EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#232629
Jeżeli macie problemy z mieszaniem, nie macie dużego doświadczenia z tematem, ten wątek jest dla Was. Tu zadajecie pytania dotyczące Waszych domowych e-liquidów.

Mała prośba do "Życzliwych":

Cytujcie bbcodem pytanie i odpowiadajcie wytłuszczonym drukiem.


PS.
Pozwoliłem sobie na założenie tematu, celem odspamowania istniejących wątków i powielania pytań.

Tutaj zadajemy tylko i wyłącznie pytania dotyczące w/w tematu. Posty pochwalne proszę kierować na pw do autora :) - kijan77
By smk001
#236018
Od prawie dwóch miesięcy bawię się w mieszanie swoich liquidów na bazie produktów od Inawery. Niestety, powoli zaczynam miec tego dosyć - cały czas nie mogę uzyskać żadnego porządnego rezultatu. Mam bazy PG i VPG, liquidy mieszam tak, aby miały moc około 16-18 mg/ml, oraz aromaty: marlboro, virginia, tobacco, oriental, morning rain, maxboro ultimate, menthol i cocopilada. Żaden z opisywanych aromatów nie dorasta do pięt mojemu (niestety drogiemu) faworytowi - MLB High od Milda. Jakbym nie spróbował mieszać, zawsze wychodzi coś zupełnie bez kopa, bez smaku, a jeżeli smak już jakiś czuć to jest taki mdły i "mydełkowato - ciasteczkowy". Próbowałem dodawać aromaty w stężeniach od 2 kr/ml do 10 kr/ml i to co otrzymywałem to straszna porażka. Dodanie nawet do 10% spirytusu nie poprawiło kopa ani smaku. Oczywiście liquidy leżakują co najmniej 24h, czasem nawet po tygodniu smakują strasznie.
Vapuję z Milda Pure na kartomizerach oraz od wczoraj atomizerze Trendy 208 (ten to dopiero porażka - można dostać żylaków za uszami przy zaciąganiu), póki nie padł męczyłem jeszcze pena nicore m201. Na wszystkich w/w miałem te same problemy. W tej chwili vapowanie moich wynalazków jest już strasznie męczące i coraz bardziej wraca ochota na analoga, odganiana tylko smakiem świeżego kartomizera do pure z mlb high... Co robię nie tak? W końcu wiele osób chwali sobie własne wyroby... Szukam jeszcze zbliżonego taniego zamiennika o smaku jak mild - czy np. BOGE od RM1 mają podobny smak w ofercie? 110zł za 100ml mógłbym jeszcze przełknąć, ale nie chcę wydać kasy na darmo.

Przy okazji zapytam jeszcze o jedną kwestię w kartomizerach. Po kilku dniach użytkowania kartomizer ciężko się ciągnie, chociaż prześwit bywa większy niż w nowym który ciągnie się leciutko - co może być tego przyczyną? Czy są już dostępne kartomki ceramiczne na gwint pure, ew. przelotka na gwint 510? Może one będą trwalsze, teraz zużywam dwa kartki palone na zmianę w tydzień, średnio 2,5ml liquidu na dobę, dolewam do każdego 4-5 razy dziennie jak jeszcze są mokre.

przeniesiono - kijan77
Awatar użytkownika
By Dziobak
#236137
Same aromaty to za mało. Potrzebny jest jeszcze absolut tytoniowy, maltol i kwas jabłkowy.
Wtedy można zbliżyć się chociaż trochę do liquidów firmowych. Aromat to aromat - ma pachnieć.
Też mieszam i na poczatku wkurzałem się że z tych aromatów nic sie nie da zrobić sensownego.
Jak poczytasz dokładnie co piszą w wątkach ludzie z forum to chwalą sobie smaki miętowe, kawę,
czekoladę i niektóre owocowe. Wniosek - tylko takie smaki ludziom wychodzą smaczne. Tytoniowych
z tego nie ukręcisz choćby się nazywały Marlboro, Camel, Sporty i Klubowe razem wzięte. Po prostu
w liquidzie brak pozostałych składników. Zobacz skład Milda i będziesz miał odpowiedź gdzie jest problem.
Awatar użytkownika
By palesobie
#236150
smk001 pisze: jeżeli smak już jakiś czuć to jest taki mdły i "mydełkowato - ciasteczkowy". Próbowałem dodawać aromaty w stężeniach od 2 kr/ml do 10 kr/ml i to co otrzymywałem to straszna porażka.

