EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By arv
#20201
Czy ktoś wie jak się przeprowadza testy alergologiczne?

Zastanawiam się, czy można dać kroplę czystego PG na skórę, zakleić plastrem i zostawić na 24h.
Czy może PG powinno być rozcieńczone?
Czy to tak czy inaczej wywoła podrażnienie, bo takie są właściwości PG?
Awatar użytkownika
By sq8shq
#20208
eee ale po co to robic samemu? zglos sie do przychodni i zrobia ci takie jakie sobie zyczysz, profesjonalnie i wiarygodnie z dokladnym opisem ew. zmian.

To ze sobie zakropisz czyte pg na skore i nie dostaniesz wysypki, ewidentnie nie oznacza braku uczulenia, co najwyzej oznacza brak reakcji skornej, co nie zawsze jest jednoznaczne z uczuleniem.
Awatar użytkownika
By Tusia
#20209
Trzeba by drapnąć igłą z PG skórę ... ale może nic nie wyjść bo wziewy to co innego. Ale nie panikujmy. Ludzie , którzy nie mają kontaktu z nikotyną i PG też chorują...Tutaj są jeszcze inne czynniki... tworzywa sztuczne w atomizerach, plastikowe wkłady, watki, farby, kleje, silikony...i nie wiadomo co jeszcze bo i jakieś włókna się pojawiły w atomizerach...
Awatar użytkownika
By arv
#20215
Po co samemu?
Nie wiem czy zrobiliby testy na PG i glicerynę, możliwe że tak. Ale jeśli wyjdą ujemne, to znaczy że uczulenie jest na konkretny płyn, a tego już w przychodni nie zbadają.

Ja nie wiem czy to jest dobry pomysł, nikomu nie polecam, po prostu mi przyszło do głowy i się nad tym zatanawiam.

Co do różnicy pomiędzy uczuleniem a reakcją skórną - tego nie wiedziałem.
A czy jest możliwa reakcja skórna przy braku uczulenia?
Awatar użytkownika
By sq8shq
#20222
arv pisze:A czy jest możliwa reakcja skórna przy braku uczulenia?


tak, wszystko zalezy od tego jaka to reakcja skorna bedzie, w jakim nasileniu i wlasnie dlatego powinno sie to zrobic w zakladzie, ktory sie w tym specjalizuje (chociazby wlasnie dlatego ze beda w stanie odroznic czysta rekcje skorna, np obronna od typowego uczulenia).

zapewniam Cie ze na PG i gliceryne nie beda mieli nejmniejszego problemu ze zrobieniem takiego badania, dodadza Ci na zyczenie tez nikotyne, dpg a nawet peg 400 :). zasadniczo sa placowki, ktore moga Cie przebadac pod katem alergenow na dowolny zwiazek chemiczny. nie wiem tylko czy takie badania (jakby nie patrzyc dosc nietypowe) beda refundowane (chyba ze udowodnisz ze maja jakis zwiazek np. z Twoja praca)
Testy alergiczne przeprowadza sie nie tylko "skorne" ale rowniez sa testy alergiczne krwi (dosc drogie), a nawet testy skórne jednak pod katem "wziewnym". Testy z krwi sa najbardziej wiarygodne i mozna je wykonac w kazdym wieku (wiek nie wplywa znaczaco na rzetelność testu), w przypadku testow skornych powinno sie je robic w ieku miedzy 5 a 50 rokiem zycia.

Testy skorne podstawowe kosztuje okolo (podstawowe 25 alergenow) = 70-100 zł
Testy skórne, wziewne kosztuja okolo (podstawowe 9 alergenow) = 90-140zł
Testy z krwi - 100-120zł za jeden alergen

mozna zazyczyc sobie dodatkowe alergeny (nie wiem jak teraz rok temu okolo 20zł za alergen w przypadku testu skornego, skornego wziewnego

W lublinie mozna takie testy zrobic w Luxmedzie i chyba w sanitasie a na 100% w stacji sanitarno epidemiologicznej :)
Awatar użytkownika
By arv
#20225
Dzięki sq8shq!
PG, DPG, PEG-400, gliceryna i nikotyna to byłby świetny zestaw żeby wykluczyć alergię na podstawowe składniki płynów. Szczególnie gdyby wyszły różnice między nimi, mogłoby się okazać który płyn dla danej osoby się nie nadaje.

Chyba dowiem się o to we Wrocławiu i zafunduję koleżance testy, bo na płynach Farsee miała zmiany skórne, a Ecopure ma tak słodki smak waty cukrowej że ją (i mnie też) mdli po jakimś czasie.

Uprzedzając odpowiedź Tusi - Ecopure Tobacco, palony na Kissboxie. ;)
Awatar użytkownika
By arv
#20228
A w sumie pomyślimy - może jeszcze najpierw przetestujemy jakiś inny płyn...
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.