EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By smilee
#1340788
Wapuje juz z 5 czy 6 lat a dalej nie znalazlem ulubionego prostego samogona. Mialem juz w rekach mnostwo aromatow ale zawsze cos jest nie tak. Udalo mi się coprawda parę razy zmiksować coś niezłego ale zawsze składającego się z kilku czy kilkunastu aromatow, dodatków. Marzy mi się prosty samogon typu baza + 1,2 aromaty a wymagań naprawdę nie mam wielkich. Samogon ma być tytoniowy, lekko słodkawy, żadnych goryczy i wanilii, odrobina orzeszków nie zaszkodzi. Z sentymentem wspominam stare colinsy tobacco czy mlb, regular z farse czy 555 z ecisa. Pomożecie coś?


Smilee
Awatar użytkownika
By pol
#1340789
Może spróbuj bazy bezsmakowej od Kinga lub od e-plyny bez psucia smaku aromatami.
By smilee
#1340800
Same bazy jednak za słabe.

Tribeca mi jakos nie podchofz, predzej bobas ale szybko się nudzi i za dużo składników.

Co do wszelkich RY to mi czymś dziwnym zalatuja.


Smilee
Awatar użytkownika
By pol
#1340802
smilee pisze:Same bazy jednak za słabe.

...

hmm.. też tak kiedyś uważałem.
Awatar użytkownika
By pol
#1340813
To dobrze świadczy o bazie.

Po kilku dniach wszystkie aromaty będą Cię odrzucać.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1340821
pol pisze:To dobrze świadczy o bazie.

Po kilku dniach wszystkie aromaty będą Cię odrzucać.


Jestem klinicznym przypadkiem tego! Naprawdę! Liquidy które kiedyś uwielbialem,dziś mnie po prostu odrzucają.Wiem że to dziwne...
No i zlikwidowalem kącik mlodego chemika.Jestem o wiele zdrowszy psychicznie,głównie.Nie produkuję już najgorszych liquidów świata,nie brudzę,
nie zostawiam wszedzie naczyń,baz,aromatów, nie mylę się zalewając aromat zamiast bazy do baniaczka,no i mam czas na treningi na desce.
Na razie teoretyczne tylko... :wink: :-P
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1341026
Polecam 555 Gold z Inawery - moje ulubione stężenie to 10% i leżakowanie miesiąc.
Następny to 3 five i tobacco symphony też z Inawery.Stosuję stężenie od 2-3%.Również długo leżakowane.
Cały czas od początku używałam tylko mięt,mentholi i potem owocówek,a teraz mi się odmieniło na tytonie.
By smilee
#1341027
Na początku kariery e-palacza zrazilem sie do inawery, ale może czas na drugą szansę ;-)


Smilee
By sethe
#1341033
Ja proponuję B&H z Vaping Zone w stężeniu 2,5% z ulubioną bazą.Nie widzę lepszej i prostszej tytoniówki.Zawsze mieszam 195ml bazy i 5ml aromatu(w takich jest sprzedawana). Jak już mam dośc innych liquidów ,ten zawsze daje radę i jest pod ręką.
By smilee
#1341072
A może koledzy i koleżanki byli by tak uprzejmi za symboliczną opłata jakieś próbki wysłać? Nakupuje znowu aromatow za stowe żeby się okazało że to nie moja bajka :-(. Oczywiście nie naciskam ale gdyby znaleźli się chętni do wysłania próbek to proszę na pw info jaki smak i jaki koszt z przesyłką. Z góry dzięki.

Pozdrawiam


Smilee
By Bilon90
#1341098
Nawet nie myśl że umieszasz coś dobrego ja ostatnio kupuje gotowe liquidy i roscienczam je bazą 50/50 z eplyny
By smilee
#1341103
To nie jest tak ze przez te kilka lat nie umieszałem nic dobrego. Wyszło mi kilka niezłych ale złożonych z kilkunastu składników a szukam czegoś prostego baza + 1-3 aromatow maks.


Smilee
By Machor
#1342244
sethe pisze:Ja proponuję B&H z Vaping Zone w stężeniu 2,5% z ulubioną bazą.Nie widzę lepszej i prostszej tytoniówki.Zawsze mieszam 195ml bazy i 5ml aromatu(w takich jest sprzedawana). Jak już mam dośc innych liquidów ,ten zawsze daje radę i jest pod ręką.

Ja mam podobnie tyle, że mym ulubionym jest Virginia Flue Cured z Vaping Zone. Jeden aromat + baza i świat jest piękny i prosty.
Awatar użytkownika
By prymus140
#1342276
smilee pisze:To nie jest tak ze przez te kilka lat nie umieszałem nic dobrego. Wyszło mi kilka niezłych ale złożonych z kilkunastu składników a szukam czegoś prostego baza + 1-3 aromatow maks.


