EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800574
Od jakiegos czasu zaczalem eksperymenty z wlasnymi mieszankami. Jak na razie uzywam tylko mentolu w krysztalkach + miety pieprzowej (z http://twojliquid.pl). Pomyslalem, zeby pojsc z tym dalej i przetestowac inne, naturalne ekstrakty.

Znalazlem taka storne: http://mazidla.com/kategorie-poproduktow/ekstrakty-owocowe.html?page=shop.browse&category_id=50
Pytanie: czy ktos juz stosowal takie i moze powiedziec ktore sie na pewno nadaja? Chcialem sprobowac od cytryny, bedzie sie dobrze komponowac z mieta.

Pytanie dodatkowe: co myslicie o dodaniu guarany? http://mazidla.com/kategorie-poproduktow/antyoksydanty/ekstrakt-z-guarany-22.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=720&category_id=9
By bladyyy
#800578
Pytanie dodatkowe: [b]co myslicie o dodaniu guarany


Na pewno było by to pobudzające, guarana jest lepsza w tym o kawy. Ciekawe jaki to miałoby smak. Daj znać jak namieszasz.
By Anjinsan
#800579
To są ekstrakty do stosowania zewnętrznego - na maseczki. Ja bym nie ryzykował.
By ndrangheta
#800585
kjankowski pisze:Od jakiegos czasu zaczalem eksperymenty z wlasnymi mieszankami. Jak na razie uzywam tylko mentolu w krysztalkach + miety pieprzowej (z http://twojliquid.pl). Pomyslalem, zeby pojsc z tym dalej i przetestowac inne, naturalne ekstrakty.

Znalazlem taka storne: http://mazidla.com/kategorie-poproduktow/ekstrakty-owocowe.html?page=shop.browse&category_id=50
Pytanie: czy ktos juz stosowal takie i moze powiedziec ktore sie na pewno nadaja? Chcialem sprobowac od cytryny, bedzie sie dobrze komponowac z mieta.

Pytanie dodatkowe: co myslicie o dodaniu guarany? http://mazidla.com/kategorie-poproduktow/antyoksydanty/ekstrakt-z-guarany-22.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=720&category_id=9


Kolega chce to vapować czy kompot gotować?
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800591
bladyyy pisze:Na pewno było by to pobudzające, guarana jest lepsza w tym o kawy. Ciekawe jaki to miałoby smak. Daj znać jak namieszasz.

Wdzialem na zagranisznych stronach do kupienia z prawdziwym ekstraktem kawy wiec ektrakt guarany powinien tez dac rade. Problem w tym ze guarana sie nie rozpuszcza w wodzie. W zasadzie w niczym. Nie wiem czy to nie zapcha sprzetu. No ale trzeba bedzie przetestowac.

ndrangheta pisze:Kolega chce to vapować czy kompot gotować?

Jak nie da rady liquidu sporzadzic to zrobie kompot :)


Zamawiam kilka roznych smakow i bede eksperymentowal. Najwyzej nic nie wyjdzie. Tak wiec w weekend napisze co i jak wyszlo lub nie wyszlo :D
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800607
Tak wygalda lista zakupow:
    EKSTRAKT Z GUARANY 22%
    EKSTRAKT Z TRUSKAWKI
    EKSTRAKT Z CYTRYNY
    EKSTRAKT Z POMARAŃCZY
    EKOLOGICZNY NATURALNY OLEJEK CYTRYNOWY
    EKOLOGICZNY NATURALNY OLEJEK POMARAŃCZOWY
    KOFEINA 5 g

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Najwyzej bede mial duzo smakow do ciast.

edit: zauwazylem, ze twojliquid.pl i mazidla.com to ta sama firma bo maja identyczny adres. To dobrze bo z poprzednich zakupow u nich bylem bardzo zadowolony.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 09:30 przez kjankowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800612
sebawo pisze:No to masz kofeine i kofeine z dodatkami (ekstrakt z ciernioplątu), obydwie paskudne w smaku :)

No guarana tez jest paskudna.


sebawo pisze:powodzenia :)

nie dziekuje ale przyda sie :)

