1156
No i oczywiście przy dse901 trzeba mieć pluca jak balony, czyli nie nadaje się dla kobiet
Awatar użytkownika
By Friend
#1157
krzywy1 pisze:No i oczywiście przy dse901 trzeba mieć pluca jak balony, czyli nie nadaje się dla kobiet

Nie koniecznie tylko dla kobiet.
Janty musi mieć większą moc grzałki aby przy większym przeciągu dać dym.
901 lepiej dymią gdy ma mniejszy przeciąg, czyli stawia większy opór powietrzu.
Wtedy zachodzi ładne załączenie przełącznika (większe podciśnienie) i dobre odparowywanie.
Są 901 z dużym przeciągiem i dwa problemy:
- załączenie w niektórych bateriach może byc słabe
- szybki przepływ powietrza za mocno chłodzi grzałkę i brakuje temperatury
I tu mamy pole do popisu, zklajamy 30-50% otworka i okazuje sie że cudownie dymi...

Od gdybania przechodzimy do konkretów, poznajemy sprzęt ;)
By ford
#1158
Jeśli chodzi o kissboxa to z mojej obserwacji najlepiej i najdłużej po uzupełnieniu dymi mi na e-liquidzie oryginalnym od janty. Dwa inne które używam są bez porównaia gorsze choćby przez to, że są jakoś rzadsze i zalewają atomizer.

Sprawa baterii w kissbox. Może tylko moje, ale strczają tylko na 1.5 godziny buchania z przerwami, tak około 100 buchów z czego około 40% idzie w powietrze a reszta do płuc. Aby zapewnić sobie komfort palenia wymieniam baterie wcześniej przed całkowitym rozładowaniem.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 10:24 przez ford, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1159
A te inne skąd pochodzą ?
By ford
#1161
Po teście djmaro zamówiłem sobie dodatkowo dse901 zamiast zapasowego atomizera do kissboxa, koszt niewiele większy. Z zamieszczonych opinii można powiedzieć, że obecny kissbox jak jest nowy nie wykazuje rozrzutu parametrów w zależności od egzemplarza i faktycznie lekko się ciągnie.
By ford
#1163
lesmie pisze:A te inne skąd pochodzą ?


Kupiony (rozlewany) na allegro, ale bez wiarygodnej informacji o pochodzeniu.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1168
ford pisze:
Sprawa baterii w kissbox. Może tylko moje, ale strczają tylko na 1.5 godziny buchania z przerwami, tak około 100 buchów z czego około 40% idzie w powietrze a reszta do płuc. Aby zapewnić sobie komfort palenia wymieniam baterie wcześniej przed całkowitym rozładowaniem.


No to cieńko z tymi kissboxami, w 1.5 godziny to nie zdąży się nawet naładować. W pracy musiałbym mieć pięć-sześć akumulatorków i pięć-sześć razy je zmieniać ? Jeśli inni też tak mają, to nie ciekawie to wygląda. Na razie postawiłem na DSE901. Na kilka miesięcy starczy, do tego czasu "Janty" wypuści następną generację i może wtedy będzie już w "Jantach" wszystko jak trzeba ?
By ford
#1171
Z tymi bateriami do kissboxa to faktycznie trochę upierdliwa sprawa. I nie wiem czy to sprawa uformowania baterii (zalecają w instrukcji pierwsze ładowanie ok 16h czyli podobnie jak w komórkach). A może grzałka tyle prądu zżera. Mocne latarki na ledach (5 watowe) mimo większej pojemności baterii świecą na maxa tylko ok 0.5h.

I jeszcze jedna sprawa. Czy inne wkłady też tak mają? Zauważyłem, że (mówię o wkładach kissboxa) świeżo odświeżony e-liquidem wkład lepiej odłożyć niech "dojrzeje" a super kopci i długo ten zalany kilka godzin temu.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1172
Formowanie miało znaczenie dla akumulatorków niklowo kadmowych, przy litowych formowanie ma już mniejszy wpływ na póżniejsza ich pojemność, poza tym one formują sie podczas normalnej eksploatacji. Nie sądzę też aby były w "Jantach" po prostu złej jakości. Wygląda na to że atomizery w nich są prądożerne, ale czy u innych ten problem też występuje ? Może miałeś pecha i trafiłeś na wybrakowane ? Gdzie kupiłeś ? Od polskiego czy zagranicznego dostawcy ?

