EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By RuinPL
#1911041
Witam serdecznie,

To mój pierwszy post na forum - mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu.
Mam następujący problem, na który - mimo usilnych starań - nie mogę znaleźć odpowiedzi: posiadam Ijust 21700 i kupuję do niego grzałki HW-M 0.15, 50-100W. Niestety, grzałki wytrzymują około 4 dni, więc stwierdziłem, że chciałbym podjąć się ich regeneracji, ponieważ kupowanie co chwila nowych grzałek, nie do końca mi się uśmiecha :( . Próbowałem już pytać w różnych miejscach (głównie na YT) ale nie znalazł się nikt mądry, kto byłby w stanie mi pomóc. Tak więc pytam tutaj: czy jest ktoś mądry, kto mógłby mi powiedzieć, jaki drut powinienem kupić aby zastąpić mesh z fabrycznej grzałki? Jaki typ, jaka średnica, ile zwojów, jaka średnica zwojów?

Chcę zastąpić mesh drutem, ponieważ regeneracja grzałki z meshem, to jakieś szaleństwo dla mnie. Nie mam pojęcia od czego to jest zależne: raz wyjdzie mi dobra a innym razem przepala się po kilku zaciągnięciach. Niestety nie mam pojęcia, gdzie mógłbym popełniać błąd - za każdym razem robię to w ten sam sposób. Wydaje mi się, że drut byłby łatwiejszy do opanowania mimo konieczności skręcania go.
To czego się boję i co wpływa na to, że sam jeszcze nie przeprowadziłem testów, to to, że nie wiem, czy jeśli coś bym sknocił przy skręcaniu drutu (byłby za krótki, za mało zwojów, czy co tam najlepszego), to czy nie zepsułbym baterii - czy nie byłoby jakiegoś przeciążenia i np. bateria wesoło by nie wybuchła lub nie wiem co - na tym się totalnie nie znam.

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś z większą wiedzą w tym zakresie podzieli się ze mną.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
By pol
#1911056
Prawdopodobnie masz atomizer Ello Duro.
ello-duro-t130173.html

Do tego parownika pasują nie tylko grzałki na meshu.Pasuje również grzałka RBA
HOW TO BUILD THE RBA
1 . Before starting, make sure your hands are clean.
2. Take RBA deck apart.


3. Install and position the pre-wrapped coil. Place the coil between the posts and wrap the ends around the screws and tighten up, once all is in place, make sure the coil is fixed in the center and lined up with the air hole, and also make sure the coil is NOT touching the base.
4. Cut the excess ends of the wire off.


5. Cut a strip of cotton and make sure it’s not too much and not too little.
6. Insert the cotton and placing it in the middle of the coil.
7. Cut the cotton at an angle and make sure it’s not too short and not too long.


8. Wet the coil with your e-liquid and adjust the cotton.

Warning: Coils must be checked for resistance before they are fired on a device, and re-checked periodically to ensure the resistance remains the same.

https://www.smoktech.com/atomizer/tfv8-big-baby

https://www.youtube.com/watch?v=yI6QI3dWbcg
By RuinPL
#1911090
O kurcze! Pol! Dzięki wielkie!
Zgadza się! Mam, Ello Duro :). Nie miałem pojęcia, że do tego atomizera mam możliwość wstawić grzałkę typu RBA. Coś czuję, że rozwiązałeś dręczący mnie od dawna problem :D. To chyba moje jedyne pytanie na ten moment dotyczy tego, jaki drut kupić i na ile zwojów go kręcić, żeby to działało z moją baterią od Ijusta? Tak jak pisałem - najbardziej się boję, żeby nie spieprzyć baterii jakimś błędem (nie wiem czy jest, czy nie ma takiej możliwości). Wiem, że jak się kupuje te kwadratowe baterie z wyświetlaczem, to tam, można ustawiać sobie różne parametry i jeśli dobrze pamiętam, kiedyś ktoś mi tłumaczył, że taka bateria sama ogarnia, jakie ustawienia ma zastosować czy coś w tym stylu. Tak jak pisałem - pod tym względem jestem zielony :mrgreen: . Z tego co wyczytałem (i zrozumiałem) z podesłanego przez Ciebie linka na forum, ciężko coś spieprzyć. Wolę się jednak upewnić ;)

PS. Tutaj pozwolę sobie na nutę lenistwa i zapytam, czy orientujesz się może, czy te wszystkie rzeczy dam radę nabyć w e-dymie?
Dzięki jeszcze raz :)
By RuinPL
#1911246
Dzięki za podpowiedź, gdzie to to kupić ;). A co? Im w e-dymie nie zależy na sprzedaży, że szyderczy uśmiech tylko poślą (nie licząc tego, że w e-dymie nie za mili ludzie pracują)?

A czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy jest szansa na zepsucie baterii jeśli drutu będzie za dużo lub za mało w grzałce?
By RuinPL
#1911255
@pol i za to właśnie podziękowałem @Gabriel ;). Tobie dziękuję raz jeszcze, za wyszczególniony opis ^^.
Ale z tą wiedzą nadal, najbardziej interesuje mnie pytanie, które zadałem w poprzednim poście: czy jest szansa na zepsucie baterii jeśli drutu będzie za dużo lub za mało w grzałce?
Podałeś bowiem przykłada grzałki do Smok 8 Core, ale zastanawiam się, czy gdybym kupił jakiś drut i spróbował sam z niego kręcić te grzałki metodą prób i błędów, to czy istnieje szansa zepsucia baterii w jakikolwiek sposób?
Awatar użytkownika
By pol
#1911256
Masz instrukcję obsług?
Widzisz rysunek w poprzednim poście ze strony producenta?

Mod ma zabezpieczenia. Jedno z nich zabezpiecza mod przed zwarciem, inne zabezpiecza przed za mała rezystancją grzałki.
Za duża rezystancja grzałki skończy się tylko brakiem chmurki.

Mod obsługuje zakres rezystancji: 0,1 Ω-3,0 Ω

Cześć. Zwracam się z prośbą o pomoc z moim boxem […]

Jaki akumulator wybrać?

Witam, posiadam vaporesso gen 220w box mod z parow[…]

Nasze tatuaże

Jestem ciekaw czy mamy tu jakiś miłośników tatuażu[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.