Paczka powinna przyjsc dzisiaj/jutro (z poznania do poznania) wiec bede mogl juz zaczac eksperymenty. Ja tam jestem pozytywnie nastawiony. Cos musi wyjsc ;D
By iAndrew
#800697
Spodziewam się mętnego, rozwarstwiającego się i z okami jak w rosole, płynu. Naturalne ekstrakty to zapewne będą olejki eteryczne, a o tym już ze Starym Chemikiem pisałem na forum jakiś czas temu
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800706
To moze wygladac paskudnie byle by nagaru jakeigos kosmicznego nie generowalo no i oczywiscie smak jest tu kluczem do sukcesu. Ale dwa olejki tez zamowilem one powinny dac rade.

Moim dlugofalowym celem jest stworzenie jak najbardziej naturalnego (w skladnikach) liquidu (wlasny odpowiednik http://www.dkseliquid.com/ lub http://www.virginvapor.com/).
Cel poboczny to jakiekolwiek wlasciwosci lecznicze. Ale z tego co narazie wyczytalem to raczej podczas vaporyzacji zabije wszystkie witaminy ewentualnie dodane. Ale moze znajde jakas substancje zdrowotna ktorej proces vapowania nie bedzie przeszkadzal.
By iAndrew
#800708
Pamiętaj, że olejki eteryczne w wysokiej temperaturze grzałki rozpadają się na dziwne związki, więc raczej byłbym ostrożny. Jesteś chemikiem czy tylko Ci się nudzi w wolnym czasie pomiędzy kodowaniem? ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#800849
Ludzie z powodzeniem używają kawy naturalnej/herbat zwykłych i owocowych/tytoniu z cygar i fajkowego i wielu innych rzeczy do produkcji liquidów. Pomysłowość ludzka nie zna granic. Jest o tym masa informacji w sieci. Na blogu StaregoChemika też można o tym poczytać, raczej w formie ostrzeżeń - i bardzo dobrze.

Temat jest śliski, ale daje dobre efekty przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Każdy się truje czym lubi ;) .

Żeby nie było, piszę z doświadczenia własnego.
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800860
Z kofeina i guarana bede baaaardzo ostrozny. Mialem juz z tym doczynienia (ekstrakty) i wiem jakie jest to mocne a ponoc vapujac dziala szybicej i silniej niz spozywajac tradycyjnie.

Ale dodajac ekstrakt z cytryny to wielkiego szalu tu chyba nie ma. Ale oczywiscie dochodzi sprawa spalania danej substancji i powstajacych wtedy szodliwych srodkow. Pytanie teraz gdzie znalesc takie informacje? nikt normalny raczej oparow z podgrzanej cytryny nie stosowal wczesniej. Jak znajde jakies w miare wiarygodne informacje to na pewno je tu umieszcze razem z efektami eksperymentu.
By iAndrew
#800866
Olejki eteryczne mają w swoim składzie między innymi aldehydy, terpeny, estry itd. Dodatkowo mogą się one różnie zachowywać w wysokich temperaturach panujących na grzałkach. Oczywiście nie wiemy jak wapowanie ich wpływa na nasz organizm, ale lepiej tego unikać.

Jednakże cokolwiek robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Zostałeś ostrzeżony i uczulony na pewne sprawy. Co z tym zrobisz to już Twoja rzecz. Ja życzę powodzenia i mam cichą nadzieję, że do porannej kawy nie przeczytam artykułu w Wyborczej o morderczym liquidzie ;)
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800870
1. Olekej a olejek eteryczny? Zamowilem olejek do maseczek :D a nie do np. lampki naftowej. Czy to jest jakas roznica? Eteryczne maja chyb jakies dodatki aby sie lepiej wchlanialy i pachnialy. Dobrze rozumuje?