A co do wkładów, to nie zauważyłem różnicy w dymieniu pomiędzy świeżo zakroplonymi, a tymi "odstanymi", zakroplonymi wcześniej. Może u Ciebie watka nie nadąża się nasączyć i musi chwilę odstać ?
By ford
#1179
Po napisaniu postu trochę pomyślałem. W punktach GSM dalej mówią przy zakupie nowej komórki żeby pierwsze ładowanie robić przez 24h. A prądożerność w kissboxie musi być w chyba w normie. Baterie litowo-jonowe w komórkach mają max pojemnośc 900mAh a mają większy rozmiar niż w e-cigarette, napięcie porównywalne. Więc zakładając, że grzałka bierze minimum 1A starcza prądu na ok 0.9h. Myślę też, że elektronika dosyć wcześnie sygnalizuje niskie napięcie.

Zamowilem czarne dse901 u frienda i zestaw liquidow Johnson Creek wiec bedzie co porownywac.

Ale musze przyznac ze kissbox clasic super lekko sie ciagnie jak dobre analogi, a w analogach rozrzut byl tez duzy. Wystarczy wziac oddech z odleglosci kilku centymetrow od ustnika i kissbox juz probuje dzialac.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 23:51 przez ford, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1180
Jeśli tego ładowania 24 godzinnego nie zrobisz, to pojemność akumulatora będzie mniejsza i to niezbyt dużo tylko na początku, po pierwszych ładowaniach. W trakcie eksploatacji, podczas wielu normalnych ładowań i rozładowań i tak uformuje się i uzyska optymalną pojemność. Był gdzieś o tym duży artykuł, chyba w "Chipie". Były robione pomiary i potem sporządzane na ich podstawie dokładne wykresy eksploatacyjne nowych akumulatorów litowych, tych poddanych formowaniu i tych nie. Nie było istotnych róznic w przeciwieństwie do niklowo kadmowych. Jeśli grzałka nie jest bardziej prądożerna to widocznie akumulatoki sa jednak złej jakości, w co nie chce mi się jednak wierzyć., w końcu to "Janty" a nie "no name". Niech inni co mają te kissboxy wypowiedzą się czy też im tak krótko akumulatorki trzymają. Może tylko ty tak pechowo trafiłeś na wybrakowane akumulatorki, napisz skąd kupiłeś.

PS

Może być że z ładowarką jest coś nie tak, nie ładuje do końca.
By ford
#1181
Kupilem w jantyshop bo przy pierwszym zakupie z dodatkami oplacalo sie lepiej niz w mptech. Poza tym oferta w Polsce na Janty jest b. uboga. I jeszcze jedno jako posumowanie. Po miesicu uzytkowania kissboxa zbierajac wszystkie moje doswiadczenia i experymenty bucham od 2 dni jak z cygara. Dziwi mnie, ze djmaro troche nie wyszlo na video buchanie z kissboxa vs dse901.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1182
Jak będziesz miał to DSE901 to koniecznie napisz który lepiej dymi i ma lepszy mocniejszy smak, może Djmaro jednak coś przeoczył, może jak ktoś pisał, było coś nie tak z zasilaniem przez kabel USB ? Lub jeszcze cos innego ? Chciałbym wiedzieć i chyba nie tylko ja, który na pewno lepiej dymi i jest lepszy w smaku, jak i też z tego powodu aby ocena tych modeli nie była krzywdząca dla dostawców "Janty" których jest już kilku.
By ford
#1184
Powiem szczerze, ze nie rozmiem cen Janty w Polsce. Biznes na wieksza skale nie jest mozliwy jesli nie potrafia wynegocjowac lepszych cen. Dodatkowo pownni miec jakis dobry system bonusow. W jantyshop dostalem extra 15 wkladow przy zakupie za 350 zl.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1185
Też dziwię się temu. Pisał do mnie główny przedstawiciel "Janty" na Polskę, że producent w niczym nie wyróżnia Holandii nad Polskę w dostawie e papierosów jeśli chodzi o ich jakość. Skoro w jakości nie wyróżnia, to zapewne w cenach również nie. Dlaczego są więc one różne u holenderskiego i polskiego dostawcy na korzyść dla nas u tego pierwszego ? Jeśli ceny były by takie same, korzystało by się na niższych kosztach przesyłki, co szczególnie w przesyłkach w obie strony w przypadkach reklamacji gwarancyjnych ma duże znaczenie.

