EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By Marek Li
#73655
Część osób traktuje e-palenie jako etap w całkowitym porzuceniu zażywania nikotyny. Jeśli skupić się tylko na uzależnieniu o podłożu chemicznym, bez czynnika psychologicznego, to wydaje się, że wystarczy... ograniczyć do minimum w okresie poprzedzającym ostateczne rozstanie się z nikotyną parę produktów z codziennej diety. Są to: kawa, sos sojowy, Tabasco, dobrze wysmażone mięso i ryby oraz tosty i napoje alkoholowe.

Czemu? Dlatego, że produkty te zawierają inhibitory MAO (beta-karboliny), te same, które są w dymie tytoniowym i które nasilają działanie nikotyny (czyli harmina i harmalina, o których obecności w dymie tytoniowym i nasilaniu przez nie uzależnienia od tytoniu pisał Piotr M na swojej części bloga "Tytoń znacznie bardziej uzależnia niż nikotyna").

Inhalowanie się czystą nikotyną powinno prowadzić do złagodzenia uzależnienia, bo w e-liquidach nie ma tych inhibitorów MAO. Ale część e-palaczy nadal czuje się uzależniona. Dzieje się tak, bo codziennie dostarczając organizmowi inhibitorów MAO w pożywieniu utrzymują niebezpieczny tandem nikotyna/karboliny na stałym poziomie. Efekt jest podobny do tego jaki miał miejsce gdy palili papierosy tytoniowe! Przynajmniej w aspekcie uzależnienia.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#73666
Czy wg Ciebie użytkując e-papierosa i przestrzegając diety, można uwolnić się bezboleśnie od nałogu? Bo jakoś tak to zrozumiałem *BOJE SIE* :?:
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#73669
a co z nawykiem trzymania papierosa w ręku i w ustach, puszczaniem dymka, czyli z psychicznym aspektem palenia, bo sporo osób na forum twierdziło że właśnie tego im najbardziej brakowało przy próbach rzucania analogów, zresztą sam do takich należę
Awatar użytkownika
By Marek Li
#73671
Mareckimt pisze:Czy wg Ciebie użytkując e-papierosa i przestrzegając diety, można uwolnić się bezboleśnie od nałogu? Bo jakoś tak to zrozumiałem *BOJE SIE* :?:


Bezboleśnie, to nie. Ale powinno być łatwiej.

Gawronnek pisze:a co z nawykiem trzymania papierosa w ręku i w ustach, puszczaniem dymka, czyli z psychicznym aspektem palenia, bo sporo osób na forum twierdziło że właśnie tego im najbardziej brakowało przy próbach rzucania analogów, zresztą sam do takich należę


Dlatego zaznaczyłem na samym początku, że "Jeśli skupić się tylko na uzależnieniu o podłożu chemicznym, bez czynnika psychologicznego"
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 17:03 przez Marek Li, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#73675
no tak, ale czy można go wyeliminować? myślę że nie, czyli Twoje rozważania są czysto teoretyczne, ale w sumie każdy człowiek jest inny więc mogą komuś pomóc

cytat:
Dzieje się tak, bo codziennie dostarczając organizmowi inhibitorów MAO w pożywieniu utrzymują niebezpieczny tandem nikotyna/karboliny na stałym poziomie.

a możesz wskazać a jakich artykułach spożywczych?
Awatar użytkownika
By Marek Li
#73679
Gawronnek pisze:a możesz wskazać a jakich artykułach spożywczych?


W tych:
Marek Li pisze:kawa, sos sojowy, Tabasco, dobrze wysmażone mięso i ryby oraz tosty i napoje alkoholowe.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#73682
dzięki za odpowiedź
poza kawą bez reszty mogę się obejść, ale jak tu zrezygnować z kawy i jeszcze z e-palenia ;( to co pozostanie z codziennych przyjemności
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#73684
Gawronnek pisze:...poza kawą bez reszty mogę się obejść...
Potrzebne jest na pewno coś jeszcze..... założenie, że mam zamiar, potrzebę i ochotę rzucić palenie papierosów. "Samo z siebie" to nie przyjdzie. Informacja cenna i pewnie kiedyś ją sobie przypomnę :D Póki co e-palę dla przyjemności :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Marek Li
#73686
Gawronnek pisze:poza kawą bez reszty mogę się obejść, ale jak tu zrezygnować z kawy i jeszcze z e-palenia ;( to co pozostanie z codziennych przyjemności


Też lubię kawę i pijam jej więcej niż Szwedzi :D Ale ja nie mam zamiaru przestać palić kiedykolwiek.
Ale jak się dobrze zastanowić, to parę przyjemności by się znalazło. Dla mnie: muzyka. Bez kawy mogę żyć, ale życie bez słuchania muzyki? ... nie wyobrażam sobie :!: Czułbym się jak w *PUŁAPKA*
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#73692
tomba pisze:Chłopaki, nie zapomnieliście o czymś. A jak z sexem ?...
Słuchaj, my tu rozmawiamy o sprawach nowych, niejasnych, a Ty wyjeżdżasz z oczywistymi.... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Marek Li
#73693
Mareckimt, już drugi raz w ciągu 24 godzin :P
Pomyśl, z Płocka nie jest tak znowu daleko do Warszawy, a 16 stycznia, droga ma być krótsza :D
A swoją drogą nie chciałbym być postawiony wobec konieczności dokonywania wyboru S czy M :D :P (i nie chodzi o skrót sado/maso :P)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 17:47 przez Marek Li, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#73696
My tylko niesiemy pomoc :P
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#73698
Marek Li pisze:...Pomyśl, z Płocka nie jest tak znowu daleko do Warszawy, a 16 stycznia...
Miło mi i bardzo dziękuję, ale tego dnia w mieście Małysza gościł będę e-paląc w jakiejś knajpce góralskiej zapewne :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#73701
Mareckimt pisze:......, ale tego dnia w mieście Małysza gościł będę e-paląc w jakiejś knajpce góralskiej zapewne :D

Ja z reguły, to w góry jadę na narty, ale widać, że co kraj to obyczaj :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.