EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By RzeźniaKurde
#1341958
Witam. Od jakiegoś czasu posiadam moda mechanicznego 4nine v2 a do tego kayfun v4.
Zestaw spisywał się świetnie aż do teraz.
W obecnej chwili przycisk zasilania nie zawsze łapie.
Drugi problem to górny cap od zasilania wykręcił mi się do kayfuna i nie mogę go odkręcić.
Będę wdzięczny za porady co z tym zrobić bo irytacja mnie bierze jak patrze na moda.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1341962
Konstrukcja przycisku w 4nine i podobnych sugeruje, że rurka ta powinna walać się po szufladzie, a nie być użytkowana. Obejrzyj powierzchnie elementów stykowych w przycisku, najprawdopodobniej są pokryte czarnym nalotem tlenków, który musisz wytrzeć - jeśli zwykłe czyszczenie nie pomoże, to zostaje przetarcie papierem ściernym.
Awatar użytkownika
By jch-root
#1341964
Rozkręć przycisk na części pierwsze, wyczyść. Cap odkręcisz gumowymi rękawiczkami :cygaro:

"Taptalkowane"
Awatar użytkownika
By BadBoy
#1341966
Witam
1- Sprawdź baterię czy ma styk z pinem - w modzie, bo wygląda że słabo dochodzi do batki, i dlatego nie zawsze łapie (miałem tego moda, i jak wkładałem batki z teleskopa który mi je lekko powgniatał z dołu, to też tak miałem, zakup nowych aku rozwiązał sprawę).
2- Gumowe rękawiczki, jak nie puści to zamrażarka na 10 min, w ostateczności jakieś kombinerki, nie zapomnij uprzednio dobrze zabezpieczyć moda przed porysowaniem.
Pozdrawiam
BadBoy
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 09:55 przez BadBoy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1341967
Przycisk zasilania rozebrać wymyć i wypucować, cap górny... użyć gumowych rękawiczek do odkręcania,ewentualnie wiertarką delikatnie zrobić dwa otwory (o ile jeszcze ich nie ma). Włożyć w otwory czubki nożyczek i odkręcać. Wcześniej można jeszcze wykręcić pin + i izolator.

Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 09:48 przez gregbard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1341969
Rozkręcić, rozebrać, wyczyścić, jak będzie możliwość zutylizować... :?
By RzeźniaKurde
#1341975
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Radę co do utylizacji pominę a resztę rad zastosuje.
Styki można spirolkiem przetrzeć czy są jakieś preparaty do tego.?
Awatar użytkownika
By BadBoy
#1341976
Polecam,
Kontakt S, jest preparatem do oczyszczania styków z tlenków i siarczków oraz chroniącym przed korozją.
Awatar użytkownika
By gnaciooo
#1342336
Miałem podobny problem ze stykiem, niby pin+w kajtku wystawał ale ciut za mało. Do uszczelki pod pinem+ w parowniku dodałem malutką uszczelkę wyciętą z jakiejś starej grzałki i po problemie. Dodam, że na początku też myślałem, że to wina nalotu, ale po wyżej wymienionym zabiegu problem zniknął całkowicie i mod działa super. ;)
Mam wersję najbardziej niepolecaną czyli v2 COPPER i śmiga igła wszystko. ;)
Awatar użytkownika
By BadBoy
#1343379
Witam
Miłego użyszkodnikowania :D
Pozdrawiam
BadBoy
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1343398
gnaciooo pisze:Miałem podobny problem ze stykiem, niby pin+w kajtku wystawał ale ciut za mało. Do uszczelki pod pinem+ w parowniku dodałem malutką uszczelkę wyciętą z jakiejś starej grzałki i po problemie. Dodam, że na początku też myślałem, że to wina nalotu, ale po wyżej wymienionym zabiegu problem zniknął całkowicie i mod działa super. ;)
Mam wersję najbardziej niepolecaną czyli v2 COPPER i śmiga igła wszystko. ;)

To powiem tak - masz wersję którą wielu nie umie użytkować..., żadna tam nie polecana.
Choć jeden to zadowolony.
By RzeźniaKurde
#1343661
pol pisze:Po użyciu WD40 wymyj go dokładnie.

Tak też uczyniłem.
Kopci jak lokomotywa. *SMOKEKING*
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.