Może główny przedstawiciel "Janty" na Polskę, jeśli czyta nasze forum, wypowiedział by się na ten temat tutaj ? Zapraszamy ! Zgoda administratora forum na wypowiedzi dostawców i polemikę z nami jest.
By oszukany
#1310
Witam wszystkich serdecznie. Od dluższego czasu czytam to forum i muszę powiedzieć że znalazlem tutaj bardzo wiele ciekawych rozwiązań jednak to co mnie ostatnio spotkalo zmusilo mnie abym napisal ta wiadomość.
Sprawa wygląda tak: Zakupiłem od janty.pl papierosa tzw Janty Classic Kissbox bez kabla. Musze powiedziec ze produkt ok i moze nie udalo mi sie zerwac z nalogiem w 100 % to i tak jestem zadowolony gdyz bardzo malo obecnie pale prawdziwych papierosow i co mnie zaskoczylo to to ze coraz mniej prawdziwe smakuja. Co mnie tu denerwowalo to to iz trzeba to ciagle ładować. Juz sie troche przyzwyczailem no ale sami pewnie wiecie ze nie jest to za bardzo fajne. Poztanowilem zamówic dodatkowa baterie wiec zadzwonilem do Pana Michala z janty.pl i zamówilem 2. Na nastepny dzien widze ten caly film z janty kontra dse901 i co robie? odwoluje zamowienie na baterie, uff udalo sie nie bylo za pozno. Pomyslelem ze zamowie sobie dse901 z atomizerami i wkladami. Tak zrobilem. Malo tego zamówilem jeszcze dla znajomej gdyz wytlumaczylem jej o co chodzi a ze jej sie bardziej podobal z wygladu dse901 wiec wziolem 2 komplety.
Po tym jak to otrzymalem to do dzisiaj czuje sie oszukany przez osobe ktora nakrecila ten film gdyz dse901 nie da sie w zadny sposob porownywac z janty i nie jest to tylko moje zdanie. Ja odeslalem te dwa zestawy dse901, atomizery do firmy i zarzadalem zwrotu pieniedzy. Czekam na decyzje i mam nadzieje ze sie uda. Dla znajomej zamowilem janty kissbox i teraz jest zadowlona. Patrzac na ten film to moim zdaniem czyli osoby ktora sama sprawdzala te 2 modele, jest to jedna wieksza sciema i moge wszystkim powiedziec ze przedstawiony tam janty kissbox jest albo naprawde jakis zepsuty albo forum zaczyna cos krecic. ( montermc zaklada wlasny sklep, lesmie stary jego kolega z forum, pojawia sie jeszcze djmaro ktory kreci film). Tak tylko gdybam i byc moze to tylko przypadek wiec jesli tak bylo to wielkie sorki ale musialem wyladowac swoja zlosc gdyz tak jak mowie do tego czasu bardzo mi sie tutaj wszystkie rady sprawdzaly.
Piszac ta wiadomość mam nadzieje ze przynajmniej 1 osoba nie da sie nabrac i zaoszczedzi pieniadze.
Wiem ze ta wiadomosc bedzie pewnie usunieta gdyz to forum jest ostatnio prowadzone jednostronnie ale moze pare osob zastanowi sie troche....

Jest to tylko jednorazowa wypowiedz i nie pytajcie mnie skad kupilem dse901 skad janty, ile zaplacilem, jakie upusty dostalem i gratisy bo nie mam za bardzo czasu na to. Jak dostane zwrot pieniedzy za dse901 to dam znac bo moze byc to wazna informacja dla wiekszosci osob.
OK koncze. Teraz mozecie mnie obgadać.

