EPF
By MaiArt
#1905483
Mam nadzieję, że po otrzymaniu przesyłki zwycięzca konkursu podzieli się z nami swoimi doznaniami smakowymi *SMOKEKING*

A tymczasem szukamy osób lubiących klimaty popielniczkowe, gdyż takie cuda pojawiły się w naszych planach produkcyjnych :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905486
Właśnie dojechały dwa nowe aromaty. Art Tobacco zapachowo w stylu Tytoniu Fajkowego, Amfory, itp. Generalnie jest MaiArtowo, spodziewałem się troszkę innych nut, nie tak bardzo podobnych do znanych od lat :) Natomiast Mai Tobacco pachnie już zupełnie inaczej, ja wyczuwam czekoladę i kawę na pierwszym planie, dla mnie super, zobaczymy jak będzie w smaku, no ale trzeba poczekać.
Co mnie natomiast martwi, to kolor aromatów. Ja wiem, że kawa, że czekolada, że coś tam, ale to jest smoła. Nie lekki brązik, ale smoła.
Panie Arturze czy nie da się zastąpić składnika, który odpowiada za ten kolor na jakiś inny, jasny? Może pomyślałby pan nad jakąś wersją light kilku swoich najlepszych tytoniówek, żeby nie było tak słodko i ciemno? Ja w każdym razie piszę się oboma rękoma na taką wersję. I tak rozrabiam zawsze poniżej sugerowanych %, ale niżej się nie da, bo smak zaczyna mocno uciekać. Z 3-4% schodzę na 2,5, z 2-3% na 1,5-2,0, z 5-7% na 4, tak dla przykładu. Schodzę nie dlatego, że za mocno czuję smak, ale dlatego, że za słodko i za ciemno ;)
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1905489
MaiArt pisze:A tymczasem szukamy osób lubiących klimaty popielniczkowe, gdyż takie cuda pojawiły się w naszych planach produkcyjnych :)

Cuda to będą dopiero, jak Artur się z pyrazynką przeprosi :P

Nałóg Totalny pisze:Natomiast Mai Tobacco pachnie już zupełnie inaczej, ja wyczuwam czekoladę i kawę na pierwszym planie, dla mnie super, zobaczymy jak będzie w smaku, no ale trzeba poczekać.

Czekam Tomku na wrażenia smakowe.

Nałóg Totalny pisze:Co mnie natomiast martwi, to kolor aromatów. Ja wiem, że kawa, że czekolada, że coś tam, ale to jest smoła. Nie lekki brązik, ale smoła.

Próbowałeś Tytoń Mocny? Tu jest wręcz odwrotnie. Aromat jest stosunkowo ciemny, ale po rozrobieniu (3% wystarcza) i dojrzeniu, zachowuje zaledwie delikatny słomkowy kolorek i taki pozostaje. Nie ciemnieje ani na krznę. Dla grzałki jest stosunkowo "czysty".
By MaiArt
#1905493
Proszę się nie sugerować kolorem aromatu, gdyż po rozcieńczenia otrzymany liquid będzie w kolorze kiepskiej jakości herbatki po trzecim parzeniu :)

Krasnalku pyrazyny u nas nie uświadczysz, a "popielniczka" wyszła taka, że aż niedopałki piszczą z zazdrości :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905494
Krasnal45 pisze:
Nałóg Totalny pisze:Co mnie natomiast martwi, to kolor aromatów. Ja wiem, że kawa, że czekolada, że coś tam, ale to jest smoła. Nie lekki brązik, ale smoła.

Próbowałeś Tytoń Mocny? Tu jest wręcz odwrotnie. Aromat jest stosunkowo ciemny, ale po rozrobieniu (3% wystarcza) i dojrzeniu, zachowuje zaledwie delikatny słomkowy kolorek i taki pozostaje. Nie ciemnieje ani na krznę. Dla grzałki jest stosunkowo "czysty".

Jasne, to obok Tytoniu Fajkowego, mój podstawowy, tyle, że ze względu na zbyt dużą słodkość (!), mieszam je w proporcji pół na pół (znaczy gotowe liquidy mieszam).
Zgadzam się, że Tytoń Mocny nie ciemnieje i ma "lekki" kolor, ale nie odzywałbym się gdyby te dwa nowe aromaty były takiego koloru jak T.Mocny, nie odzywałbym się gdyby były koloru T. Fajkowego, ale spójrz czy przesadziłem pisząc o kolorze smoły. Nawet T.Fajkowy i Amfora są jaśniejsze. Ale ok, zobaczymy jak dziś rozrobię, faktycznie może nie będzie źle. Ale i tak moje pytanie o wersję "light" tych najlepszych tytoniówek pozostaje aktualne.
Poza tym należy się ukłon w stronę MaiArt, bo gdyby nie T.Fajkowy i T.Mocny, to nie wiem co bym jarał :roll: Zalew owocków i serniczków na rynku liquidów jest zatrważający.
Krasnal45 pisze:Cuda to będą dopiero, jak Artur się z pyrazynką przeprosi :P

