EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Lutor
#622760
Modyfikacja zespołu grzewczego do screw tanka, by łatwo i szybko robić własne grzałki zastosowałem zespół grzewczy od cs3 pomysł podsunięty przez PucH2 ( screw-tank-t26964.html?hilit=Screw%20Tank )

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By RavenMag
#645157
Jak byś jeszcze wykombinował jak uszczelnić to ch****stwo, to byłbym dźwięczny niezmiernie. Dobrze mi się na tym chmurzyło ze względu na pojemność, ale po kilku dniach zaczął przeciekać między dolnym ringiem z gwintem a tulejką (jakby ring za luźno był zgrzany z tulejką). I teraz leży w szafce i czeka na moment, kiedy inne parowniki mi się popsują. W zapasie mam nawet jeszcze jedną nową, oryginalną grzałkę. Ale żeby nie było OT, to powiem, że pomysł klawy i chętnie bym spróbował, gdyby nie przecieki. A co tam... OT ciąg dalszy, skoro już ktoś poruszył temat ST. Próbowałem na dolny cap założyć różne O-ringi (gumowe, silikonowe, różnych średnic i przekrojów) i ni chuchu... Ba, owijałem nawet gwint dolnego capa taśmą teflonową (pakuł nie ruszałem) i też nic. :/ Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By drzewan
#892647
bardzo ładne, choć jak dla mnie za dużo plastiku, szybciej i zdrowiej dla płucka jest rozgnieść kubek ceramiczny w środku, wyjąc pin dodatni troszkę wyszlifować papierem ściernym i skrócić o kilka mm, władować uszczelkę od CE5. Masz wtedy zachowany wygląd, mniej plastiku a i grzałki łatwo się kreci tyle tylko ze z drutem srebrnym bo i inaczej grzałyby się druty od dołu a nie spiralka.

-- [scalono] 30 paź 2013, 10:53 --

a co do uszczelnienia, spróbuj dokręcić wszystko mocniej :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.