EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By rainbovka
#1912097
Hej. Po świętach kupiłam efajkę, dokładnie SMOK Prince. Do niego od razu kupiłam bazę aromat i shoty nikotynowe, zrobiłam liquid i zalałam tanka, po godzinie około zaczęłam palić i się zdziwiłam. Otóż, przy braniu bucha aromat osadza mi się na podniebieniu i ustach. Po czasie postanowiłam zmienić liquid, no i po wypaleniu paru ml nic się nie zmieniło, aromat czuc w ustach az sie niedobrze robi. grzalka jest zupelnie nowa, nie jest uszkodzony, jest dobrze dokrecony, wiec jaki moze by problem? Podkreslam, ze plyn nie strzela, tylko osadza sie podczas wdychania dymu.
liquidy to było mango 50/50 moc 6, drugi owoce lesne 50/50 moc 6.
50ml bazy, 10ml aromatu, 3shoty 18 (w obu liquidach)
By Maciejko
#1912100
Wiesz, że samemu mieszając liquid należy dać mu kilka dni, aby wszystkie składniki dokładnie się wymieszały i "przegryzły"?
Wapując chwilę po wymieszaniu, masz niejednorodną mieszaninę, to i nic dziwnego, że aromat się osadza.

PS. Posty można edytować, a nie pisać jeden pod drugim.
Awatar użytkownika
By pol
#1912105
rainbovka pisze:...... zaczęłam palić i się zdziwiłam. ......... osadza sie podczas wdychania dymu....

Też bym się zdziwił gdybym zaczął palić EIN.
Jak się coś paliło to nie dziwi fakt pojawienia się dymu.
Z tego opisu wynika, że zamiast wapować/chmurzyć przy pomocy EIN, robisz wszystko by palić.
rainbovka pisze:....liquidy to było mango 50/50 moc 6, drugi owoce lesne 50/50 moc 6.
50ml bazy, 10ml aromatu, 3shoty 18 (w obu liquidach)....
....kupiłam bazę aromat i shoty nikotynowe, zrobiłam liquid......

Pomieszałaś nazewnictwo... prawdopodobnie.
Bazy, aromaty, premixy, shoty... Co z czym wymieszałaś?

rainbovka pisze:Otóż, przy braniu bucha aromat osadza mi się na podniebieniu i ustach.

To typowy objaw gdy używa się w EIN przearomatyzowanych liquidów a zwłaszcza, gdy używa się premixów wyprodukowanych przez twórców, którzy przesadzają z ilością dodanych słodzików.
Użyj dobrej jakości liquidów lub zacznij sama mieszać.

****************
@Maciejko udzielił porady prawdopodobnie bez wnikliwszej analizy tego co napisałaś.
Premixy z dodatkiem shotów (nikotynowych) nie wymagają leżakowania.
Podobnie gdy używasz gotowych kupnych liquidów nie ma potrzeby aby one leżakowały, nawet gdy rozcieńcza się je VG/PG.

W jednym przypadku gdy piszesz o "10ml aromatu" mogło by być potrzebne leżakowanie, ale i tak opis jest tak nie jednoznaczny, że nie wiem czy leżakowanie zmieniałoby sprawę.
By Maciejko
#1912118
Cóż, udzieliłem porady na podstawie tego, co przeczytałem. Nie dopatrzyłem się słowa "premix", za to ujrzałem "baza, aromat, shoty nikotynowe". Co jasno dało mi do zrozumienia, że prawdopodobnie nastąpiło tutaj tworzenie "samogonu", nie zaś rozrabianie premixu.

Ale w sumie skąd ja mam wiedzieć, kiedy autor sam nie do końca wie?

Aha, @pol hasło reklamowe "shake'n'vape" w przypadku premixów to tylko hasło. Nawet taki premix powinien odstać dzień czy dwa. To nie jest zwykle rozcieńczanie. Wprowadzony do mieszaniny zostaje kolejny składnik, w postaci nikotyny, który nie miesza się od razu. Powinien mieć czas na homogenizację.
Awatar użytkownika
By eSCe
#1912120
@pol
Wydaje mi się że premix wymaga leżakowania, bo to nic innego jak zwykły aromat tylko wstępnie zmiksowany z daną ilością bazy.
Jeżeli dodamy do niego kolejną porcję bazy wraz z nikotyną to raczej reakcja też musi zajść, jedynie może zajść ona szybciej, więc jeżeli załóżmy samogon musi leżakować np 7 dni to taki premix przeżre się szybciej więc będzie gotowy do wapowania np w 2-3 dni.
To że na premixach jest napisane shake and vape to tak samo jak na bawełnie ready to use a większość pyli tak, że bez gotowania można dostać pylicy :P
Awatar użytkownika
By pol
#1912121
@Maciejko & @eSCe mam swoje zdanie na temat premixów (jednoznacznie go określiłem w e-booku) i z całym szacunkiem dla MaiArt, ale dla mnie to jest jakiś dziwoląg, a nie receptura na dobry e-liqud. Jak go produkują to i tak go reklamują (mieszaj i spal w kominku).
By Maciejko
#1912124
@pol i ja Twoje zdanie rozumiem i szanuję. Sam z premixów nie korzystam i korzystać nie mam zamiaru.

