EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1235336
Witajcie,
jak w temacie. Interesujecie się nauką? Kosmosem? A może chcielibyście zobaczyć jakieś ciekawe wydarzenie z tym związane? Liczą się wszystkie pomysły, zaćmienie Słońca, zorza polarna, czy choćby wycieczka w przestrzeń kosmiczną. A może coś już czegoś doświadczyliście? Podzielcie się!

Ciekawostka na dzisiaj:
Start statku kosmicznego Orion ze stacji Nasa. Jest to misja testowa, w celu wysłania w przyszłości ludzi na Marsa (2030r.). Statek w ciągu prawie 4 i pół godziny wzniesie się na orbitę, na wysokość 5800km (15stokrotna odległość między Ziemią a Stacją Badawczą ISS). Po tym czasie Orion wejdzie w atmosferę Ziemi z prędkością 32190km/h i zakończy swoją podróż w Pacyfiku.

Więcej info -> http://www.nasa.gov/sites/default/files ... -final.pdf

Start niby za godzinę - 9:30 Naszego czasu
Można oglądać na żywo tutaj -> http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/#

// edit

Gdzieś indziej piszą, że o 13:05 zaplanowany start. Teraz to ja już sam nie wiem

-- [scalono] 04 gru 2014, 10:37:14 --

Właśnie zaczęła się transmisja!
By sebastian335
#1235391
Zapisuje się do klubu. Interesuje mnie temat kosmosu, ale również nauka. Pozdrawiam
By ZjadaczGłów
#1235395
I ja wbijam do klubu :) Czekam na transmisje ze zderzenia naszej galaktyki z galaktyką Andromedy :)
By sebastian335
#1235398
Kurde, mój wspaniały windowsphone nie chce odtworzyć transmisji
By ZjadaczGłów
#1235410
Polecam filmy z serii Cosmos: A space time odyssey w których gospodarzem jest Neil deGrasse Tyson.
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1235443
ZjadaczGłów pisze:I ja wbijam do klubu :) Czekam na transmisje ze zderzenia naszej galaktyki z galaktyką Andromedy :)

Chciałbym to przeżyć... szkoda że nie za Naszego żywota :(

ZjadaczGłów pisze:Polecam filmy z serii Cosmos: A space time odyssey w których gospodarzem jest Neil deGrasse Tyson.

Również polecam dla każdego fana tematyki nie tylko kosmicznej ale i naukowej. Rewelacyjny serial. Mam całość ale jeszcze go nie skończyłem oglądać.

Ja mogę polecić dodatkowo portal oraz FanPage "I fucking love science"
FB -> https://www.facebook.com/IFeakingLoveScience?fref=nf
WWW -> http://www.iflscience.com

Warto polubić. Ale uprzedzam, że codziennie będziesz otrzymywać powiadomienia o nowościach ze świata nauki i nie tylko :) A uwierzcie mi że wiele się dzieje!

-- [scalono] 04 gru 2014, 11:49:14 --

yetisize pisze:Kamera na ISS nadająca obraz Ziemi
http://eol.jsc.nasa.gov/HDEV/

Podziękował! Nie znałem .
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1235466
Twardowski tam był i tego się trzymajmy. :)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1235473
a skąd się wzięło tam skąd przyleciało?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1235484
Z moich obserwacji wynika, że jest to kot.
Nie raz sporo musi się nagłówkować by złapać muchę czy sięgnąć do miejsca zabronionego. Np. zrzucić mi ładowarkę.
By ZjadaczGłów
#1235487
Szczerze to nie wiem nie zagłębiałem się w to :) Mnie interesują jedynie ciała niebieskie itp
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1235505
Niestety ale znowu przesunięty :(

Ale widzów trochę jest. Aktualnie 135tyś oraz ponad 32 mln unikalnych wejść!!!!!!!!!!!!!

-- [scalono] 04 gru 2014, 13:30:00 --

Kolejne okno za 2h 08m ;(

-- [scalono] 04 gru 2014, 13:48:37 --

Nowy czas startu!
7:55AM (PT) czyli za 7min :)

-- [scalono] 04 gru 2014, 13:54:13 --

Po raz kolejny wstrzymany

-- [scalono] 04 gru 2014, 14:00:24 --

Okno otwarte do 15:30 (start)

-- [scalono] 04 gru 2014, 14:19:13 --

Nowy termin startu
14:26, czyli za 8 min

-- [scalono] 04 gru 2014, 14:29:20 --

Kolejny abort
Okno otwarte do 15:40 później przekładają na inny termin
Awatar użytkownika
By PucH2
#1235564
nemiasty pisze:Zapodać Tobie wrażliwy temat?? Skąd się wzięło życie na Ziemi?? Oczywiście z kosmosu ale wiele osób nadal uważa inaczej.

Mnie pani uczyła że z jaj, a kto uważa że jest inaczej ten alimenty ma. To tak o kosmosie bo można w niego wpaść :lol: .
By ZjadaczGłów
#1235581
Zostaliśmy stworzeni z molibdenu

-- [scalono] 04 gru 2014, 16:42 --

Zostaliśmy stworzeni z molibdenu
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1235621
Niestety ale start został przełożony na jutro, na tą samą godzinę jak planowano w dniu dzisiejszym, czyli na 7:05 (Pacyfic Time) - 13:05 Naszego czasu.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1235624
Goldi pisze:I zaś kilka godzin wpatrywania się w nieruchomą rakietę. :zakrecony

Jak już pójdzie, to zobaczysz na yuotubie :lol:
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1235633
Ja i tak chciałbym to na żywo zobaczyć... i nie tylko to, np. pełne zaćmienie Słońca, zorzę polarną. Już planuję wypady kiedy się wybrać i gdzie.
Awatar użytkownika
By seiken
#1235660
nemiasty pisze:Ja i tak chciałbym to na żywo zobaczyć... i nie tylko to, np. pełne zaćmienie Słońca, zorzę polarną. Już planuję wypady kiedy się wybrać i gdzie.

A masz


Awatar użytkownika
By se55ba
#1235924
Witam wszystkich z poza Drogi Mlecznej, tych z trzeciej planety ;)
Macie pozdrowionka od nas wszystkich z GJ 559 A ;)
Nareszcie świetny temat :D
Nam nadzieje, że teraz razem rozwiążemy wspólnie najbardziej nurtujące pytania co chodzą po głowie Stephenowi Hawkingowi ;)

Teraz się wyda gdzie jest Centrum Dowodzenia Wszechświatem :D

Mam nadzieje, że zostanę przyjęty ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1236325
ZjadaczGłów pisze:Lecisz na Hawaje ? :P

A było takie założenie jeszcze parę lat temu aby pocisnąć do USA. Termin jest na 21.08.2017. W Stanach w tedy można ujrzeć całkowite zaćmienie Słońca.
Ja uderzę gdzieś bliżej, w Europie. Patrząc jednak na daty zgłupiałem już kompletnie kiedy. Wiem, że do Hiszpanii. Moja lepsza połowa wie najlepiej.

Dziś od 13 znowu emocje związane ze startem Oriona :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.