EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By kompiler
#1889346
Witam, od kilku dni palę papierosa cyfrowego zastępując nim analogowe. Jak to bywa przy nie do końca poznanych jeszcze rzeczach, człowiek czerpie informacje na ich temat z dostępnych źródeł i poradników. Już kilka razy przewinęła mi się informacja o akroleinie wydzielającej się przy 4,2V. Stąd moje pytanie do mądrzejszych kolegów na forum, czy istnieje jakieś powiązanie akroleiny i napięcia zasilania grzałki? Osobiście uważam, że to temperatura ma tutaj istotne znaczenie, nie napięcie. Proszę o krótkie, rzeczowe wytłumaczenie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889350
kompiler pisze:, człowiek czerpie informacje na ich temat z dostępnych źródeł i poradników.

A jakie to źródła?

kompiler pisze:Osobiście uważam, że to temperatura ma tutaj istotne znaczenie, nie napięcie.

I dobrze uważasz. Akroleina wytwarza się po przekroczeniu pewnej temperatury.
By kompiler
#1889351
Dziękuję za szybką odpowiedź. Powtarza to na filmikach yt recenzent Tymoteusz Węgrzyn na kanale epapierosek.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1889352
kompiler pisze:Powtarza to na filmikach yt recenzent Tymoteusz Węgrzyn na kanale epapierosek.

Nie oglądaj amatorów :wink: Jak masz jakieś wątpliwości, lepiej zapytaj na forum.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1889354
kompiler pisze:Powtarza to na filmikach yt recenzent Tymoteusz Węgrzyn na kanale epapierosek.

Wspomniany celebryta zapewne również pali olejki w swoich górach podłączonych do dołów.
Zdecydowanie zamiast oglądania "filmików" doradzam jednak lekturę forum.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1889357
kompiler pisze:od kilku dni palę papierosa cyfrowego

Wapujesz używając e-papierosa/papierosa elektronicznego/EIN (elektroniczny inhalator nikotyny). Nie ma potrzeby nazywać od nowa rzeczy, które mają już swoją nazwę.
Co do akroleiny, wywnioskowałeś bardzo trafnie.
Jeśli upierasz się na jutuba, to zapomnij o istnieniu kanałów trzaskających wyświetlenia na gimbazie i wielkich chmurach (epapierosek, VapeTechPoland, czy innych badziewiach). Kolega @Haze prowadzi kanał z merytoryczną zawartością, (Adam M.). Może nie tak ładnie zapakowany jak wymienione wyżej (kuleje audio i kilka mniejszych rzeczy), ale ze względu na treść absolutnie wszystko można mu wybaczyć.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.