EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
By Bartosz K
#1921638
Na pasażu galerii handlowej w Świdnicy, znajdował się punkt oferujący płyny bez akcyzy, a także te nielegalne. Podczas kontroli KAS, znaleziono spory zapas płynów, które nie powinny znajdować się w sprzedaży. Zarekwirowane płyny zostaną poddane dokładnym badaniom laboratoryjnym na zawartość niedozwolonych, niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Obrazek

Funkcjonariusze KAS (Krajowa Administracja Skarbowa), wykryli w punkcie prawie 2500 sztuk płynów bez znaków akcyzowych. Gdyby tego było mało, Świdnicki sklep oferował także asortyment, którego zakazywała unijna dyrektywa tytoniowa (TPD) od 2017r.

Jak powszechnie wiadomo, od 1 maja 2021 do sprzedaży legalnej płynów do e papierosów i wyrobów nowatorskich, wymagany jest znak akcyzowy. W praktyce oznacza to, że jeżeli którykolwiek ze sklepów w momencie przekroczenia tej daty, posiada jeszcze płyny bez takiego oznakowania, musi wycofać je ze sprzedaży, a następnie dokonać legalizacji tych produktów.

Obrazek

Sklep miał w swojej ofercie płyny z nikotyną w opakowaniach 100ml, czyli nielegalne zgodnie z brzmieniem ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Takie płyny są szczególnie niebezpieczne, bo nie mają żadnej gwarancji jakości. Często nie podaje się nawet dystrybutora, nie mówiąc już o producencie. Nie można bagatelizować zagrożenia wynikającego z płynu, który już w założeniu jest nielegalny.

KAS łącznie zabezpieczył prawie 43,5l płynów w pojemnikach zastępczych o pojemności 100ml, oraz około 2000 szt. płynów w pojemnikach 10ml. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 42 tysiące złotych.

Wszystkie płyny niedopuszczone do obrotu, zostały zajęte do postępowania karnego-skarbowego. Te, które znajdowały się w pojemnikach zastępczych, zostaną poddane badaniom laboratoryjnym na zawartość substancji niedozwolonych w płynach do e papierosów.

Pamiętajcie, by płyny kupować tylko w sklepach, które oferują legalny asortyment. Nie ryzykujcie produktem niedopuszczonym do obrotu, bez gwarancji zawartości, ani podmiotu odpowiedzialnego.
Drag S nie chce sie wlaczyc

witam wracałam autobusem, wróciłam do domu i nagle[…]

Producenci elektronicznych papierosów z każdej str[…]

Witam mam problem z argusem pro ( wiem że był podo[…]

Stick V8 problem

Witam jestem tu nowy, i mam problem z Stickiem V8,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.