Moim zdaniem za dużo aromatu - dlatego smak jest "mydełkowato - ciasteczkowy".
Ja daję teraz co najwyżej 0,7 kropli na ml i często płyny są zbyt aromatyczne.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#236197
smk001 pisze:Od prawie dwóch miesięcy bawię się w mieszanie swoich liquidów na bazie produktów od Inawery. Niestety, powoli zaczynam miec tego dosyć - cały czas nie mogę uzyskać żadnego porządnego rezultatu. Mam bazy PG i VPG, liquidy mieszam tak, aby miały moc około 16-18 mg/ml, oraz aromaty: marlboro, virginia, tobacco, oriental, morning rain, maxboro ultimate, menthol i cocopilada. Żaden z opisywanych aromatów nie dorasta do pięt mojemu (niestety drogiemu) faworytowi - MLB High od Milda. Jakbym nie spróbował mieszać, zawsze wychodzi coś zupełnie bez kopa, bez smaku, a jeżeli smak już jakiś czuć to jest taki mdły i "mydełkowato - ciasteczkowy". Próbowałem dodawać aromaty w stężeniach od 2 kr/ml do 10 kr/ml i to co otrzymywałem to straszna porażka. Dodanie nawet do 10% spirytusu nie poprawiło kopa ani smaku. Oczywiście liquidy leżakują co najmniej 24h, czasem nawet po tygodniu smakują strasznie.
Vapuję z Milda Pure na kartomizerach oraz od wczoraj atomizerze Trendy 208 (ten to dopiero porażka - można dostać żylaków za uszami przy zaciąganiu), póki nie padł męczyłem jeszcze pena nicore m201. Na wszystkich w/w miałem te same problemy. W tej chwili vapowanie moich wynalazków jest już strasznie męczące i coraz bardziej wraca ochota na analoga, odganiana tylko smakiem świeżego kartomizera do pure z mlb high... Co robię nie tak? W końcu wiele osób chwali sobie własne wyroby... Szukam jeszcze zbliżonego taniego zamiennika o smaku jak mild - czy np. BOGE od RM1 mają podobny smak w ofercie? 110zł za 100ml mógłbym jeszcze przełknąć, ale nie chcę wydać kasy na darmo.


Stosowane przez Ciebie aromaty tytoniowe mają taki lekko ciasteczowy smak. Podobnie jak Ty uległem pokusie nazwy i mieszałem je. Zwłaszcza Marlboro nie spełniło pokładanych w nim życzeń (Ult). Są dobre, nadają się raczej tylko do łagodnej aromatyzacji, bo mdlą, chemicznie smakują itd. Nie oczekuj, że będą smakować jak Mild...

W Twoim przypadku, nie chcę by zabrzmiało to jak reklama, będzie dobrze gdy uzupełnisz swój arsenał aromatów o Bitter Wizard. Jeżeli dysponujesz jeszcze odrobiną chęci proponuję byś w 5ml bazy połączył z 4 kroplami Tobacco, 2 Marlboro i 2 Wizarda. Powinno być lepiej, ale o smaku zbliżonym do gotowca zapomnij... Miałem do czynienia tylko z dwoma aromatami, które tak smakowały robione samodzielnie. Niestety nie będzie ich dostępnych w ofercie sklepu, "bo są drogie". Póki co uważam, że nie znalazłeś swojego smaku.

Co do spirytusu, nie stosuję go do poprawy smaku. Czuć go w liquidzie, ale bardziej służy on rozcieńczeniu do pożądanej gęstości.

Zapomniałbym... Aromaty tj. Marlboro, Virginia, Shade nie są trwałe. Przypuszczam, że szybciej się ulteniają. Jeśli zauważysz, że liquidy zmieniły kolor na dziwnie intensywny żółty - oznaczać to będzie porażkę i ponowną próbę. Virginia jet jej warta, tj kolejnej próby ma się rozumieć. ;)
Awatar użytkownika
By miron52
#236205
Po pierwszych niezbyt udanych próbach z mieszaniem, dałem sobie spokój na jakieś 6 tygodni. Ale znowu mnie korci. Dokupiłem kilka aromatów, kwas jabłkowy i olejek nikotynowy. Ale skąd wziąć maltol. Wujek Google też nie wiedział, chyba, że źle pytałem.
Awatar użytkownika
By wczoraj 64
#236229
Mi też nie za bardzo wychodzi własna produkcja,albo kwasy ,albo za słodkie,szczególnie jak postoją dłużej.Smakują mi tylko Cuban Supreme i desert ship z perfumers apperentice.Nie podam dokładnego składu bo ciagle coś tam dodaje żeby było lepiej,ale efekty są wspaniałe.Głeboki ,pełny smak fajkowego tytoniu,pachnie też wspaniale.Palenie tego to prawdziwa rozkosz!Trzymaj sie chłopie,próbuj dalej i nie myśl nawet o powrocie do śmierdzących analogów.Powodzenia!
Awatar użytkownika
By ddidi8
#236230
Vince, możesz doprecyzować, co oznacza "porażka" w przypadku mieszanek kolor żółty?
Wydawało mi się do tej pory, że to naturalne, że niektóre mieszanki zmieniają kolor ( u mnie właśnie na żółty) i nie znacz to, że się zepsuły lub że są złe.
Zaniepokoiłeś mnie lekko..
Awatar użytkownika
By Vince Black
#236232
ddidi8 pisze:Vince, możesz doprecyzować, co oznacza "porażka" w przypadku mieszanek kolor żółty?
Wydawało mi się do tej pory, że to naturalne, że niektóre mieszanki zmieniają kolor ( u mnie właśnie na żółty) i nie znacz to, że się zepsuły lub że są złe.
Zaniepokoiłeś mnie lekko..