[/code]
Awatar użytkownika
By Friend
#1312
I bardzo dobrze, że napisałeś.
Tak zgadzam się, jakoś DSE901 spadła w moich oczach, ale nie spadła na łeb.
Dalej jest ona satysfakcjonująca.
Proszę wierzyć, że szukam w dostawach najlepszych po to aby nimi obdzielić po równo zamawiających.
Przytoczę jednego zamawiającego, któremu dałem podobny atomizer do testowego, "za ciężko się ciągnie".
Kwestia gustu i efektu, dla mnie te najfajniesze właśnie ciężko chodzą jak papieroski slim.
Robię to po to aby początkujący wyrobił sobie zdanie, jeden kupi w kiosku tanie szybko-ciągnące fajranty, inny mlb setki, a inny slimy.
Staram sie by odbiorca miał satysfakcję.

Jednak nie zgodzę się ..."moze byc to wazna informacja dla wiekszosci osob", może grubymi, bo zostaje jeszcze grupa miniaków z b3free na czele.
Podstawowe założenie, im mniejszy tym trudniej z prądem i dymkiem, a o wkładach to przemilczeć.
A co chce człowiek na początek, no cos podobnego i koło się zamyka.

Żeby to miało sens powiedz skąd kupiłeś, inaczej się nie da.
901 to jest cała seria pasująca do siebie mechanicznie, te 901 z paseczkami i napisami padają jak muchy i nie chcą dymić, te z mojej stopki też mają prawo sie spuć. Jeśli tak trafiłeś to przykro mi ale trzeba popsuć statystyki.

I na koniec, 901 produkują różne fabryki, a może jedna?
Pójdźmy zamówić 1000 sztuk, cena powiedzmy 20$ za starter (sic!),
potargujmy się o jakość i gwarantowane dymienie... cena rośnie 25$.
Chyba o to chodzi żeby nie oszczędzać, i tak to ma trafić do kosza jak zwykły papieros ;) no jeden na półkę żeby był awaryjnie.
Awatar użytkownika
By bionek1
#1314
Kolego "oszukany", na większości zagranicznych forach dyskusyjnych DSE901 jest polecany jako jeden z najlepszych. Tak że nasze forum nie jest jedyne z takim nastawieniem. KISS-y też są uważane za jedne z lepszych, ale bez takich zachwytów jak w twojej opini. Wyprowadzasz ciężkie armaty przeciwko "lesmie" i "djmaro", a może to ty jesteś zainteresowany podbudową marki Janty? Może się myle (jeśli tak to przepraszam) może trafiłeś na fatalną podróbkę, ale zadziwia obszerność negatywnej analizy.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1316
No ale krzywy1 napisz z jakiego żródła masz ten DSE901 bo jak z innego niż http://www.e-cigs.co.uk/ to ja sie nie dziwię, wszystko wtedy możliwe. Jaki djmaro miałby interes żeby reklamować DSE901 który pochodzi od brytyjskiego dostawcy ? lub kissboxa który nie pochodzi z "Janty pl" tylko od holenderskiego dostawcy ? Test z całą pewnością starał się zrobić obiektywnie. A montermc i ja jesteśmy od pewnego czasu skłóceni, jakbyś czytał dokładnie forum to byś wiedział dlaczego. Nie wydaje mi się możliwe aby montermc miał coś przeciwko "Janty pl" skoro jego bardzo dobry kolega jest dostawcą "Janty". Mój ulubiony dostawca to z kolei "digitalnet1" z "Allegro" bo tam kupiłem swojego pierwszego e papierosa, który do dziś działa ale już mi się znudził, był to przypadek i jakie miałem szczęście że nie był to "health", zraził bym się wtedy do e papierosów dożywotnio i wykańczał się do dzisiaj "tytoniowymi" i moja sympatia do "digitalnet1" będzie dożywotmia.

