EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1486868
Witam


Kilka dni temu wpadł mi w ręce tytułowy atomizer. Chciałbym trochę przybliżyć ten produkt, ponieważ jestem w lekkim szoku, jakie możliwości daje nam ten parownik. Na początek specyfikacja techniczna.Specyfikacja:


Materiał: Stal nierdzewna

Średnica: 22mm/22,5mm

Pojemność: 3,5ml

Baniak: PMMA

Wysokość: 47,5mm ( bez dripa )

Regulowany pin "+" pokryty 24k złotem

Słupki montażowe pokryte 24k złotem

Regulacja przepływu powietrza w zakresie od 0,5mm do 2,5mm ( dual, albo singiel )Atomizer wykonany jest dość starannie jak na klona, ale ja na pewno kupię oryginał, ponieważ jest tego wart w 100%. Budową przypomina TGT II, ale na tym podobieństwa się kończą. Moim skromnym zdaniem TGT II może się schować głęboko w szufladzie. Obok tak prostego w obsłudze parownika nie można przejść obojętnie. Grzałki robi się szybko, łatwo i przyjemnie. W zespole montażowym mamy dwa słupki, które są pokryte 24k złotem ( przynajmniej w oryginale, bo nie wiem jak tu ), a w spodniej części mamy regulowany pin "+" również pokryty 24k złotem i ponadto 2 śrubki, które utrzymają zespół montażowy w bazie. Zespół montażowy w spodniej części posiada dwa niezależne kanały przepływu powietrza, a w bazie można doszukać się 10 otworów powietrznych ( po 5 na jeden kanał ), które mogą być wyregulowane niezależnie, albo podwójnie. Oznacza to, że możemy otworzyć tylko jeden kanał powietrzny, w zakresie od 0,5mm do 2,5mm, albo otworzyć dwa kanały, w tym samym zakresie. Co nam to daje? a no dość spore pole manewru i regulacji przepływu powietrza. Myślę, że każdy użytkownik znajdzie ustawienie dla siebie, bowiem ten atomizer zadowoli tych co poszukują smaku, oraz tych co lubią dużą chmurkę.


Poniżej przedstawiam fotki z małym komentarzem, aby każdy mógł sobie przybliżyć ten produkt.Zespół montażowy

klik to zoom

Baza z pinem "+"

Baniak PMMA


Pierścień który osadza się w bazie ( na wcisk ), a przez którego wyfrezowane otwory wypuszcza się nośnik. Znane z atomizera TGT


Dekiel, który wkręca się pierścień. Służy do dociskania nośnika i zapobieganiu ewentualnym wyciekom.

Górny cap, który wkręca się w zbiornik PMMA. Posiada trzpień z orinigiem, który po skręceniu całości wchodzi w dekiel i uszczelnia cała konstrukcję.
Baza. Śrubki wkręcone.


Zespól montażowy w bazie, poskręcany śrubami j/w

Pierścień zamontowany, dekiel zamontowany

Standardowy Drip 510


Hurricane w pełnej okazałości


Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem i choć w małym stopniu udało mi się przybliżyć budowę tego znakomitego atomizera.

Tutaj jeszcze słowo wyjaśnienia dlaczego w specyfikacji jest podana średnica 22mm/22,5mm. Otóż sam rant atomizera ma 22mm i pięknie się licuje z zasilaniami, o tej właśnie średnicy, natomiast wymiar 22,5mm bierze się, ze średnicy mierzonej na pierścieniu regulacji przepływu powietrza. Dlatego dystrybutorzy częściej podają średnicę 22,5mm, niżeli 22mm.

Lepiej to będzie widać na fotce ;)

klik to zoom

A tu na zasilanku :)


W razie pytań służę ;)
Awatar użytkownika
By Zefirek
#1486886
Thaniell pisze:Na HCV 600 zeta :)


Trzeba pomyslec... może warto się skusic?? Kolega Thaniell bubli nie wciska, skoro mówi że dobry, to dobry, a jak ma być lepszy od Tajfuna, no to tym bardziej.. juz się czaję :D
Awatar użytkownika
By ramti
#1486905
Tylko ten otwór powietrzny jakoś nie w osi, czy przy montażu grzałki nie ma problemu z usytuowaniem jej nad otworem bez dotykania słupka?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1486907
@Rolnik
Poszerzono frezy na watę we wciskanym w bazę pierścieniu.
Więcej modyfikacji się nie doszukałem. Póki co.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ramti pisze:Tylko ten otwór powietrzny jakoś nie w osi, czy przy montażu grzałki nie ma problemu z usytuowaniem jej nad otworem bez dotykania słupka?

Nie ma najmniejszego problemu. Też się tego obawiałem. Okazuje się, że to żaden mankament.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By TRNCzarny
#1487564
Ja zamówiłem tego z ft za $18. Zbiera dobre recenzje. Korcił mnie czarny ale farba podobno złazi z niego przy 1 myciu więc te kolorowe lepiej odpuścić.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1487599
Niestety oryginał jak i akcesoria do niego są absurdalnie drogie. Pal licho sam parownik za 150€. Baniak stalowy 33€, a plastikowy 30€...
Rośnie godny następca cenowy Erlkönigina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1488185
Thaniell pisze:...Kilka dni temu wpadł mi w ręce tytułowy atomizer. Na początek specyfikacja techniczna...
Specyfikacja:
Pojemność: 3,5ml
Wysokość: 47,5mm ( bez dripa )
W razie pytań służę ;)

