EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By b69
#1672496
Trafiło w moje ręce wymienione w tytule pismo, a w nim poniższy artykuł. Może komuś się przyda.

https://pl.scribd.com/doc/316235546/S%C5%82u%C5%BCba-Zdrowia-e-papierosy

Dodaję jeszcze wspomnianą poniżej przez Starego Chemika wersję elektroniczną z portalu Medexpress - łatwiej się czyta: http://www.medexpress.pl/e-papierosy-na-cenzurowanym/64101

Wybaczcie że nie osadzam PDF, wrzucam na szybko z roboty.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2016, 08:31 przez b69, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1672503
elektroniczna nikotyna, rakotwórcza nikotyna, japońscy naukowcy.. pas
Za to Królewska Akademia przedstawiona jako jacyś odmieńcy w ramach "imperium kontratakuje". Super bezstronny artykuł.

Autor to red. Krzysztof Boczek
dziennikarz specjalizujący się w tematach służby zdrowia i psychologii
Co to za jeden?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1672518
I co takim zrobic?! Juz dzisiaj tez slyszalem, co kilka dni od kogos slysze: to jest ponoc jeszcze bardziej szkodliwe niz normalne papierosy...
Awatar użytkownika
By kho
#1672525
Aż mi się nie chce tego czytać, co się będę denerwował... :/

SzamanDM pisze:elektroniczna nikotyna, rakotwórcza nikotyna, japońscy naukowcy.. pas
Za to Królewska Akademia przedstawiona jako jacyś odmieńcy w ramach "imperium kontratakuje". Super bezstronny artykuł.


Widać, że dziennikarzyna pozbierała wszystko co najgorsze, co pojawiło się w ostatnich latach nt. e-papierosów. Jak bardzo rzetelne były to informacje, wiemy tylko my. I to jest najgorsze.
E-lobby, hehe. Nie ma to jak odwrócić kota ogonem. Typ pracujący dla lobbystów spod znaku Tobacco pisze o e-lobby. Niebywałe...
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1672526
Widzę, że poszła jakaś łapówka za artykuł. Bo w innym przypadku trzeba być skrajnym debilem, żeby coś takiego napisać.
Awatar użytkownika
By b69
#1672531
Generalnie w odbiorze artykuł sponsorowany, pisany przez osobę nie mającą zielonego pojęcia o opisywanym temacie.

I perełka, powtarzana przez cały artykul z uporem maniaka:

"badania Francuzów wykazały że 3 z 10 testowanych modeli e-papierosów było co najmniej tak samo rakotwórcze jak ich tradycyjne odpowiedniki"


W całym artykule autor ani razu nie wspomina o płynie, co pozwala domyślać się że e-papierosy widzi jako przedmioty jednorazowego użytku, nabite rakotwórczą nikotyną, formaldehydem, acetaldehydem, nitrozoaminem, śmiertelnym glikolem dietylenowym, chemicznymi (!!!) dodatkami kreującymi smak i obietnicą śmierci...

Płakałem jak czytałem.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1672560
Niestety - nie jest istotne, co MY o tym myślimy. Tysiące czytelników SŻ uznają każdy tekst za wyrocznię.
Skomentowałem ten tekst jakiś czas temu:
https://starychemik.wordpress.com/2016/ ... e-zdrowia/

Niestety - blog nie ma aż takiego zasięgu, jak SŻ.
Awatar użytkownika
By b69
#1672832
StaryChemik pisze:Skomentowałem ten tekst jakiś czas temu (...)


Cieszę się, wrzuciłem tu w nadziei że właśnie do Pana trafi, ale skoro już Pan skomentował publikację na Medexpress, to nawet lepiej.
Nawet zastanawiałem się czy nie napisać polemiki, ale za małą mam wiedzę teoretyczną, a nie chcę być przez pana Boczka i jego współredaktorów odebrany, jako krzykacz bez wiedzy i kultury.

Czy mogę w komentarzach na Medexpress zalinkować wpis na Pana Blogu?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2016, 08:32 przez b69, łącznie zmieniany 1 raz.
By maestros00
#1673484
Rozwaliło mnie hasło "płyny do palenia" heh.
Też nie ma tygodnia, żebym nie usłyszał że 'e-papierosy są bardziej szkodliwe od tradycyjnych'. Banda ignorantów, w tym kraju brakuje ludzi samodzielnie myślących. Jako prawdę objawioną uznają to co gdzieś usłyszeli lub przeczytali bez zastanowienia się nad tematem. Mamy tak jak mamy a będzie tylko gorzej :/
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.