O witaj! :D

Przez mgłę Cię pamiętam. ;) Pewnie, że żółty kolor mieszanek w niektórych przypadkach to normalka. Zdażyło mi się kilka razy uzyskać coś bardziej jaskrawego jak olej kujawski, czy żółty śnieg właśnie na wymienionych wcześniej aromatach... Smaku nie potrafię spracyzować, lekko mętne, ten żółty kolor nie był naturalny. Shade i kilka razy Virginia dała mi taki rezultat, nie miały nawet różnicy w smaku (daty ważności ok, przechowywane w ciemnym, suchym miejscu, temperatura pokojowa).
By smk001
#236252
Jest jakaś szansa zdobyć absolut tytoniowy w Polsce, ew. czy warto próbować tego dziwnego wywaru z TL? Znacznie ułatwiło by to sprawę, o maltol zapytam w laboratorium w moim zakładzie - przemysł spożywczy, to może używają... Póki co spróbuję rozcieńczyć fabryczny liquid milda bazą VPG 18 i zobaczymy w jakim stosunku daje to jeszcze zadowalający smak. Chyba ze ktoś już próbował i podzieli się wynikami ;)
Awatar użytkownika
By Tomba
#236253
Bardzo lubię MLB Milda, choć dla mnie oryginał jest zbyt intensywny. W związku z tym, rozcieńczam go fifty fifty.
Dla mnie jest idealny, ale czy będzie Tobie podchodził? Jak nie spróbujesz, to nie będziesz widział.
Awatar użytkownika
By Chmura
#237676
Mam pytanko ile dajecie przeważnie kropel na ml VPG podanych w tytule aromatów ?

Chodzi o aromaty Truskawka, Wiśnia i Wanilia

przeniesiono -kijan77
Awatar użytkownika
By Vince Black
#237777
Chmura pisze:Mam pytanko ile dajecie przeważnie kropel na ml VPG podanych w tytule aromatów ?

Chodzi o aromaty Truskawka, Wiśnia i Wanilia


2-3 gtt w zależności od własnych upodobań przyjęte jest za standard. Od tego wyjdź, a co będzie Ci smakować wyjdzie w praniu. Druga sprawa skończ z zakładaniem tematów jeżeli jest już na tego typu pytania wyznaczony dział...
Awatar użytkownika
By PucH2
#240487
magier666 pisze:Witam. Kupiłem bazę VPG i mam mały problem, czy ona ma posmak mięty bądź czegoś podobnego ? Bo nieważne czy to kawa czy jabłko mam taki orzeźwiający smak zbliżony do mięty. Proszę o pomoc.

Jak używałeś do zrobienia samogonu buteleczki po miętowym liqidzie to tak jest zawsze. Nawet po wielokrotnym myciu takiej buteleczki smak mięty pozostaje.
By magier666
#240518
Właśnie butelki były nowe a taki jakby orzeźwiający zapach mam z bazy a do niej nic nie dolewałem. I nie ważne jaki aromat dodam to i tak czuje z buteleczek zapach bazy + aromat o paleniu nie wspomne. Może to być po prostu za mało aromatu?
Awatar użytkownika
By chmmka
#240613
W atomizerze/kartomizerze, na którym testujesz nie 'paliłeś' wcześniej mentholu/mięty? Czy to orzeźwienie 'uderza' prosto z butelki w której jest baza?
By magier666
#240796
chmmka pisze:W atomizerze/kartomizerze, na którym testujesz nie 'paliłeś' wcześniej mentholu/mięty? Czy to orzeźwienie 'uderza' prosto z butelki w której jest baza?