Dzięki za - jak zwykle :-) - ciekawą i obszerną reckę. Mamy kolejny (w morzu subomowych dwugrzałkowców) parownik dedykowany w/g producenta głównie pod jedną grzałkę (co mnie niezmiernie cieszy) i zalecanej oporności od 0,6 oma.
Mam pytania :
1. Jeśli to nie tajemnica, to jaki jest producent testowanego klona ?
2. Pojemność to na pewno 3,5ml czy raczej 5ml (w/g Fasttech, 3Fvape) ?
3. Mógłbyś zmierzyć długość bez dripa i gwintu (bo tu też widzę rozbieżności) ?
4. Ludzie narzekają na zbyt luźny pierścień AH, jak jest w/g Ciebie ? Tu w przeciwieństwie do Squape Rs nie przyblokujemy go od spodu zasilaniem, tak ?
Z góry dziękuję. *CZAJNICZEK*

Rolnik pisze:Czy wie ktos jakie sa roznice w wersjach V1.2 ---> V1.3?

Pude!lek pisze:@Rolnik
Poszerzono frezy na watę we wciskanym w bazę pierścieniu.
Więcej modyfikacji się nie doszukałem. Póki co.

Znalazłem jeszcze taki opis jeśli chodzi o różnice:

Changes for the V1.3:
Stronger PMMA tank - mocniejszy baniak
New Engraving on the top cap and chimney - zmieniony grawer na top capie i kominie (lub stalowym baniaku)
Two O-rings included (the most sensitive) - dwa delikatniejsze o-ringi

Też mam zagwozdkę, bo są 2 typy górnych capów i nie wiem , który jest którą wersją.


Awatar użytkownika
By Arnie
#1488197
Rzeczywiście na fasttechowym pierścień AH jest dość lużny, na tym z Tobeco z e-dyma chodzi ciaśniej, pojemnośc 3,5 ml. Spokojnie można przykręcać do zasilania , pierścień się nie blokuje. Na fasttechu można poczytać recenzje, że wersja Tobeco jest jednak trochę lepsza.
Co do pinu plusowego wygląda na pozłacany bo po tygodniu świeci się jak nowy :wink:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1488221
@Nałóg Totalny
Ja już się pogubiłem w wersjach tego parownika. Nie widziałem nigdzie wersji 1.1. Jest tylko 1.2 i niby 1.3. Ten ze zdjęcia po lewej ze "zwykłym" driptipem może być wersją 1.1, bo testy wersji 1.2 ukazują już driptip z tym pierścieniem poszerzającym.
Być może wersja 1.3, to tylko drobne poprawki jak właśnie mocniejszy plastikowy baniak i inne kosmetyczne modyfikacje typu inny grawer.
Ja mam wersję Tobeco z edymu i jest wykonana bardzo dobrze. Pierścień AH chodzi odpowiednio ciasno i z przyjemnym klikiem.
Jest jeszcze mały drobiazg, na który warto zwrócić uwagę. Oryginalny Hurricane ma na śrubie pin+ sprężynę, której zadaniem jest utrzymywać śrubę w zadanej pozycji po wyregulowaniu jej wysokości. Czytałem już w paru miejscach, że przez ten szczegół Hurricane ma na niklu syndrom Kayfuna4.
Klon Tobeco jest pozbawiony sprężyny i na niklu działa doskonale. Zamiast kombinować ze sprężynkami, Chińczycy dali po prostu ciaśniejszy izolator i śruba się sama nie przekręca.
Myślę, że wkrótce dowiemy się więcej szczegółów, bo test Hurricane przygotowuje PBusardo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1488302
Nałóg Totalny pisze:Mam pytania :

1. Jeśli to nie tajemnica, to jaki jest producent testowanego klona ?
2. Pojemność to na pewno 3,5ml czy raczej 5ml (w/g Fasttech, 3Fvape) ?
3. Mógłbyś zmierzyć długość bez dripa i gwintu (bo tu też widzę rozbieżności) ?
4. Ludzie narzekają na zbyt luźny pierścień AH, jak jest w/g Ciebie ? Tu w przeciwieństwie do Squape Rs nie przyblokujemy go od spodu zasilaniem, tak ?

Z góry dziękuję. *CZAJNICZEK*Producentem opisywanego klona jest Tobeco. Pojemność 3,5ml. 5ml jest, gdy zastosujemy baniak metalowy, w komplecie brak. Wysokość jest taka jak podałem w pierwszym poście, czyli 47,5mm :) Pierścień ah jest wykonany idealnie. Nic się nie kiwa i nie zacina, chodzi bardzo płynnie. W R[s] tak jak pisałem, to była porażka, bo pierścień latał jak żyd po pustym sklepie, tyle tylko, że tam można go skontrować zasilaniem, tu by takiej opcji nie było, bo po prostu by był luźny. Na szczęście się postarali i jest tak, jak być powinno. Dokręcając do zasilania nie blokujemy pokrętła i w każdej chwili możemy sobie regulować przepływ powietrza, bez jakichkolwiek problemów :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 46
Kolejny krok w robieniu grzałek

Witam to mój pierwszy temat na forum wiedz wybaczc[…]

Ikonn 220 - Low battery

Witam! Posiadam moda Ikonn 220W wraz z atomizerem […]

Hej, zastanawiam się na kupnem któregoś z tych mod[…]

Dzień dobry, w ramach prezentu urodzinowego dostał[…]