EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By XenLin
#1908507
Witam wszystkich serdecznie!

Zakupiłem niedawno Cuboida Mini 80W na pewnym zagranicznym portalu z dalekiego wschodu. Sprzęt przyszedł, śmiga i o dziwo strona Joyetech potwierdziła oryginalność moda.

Problem niestety pojawia się w momencie, w którym chcę wykonać update do najnowszego firmware 5.04 z obecnej wersji 3.04 - oficjalna aplikacja "FirmwareUpgrade" nie widzi podpiętego Cuboida.

1. Sprawdziłem okablowanie - testowane 3 różne kabelki, brak efektu.
2. Testowy komputer nr. 1 - Laptop Windows 10 64bit, brak reakcji. Tutaj zgodnie z informacjami doczytałem, że niektóre mody nie łapią USB 3.0 a sprzęt ma tylko gniazda USB 3.0. Co ciekawe apka Joyetecha nie widzi Cuboida, mimo, że jest widoczny w Menedżerze Urządzeń jako Kompatybilne urządzenie HID, co oznacza, że komunikacja jest.
Testowy komputer nr. 2 - Laptop Windows 7. Tutaj gniazda USB 2.0 i aplikacja też nie widzi Cuboida, pomimo widoczności w Menedżerze,
Testowy komputer nr. 3 - Laptop Windows 10 32 bit - bardzo stary sprzęt i identyczna sytuacja jak powyżej.

Po powyższej zabawie chciałem spróbować innego programu. Padło na NFE Tools. Efekt taki sam jak przy oryginalnej aplikacji - program nie widzi Cuboida pomimo wykrycia jako urządzenie HID.

Próbowałem resetowania, próby uruchamiania w trybie BOOT (przytrzymanie + przy podpinianiu), uruchamiania z atomizerem, bez atomizera i nic nie robi wrażenia na modzie.
W tym momencie ręce mi opadają - przeczesując odmęty zagranicznych forum ludzie mają podobne problemy z Cuboidami, eVicami i innym sprzętem Joyetech i nigdzie nie ma żadnego logicznego rozwiązania tego problemu.

Czy ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł, z której strony ugryźć ten temat? Szukać problemu w modzie, sterownikach czy może w komputerze (konfiguracja)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
Nowe zasilanie

Po długim czasie dzielnie służące mi Pico prawie j[…]

CBD w ofercie sklepu VCP

W ofercie sklepów VCP pojawił się susz konopny CB[…]

smoant naboo

mam taki komunikat na boxie system is upgrading p[…]

Wymiana grzałki w smok stick p25

Od niedługiego czasu posiadam smok stick p25. Przy[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.