Tak bezpośrednio z bazy, a do bazy nic nie dodawałem na całkiem nowym atomizerze to samo orzeźwienie. Czy można spróbować zapalić czysta bazę VPG od inawery żeby zobaczyć czy to na pewno ona ma taki posmak?
Awatar użytkownika
By babus
#240803
magier666 spokojnie możesz spróbować samą bazę. Tak z ciekawości, bo w podpisie widzę Health. Przez 60 dni jedziesz na Health. Byłby to chyba rekord. *BOJE SIE*
edit.
Doczytałem, że w użyciu nie tylko był Health :D
Awatar użytkownika
By chmmka
#240893
Czasami nowe atomizery 'jadą' miętą...
Jeżeli to nie atomizer a na prawdę baza to niestety niedobrze, bardzo niedobrze! Baza nie jest obojętna smakowo, ale w żadnym wypadku nie powinna smakować miętą!! Polecam kontakt ze sprzedawcą!
By smoggus
#241208
Tworzę pierwszy liquid, i chcę zapytać dla pewności bo przyznam szczerze, że jestem w tym nieźle zagubiony.
Zamierzam wymieszać:
7,2ml VPG - Power Smoke od inawry o mocy 18mg/ml
0,2ml PG
2ml Gliceryny
0,5ml wody destylowanej
+ kilka kropli aromatu.

Zemdleję jak to zapalę czy może jednak dobrze wszystko przemyślałem?
Korzystałem z kalkulatora, liquid rocienczajacy z kalkulatora traktuje jako PG bo nie mam innego pomysłu
Awatar użytkownika
By kaktusowaona71
#241218
smoggus - jak chesz sobie przepis na VPG uproscic to po prostu lej po równo pół na pół PG i VG- jak palisz 18 mg to oba skladniki zakup wlasnie w tej mocy od Inawery- wymieszaj-zakrec butelke i odstaw na jakis minimum tydzien do przegryzienia.
A jak palisz cos slabszego to kup jeden skladnik o mocy 18 mg a drugi np 12 mg.
Po co dodajesz wode destylowana ? I po co dodajesz gliceryne ?
By smoggus
#241221
Glicerynę dodaję zeby bylo wiecej dymku ;)
Co do mocy liquidu to teraz palę firmowy 18 i jest dla mnie za mocny, a poza tym to chcę zmniejszać ilość nikotyny aż w końcu całkowicie się jej pozbyć ;)
Teraz mam w domu PG, VPG PowerSmoke,Glicerynę, aromaty i wodę destylowaną. Co mogę z tego sporządzić bo widzę, że jednak mój przepis jest bez sensu a naprawdę czytam i staram się zrozumieć!

PS.
Tydzień na przegryzienie? Czytałem o 24-48h ale tydzień?! :P
By smoggus
#241225
No właśnie tak wpisałem w kalkulator, żeby było jej 25% w wynikowym roztworze

@edit
Czy może ja jestem tak głupi i to jest takie proste, że wystarczy wymieszać tą całą bazę VPG PowerSmoke od inawery razem z aromatami i już? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 gru 2010, 12:59 przez smoggus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kaktusowaona71
#241229
Napisalam tydzien na gryzienie , bo im dluzej baza dojrzewa tym pozniej lepiej uwypuklaja sie w niej smaki aromatow. Moja stoi zazwyczaj okolo 2 tygodni zanim ja uzyje.. Kiedys robilam na takiej wlasnie swezutkiej 24 godzinnej bazie ale po dodaniu aromatow szybko z niej znikały a smak robil sie płaski. :(
Przy odleżakowanej bazie nie spotkalo mnie to ani razu
Nie wiem jak to jest z kupną bazą VPG - nie uzywam jej. VPG robie sobie sama w domu i stoi u mnie 2 tygodnie zanim ją uzyje do mieszanek :)
Awatar użytkownika
By gastolek
#241231
Na początek jest proste.
Potem jak masz zacięcie i ambicję możesz próbować osiągnąć perfekcję.
Używając takich składników jak:
Ethyl maltol,Dimethyl Pyrazine, Linalool, Trimethyl Pyrazine, Tetramethylpyrazine, Methylbutyraldehyde, Vanillin,Tobacco Absolute, Kryształy Mantholu, Kwas jabłkowy,PH mionus,Bitter Wizard, i wiele innych...
Ale to jest już coś jak Kuchnia francuska.
He he he
Awatar użytkownika
By kaktusowaona71
#241234
Nie dokladnie o tym myslalam.. zrobic sobie naraz tak z 60 ml bazy - i odstawic ją na jakies 2 tygodnie. Po tym czasie rozlewasz do malych butelek np po 2 ml -i doprawiasz aromatami. Oczywiscie nie zuzywasz na raz calych 60 ml !! tylko tyle ile akurat ci trzeba :P powiedzmy 4 buteleczki po 2 ml kazda. Reszta bazy lezakuje sobie dalej :)
Awatar użytkownika
By inawera
#241400
agent262 pisze:Jak masz VPG to dodajesz tylko aromatu i po 24-48 godzinach masz gotowy płyn. Jeżeli chcesz mieć mniejszą zawartość nikotyny to rozcieńcz VPG czystym PG.