Smilee

Połącz dwa aromaty. Frenh Pipe oraz Old Kapitan.Otrzymasz niezłą tytoniówkę.
By smilee
#1345151
Niestety mimo kolejnych kilku prób samogonów od usera z forum dalej nic,: -(

Ale przynajmniej teoretycznie podpowiedział mi czego szukam - poza tym że ma być słodkawo i orzeszkowo to ma to byc coś w nucie starych kartomizerow tobacco czy mlb
Ma ktoś jeszcze jakieś pewniaki?,;-)
Awatar użytkownika
By marehel
#1345199
No ładnie ! :) Sam nie potrafisz dogodzić swoim kubkom smakowym, a to przecież tak indywidualna cecha, i masz nadzieję, że ktoś jednym strzałem trafi !? :mrgreen:
Czasami mam wrażenie, że z liquidami jest podobnie jak z dobrymi serami: im dłużej leżą i przede wszystkim cuchną dla otoczenia, tym lepsze.
Mam już w swoim menu kilka złożonych mieszanek ale są i takie skrzętnie chowane na specjalną, indywidualną ucztę, z którymi muszę się chować przed otoczeniem a to ze względu na zapach.
Jedną z nich jest prosta mieszanka i to o dziwo ze składników, które indywidualnie nie trawię a w mieszance są dla mnie całkiem niezłe (a raczej całkiem dobre)
Jedną z nich jest, jak to sobie nazwałem "trzy piątki" :)
Butterscotch - 5%
Cinamon dunisch - 5%
RY4 double - 5%
Co najważniejsze, żaden z tych smaków nie dominuje a w mieszance dają odpowiedni kop i posmak tytoniu i wcale nie słodkie (czego nie znoszę)
Nie wiem czy to nadaje się na dłuższe wapowanie, ponieważ jak zaznaczyłem korzystam z tej mieszanki dorywczo i w ukryciu.
Może akurat Tobie również zasmakuje, zwłaszcza, że większość z tych co tego skosztowała, zareagowała zniesmaczonym skrzywieniem twarzy :lol:
By robertanisz
#1345203
Spróbuj jednak czystej bazy.Zaciśnij zęby i pochmurz ze dwa dni.Zobaczysz że smak powróci i inaczej spojrzysz na mieszanki ,te które teraz Ci nie podchodzą.Spróbuj nic nie tracisz.
By smilee
#1345212
robertanisz pisze:Spróbuj jednak czystej bazy.Zaciśnij zęby i pochmurz ze dwa dni.Zobaczysz że smak powróci i inaczej spojrzysz na mieszanki ,te które teraz Ci nie podchodzą.Spróbuj nic nie tracisz.

Probuje czasem totalnie bezsmakowej i nie wchodzi

Jak zmieniam smaki co 2,3 dni to je czuje ok a mam ze 3 miesxanki wiec sobie jakos radze. Tyle że szukam nowych (starych)
By HanysPL
#1345286
Ja spróbowałem świeży i jak dla mnie jest w miare, coś jak 555 BM.

Z tytoniówkami jest raczej tak, że ciężko cosś dobrego zrobić, o ile się w ogóle da.
Spróbuję jeszcze Aqua 555 i Atmos Lab Nutacco i chyba na tym zakończę przygodę z tytoniówkami bo wątpie, że uda mi się zrobić coś naprawdę dobrego.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 22:06 przez HanysPL, łącznie zmieniany 1 raz.
By Bilon90
#1345318
Jeśli szukasz liquidu który byl w starych kartomizerach to mild clasic tobaco tylko że bez posmaku orzechow
By smilee
#1345324
Najlepsze co w życiu wapowałem to tobacco Collins jakies 5.lat temu ;-) dałbym wszystko za recepture tego płynu ;-)

Edit a gdzie tam 5, chyba bliżej 7 :-)
By HanysPL
#1345361
smilee pisze:Hehe, napewno - tylko sledz uwaznie ten watek przez kolejne 7 lat ;-)