2. a co z ekstraktem z naturalnej rosliny? rozumiem, ze to nei jest naturalna sytuacja w jakiej sie znajdzie takowa roslina ale chyba jest to mniej niebezpieczne niz w/w olejek eteryczny? na "chlopski rozum" nie ma dodatkowej chemi tylko swoja wlasna (nie koniecznei oznaczajaca ze zdrowa ale jednak)
By iAndrew
#800909
Tak sobie zerknąłem do linkowanego przez Ciebie sklepu i spojrzałem na te ekstrakty. Teraz się mocno zastanawiam czy dobrze rozumiem. Chcesz rozprowadzić w glikolu i glicerynie z dodatkiem nikotyny sproszkowany wyciąg z owocu? Jakby tego było mało to chcesz to wlać do klirka, usmażyć na grzałce i wdychać powstałe opary o nieznanym składzie? Ręce, czułki i nibynóżki mi opadają. To już chyba lepsze jednak te olejki eteryczne. Poprosiłem przez PW StaregoChemika o zabranie głosu w temacie - niech wypowie się człowiek, który jest tu niejako autorytetem w sprawach chemicznych.
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800924
Te ekstrakty z owocow to czysto eksperymentalnie. Mialem nadzieje ze w jakis sposob oddadza swoj aromat to reszty liquidu. Moze je namocze w jakims alkoholu. Tez spodziewam sie ze przy paleniu beda smakowac co najmniej inaczej.

Ale olejki i kofeina powinno dzialac poprawnie. Te skladniki kosztuja po kilka zl i tak z ciekawosci kupilem wiec najwyzej uzyje je do ciasta.

To czekamy na StaregoChemika co powie. Tzn nie sadze, zeby cos zmienil w temacie na lepsza strone ale moze o kofeinie i roznicy w tych olejkach moglby cos powiedziec.

p.s. w takich momentach zawsze w glowie pojawia mi sie slynne powiedzenie o tym, ze przyjdzie taki co nie wie ze sie nie da i zrobi :>


edit: nowy trop, ten sam sklep (ale jakby inne marki) i ten sam produkt

https://twojliquid.pl/absoluty-olejki.h ... gory_id=11
http://mazidla.com/kategorie-poprodukto ... gory_id=44

Teoretycznie ten konkretny "dopuscili" do sprzedazy jako dodatek do liquidu. Pytanie wiec do kogos kto sie zna: czy mieta pieprzowa ma jakies wlasciwosci, ktore pozwalaja nam jej uzyc?

edit2: idac za ciosem

znalazlem sklep ktory uzywa naturalnych olejkow:
a ci ekstraktu z truskawki
By iAndrew
#800942
Z alkoholem też ostrożnie. Na 10 ml liquidu można go dodać 1-2 kropelki aby rozrzedzić za gęstą mieszankę. Większymi ilościami można poparzyć jamę ustną i drogi oddechowe gdyż ma niższą temperaturę wrzenia niż liquid. Mam wrażenie, że nie poświęciłeś zbyt wiele czasu za zapoznanie się z działem Laboratorium Chemiczne i poradnikiem Chemika. Pamiętaj, że cokolwiek dodasz do liquidu, znajdzie się to później w Twoich płucach. Czy warto ryzykować własne zdrowie dla takich eksperymentów gdy na rynku są gotowe aromaty, liquidy i dodatki? Niech to będzie pytanie retoryczne. Ja mogę jedynie ostrzegać, bo rąk Ci przecież nie zwiążę. Mam tylko nadzieję, że odpowiedź StaregoChemika weźmiesz sobie do serca
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800950
iAndrew pisze:(...)

Bardzo dziekuje za informacje zdrowotne bo moga mnie uratowac przed glupota. Dlatego wlasnie zalozylem ten temat zeby oczekujac na paczke moc zaczerpnac wiedzy od "starszych". Alkoholu chce unikac ale jesli bede zmuszony uzyc bede bardzo ostrozny! Ale w sumie teraz chce go unikac jeszcze bardziej :)


knak pisze:http://starychemik.wordpress.com/2011/11/28/a-moze-zamiast-kawy-liquid-z-kofeina/
O kofeince pisal :)


No to kofeina odpada. Ale to i tak dobrze wyszlo bo ostatnio chcialem zamowic zamowic liquid Rev http://www.mtnvapor.com/Rev-MV-RV.htm ale karty kredytowe z europy im cos nie dzialaja i ich nie akceptuja. Czyli sprzedaja scieme..
Awatar użytkownika
By knak
#800954
Spirytus w tak malych ilosciach raczej krzywdy Ci nie zrobi :) Jak reszta substancji zareaguje sami jestesmy ciekawi :P

A TwojLiquid o ile dobrze pamietam jest poddzialem Mazidel :)
Awatar użytkownika
By kjankowski
#800958
Oczekujac na paczke porusze jeszcze jeden watek: slodzik!