PS

Twojego postu na pewno nie usunę i nie sądzę żeby zrobił to administrator. Przeciwko "Janty pl" nie jestem na pewno, zwłaszcza że generalny dostawca "Janty" na polskę obiecał mi duży rabat na jego produkty, po tym jak sprostowałem na jego prośbę, krzywdzącą jego zdaniem informację od jednego z naszych forumowiczów, jakoby miał na swoim stanie przestarzałe produkty i prędzej czy pózniej z tego rabatu skorzystam.
By maciek
#1319
Pale wlasnie od 5 godzin DSE901 od frieda .

Ciagne lekko DYMY robie ze nie widze na 2 metry.

Cos tam swista nie przeszkadza , smak dziwny powoli mi smakuje.
Poprobuje rozne smaki wkladow zobaczymy.

Jak wytrzyma 3 miesiace bede zadowlony moge wyrzucic i kupic nastepnego lub janty. Koszt palenia z amortyzacja papierosa 100zl.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1320
maciek pisze:Pale wlasnie od 5 godzin DSE901 od frieda .

Ciagne lekko DYMY robie ze nie widze na 2 metry.

Cos tam swista nie przeszkadza , smak dziwny powoli mi smakuje.
Poprobuje rozne smaki wkladow zobaczymy.

Jak wytrzyma 3 miesiace bede zadowlony moge wyrzucic i kupic nastepnego lub janty. Koszt palenia z amortyzacja papierosa 100zl.


Nie wyrzucaj, tylko dokupuj i wymieniaj częśći które zaczną szwankować, wyrzucenie całego kompletu z ładowarką to marnotrawstwo ! a jak Ci się znudzi to dopiero kup jakiś inny, a ten będziesz miał jako awaryjny. Do tego czasu może "Janty" wypuści już nową generację, znacznie ulepszoną i nikt już nie będzie miał wątpliwości jaki e papieros jest najlepszy na rynku.

Też już mam od pół godziny od Frienda DSE901. Ten biały dodatkowy atomizer, zaklejony w połowie taśmą, dymi nieżle i wcale ciężko przez to sie nie ciągnie, ale dużo nie dymi lepiej ale też i nie ciężej się ciągnie od RN4081 z nowego typu atomizerami. Pozostałe trzy atomizery, czarne, dymią trochę gorzej i nieznacznie lżej się ciągną. Też je zalepię w połowie taśmą i powinno się dymienie poprawić. (daj na priv ile mam Ci za ten dodatkowy atomizer zapłacić) w smaku DSE901 jest jakby lekko mocniejszy, lepszy niż RN4081 porównując na tym samym e liquidzie (własnej roboty). Od oryginalnych e liquidów już odwykłem, ale są one jednak w smaku trochę lepsze, zwłaszcza wiśniowy high od tych własnej roboty, migdałowego czy korzennego. Jeszcze trochę czasu upłynie zanim dopracuje się smak który będzie dorównywał oryginalnym.

Dzięki Friend za tego e papierosa, może wytrzyma do czasu ukazania się nowej generacji "Janty", w końcu mam u "Janty" rabat, trzeba go kiedyś wykorzystać he he.

Jak uda mi się w końcu uzyskać smaki e liquidu własnej roboty nie gorsze od oryginalnych, to podeślę Ci taki własnej roboty e liquid, może Cię to zachęci do robienia ?

PS

A tego świstania prawie nie słychać, może to świstanie jest domeną podróbek ?
Awatar użytkownika
By Friend
#1322
lesmie pisze:
maciek pisze:Pale wlasnie od 5 godzin DSE901 od frieda .

Ciagne lekko DYMY robie ze nie widze na 2 metry.

Cos tam swista nie przeszkadza , smak dziwny powoli mi smakuje.
Poprobuje rozne smaki wkladow zobaczymy.

Jak wytrzyma 3 miesiace bede zadowlony moge wyrzucic i kupic nastepnego lub janty. Koszt palenia z amortyzacja papierosa 100zl.


Nie wyrzucaj, tylko dokupuj i wymieniaj częśći które zaczną szwankować, wyrzucenie całego kompletu z ładowarką to marnotrawstwo ! a jak Ci się znudzi to dopiero kup jakiś inny, a ten będziesz miał jako awaryjny. Do tego czasu może "Janty" wypuści już nową generację, znacznie ulepszoną i nikt już nie będzie miał wątpliwości jaki e papieros jest najlepszy na rynku.

