EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Bnbnowacki
#1802856
Witam wszystkich forumowiczów! Jest to mój pierwszy post na tym forum, próbuję znaleźć rozwiązania na moje problemy:
1. Szybko zużywająca się grzałka (dwie ostatnie trzymały niecałe 24h). - Na początku wkraplam do środka kilka kropel liquidu. Następnie wkręcam grzałkę do pustego zbiornika, po czym odkręcam samą górę(ta część z otworami powietrznymi) i zalewam bokiem liquid do ponad połowy zbiornika. Biorę kilka buchów na sucho, czekam 15 minut, po czym znowu biorę kilka takich buchów, dopiero po tym zaczynam wapować. W między czasie zdarza mi się wykręcić grzałkę, żeby przetestować inną, zrobioną przez siebie. Po nieudanych próbach(każda jak na razie taka była), wkręcam z powrotem fabryczną i nagle pada.

Czy wykręcanie aktualnie używanej grzałki na parę minut, po czym wkręcenie jej z powrotem może przyspieszyć w znacznym stopniu jej zużycie?

2. Jak już wcześniej wspomniałem, próbuję samemu ogarnąć kręcenie tych grzałek. Zakupiłem drut oporowy, watę, wszystkie potrzebne narzędzia. Od technicznej strony wszystko jest ok, ale wychodzi zawsze strasznie zapchana, prawie nie da się zaciągnąć. Potrzeba naprawdę sporego "cugu", żeby ruszyć przepływ powietrza przez ustnik.

Od czego zależy wspomniany wcześniej swobodny przepływ powietra? Co ma na to wpływ? (prościutkie ułożenie drutu z watą, ilość waty...)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1802860
Bnbnowacki pisze:

Czy wykręcanie aktualnie używanej grzałki na parę minut, po czym wkręcenie jej z powrotem może przyspieszyć w znacznym stopniu jej zużycie?

2. Jak już wcześniej wspomniałem, próbuję samemu ogarnąć kręcenie tych grzałek. Zakupiłem drut oporowy, watę, wszystkie potrzebne narzędzia. Od technicznej strony wszystko jest ok, ale wychodzi zawsze strasznie zapchana, prawie nie da się zaciągnąć. Potrzeba naprawdę sporego "cugu", żeby ruszyć przepływ powietrza przez ustnik.

Od czego zależy wspomniany wcześniej swobodny przepływ powietra? Co ma na to wpływ? (prościutkie ułożenie drutu z watą, ilość waty...)


Nie , wykręcanie grzałki na moment albo nawet na dłużej, nie powinno mieć raczej żadnego wpływu na jej zużycie.
Grzałki fabryczne to zawsze wielka niewiadoma. Ot po prostu, trafiamy na udany egzemplarz lub nie.

Ad2.
Zbyt dużo nośnika pakujesz do środka.
Awatar użytkownika
By tvarovski
#1802927
Grzałka 0.6 od Joyetecha ma lichy przepływ liquidu. Jeżeli będzie za gęsty to bardzo szybko padnie. Dlatego pokombinuj z liquidami. Taka wada tego sprzętu, mi wytrzymywała max 3 dni a biorąc pod uwagę cenę grzałki to raczej bym sugerował zmianę sprzętu.
By Krasnal45
#1802931
tvarovski pisze:Grzałka 0.6 od Joyetecha ma lichy przepływ liquidu. Jeżeli będzie za gęsty to bardzo szybko padnie. Dlatego pokombinuj z liquidami. Taka wada tego sprzętu, mi wytrzymywała max 3 dni a biorąc pod uwagę cenę grzałki to raczej bym sugerował zmianę sprzętu.

To ciekawe, bo u mnie spokojnie dwa tygodnie wytrzymuje... :shock:
Awatar użytkownika
By e_sat
#1803064
Jeśli temat grzałek AIO " olałeś "- uznałeś, że to jednak nie dla ciebie i chcesz coś nowego, czegoś super pod smak i chmurkę, to proponuję kolejny temat, który bardzo się w ostatnich godzinach rozwinął:

topic122549.html
Awatar użytkownika
By tvarovski
#1803113
Krasnal45 pisze:
tvarovski pisze:Grzałka 0.6 od Joyetecha ma lichy przepływ liquidu. Jeżeli będzie za gęsty to bardzo szybko padnie. Dlatego pokombinuj z liquidami. Taka wada tego sprzętu, mi wytrzymywała max 3 dni a biorąc pod uwagę cenę grzałki to raczej bym sugerował zmianę sprzętu.

To ciekawe, bo u mnie spokojnie dwa tygodnie wytrzymuje... :shock:


To może jak pisałem masz dosyć dobry liquid który jest rzadki.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1803116
Za kołnierz nie wylewa, a do płynu dolewa by był rzadki. Zmyślny ci on i podstępny. Rekin ekonomii.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.