Tak sie sklada, ze posiadam zarowno stewie jak i xylitol (cukier bialy wyeliminowalem z diety) i zaczalem szukac czy ktos byl juz na tyle glupi zeby to wyprobowac przedemna :)
Oczywiscie, ze tak. http://www.e-cigarette-forum.com/forum/diy-e-liquid/216490-xylitol-liquid-xylitol.html#post3944176
Juz wiecej nic nie napisal czyli umarl. Xylitol odpada. Ale stevia wydaje sie ciekawa. Problem w tym, ze mam ja w formie suchych krzaczurow a nie czegos na ksztalt olejku. Ale zawsze mozna zrobic http://www.foodrenegade.com/how-make-liquid-stevia-extract/
By iAndrew
#800963
O słodzikach do liquidu też spoo już pisano na forum. Jest u jednego z dostawców suklaroza, ale SCh ostrzegał przed nią.

Ze stewii to sobie herbatkę zrób :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#801121
Zostałem wywołany do tablicy, więc jestem.
Zacznę od mojego ulubionego hasła: każdy jest dorosły i truje się tym, co lubi.
I w zasadzie na tym mógłbym skończyć.
Nie bardzo widzę sens robienia mieszanek tylko dlatego, że są (w jakimś tam sensie) ze składników naturalnych.
Guarana - zawiera kofeinę. Tyle, że ona nie wylezie z atomizera. Za to go ubabrze. Co grzałka zrobi z resztą związków można się tylko domyślać.
Stewia - czytałem to Twoje źródło. Wyraźnie jest tam napisane "DO NOT BOIL. If your extract comes to a boil, you will overheat the glycosides and destroy the sweet taste."
No, a to mamy na pewno znacznie więcej niż te 80 stopni. Co powstanie w wyniku ogrzewania? Nikt tego nie wie.
Olejki eteryczne - nawet mi przez myśl nie przeszło, aby je stosować. Terpeny są bardzo delikatne, a produkty rozpadu termicznego niespecjalnie znane.

Właściwości lecznicze? No niee... czy Ty naprawdę zdajesz sobie sprawę z tego, na co się porywasz? Czy masz wykształcenie i doświadczenie medyczne/farmaceutyczne/chemiczne?
Chłopie - jesteś młody i całe życie przed Tobą. Nie skończ go w głupi sposób, bo to naprawdę nie ma sensu. I nawet nie chodzi o to, że możesz się struć i paść trupem. Raczej myślę o sytuacji, w której nawdychasz się różnych świństw - być może nawet zamaskowanych miłym smakiem.
Sporo czasu przegadałem na temat możliwości podawania leków z lekarzem (dr n. med.) używającym e-fajek. Doszliśmy do consensusu - tego się nie da zrobić przy obecnych możliwościach sprzętowych. Amatorsko - nigdy.

I na koniec przypomnę: każdy truje się tym, czym chce.
Awatar użytkownika
By kjankowski
#801137
No to trochę słabo z moimi ambitnymi planami. No ale mieta mi raczej szkody większej nie zrobi.

