EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By marviz
#1736056
Witam zapaleńców!

Na forum nie znalazłem odpowiedzi ani tematu o Baby Beast a w związku z tytułowym parownikiem mam pytanie;

Mam boxa Smok'a Alien Mod i do niego w/w parownik, świetne odczucia przy paleniu na 60W ale chciałbym spróbować jak pali się z TC. Producent nawet na swojej stronie, ani na pudełku i instrukcji, nie zamieścił informacji o tym z czego są wykonane dedykowane grzałki.

Aktualnie mam w parowniku grzałkę V8 Baby Q2, dokładnie tą:

Obrazek

Czy ktoś jest w stanie napisać mi jak mam ustawić moda w trybie TC żeby czegoś nie schrzanić? (moc w Watach, rodzaj drutu, parametr drutu)

Pozdrawiam,
Marcin.
By bobgraj
#1736115
Jeśli nie ma na grzałce oznaczeń rodzaju drutu, to będzie (na 99%) to kanthal. Jego zastosowanie jest TYLKO w trybie mocy.
By marviz
#1736275
Hej,

Dzięki za odpowiedź. Więc Jeśli grzałka nie ma informacji od parametrach zwoju to rozumiem że nie można jej używać w TC (logiczne) i wychodzi na to że dla Baby Beast jedyną opcją jest RDA lub wogóle kupno oddzielnej bazy pod RDA.

Napisałem jeszcze bezpośrednio do SMOK'a i zobaczymy co odpiszą, w razie czego zamieszczę tu odpowiedź.

Od siebie mogę teraz dodać coś na temat wycieków w Baby Beast bo takie mi się przydarzyły już na samym początku użytkowania.

Okazało się że fabrycznie był defekt w grzałce. Na widocznych z boku otworach transportowych, w jednym z nich wata na górnej krawędzi odstawała od otworu na dosłownie 1,5mm. Gdy płynu było dużo, ciągnąc z pochylonym modem, liquid zwyczajnie przelewał się do środka i zalewał cały dół Tanka wydostając się przez regulowane otwory wentylacyjne. Wystarczyło szpilką poprawić watę tak aby nie było żadnej dziury i nic się nie wylewa.

Czytałem też o przeciekach spowodowanych przez wystające druty przez dolne uszczelnienie (czarny ring oddzielający główny pin).

Pozdrawiam,
Marcin.
Awatar użytkownika
By foggy
#1737008
marviz pisze: wychodzi na to że dla Baby Beast jedyną opcją jest RDA lub wogóle kupno oddzielnej bazy pod RDA

co? RDA to Rebuildable Dripping Atomizer (czyli potocznie dripper) - kompletnie inny typ parownika. Chodzi Ci o bazę RBA? Jeśli tak, to tylko ona uratuje Ci tyłek przy TC. Na stronie SMOKa nie ma nic o gotowcach z drutem odpowiednim do TC (SS itd...)

edit; http://www.smoktech.com/atomizer/the-tfv8-cloud-beast
By Flashback86
#1824091
Cześć.
Ja też jestem na etapie doborgrzałki do TV8 ale Baby Beast. W tej chwili mam zainstalowaną T8. Dwa dni temu kupiłem Captain PD270. Wcześniej TV8 podpięty był pod iJust S. Teraz wyczuwam różnice w odczuciach smaku. Na iJust S smak był głębszy. Teraz z kapitanem w zasadzie jest sama chmura. Co mogę zrobić aby ten stan poprawić?
By ELOO MELO
#1824105
ale z tego co wiem to są grzałki do RBA tam możesz wsadzić własne grzałki i ładnie wszystko chodzi Obrazek i palić na tc :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.