EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Connor99
#1889029
Witam piszę z zapytaniem czy model : Atomizer Joytech Cubis 2 będzie pasował do Eleaf iStick Pico 75w w zakresie działania jak i gwintu, jestem zielony w tych sprawach to jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć byłbym przeszczęśliwy :)
By Connor99
#1889035
Sory za moze durne pytania, ale sprzatajac szafki natknalem sie na tego boxa, pomyslalem ze rzuce analogi wiec wole tu sie spytac niz wyrzucic pieniadze w bloto :P
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889036
Connor99 pisze:Czyli glownie sie rochodzi o to zeby ten gwint sie zgadzal, tak?

Większość parowników i zasilań ma gwint 510. Tu bardziej chodzi o średnicę parownika. Do Pico wchodzą maks 23mm.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889038
Odstaw śmierdziele. Zawsze służymy poradą.
By Maskota
#1889046
Connor99 pisze:Rozumiem, dzięki za pomoc, jak coś to będę jeszcze pytał :D
I odpuść sobie Cubisa2 to nie jest dobry czajnik. No chyba że już go masz

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Wnioskuje że nie masz więc nie nabywaj bo "wyrzucisz pieniądze w błoto" :-D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889049
Connor99 pisze:Cos polecisz?

Akurat polecać, nie możemy :( Zabrania ustawa. ale możemy coś doradzić :wink:
Jak chcesz wapować? Tak jak analogi, usta-płuca czy bezpośrednio do płuc?
Awatar użytkownika
By Grabek902
#1889057
Ja też mało siedzę w wapowaniu ale koledzy doradzili mi kayfuna v5 to jest parownik usta płuca tak zwany Mtl, jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889059
Connor99 pisze:W takim razie proszę o doradzenie, raczej usta-płuca :D

I pewnie na gotowe grzałki?
By Connor99
#1889061
No niestety moje zdolności manualne (a raczej ich brak) + brak czasu kieruje mnie na gotowe grzałki :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889063
Connor99 pisze:No niestety moje zdolności manualne (a raczej ich brak) + brak czasu kieruje mnie na gotowe grzałki :D

To nie jest usprawiedliwienie :wink:
Nautilus mini lub Mello 3 mini ale do tego musisz dokupić grzałki 1,8oma od Tritona.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1889065
bulit73 pisze:
Connor99 pisze:No niestety moje zdolności manualne (a raczej ich brak) + brak czasu kieruje mnie na gotowe grzałki :D

To nie jest usprawiedliwienie :wink:
Nautilus mini lub Mello 3 mini ale do tego musisz dokupić grzałki 1,8oma od Tritona.


Albo 0,3 oma jeżeli znudzi mu się ciumkanie :wink: Grzałki od Tritona w najlepszym sklepie...i nie tylko.
Awatar użytkownika
By negatyw
#1922764
Możesz rozszerzyć myśl? Ewentualnie jaki parownik polecasz?
Mnie przekonują małe wymiary moda i sposób podawania płynu w tym atomizerze.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922766
Co rozumiesz pod pojęciem "podawanie płynu". Czy chodzi Ci o rodzaj atomizera np RTA czy RDTA? Jedynie na co musisz zwrócić uwagę w Pico 75, to średnica parownika, bo 25mm już tam chyba nie wejdzie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By negatyw
#1922767
Czytam te porady w necie i mówiąc szczerze - wymiękam:
https://www.vapepoland.pl/rda-rta-rdta- ... onawirusa/
Ja nie łapię tych różnic...

Generalnie nie widzę się też w skręcaniu swoich grzałek, choć (ponoć) jestem manualnie sprawny. Brak mi jednak cierpliwości... Kieruję się raczej w stronę gotowych grzałek.

Sprzedawca edymka powiedział, że do tego pico używa właśnie nautilusa 3. Faktycznie musi wystawać ciut poza grubość pico. Może to wyglądać średnio.

Podoba mi się w 3-ce to, że przesuwasz klapę i masz wlot liquidu. Bez odkręcania.

A czy mógłbyś polecić taki pasujący średnicą i sprawdzony do tego pico 75w?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922768
Ja średnio mogę cokolwiek polecić o tak małej średnicy. Ja już dawno olałem kręcenie grzałek. Kupowałem gotowe od paru ładnych lat. Akurat znalazłem takie w Edymie wtedy, których nigdy sam bym nie ukręcił. Ale były naprawdę kozaki. Także spokojnie byś sobie poradził. Natomiast sam już półtorej roku temu przeszedłem na Mesh. Z tego co widzę, Edym pustkami świeci. Poza tym w Pico bardziej chodzi o miejsce koło tej wystającej części, bo tam nie puści, ale czy wejdzie 25mm to trzeba gdzieś szukać informacji.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By negatyw
#1922827
Czy atomizery, powinno się płukać w ciepłej wodzie z kranu, czy we wrzątku? Chodzi o to, aby nie zaszkodziło uszelkom.
Pytanie dotyczy akurat (na przyszłość) świeżo zakupionego nautilusa 3.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922833
Raz jak umyjesz wrzątkiem to nic się nie stanie. Ale docelowo wystarczy tylko przepłukać ciepłą wodą.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By negatyw
#1922840
Dzięki. Jutro odbieram pico plus 75w. Mam nadzieję, że to dobrze zagada razem.

Nie bardzo ogarniam jeszcze te tryby pracy (Wattage, Bypass, Temperature Ni / Ti / SS / M1/ M2 / M3). Domyślam się, że wybrać Wattage?
Ile W ustawić?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922845
Tak, na początek Wattage. Ten Nautilius jest na gotowe grzałki? Jak tak, to raczej nie więcej niż 30W.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1922852
Mniej więcej według producenta jest ok. Nie wiem co się stanie jak dasz więcej niż producent zaleca, ale zapewne grzałka się zjara.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.