EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By baba
#1903417
Witam wszystkich.
Forum podczytuję od jakiegoś czasu ale w końcu przyszedł moment żeby się odezwać bo sama chyba nic nie wymyślę ;)
Ja jestem z palących sporadycznie analogi i w temacie epetów jestem jeszcze zielona. Ale moja nastoletnia córka dała się naciągnąć (to moje zdanie) i odkupiła od znajomego takie cosik co będzie na fotkach za 300 zł. Nie wiem czy przy kupnie miał jakieś stłuczenia ale część doszła niedawno. W każdym razie pomimo wyglądu wszystko działa normalnie.
Historia długa i zawiła ;) ale teraz jestem na etapie podejmowania decyzji co z tym dalej. Najchętniej bym się tego pozbyła żeby chociaż cokolwiek odzyskać z tej kasy ale myślicie że jest szansa żeby to ktoś kupił?
Jak się przy okazji naczytałam to zaczęłam myśleć czy by w zamian nie kupić Joyetech EXCEED D19 - nie mam pojęcia jak się te dwa sprzęty mają do siebie jakościowo? Wiem, że na tą ogromną walizkę nie mogę patrzeć ;)
Napiszcie co o tym myślicie?

(Przepraszam, nie idzie mi jeszcze wklejanie zdjęć, daję linki)

https://photos.app.goo.gl/P8Z3wTJRqJ2C3vdCA
https://photos.app.goo.gl/78NwA2cMF4r6g2eA9
https://photos.app.goo.gl/3q27U2AgoB1dewPW9
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1903418
Szansa, że ktoś to kupi jest zawsze, o ile trafi się jakiś małoletni wielbiciel dużej chmury. Oczywiście z tych mniej bystrych, a takich w erze smartfonów jest obecnie większość. Cenę zweryfikuje popyt.
Bardziej zrównoważony waper kupi za 150-200 pln oficjalnie w sklepie zasilanie lepsze, nowe, na gwarancji. Do tego parownik innej firmy niż Smok lub w ogóle rta, którego eksploatacja będzie kosztować ułamek kasy wydawanej na zakup gotowych grzałek.
Dla mnie osobiście (i podejrzewam, że dla wielu innych osób z forum) ten parownik wart jest 0 (słownie: zero) złotych, zasilanie w tym stanie może stówkę przy pomyślnych wiatrach.

"W zamian" chcesz kupować D19 dla siebie czy dla córki? Jeśli dla Ciebie, "palącej sporadycznie analogi", to doradzam w ogóle coś innego. Dobre wino czy ciacho i jak najdalej od analogów i "e". Córce jeśli jeszcze nie jest nikotynistką - ciacho albo gumę do żucia. A jeśli już jest, to niech się truje na sprzęcie jaki jej pasuje.
By baba
#1903421
Pewnie masz sporo racji... Ale nie wiem czy zamiast kontrolnej paczki fajek nie wolałabym trzymać małego, zgrabnego epeta. Dla siebie.
Z nią to jeszcze trudno przewidzieć. Prawdopodobnie jest już uzależniona ale niby twierdzi że chce się tego pozbyć. Ale czy uda jej się wszystko odstawić skoro 90% jej znajomych pali...
By baba
#1903424
Hilton1 - rozumiem...
Kho - nie da sie ukryć, znalazł naiwną..
Krasnal - zapewne to wszystko wina moich błędów wychowawczych ;) ale dziewczyna ma prawie 19 lat a nie 13 ;)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903425
baba pisze: Ale moja nastoletnia córka dała się naciągnąć (to moje zdanie) i odkupiła od znajomego takie cosik co będzie na fotkach za 300 zł.

Z tego wynika, że córka jest niepełnoletnia. W PL e-papierosy są podciągnięte pod wyroby tytoniowe i tylko dla osób pełnoletnich.
Dziwi mnie tylko, że jako matka zamiast uświadomić córkę o szkodliwości ep, wręcz zakazać, to chcesz kupić jej inny sprzęt :shock:

p.s. Dodane w trakcie pisania. Córka jest pełnoletnia, co nie zmienia faktu, że ep jest szkodliwe dla zdrowia.
By baba
#1903426
Ok, może faktycznie "nastoletnia" mogliście odebrać jako gimnazjum. Dla mnie jako matki to nadal nastolatka ;)
I proszę, uwierz, kwestie uświadamiania i perswadowania mialam przerobione od początku.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903427
kangaroo pisze:
Krasnal45 pisze:Nowoczesne, bezstresowe wychowywanie...

