EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
Awatar użytkownika
By kamcio100
#1918487
Witajcie. Bardzo dawno mnie tu nie było, spowodowane było to tym, że odpuściłem *SMOKEKING* a zacząłem palić Iqosa , jednak znudził mi się już ten smak i samo urządzenie i chce wrócić do starych czasów Vapowania. Niestety przez ten czas się troche pozmieniało na rynku, powstały nowe urządzania tak zwane POD-y , kiedyś tego nie było .. ale też w kategorii liquidów jest jakaś nowość zwana Solami Nikotynowymi. Trochę poczytałem i okazało się że to było znane już dużo dużo wcześniej, ale nie było to rozpowszechnione.

Dlatego postanowiłem odwiedzić stare forum by zasięgnąć informacji w tym temacie.

Na wstępie, zakupiłem sobie POD-a SMOK Nfix , i teraz szukam czegoś aby go ,,zatankować".. Jak to jest z tymi Solami ? Ponieważ widziałem , że mają one znacznie większe stężenie nikotyny 10mg, 20mg a i 50mg widziałem, jak to się ma względem normalnych liquidów ? Ja zawsze używałem 12mg/6mg do MTL i jak chciałem mocniejszej chmury to 3mg. Jak to ma się teraz z do Soli ?

I kolejny temat czy lepiej kupić bazę na E-dym bo widziałem że jest Baza Sól nikotynowa , ale też widziałem że są gotowce. I tutaj nie wiem z jakich marek wybierać , i gdzie szukać ? Bo jedynie E-dym ma dostawę do domu...

Napisane może chaotycznie ale jestem poza domem i piszę tak na szybko. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1918491
Masz 10ml nikotyny o mocy 20mg
Sól nikotynowa musi być 20ml o mocy 20mg.
Czyli by osiągnąć to samo, soli musi być 2 razy więcej.
Ja wiem, że sól jest zalecana do POD-ów ze względu na materiał stosowany przy produkcji kadrtridży. Niby nie wchodzi w reakcje z plastikiem jak to może/nie musi robić nikotyna.Ale można sole dawać do wszystkiego. Nie ma przeciwskazań.
Jeśli chodzi o bazy, ja bym nic nie zmieniał, kupuj jak kiedyś ze sprawdzonego źródła, zaopatrz się jedynie na wysepkach w nikotynę, czy tez sole i sobie mieszaj. Ja tego ze sklepu na "e" nie znam.
Awatar użytkownika
By kamcio100
#1918492
Hmm to jak to się robi z Premixami ? Bo przykładowo na e-dymie jest opisana sól tak : Fusion Salt - Sól 20mg/ml , więc jak to rozumieć ?? Zakładam że jest to 10ml , 20mg soli ?

Więc jak do Premixa 40ml wleje te 10ml 20mg Soli to będzie w okolicach 3mg wszystko tak ? Nie bardzo rozumiem te proporcje...

Albo na gotowcach ... Jest coś takiego : 10ml Just Juice Mango & Passion Fruit - Sól 20mg/ml , więc jakie odczucie to będzie względem tradycyjnego Liquidu ?

albo to : 10ml Saltnic Holy Juice Brzoskwinia - Jest w stężeniu 10mg i 20mg ?

Człowiek kilka lat porzucił temat i już sie gubię :oops: :oops:
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1918493
Masz premix 50 ml
dolewasz 10 ml nikotyny o mocy 18mg by wyszło 3mg mocy premixu
dolewasz 20 ml soli o mocy 18mg by wyszło 3mg mocy premixu

Po dolaniu shota:
otrzymasz 60ml premixu w wypadku nikotyny - 50+10
otrzymasz 70 ml premixu w wypadku soli - 50+20

Nie wiem jak to wpływa na smak premixu w wypadku wiekszej ilosci dolanego plynu z solą, nie używam premixów i soli. To już musisz sam potestować

Edit.
Poprawione.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2020, 11:06 przez wertjacek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By kamcio100
#1918495
Dobra to już mniej więcej mi rozjaśniło sytuację.

Chyba na początek kupie po prostu gotowy Liquid na bazie soli , zobaczymy jak to będzie :)

Tematu nie kończę, może ktoś doda jeszcze coś od siebie i z własnego doświadczenia, za co wielkie dzięki ;)
Awatar użytkownika
By pol
#1918505
Panowie,
Sorry, że wetnę się w Wasz dialog...



Przeczytajcie o PODach i o solach nikotyny.
niezb-dnik-wapera-e-book-o-ein-dawniej-e-papierosach-t136089.html

Haze na yt -> adam-m-na-yt-krotki-przegl-d-pod-ow-t135973.html

@wertjacek
Skąd pobrałeś tę wiedzę o solach nikotyny?
wertjacek pisze:Masz premix 40 ml
dolewasz 10 ml nikotyny o mocy 18mg by wyszło 3mg mocy premixu
dolewasz 20 ml soli o mocy 18mg by wyszło 3mg mocy premixu

Na FB to przeczytałeś?
Awatar użytkownika
By pol
#1918508
Zawartość nikotyny jest identyczna w obu rodzajach płynów do EIN.
"Moc", to jest z nami.
Jeden płyn ma odczyn zasadowy, a drugi odczyn kwasowy.
Gdy do 40 ml tzw premixu (płyn bez nikotyny) dolejesz 10 ml płynu zawierającego 18mg/ml nikotyny to otrzymasz 50ml płynu zawierającego 3,6 mg/ml nikotyny, bez względu na to czy jest to płyn zawierający nikotynę (zasadową) czy nikotynę o odczynie kwasowym (zawierającym sole nikotyny).

P.S.
Podaj przykładowy link do opisu na e-dymie.
Awatar użytkownika
By pol
#1918517
wertjacek pisze:....
Ktos mi coś kiedyś wspominał, że sole liczy się x2.

Zatem tym "ktosiem" nie był e-dym.
Tego "ktosia", to przy okazji pogoń do książek i niech nie opowiada bredni.
W podlinkowanym e-booku, jest wyjaśnione na czym polega ta "dwukrotność" w przypadku stosowania soli nikotyny w procesie produkcji płynów do EIN.
Awatar użytkownika
By andrzej4u
#1925575
@marcos2

Nie widzisz, bo nie chcesz wiedzieć a wujek Google odpowie ci na wszystkie twoje wątpliwości.

Na mocy obowiązującego w Polsce prawa wszystkie składniki płynów do e-papierosów muszą być znane właściwemu urzędowi na 6 miesięcy przed planowaną datą rozpoczęcia sprzedaży. Tak długi okres pozwala skrupulatnie sprawdzić każdy produkt pod kątem jego wpływu na zdrowie. W tym zakresie Polska idzie dalej niż większość krajów UE, gdyż zdecydowanie rozszerzyła działanie dyrektywy tytoniowej, poprawiając tym samym bezpieczeństwo obrotu wyborami tytoniowymi. Maksymalna pojemność opakowania płynu nikotynowego nie może wynosić więcej niż 10 ml, a maksymalna zawartość nikotyny to jedyne 20 mg/ml. Polska jest także jednym z krajów, w którym e-papierosów nie można legalnie kupić przez internet. Bezpośredni kontakt klienta z kupowanym produktem także ma zwiększyć bezpieczeństwo konsumenta oraz umożliwić weryfikację jego wieku.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.