EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By eve667
#971853
Witam!
Mam spory problem , mam e papierosa mild x6 i do tego orginalna ładowarke, ładowarka działała bez problemu teraz niestety nie. Gdy mam włączony komputer stacjonarny to ładowarka pali sie na zielono po wkręceniu bateri dalej dioda zielona. Gdy wyłącze komputer i podłącze ładowarke to dioda sie nie zapala wogóle. Gdy podłaczam ładowarke do gniazdka dioda jest również zielona. Dodam że bateria była rozładowana całkowicie że po wcisnięciu przycisku nic nie mrugała nawet , podłączyłem baterie była zielona dioda odpiełem po paru min i po wcisnieciu przycisku świeciał sie on.
By eve667
#971870
Podważylem i dziala na gniazdku ! A na pc zero reakcji jak komp wyłączony , a jak klikne guzik na bateri to dioda sie swieci na czerwono ale ja puszcze to gasnie.
Awatar użytkownika
By emes
#971878
eve667 pisze:Podważylem i dziala na gniazdku ! A na pc zero reakcji jak komp wyłączony , a jak klikne guzik na bateri to dioda sie swieci na czerwono ale ja puszcze to gasnie.


Umiesz czytać tekst pisany? Jeszcze raz - Nie każdy komputer (a w szczególności laptop) ma zasilanie podtrzymujące USB po jego wyłączeniu. To normalne, że przy WYŁĄCZONYM komputerze nie działa USB. Jak masz umiejętności i możliwości to można to zmienić w setup komputera - tylko niektóre modele.
Naciskając guzik na baterii zapali Ci się dioda na ładowarce, bo tą baterią właśnie zasilasz tą diodę.
By eve667
#971883
Jakiś miesiąc temu zostawiałem na noc ładowarke w wyłączonym pc i dioda.sie.swieciala :)
Awatar użytkownika
By emes
#971900
Nawet nie raczysz przez kilka postów napisać o jaki komputer chodzi (stacjonarny/laptop)
Stacjonarny - pewnie przywróciłeś bios do stanu fabrycznego - ubs w domyślnych ustawieniach jest wyłączone (podtrzymywanie).
Laptop - użyj innego profilu zasilania- taka bateryjka przy zegarku w prawym dolnym rogu.
Jeśli powyższe dwa sposoby nie zadziałają to sprawdź port usb jakimkolwiek urządzeniem (na włączonym kompie). Być może rzeczywiście poszedł z dymem cały port.

Jeśli wydaje Ci się, że naładujesz za pomocą komputera szybciej/lepiej baterię e-p to jesteś w błędzie.
By eve667
#971906
Gdybyś przeczytał post główny to byś wiedział o jaki komputer chodzi :) Po prostu wygodniej jest mi ładując na komputerze.
Awatar użytkownika
By emes
#971923
eve667 pisze:Gdybyś przeczytał post główny to byś wiedział o jaki komputer chodzi :) Po prostu wygodniej jest mi ładując na komputerze.


Dobra - Jak to się ładnie mówi - moja mea culpa :lol:
Sprawdzałeś w innym porcie? Zmieniałeś bios? Samo z siebie nic się nie dzieje... chyba, że port poszedł na wieczny spoczynek ;)
Awatar użytkownika
By Minik
#971974
Spróbuj najpierw wpiąć kabel, a potem wyłączyć komputer.
W moim laptopie tak to działa dziwnie, że jak wpinam przykładowo lampkę ledową pod usb, po czym komputer wyłączę, to dalej świeci.
Ale jak wepnę tą samą lampkę, w to samo gniazdo, ale do wyłączonego wcześniej komputera, lampka się nie świeci.
Inteligentny komputer wie, żeby nie odłączać zasilania na porcie z którego pobierany jest prąd, ale w przypadku gdy nie jest z tego portu pobierana energia, komputer odłącza zasilanie całkowicie. ;)
Spróbuj, może u Ciebie jest tak samo.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.