Jednak to nie jest temat tej dyskusji. Poczekajmy na odpowiedź autorki, żeby się dowiedzieć czy to był w końcu premix, czy aromat, i co tam się paliło, z czego był dym.
Awatar użytkownika
By pol
#1912125
@Maciejko
Dlatego też w pierwszym poście zrobiłem rozbiór na części z pytaniem "co autor miał na myśli".
Bez dodatkowych informacji od @rainbovka możemy tylko gdybać i wyrażać swoje opinie o tych preparatach chemicznych na dodatek z dużą zawartością słodzików.
Awatar użytkownika
By eSCe
#1912126
Dlatego najlepiej mieszać samemu, wiesz co masz i jakby nawet ci coś nie wyszło zawsze możesz dodać tego i owego i doprowadzić go do porządku.
Premixy swojego czasu kupowałem przez chwilę, testowałem, i oprócz jednego z Inawery, który mi posmakował (poza tym, że żaden z Inawery nie syfi grzałki), reszta to nieporozumienie i nie chodzi o danych producentów, bo miałem i brytyjskie i niemieckie niby premium z różnych sklepów i to wszystko to jakaś porażka.
Podsumowując: słodzik i jakieś dziwne dodatki przez co grzałki po chwili do wymiany a chwila to mniej więcej 3, może 4 dni i wywapowane około 60 ml.

Btw problemu koleżanki,
Jeżeli LQ strzela to albo mamy skopaną grzałkę albo za dużo mocy ustawionej.
Jeżeli posmak LQ zostaje w ustach to albo jest nie do końca zmieszany jak napisał @Maciejko albo zdarza się czasem, że mamy za małą moc i to nie tyle co sam LQ zostaje w ustach co posmak aromatu.

Mi też się wydaje, że koleżanka robiła swój LQ, więc raczej przychylam się do tego, że swoje musi odstać.

Nie mniej jednak też zgadzam się z postami wyżej i zaczekajmy co odpowie koleżanka.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2020, 22:26 przez eSCe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By pol
#1912127
eSCe pisze:Btw problemu koleżanki,
Jeżeli LQ strzela
to albo mamy skopaną grzałkę albo za dużo mocy ustawionej.

rainbovka pisze:.....Podkreslam, ze plyn nie strzela, tylko osadza sie podczas wdychania dymu.
....
Awatar użytkownika
By eSCe
#1912128
Tak @pol , przeczytałem dokładnie posta koleżanki i napisałem to celowo, żeby nie było że jak ogarnie ten problem to założy nowy temat, że jej teraz strzela :P
Awatar użytkownika
By pol
#1912129
rainbovka pisze:... Otóż, przy braniu bucha aromat osadza mi się na podniebieniu i ustach. Po czasie postanowiłam zmienić liquid, no i po wypaleniu paru ml nic się nie zmieniło, aromat czuc w ustach az sie niedobrze robi. .....tylko osadza sie podczas wdychania dymu.

Można różne teorie snuć na ten temat.
np -> post1898041.html#p1898041
Awatar użytkownika
By pol
#1912135
Możesz bliżej rozszyfrować
....liquidy to było mango 50/50 moc 6, drugi owoce lesne 50/50 moc 6. - jakiej firmy?
50ml bazy, - co to za baza i jakiej firm?
10ml aromatu, - co to za aromat i jakiej firmy
3shoty 18 (w obu liquidach).... - tu się domyślamy, ale jakiej firmy?
....kupiłam bazę aromat i shoty nikotynowe, zrobiłam liquid...... - wszystko razem zmieszałaś?


Istotne też byłoby podanie jakie ilość czego z czym namieszałaś.
Awatar użytkownika
By pol
#1912143
Nie bądź aż taka oszczędna w podawaniu informacji.
Nadal nie podałaś ilości poszczególnych płynów, które mieszałaś, albo ja już nie dowidzę.

Z pobieżnego liczenia wywnioskować można, że do 80ml płynu dodałaś 10ml jakiegoś aromatu.

https://e-golon.nazwa.pl/presta/aromaty ... omaty.html
ArtVap - Aromaty
skład: glikol propylenowy, aroamty spożywcze
10ml
dozowanie: 4-6 %


Baza ArtVap (beznikotynowa)
https://jarajto.pl/pl/p/Baza-ArtVap-500ml/587
Drogo.

****************
Np porównaj
https://e-dym.pl/baza-djdp/3476-glikol- ... wy-1l.html
https://e-dym.pl/baza-djdp/3477-glicery ... 95-1l.html
30PLN za 2l 50/50 VG/PG
Awatar użytkownika
By eSCe
#1912144
@rainbovka odczekaj bynajmniej jakiś czas aż się wstępnie przegryzie twój LQ i wtedy testuj albo wlej na próbę całkowicie inny LQ i zobacz czy masz taki sam efekt.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1912147
Dla "smakoszy" mam odmienną propozycję.
"Shot 18" rozcieńczyć przez VG/PG do wymaganego stężenia nikotyny i wapować czystą bezsmakową bazę.
Awatar użytkownika
By eSCe
#1912150
pol pisze:Dla "smakoszy" mam odmienną propozycję.
"Shot 18" rozcieńczyć przez VG/PG do wymaganego stężenia nikotyny i wapować czystą bezsmakową bazę.
Testowałem i źle nie jest ale wtedy nie sprawia mi to przyjemności eksplorowania smaków

Plusy, szybciej można się nauczyć poprawnego setupu.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1912151
@eSCe
Smaki odnajdywałem w innych źródłach sprawiających przyjemność.

A chmurzenie to krok do rzucenia nałogu palenia tytoniowych.
Jedno i drugie mam już za sobą.

P.S.
Kiedyś nawet TB, kiedy był jeszcze w miarę normalny, przekonałem do chmurzenia czystej bezsmakowej bazy,a le to było lata świetlne temu.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.