Czemu 99% społeczeństwa myli bezstresowe wychowanie z brakiem wychowania?

Bo Ty jesteś tego przykładem :lol:
By Krasnal45
#1903431
@baba
Naprawdę ciężko nam Będzie Ci cokolwiek doradzić. Większość z nas tutaj, to wieloletni typowi nałogowcy, dla których e-papierosy stały się mniej szkodliwą alternatywą. Nie robimy tego ani dla szpanu, ani dla zabawy, ale wielu z nas uratowało to zdrowie i przedłużyło, ba w kilku przypadkach wręcz uratowało, życie i z takiej to perspektywy na to patrzymy. A że tutaj nawiązały się ciekawe znajomości wśród nas, że sobie fajnie potrafimy pogadać o wszystkim i niczym, to osobny temat. Dla nas to nie jest zabawa.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903435
@baba jako, że sprzęt już jest ( no chyba, że gościu odda kasę i weźmie go z powrotem), na odsprzedaży nie zarobisz, to niech córka wapuje na tym co ma.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1903436
baba pisze:Ale nie wiem czy zamiast kontrolnej paczki fajek nie wolałabym trzymać małego, zgrabnego epeta. Dla siebie.


Jako taki awaryjny zamiennik D19 będzie odpowiedni. Możesz też zerknąć na stronę "najlepszego sklepu" na "e" w dział wyprzedażowy - mają tam obecnie kilka modeli Innokina w dobrych cenach. One też powinny spełnić Twoje oczekiwania: Endura T18, T20, ez.watt.
By baba
#1903440
Rozumiem. I też mi się wydawało że panuje tu fajna atmosfera. Dlatego napisałam.
Mogłam się ograniczyć do posta w stylu "poradźcie Panowie czy to coś warte" ale myślałam że będzie lepiej jak się szerzej wysłowię. Możecie mi wierzyć lub nie ale nie jestem tym przypadkiek, który widząc że gowniara pali mówi "chodź córcia, kupię ci ładniejszy sprzęt". Wiele zdrowia i nerwów kosztowały mnie różne przejścia z nią i palenie przy tym to już pikuś... I naprawdę nie traktuję tego jako zabawę. Tu przyszłam poszukać rady w kwestiach technicznych. Więc proszę Was, możemy sobie poofftopować, ponabijać ale nie oceniajcie mnie może z góry jako pustaka który ma w nosie zdrowie swoje czy córki. Gdyby miało zadziałać zabranie fajek, przełożenie przez kolano i danie szlabanu na coca-cole - uwierzcie - zrobiłabym to...
Ale za merytoryczne odpowiedzi naprawdę bardzo dziękuję:)

Bulit73 - nie, kupila go na wiosnę, nie ma szans.

E-styx - ok, zerknę
By Maskota
#1903454
baba pisze:ale nie oceniajcie mnie może z góry jako pustaka który ma w nosie zdrowie swoje czy córki. Gdyby miało zadziałać zabranie fajek


