EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By strazakcn
#1779053
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie drutu Clapton 28g/32g, mianowicie czy grzałka wykonana z takiego drutu spokojnie nada się do codziennego wapowania na moich parownikach tj- avocado special... (22),goblin V3 i w niedługim czasie Theorem od Wieśka( kupiony raczej jako ciekawostka), przy założeniu że obecnie korzystam ze zwykłej kanthalowej A1 drut 0,3, 1,6 ohm 2,5mm . Pytam gdyż zakupione gotowce Clapton 26g/32g w moim przypadku nie za bardzo mi podpasowały i chciałbym się dowiedzieć czy różnica w zużyciu liquidu będzie znacząca jeśli zestawimy drut którego używam teraz z Claptonem 28/32. Pozdrawiam.Kamil S.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bofh
#1779055
Da się spokojnie. Ja mam 28/32 z nicrothala i singiel dawał radę nawet na 13W :idea: Co prawda nawet wtedy kurzył niemiłosiernie, ale w końcu to clapton ;)
Awatar użytkownika
By Timi
#1779056
@strazakcn
Jak najbardziej. To mój ulubiony rodzaj.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1779059
Da radę, ale osobiście zakochałem się w claptonach z owijkami 36-38ga
By marti701
#1779062
W PL do kupienia, czy tylko wycieczka do Chin?
26/32 prawie w każdym sklepie można dostać, a 28/32 nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1779119
marti701 pisze:W PL do kupienia, czy tylko wycieczka do Chin?
26/32 prawie w każdym sklepie można dostać, a 28/32 nie mogę znaleźć.


Kup druty i sam zrób takiego claptona. Takiego jak chcesz, albo z owijką jak:

Master_PiT pisze:36-38ga


Wkrętarka + spinacz do prania, albo opaska uciskowa z gumki na szpulę z drutem, 10 minut roboty i zrobione. Na krótkie odcinki nie trzeba napinać druta na krętlikach.
Gotowe druty są stosunkowo drogie. Pojedyncze kanthale od 1 zł za metr na Allegro od Conductance (jednak aby mieć na szpuli trzeba chyba 50 metrów kupić), w Studio Resistance jeszcze taniej i na szpulach już od 25-50 metrów. Jeśli nie masz wkrętarki to pożycz od sąsiada/teścia/brata/wujka/znajomego/przyjaciela.
Awatar użytkownika
By Timi
#1779150
@marti701
Za szpulkę SS 316L 28/32 ga o długości 5m (30 ft) zapłaciłem u żółtych braci coś około 2,50 USD. Czy warto za te pieniądze pożyczać wkrętarkę i organizować nawijanie? Moim zdanie kompletnie bez sensu. Ot, taki sobie indywidualny pomysł wnuka Adama Słodowego ;-)
Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy customowych drutach, których nie można po prostu kupić, są koszmarnie drogie lub samodzielnie wykonane będą dużo wyższej jakości.
Awatar użytkownika
By miblah
#1779152
@Timi - ino, czy tego klaptona za $2.5 skośnooki wyczyścił ze smaru przed nawinięciem? ;)
Awatar użytkownika
By Timi
#1779159
miblah pisze:@Timi - ino, czy tego klaptona za $2.5 skośnooki wyczyścił ze smaru przed nawinięciem? ;)

Dodatkowych smaczków i zapaszków nie stwierdzono ;-)
Awatar użytkownika
By miblah
#1779164
Timi pisze:Dodatkowych smaczków i zapaszków nie stwierdzono ;-)


You lucky bastard! ;)

Clapton jest na tyle łatwy, że spokojnie można robić go samemu, przy okazji czyszcząc druty alkoholem; a z zakupami u skośnookich, jest trochę tak, jak z pudełkiem czekoladek matki Foresta Gump'a - nigdy nie wiesz, na co trafisz :mrgreen:
By marti701
#1779166
Chciałem dać zarobić polskim sprzedawcom, ale że nie mają w sprzedaży, to muszę się zaopatrzyć u żółtych braci :roll:
A dopiero co zamówiłem na FT dwa baniaki. Do akwarium oczywiście :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1779169
marti701 pisze:A dopiero co zamówiłem na FT dwa baniaki. Do akwarium oczywiście :mrgreen:

To czas na huśtawkę dla rybek :lol:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.