Też już mam od pół godziny od Frienda DSE901. Ten biały dodatkowy atomizer, zaklejony w połowie taśmą, dymi nieżle i wcale ciężko przez to sie nie ciągnie, ale dużo nie dymi lepiej ale też i nie ciężej się ciągnie od RN4081 z nowego typu atomizerami. Pozostałe trzy atomizery, czarne, dymią trochę gorzej i nieznacznie lżej się ciągną. Też je zalepię w połowie taśmą i powinno się dymienie poprawić. (daj na priv ile mam Ci za ten dodatkowy atomizer zapłacić) w smaku DSE901 jest jakby lekko mocniejszy, lepszy niż RN4081 porównując na tym samym e liquidzie (własnej roboty). Od oryginalnych e liquidów już odwykłem, ale są one jednak w smaku trochę lepsze, zwłaszcza wiśniowy high od tych własnej roboty, migdałowego czy korzennego. Jeszcze trochę czasu upłynie zanim dopracuje się smak który będzie dorównywał oryginalnym.

Dzięki Friend za tego e papierosa, może wytrzyma do czasu ukazania się nowej generacji "Janty", w końcu mam u "Janty" rabat, trzeba go kiedyś wykorzystać he he.

Jak uda mi się w końcu uzyskać smaki e liquidu własnej roboty nie gorsze od oryginalnych, to podeślę Ci taki własnej roboty e liquid, może Cię to zachęci do robienia ?

PS

A tego świstania prawie nie słychać, może to świstanie jest domeną podróbek ?


Wiesz co korci mnie czyściutka nikotynka z PG...
Chcę się przekonać co tak naprawdę kopie a od czego mnie we łbie napiera.
Atomizer koło 29-30, kurs funta rośnie, dzisiaj płaciłem 4,56 za funciaka!
Odlicz przesylke i wlej co masz, moze się okaze ze najlepszy jest Twoj ;)
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#1325
A W CZYM JEST PROBLEM " OSZUKANY" ?

JA PALE 2 MIESIĄC DSE I NAPRAWDĘ NIE MAM PROBLEÓW A FILM CHWALE BO NAPRAWDE MOJE ATOMIZERY TAK DYMIŁY I DZIAŁAŁY BARDZO POŻĄDNIE

SPRAWA Z DSE JEST TAKA ŻĘ ATOMIZER MOŻE SIE ZATKAĆ JEŚLI JEST ZA DUZO PŁYNU

TRZEBA GO PRZEDMUCHAĆ DO SUCHA I WKROPLIĆ JĄDNĄ KROPLE

JA MYSLE ŻE MIAŁEŚ INNY PROBLEM

KWESTIA ZACIĄGANIA NIE MIAŁEM KISSBOXA

TAK DO DSE JAK I DO PENÓW TRZEBA SIĘ NAUCZYĆ BRAĆ BUCHY
TO JEST NAJWIĘKSZY PROBLEM NA POCZĄTKU

PENY SĄ O TYLE ŁATWIEJSZE ŻE MAJĄ WIEKSZĄ GŻAŁKĘ I MOŻNA MNIEJ SIĘ ZACIĄGAĆ , SŁABIEJ A DOSTAJE SIĘ DOBRY DYM

DSE TRZEBA POBUDZIC NIECO I POCIĄGAĆ BARDZIEJ GŁĘBOKO I STANOWCZO I RELATYWNIE DŁUŻEJ

DODAM NA STRONCE KILKA FILMIKÓW MIĘDZY INNYM GOŚCIA Z USA KTÓRY URATOWAŁ MNIE OD ZAŁAMANIA PO TESTACH CAŁEJ MASY SZMELCU

DUSTIN HARDY POKAZUJE NASWOIM FILMIE JAK NALEŻY SIĘ ZACIĄGAĆ ABY ZŁAPAĆ DOBREGO BUCHA
RÓWNIEŻ ON STWIERDZA IŻ ATOMIZERY PO PEWNYM CZASIEN IE DAJĄ RADY I TRZEBA JE CZYŚCIĆ