Heniu - 100% zgody :beer: Acetylopyrazina w niewielkiej, ledwo wyczuwalnej ilości może być, ale jak jest jej tyle co w Tribecce Hallo, to ...fuj. Dla mnie w Złotym Liściu już jest za dużo AP (lub czegoś co ma jej smak).
Chciałbym tzw. popielniczkowy aromat, tylko nie o smaku kiepa zgaszonego wczoraj. Ja określenie "popielniczkowa" rozumiem jako jasny tytoń, bardzo ale to bardzo leciutko osłodzony, z delikatnym body, ale bez takiego charakterystycznego "siana" jak jest RY4 Double TPA. Bez wisienek i innych owocków. Kwestia czy da się uzyskać body i brak "suchego sianka" bez słodzenia? Czy da się zrobić popielniczkę bez AP?
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905496
ja jak tak prześledzę swój cały waperski żywot pod kontem samogonów (czyli przez EF, Atmos Lab, TP, Inawera, Evaper, Smooke, Capella itp itd) to wychodzi mi na to że te które po zakończeniu leżakowania były bardzo ciemne, wręcz czarne szły zwykle do kosza, natomiast średnio ciemne i jasne często zostawały; oczywiście nie ma reguły, bo każdy ma inne kubki smakowe i preferencje. Ale jak już widzę czarnego samogona to od razu włącza się mi lampka, uuu szału tu racze nie będzie.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2019, 11:19 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1905497
MaiArt pisze:pyrazyny u nas nie uświadczysz, a "popielniczka" wyszła taka, że aż niedopałki piszczą z zazdrości :)

*1st* *KUMPLE* :mrgreen:
By MaiArt
#1905508
Nikotynos pisze:ja jak tak prześledzę swój cały waperski żywot pod kontem samogonów (czyli przez EF, Atmos Lab, TP, Inawera, Evaper, Smooke, Capella itp itd) to wychodzi mi na to że te które po zakończeniu leżakowania były bardzo ciemne, wręcz czarne szły zwykle do kosza, natomiast średnio ciemne i jasne często zostawały; oczywiście nie ma reguły, bo każdy ma inne kubki smakowe i preferencje. Ale jak już widzę czarnego samogona to od razu włącza się mi lampka, uuu szału tu racze nie będzie.

Oj to "Amphore" kolega nie skosztuje,gdyż ta z czasem strasznie ciemnieje... A im ciemniejsza, tym pyszniejsza :)
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1905511
MaiArt pisze:Oj to "Amphore" kolega nie skosztuje,gdyż ta z czasem strasznie ciemnieje... A im ciemniejsza, tym pyszniejsza :)

Amphore trzymałem prawie 2 miesiące i wcale nie jest aż tak bardzo ciemny (ot ciemny brąz), widziałem dużo ciemniejsze, a poza tym jest jednym z najlepszych aromatów jakie próbowałem. Ale nie mówmy hop, bo w kolejce już się robi 12 kolejnych próbek od Was. Ostatnio z owocówek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył Grejpfrut, a tytoniówki muszą jeszcze trochę przeleżeć. Dzisiaj próbuję Róże galicyjską i Orzecha włoskiego.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905540
MaiArt pisze:Myślę, że chętnie poznałbym Wasze opinie na temat naszych nowości :) Może wyślę Wam próbeczki?

Chociaż raz jestem pierwszy do korytka :lol:
Poproszę próbeczkę :mrgreen: Słać adres na PW?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905542
Heniu, no raczej chodzi o popielniczkę. Przynajmniej ja tak zrozumiałem. Aczkolwiek jak jest jeszcze coś innego z nowości nienazwanych, a tytoniowych, to czemu nie.
By MaiArt
#1905561
Aby była jasność...
Mówimy o dwóch nowościach tytoniowych (nazwijmy je wersjami beta, gdyż ostateczna formulacja nie jest jeszcze opracowana z powodu... braku testerów z tej grupy produktów :D ) otrzymanymi w oparciu o znany i lubiany aromat "Tytoń mocny".
Pierwszy z produktów jest zdecydowanie wersją light i zawiera niewielki dodatek nadający zdecydowanie wytrawny charakter całości kompozycji wraz z delikatnym posmakiem "popielniczki'. Produkt dedykowany dla każdego *SMOKEKING*
Druga wersja jest zdecydowanie bardziej hardcorowa i tutaj spodziewamy się raczej pozytywnych opinii od koneserów tego typu klimatów *SMOKEKING*

Z przyjemnością wyślę Wam próbeczki, lecz w zamian będę prosić o publiczne wyrażenie swoich opinii w powyższym temacie :roll:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905564
MaiArt pisze:...Z przyjemnością wyślę Wam próbeczki, lecz w zamian będę prosić o publiczne wyrażenie swoich opinii w powyższym temacie :roll:

Deal :beer: Wysyłam PW.
By MaiArt
#1905681
Nałóg Totalny pisze:
MaiArt pisze:...Z przyjemnością wyślę Wam próbeczki, lecz w zamian będę prosić o publiczne wyrażenie swoich opinii w powyższym temacie :roll:

Deal :beer: Wysyłam PW.

Proszę o kontakt telefoniczny w sprawie próbek *POMOCY*
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
zeus X dual - wycieki

witam proszę o pomoc, jeśli ktoś wie co może być […]

Fanklop usera Pucha

Co tu dużo pisać ...legenda chodząca epe Oddaje […]

Poszukuję elektronika fachowca który wymieni mi mi[…]

Zestaw startowy JUUL

Zastanawiam się nad zakupem e-papierosa JUUL, szuk[…]