Spokojnie, dodam do ulubionych :D
Awatar użytkownika
By hrb
#1345384
Próbowałeś aromatu USA MIX od Peleona? Lekko słodkawe, bez jakichś dominujących smaków/nut, takie tytoniowe "byle co" :) Przypomina mi dawne (z czasów pytań "jaki gwint") kartridże, kartomizery i lq tytoniowe ("normal")
Sam mieszałem po kilkanaście różnych aromatów, bo zawsze czegoś brakowało, a czegoś było w nadmiarze. W peleonowym USA MIX-ie trafiłem właśnie coś nieagresywnego, stonowanego, bez jakichś wybijających się na pierwszy plan nut przewodnich. Łatwo się miesza (jeden aro), wydajny (ja stosuję 1/2 kropli na ml bazy) i "szybki" (nie musi leżakować) - po kilku godzinach "zdatne", choć oczywiście jeszcze się przegryza, a smak jeszcze przez parę dni się zmienia.
By smilee
#1345389
hrb pisze:Próbowałeś aromatu USA MIX od Peleona? Lekko słodkawe, bez jakichś dominujących smaków/nut, takie tytoniowe "byle co" :) Przypomina mi dawne (z czasów pytań "jaki gwint") kartridże, kartomizery i lq tytoniowe ("normal")
Sam mieszałem po kilkanaście różnych aromatów, bo zawsze czegoś brakowało, a czegoś było w nadmiarze. W peleonowym USA MIX-ie trafiłem właśnie coś nieagresywnego, stonowanego, bez jakichś wybijających się na pierwszy plan nut przewodnich. Łatwo się miesza (jeden aro), wydajny (ja stosuję 1/2 kropli na ml bazy) i "szybki" (nie musi leżakować) - po kilku godzinach "zdatne", choć oczywiście jeszcze się przegryza, a smak jeszcze przez parę dni się zmienia.

Brzmi obiecujaco, zaraz zamawiam

Wlasnie smakow z epoki jaki gwint posxukuje


P.s. Pieknie to ujales:-D

EdiT: Usa Mix i Usa Red Mix zamowione.
By smilee
#1348578
hrb pisze:Próbowałeś aromatu USA MIX od Peleona? Lekko słodkawe, bez jakichś dominujących smaków/nut, takie tytoniowe "byle co" :) Przypomina mi dawne (z czasów pytań "jaki gwint") kartridże, kartomizery i lq tytoniowe ("normal")
Sam mieszałem po kilkanaście różnych aromatów, bo zawsze czegoś brakowało, a czegoś było w nadmiarze. W peleonowym USA MIX-ie trafiłem właśnie coś nieagresywnego, stonowanego, bez jakichś wybijających się na pierwszy plan nut przewodnich. Łatwo się miesza (jeden aro), wydajny (ja stosuję 1/2 kropli na ml bazy) i "szybki" (nie musi leżakować) - po kilku godzinach "zdatne", choć oczywiście jeszcze się przegryza, a smak jeszcze przez parę dni się zmienia.

To był chyba strzał w 9. Orzeszków nie ma ale i USA mix i red usa mix smakują zaraz po zamieszaniu całkiem przyjemnie.

Dzięki!
Awatar użytkownika
By Mutango
#1348633
smilee pisze:To nie jest tak ze przez te kilka lat nie umieszałem nic dobrego. Wyszło mi kilka niezłych ale złożonych z kilkunastu składników a szukam czegoś prostego baza + 1-3 aromatow maks.

Ale cóż to znaczy za dużo składników? Zmieszaj sobie same aromaty (w odpowiednich proporcjach) i będziesz miał własny koncentrat. Możesz zrobić zapas koncentratu na dłuższy czas. Wtedy będziesz miał prosty przepis baza+koncentrat :D
Awatar użytkownika
By hrb
#1348866
smilee pisze:
hrb pisze:Próbowałeś aromatu USA MIX od Peleona? /.../
To był chyba strzał w 9. Orzeszków nie ma ale i USA mix i red usa mix smakują zaraz po zamieszaniu całkiem przyjemnie.
Dzięki!

Cieszę się, że podeszło i że Cię na minę wsadziłem. W końcu każdy co innego lubi.
By smilee
#1350571
W międzyczasie zaliczyłem kolejnych kilka smaków i nadal prowadzą aromaty od peleona. Jedyne czego mi w nich brakuje to odrobiny orzeszkowej słodkości. Znowu wiec czekam na Wasze rady, tym razem już r tylko pod kątem orzeszkowego dosłodzenia ;)

No to Panowie (i Panie) wykładajcie na stół swoje orzeszki :-P
Awatar użytkownika
By azbee
#1350733
jak już masz bazę, to pokombinuj z penaut butter/caramel/caramel candy -TPA. Do dosłodzenia odrobinę etylomaltolu.
By Bilon90
#1350744
Peanut butter mało ma wspólnego z orzeszkami to aromat jakiegoś dretwego ciastka
Awatar użytkownika
By azbee
#1350750
Bilon90 pisze:Peanut butter mało ma wspólnego z orzeszkami to aromat jakiegoś dretwego ciastka

Ja mam inne zdanie n/t tego aromatu.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.