CZASEM JEŚLI SIĘ JE PRZEGŻEWA NIESTETY ZDYCHAJĄ ALE TAK JUZ JEST Z TYM SPRZĘTEM

ZASTANAWIAM SIĘ TEŻ CZY CZASEM KTOŚ NIE WCISNĄŁ TOBIE DSE OD E-CIG.COM, JA MIAŁEM Z ALLEGRO WŁASNIE DSE OD NICH I OKAZAŁO SIĘŻE ATOMIZER BYŁ ZAPCHANY JA CHOLERA ICH LIQUIDEM KTÓRY NIESTETY JEST GESTY JAK SMOŁA I ROZWALA ATOMIZER.
MÓJ BYŁ POZAPYCHANY I NIE SŻŁO GO ANI CZYŚCIĆ ANI ZALAĆ LIQUIDEM

I ZNÓW W TYM MIEJSCU POWRACA TEMAT " ZA GĘSTY LIQUID"

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
By lesmie
#1327
Krzywy1, napisałeś m.inn.

cyt.

"nie pytajcie mnie skąd kupilem dse901"

Jak tego nie powiesz, to niczego nigdy nie wyjaśnimy. Przecież mogłeś kupić jakąś nędzną podróbkę, nie jest tajemnicą że takie istnieją i są sprzedawane. Nie tylko Ty się naciąłeś, administrator też kiedys kupił na "Allegro" taką podróbkę i żle mu dymił, opisał to na forum i nie interesowaliśmy sie więcej tymi DSE901, do czasu jak nie natrafiliśmy na dostawcę tych DSE901 które są bez zarzutu. W końcu te DSE901 nie byłyby najbardziej popularne na zachodzie jakby były złe. Poczytaj o nich na angielskojęzycznum forum a się przekonasz. Przez wielu tam DSE901 jest uważany za najlepszy jaki do tej pory się ukazał na rynku, pomimo że jest jeszcze pierwszej generacji. Po prostu jest to bardzo udany model.
Awatar użytkownika
By lesmie
#1333
Friend pisze:
Wiesz co korci mnie czyściutka nikotynka z PG...
Chcę się przekonać co tak naprawdę kopie a od czego mnie we łbie napiera.
Atomizer koło 29-30, kurs funta rośnie, dzisiaj płaciłem 4,56 za funciaka!
Odlicz przesylke i wlej co masz, moze się okaze ze najlepszy jest Twoj ;)


OK. 30zł. przeleję Ci na konto. Wyślę Ci 50ml. PG cz.d.a. z 2.4% nikotyny. Jeśli nie bedzie Ci bezsmakowe smakowało, wypróbuj metodę fikandera ekstrakcji spirytusem aromatu do ciast, dla poprawy dymienia możesz dodać 10-15% gliceryny aptecznej, a może znajdziesz jakąś własną metodę na dobry smak e liquidu ?

PS

Krzywda krzywego1 nie daje mi spokoju, chyba kupię jeszcze tego kissboxa i sam osobiście sie przekonam który w końcu jest lepszy. Nie sądzę by kupił tego DSE901 z http://www.e-cigs.co.uk/index.html i kupił jakiegoś klona DSE901, a djmaro miał dwa swoje kissboxy kupione u holenderskiego dostawcy, a DSE901 było kupione u brytyjskiego dostawcy i nie było nawet Jego i jaki mógłby mieć interes by oszukać w tescie na korzyść nie swojego DSE901 ? Było nawet widać jak był trochę zawiedziony że to nie Jego dwa kissboxy, na które wydał przecież masę pieniędzy nie okazały się lepsze. Sam też byłem zaskoczony, przed testem stawiałem na kissboxa i wolałbym aby kissbox okazał się lepszy bo chciałem go kupić ze względu na rabat jaki dostałem u dostawcy.

Pisał do mnie dostawca "Janty" m.inn. w sprawie mojego sprostowania na rzekome posiadanie przez "Janty pl" przestarzałych e papierosów.