Ja proponowałbym rozcieńczenie bazą zerówką VPG. Zostaną zachowane charakterystyczne cechy bazy przy jednoczesnej zmianie zawartości nikotyny.
PG może zmniejszyc dymienie.
Awatar użytkownika
By HUDY147
#242090
Ja też chciałbym poznać skład mieszanki wykorzystując bazę od inavery 38mg (na bazie glikolu), w efekcie ma być 18mg na końcu mieszania... i jakiś smaczek w tym tytoniowy od inawery :) ciekawy jestem co mi zaproponujecie dobrego :)
Awatar użytkownika
By Amix
#242151
HUDY147 pisze:Ja też chciałbym poznać skład mieszanki wykorzystując bazę od inavery 38mg (na bazie glikolu), w efekcie ma być 18mg na końcu mieszania... i jakiś smaczek w tym tytoniowy od inawery :) ciekawy jestem co mi zaproponujecie dobrego :)

Na forum jak i na stronie inawery jest kalkulator i możesz bardzo łatwo uzyskać wymagane 18mg
Awatar użytkownika
By Vince Black
#242203
HUDY147 pisze:Ja też chciałbym poznać skład mieszanki wykorzystując bazę od inavery 38mg (na bazie glikolu), w efekcie ma być 18mg na końcu mieszania... i jakiś smaczek w tym tytoniowy od inawery :) ciekawy jestem co mi zaproponujecie dobrego :)


Mi smakują:
Tobacco C
Don Hill
Burley

2gtt/ml Burley, 3gtt/ml pozostałe. Z 38-u mg/ml 18mg/ml uzyskasz dzięki kalkulatorowi i poczynionym odpowiednim rozcieńczeniom. Jeśli sensu stricte ma być 18mg/ml przyjmij, do kolejnej proporcji 20gtt=1ml i potraktuj ewentualnie użyty aromat jako składnik o mocy 0mg/ml. ;) Jeżeli do rachunków nie masz głowy z kalkulatorem dasz radę. To, że chciałbyś poznać nie znaczy, że ma Ci smakować... Ja Ci napiszę a Ty potem, że ujowe? Ja się tak nie bawię. ;) Swój smak trzeba trafić, w tym delikatny szkopuł... Potem jest już z górki. ;)
Awatar użytkownika
By garuda
#242226
to jest samo miesznie, a zapytać trzeba na czym to chmurzysz, bo na atomku jest inny smak a na karomizerze inny, a jeszcze inny na bezwatkowym, no i to... co sam czujesz w gardełku. Jeden ma smak absolutny, a inny słuch. Same przepisy są super:)
By smoggus
#242610
Mam pytanie - jak to jest z kolorami samoróbek? Mam bazę od inawery. Gdzieś czytałem ze daje się kilka kropli na ml i tak zrobiłem, ale liquid miał kolor przezroczysty mimo ze firmówki są w kolorze herbacianym. Dodałem więc kilkadziesiąt kropli :mrgreen: Na drugi dzień jak zapaliłem to okazało się, ze niepotrzebnie jadłem wcześniej śniadanie... (powodem tego zwrotu śniadania mógł być fakt, ze bylem trochę wczorajszy :P). No wiec w końcu ile tych kropli? Nie mam prawie liquidu a jutro sylwester no i muszę coś szybko wyczarować!
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#242629
Z Inawery aromaty dawkuję z reguły w ilości 4-5 kropli na ml. Wyjątkiem są aromaty FA gdzie daję 8 kropli ale na 10 ml. Kolor nie ma znaczenia z aromatów FA uzyskujemy z reguły kolor słomkowy, z innych różowawy, herbaciany itp. Kolorem nie można się kierować.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#242637
Nie ma za co. Też życzę dużo dobrego (liquidu własnej roboty) w Nowym Roku. A następnym razem troskę poczytaj...
By smoggus
#242904
No i dupa... Nie wiem o co chodzi, ale smak liquidu jest taki "mydłowaty". Ciężko mi go określić ale "zalatuje chemią" i jest strasznie mdlący. Aromatu dałem teraz 4gtt na ml, wiec co jeszcze może powodować taki smak?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.