Chyba nikt nie miał tego na myśli. A napewno nie Ci którzy na własnym przykładzie wiedzą jak to działa. Chociaż niektórzy są z pokolenia które jeżeli już zaczynało palić to dużo później niż nasze młode obecne ;) sam zacząłem palić dość wcześnie i co z tego że śp. Ojciec zabrał mi fajki skoro poszedłem kupić następną paczke.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By baba
#1903462
Nie, no spoko, spoko :)
Niestety, jak ktoś chce to zawsze i tak znajdzie sposób, szczegolnie teraz. Chociaż teoretycznie coraz wiecej zakazów i ograniczeń to jednak dzieciaki mają o wiele łatwiejszy dostęp do wszystkiego... Dobrze zorganizowani są...
Mój znajomy zawsze powtarzał, że nie pali dzięki temu, że jak go ojciec złapał na paleniu to kupił mu paczkę fajek i kazał spalić całą od razu. Oczywiście po którymś się opawiał i więcej fajek nie dotknął ;) Ja tej metody nie testowałam - obawiam się, że wytrzyma i radośnie spali całą :mrgreen:
By Maskota
#1903467
Na mnie też nie była przepraktykowana ta metoda ale sam teraz od małego wkładam do głowy dla mojego syna że papierosy są złe ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1903470
Czuję się wywołany do odpowiedzi :D.
Dobre 10 lat temu sam miałem taką terapię. Około ósmej sztuki malowniczy paw rozłożył ogon, a po czternastu już nawet żółci zabrakło i padłem jak kawka.
W efekcie przez jakieś dwa tygodnie bez odruchu wymiotnego nie mogłem wejść do kuchni (mama pali), ale po miesiącu znów kopciłem. Może trochę mniej, ale i tak w szybkim czasie wskoczyłem na półtora paczki dziennie.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1903471
@baba z tego co widzę na foto, to kupiłaś za 300 zł złom e-papierosowy. Odżałuj i wydaj następną stówę, za którą kup sobie Exceed D19 (załóż srebrną grzałkę 1,2 oma) lub Vaporesso Orca. O ile na pierwszym można dość przyzwoicie "popalić", to drugi - zwłaszcza w jedynym słusznym damskim kolorze "pink" - wygląda przeuroczo i myślę, że do okazjonalnego puszczenia "dymka" do kawki nada się jak najbardziej. Lans przy okazji też będzie, bo urządzenie jest naprawdę delikatne w wyrazie, kobiece. Na pewno jest to biegun przeciwny, do kloca którym cię uraczono. Żeby ci troszkę przybliżyć te dwa sprzęty, to powiem, że ja używam Exceeda w różnych konfiguracjach i się "napalam" (grzałka 0,5oma), a jestem byłym palaczem 2 paczek dziennie. Natomiast Vaporesso Orca mnie nie zadowoli, ale dla kogoś kto palił analogi okazjonalnie może być w zupełności wystarczające. Nawet jestem tego pewny ;) Wymieniony przez kolegów Innokin Endura też byłby dla ciebie dobrym rozwiązaniem, ale tak sobie myślę, że jak zobaczysz Endurę i różową Orcę obok siebie, to nie będziesz chciała wnikać w szczegóły techniczne, bo wybór będzie prosty :lol:
No, chyba żebym się mylił i (jako wyjątkowa kobieta) brzydzisz się różowym.... :roll:
By baba
#1903473
Cinmar - czyli na tej metodzie faktycznie można tylko stracić fajki i poczucie dobrego smaku na widok pawi :lol:

Nałóg Totalny - no, powiem Ci że różowy faktycznie wygląda uroczo! I bardzo podobają mi się różne gadżety w cukierkowych, kobiecych kolorach ale... sama z takimi czuję się idiotycznie. Wiesz, ja z tych bardzo kobiecych co najchętniej w bojówkach i trampkach :mrgreen: A poza tym jako potomek rodziny bardzo technicznej ;) chyba nie umiałabym kupić czegoś w podobnym budżecie o słabszych parametrach (choćby bateria) tylko po to żeby było śliczne :mrgreen: :mrgreen: Ale fajnie, że mówisz że Exceed Ci się sprawdza.
By Maskota
#1903523
Cinmar pisze:@baba, tu racji nie masz. Osobiście znam dwa przypadki, gdzie terapia szokowa została zastosowana z pozytywnym rezultatem
Dajcie spokój, dzieciaki w dzisiejszych czasach mają tyle na głowie że muszą palić. Fb, insta whats up i inne społecznościówki, gry, ploteczki sklepy online ze smartfona na lapka od razu po wejściu do domu jak chcecie to wszystko ogarnąć bez fajki? Toż to iście dyrektorskie obowiązki

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Kocismok
#1905918
E-Styx pisze:
baba pisze:Ale nie wiem czy zamiast kontrolnej paczki fajek nie wolałabym trzymać małego, zgrabnego epeta. Dla siebie.


Jako taki awaryjny zamiennik D19 będzie odpowiedni. Możesz też zerknąć na stronę "najlepszego sklepu" na "e" w dział wyprzedażowy - mają tam obecnie kilka modeli Innokina w dobrych cenach. One też powinny spełnić Twoje oczekiwania: Endura T18, T20, ez.watt.

Gdzie można kupić Endure T22?Polski sklep ?
By Baryua
#1905919
@Kocismok T22 nie widziałem ostatnio w polskich sklepach, ale T18/T20/T20S/EZ.WATT już tak, a spisują się równie dobrze.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.