"lesmie
info@janty.pl napisał(a):
> Dziekuje za sprostowanie. Jak bedzie Pan zamawial u mnie jakies
> urzadzenie, kartridze lub e-liquid bedzie Pan mile zaskoczony.
Jak bedzie Pan kupowal kiedys kissboxa to ma Pan u mnie 50 zł rabatu

> MP"

I jaki ja miałbym mieć interes aby być w zmowie z djmaro z montermc przeciw "Janty" na korzyść DSE901 ?
Awatar użytkownika
By Friend
#1934
Jako nowy/chwilowy posiadacz Janty Classic Kissbox piszę.
PIECZARKI, znacie ten smak?

Coś jest nie tak, ale jest też dobrze. Postaram się krótko i samymi wnioskami.
Sądziłem że coś mi przeszkadza w bespośrednim zasilaniu DSE901 ze switchem.
TO właśnie trzeba nazwać smakiem pieczarek.
To samo występuje przy manual switch w JCK.

Proszę podjąć temat wyjaśniający o co chodzi?
Podejrzewałem o ten smak przegrzanie, ale tu chyba zachodzi
porywanie przez przegrzane cząstki płynu nie podgrzanego?
Podejrzewałem o ten smak niedogrzanie, jak to jest?

Auto switch jest lepiej, ale długie ciągnięcie doprowadza do tego efektu.

Jestem zaskoczony jakością Janty i powtarzalnością dymka.
Słabnie w miarę silnego buchania, ale dać mu odpocząć i jest dobrze.

W punktach:
- ogromny wkład, 1,4 ml bez wacika
- pojemność z wacikiem 1 ml do wlania
- wacik ma złą strukturę, włoski powinny być wzdłłuż
- pierwszy tuning wacika, obcięcie 1/3 wzdłuż
- poszukiwania nawet cienkiej materi na wacik z właściwie ułożonymi włóknami

- oporność grzałki w atomizerach, Janty 3,4 om, DSE901 3,8 om

- zaciąganie wymaga więcej pracy niż w 901 (automat)
- słabnięcie przy częstym zaciąganiu
- smak pieczarki z manual switch (przegrzanie?)
- zakraplanie podobnie do 901, lubi mokro, ale nie kroplę w atomizer
- płynożerny, większy wkład a podobna czestość zakraplania lub mniej

- bateryjki ciut lepiej
- wygląd nie do pobicia
- jakość jw
- smak, dużo słabszy i trzeba nabrać wprawy w jego łapaniu
- można palić na chłodnym dworze, 901 ma z tym problem
- zalewanie, podobnie, oba potrzebują mokro

Mając w ustach ponad 30 sztuk DSE901 czy wybrałbym Janty?
Tak, chcę go mieć, a mam dzięki uprzejmości jednego z was.

Nie dymi na potęgę, ale gdzieć powyżej mojej średniej oczekiwanej.
Nie smakuje mocno jak nie które 901, ale się łatwo w tym odnależć.
Pracuje stabilnie w każdych warunkach.

Co bym wybrał? Obydwa!
DSE901 za to że daje FUN ze znalezienia fajnego atomizera i ładowarkę USB.
A Janty za stabilność, delikatność smaku i jakość.

Mając w ręku starter i zapasowy atomizer czuję że poza płynami nic więcej bym nie potrzebował.
W 901 warto kupować kolejne atomizery... ekonomicznie wychodzi na równo.

Obydwa mają takie same szanse na spełnienie roli leku na rzucenie palenia.
Zyban ma 13% skuteczności, a o wymiotach i utratach przytomności ktoś wspominał?
Jest nowy lek o ponad 20% skuteczności...
Ale my mamy e-papieros, skuteczność ponad 90%, potem zabawa w szukanie sprzętu i smaku.
To się trochę zejdzie, a analogi po cichu zejdą na plan dalszy i zdrowiej nam będzie.
Awatar użytkownika
By Friend
#1952
Jestem zaskoczony.
Wyżej opisuję doznania na zestawie z dwoma atomizerami z importu.
Sprowadzony był z prośbą o sprawdzenie jakości dymienia.
Dymienie podobne ja w filmie "janty4".

Przed chwilą wpadł znajomy z nówką sztuką JKC od polskiego Janty.
Jego atomizer to żenada, w 901 takie coś odkładałem na półkę.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.