Ja oczywiście część rzeczy przetestuje ale będę miał na uwadze, żeby sobie niektóre mieszanki wybić z głowy :D
By iAndrew
#801141
Dziękuję Chemiku za zabranie głosu i przepraszam, że w środowe popołudnie zawracałem Ci głowę. Jednakże sprawa jest na tyle nietypowa, że czuję się usprawiedliwiony ;)

kjankowski, zanim zaczniesz swoje eksperymenty to zostaw gdzieś kartkę z linkiem do tematu. Jak Cię znajdą to przynajmniej nie będzie na nas. Aczkolwiek może wyłącz komputer, idź na spacer czy piwko - pogoda ładna jest, a może przy okazji świeże powietrze wywietrzy Ci głupoty z głowy. Może na razie zostań przy gotowej bazie i aromatach (ewentualnie mentholu krystalicznym). Tak czy siak, zostałeś ostrzeżony przez Chemika i przeze mnie. Co z tym zrobisz to już Twoja broszka, ale rób to tak, żeby za dwa dni nie pojawiły się narzekania na forum.

Życzenie powodzenia raczej będzie tu nie na miejscu, więc życzę zdrowia ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#801142
Dziwna sprawa. Jak kiedys interesowalem sie stevia to wszedzie pisali, ze mozna uzywac do pieczenia. A tam sa duzo wyzsze temperatury niz 80*C. Temat zarzucilem i dalej slodze cukrem wiec nie wiem jak to w koncu jest.
By iAndrew
#801205
:lol:
My się po prostu tak po ludzku martwimy, żebyś sobie krzywdy nie zrobił :D

a raczej o to, że nam akcyzę nałożą jeśli będą wypadki w mieszaniu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kjankowski
#803661
Pierwsze eksperymenty wyszly nadzwyczaj pozytywnie! Mieszanki testowe które wykonałem przeleżały 12h (noc).
Degustacje wykonywałem na mechanicznym modzie K100 + RSST z linką metalową, kawalkiem mesha 400 i 3 zwojami plaskiego drutu co dalo 1.1ohm. Dodatkowo mam powiekszona dziurke na powietrze. Przejdzmy więc do samych trucizn.

Wykonałem trzy "smaki": slodki, mentholowy i ich mieszankę. Wszystkie maja moc 1mg nikotyny.

Pomarańczowo-cytrynowy
    1ml Aromativ Jamaica Smoke (5mg)
    4ml VG
    3 krople olejku pomaranczowego
    3 krople olejku cytrynowego

Menthol-mietowy
    1ml Aromativ Jamaica Smoke (5mg)
    4ml VG
    2 krople olejku z miety pieprzowej
    krysztalki mentholu ( trudno zwizualizowac ilosc ale to są kryształki wielkosci milimetrowych )

Orzeźwiająca słodycz
    50:50 wyżej wymienionych mieszanek

Degusta :)
Moim celem było osiągnięcie bardzo wyraźnych smaków oraz dużej chmury. I myślę, że efekt jest zadowalający. Same smaki liquid oddaje bardzo realnie. To znaczy zaciągając się czujemy słodką ale nie mdłą pomarańczę i cytrynę. Miętowa mieszanka jak to miętowa, bardzo mocna i orzeźwiająca. Ale najlepsze jest wymieszanie tych dwóch razem uzyskując Orzeźwiająca słodycz. Dzięki czemu dostajemy mocny, orzeźwiający smak pozostawiający po sobie słodycz pomarańczy.

Jak koledzy wspomnieli jest to nadzwyczaj trująca substancja i dlatego nikomu nie polecam ale osobiście mieszać będę, aż mnie zabije ;)
By iAndrew
#803682
Skoro słowa SCh Cię nie przekonały, a teraz jeszcze ironizujesz i drwisz z naszych rad to się truj i głowy nie zawracaj. Ja się wypisuję z tematu
Awatar użytkownika
By kjankowski
#803760
iAndrew, przepraszam, że Cie uraziłem zapominam często, że są ludzie bez poczucia humoru. Ale przynajmniej nie będziesz się już smucił czytając moich płytkich wypowiedzi.

Kofeine i guarane na razie sobie odpuściłem z racji niewiedzy i niepewności.

Co do mojej mieszanki to trochę za słodka na dłuższą metę jak dla mnie więc zmieniłem proporcje słodka:mięta na 1:2. Teraz czuje mój ulubiony smak czyli miętowy z już mniej ale nadal intensywną słodką nutą.

p.s. Tak teraz pomyślałem, że pomarańcza z cytryną w sumie smakuje jak mandarynka.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.