EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By Maczek
#1873533
Witam Serdecznie!
Mam problem ze swoim Kylinem, mianowicie od początku kręcę do niego grzałki 3 mm, 5 zwoji z drutu SS Fused Clapton i używam waty Muji lub Native Vicks, lecz o ile na początku nie było żadnego problemu tak teraz cokolwiek bym nie robił jeden kanalik na liquid nie chce się odpowietrzać. Próbowałem już chyba wszystkich rzeczy jakie się robi w takich sytuacjach, ale nic nie pomaga. Zrobiłem nawet test i w jeden kanalik upchałem więcej waty, a w ten który się nie odpowietrza zdecydowanie mniej i i tak się nie odpowietrza. Próbowałem nawet wymieniać uszczelki. Mieliście taką sytuację? Jest opcja, że atomizer w jakiś sposób się „zepsuł”?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1873536
Słyszałem legendy bardów o takich przypadkach. Jesteś pierwszy jednak co tym głośno pisze. Coś w tym jest.
By Maskota
#1873541
Mi przy tych temperaturach żaden sie nie chce dobrze odpowietrzać;) nawet merlin dziś jak zmarzł to zabobrzył o.O ten parownik prędzej sika niż bobrzy...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Ogólnie z dnia na dzień im zimniej tym mam większy problem z liquidami
Awatar użytkownika
By PucH2
#1873543
Spróbuj słomką przedmuchać. A nóż jakaś biedronka tam zimuje.
By Maczek
#1873545
Może i macie mnie za głąba, ale uwierzcie, że przeczytałem cały topic o tym parowniku jeszcze przed jego zakupem, obejrzałem sporo filmików o watowaniu go i robię grzałki identycznie jak na początku, ale właśnie ten jeden kanalik się nie odpowietrza, a na początku się tak nie działo. Więc byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyście podsunęli mi jakiś nawet banalny pomysł na rozwiązanie problemu, może coś przeoczyłem?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1873548
Maczek pisze:Może i macie mnie za głąba,

O co Ty nas posądzasz :mrgreen:

Maczek pisze: ten jeden kanalik się nie odpowietrza, a na początku się tak nie działo.

Koledzy już Ci napisali, żebyś go przedmuchach, przeczyścił, itp :wink:
By Rezams
#1873559
Maczek pisze:Może i macie mnie za głąba, ale uwierzcie, że przeczytałem cały topic o tym parowniku jeszcze przed jego zakupem, obejrzałem sporo filmików o watowaniu go i robię grzałki identycznie jak na początku, ale właśnie ten jeden kanalik się nie odpowietrza, a na początku się tak nie działo. Więc byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyście podsunęli mi jakiś nawet banalny pomysł na rozwiązanie problemu, może coś przeoczyłem?
Kolego, masz z tego tytułu jakieś negatywne skutki, np. bobrzenie? Bo jeśli nie, to, jest to najnormalniejsze zjawisko w atomizerze.
Jedną stroną wata wciąga liquid, natomiast drugą pompuje powietrze. O ile liquid i parownik są zimne ( przy dużych grzałkach jest to zaledwie moment Panie ), powietrze może być wtlaczane przez 2 otwory z racji gęstego liquidu i ( jak mi się wydaje ) przez to dużego podciśnienia. Im liquid cieplejszy ( rzadszy ), tym łatwiej grzałka absorbuje liquid z zbiornika jednym kanałem, natomiast drugim bączy sobie bombelkami by została zachowana równowaga.

Tak to rozumiem , z mojego krótkiego stażu.
W tym zjawisku nasza kochana fizyka odgrywa główną rolę bo aż 100-tu procentową.

Reasumując, nic nie zepsułeś. ;)


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1873563
I to by było na tyle w temacie. Nawiązując jeszcze do niepodważalnych praw fizyki, dodam, że przy dwu drożnych otworach, powietrze wyjdzie sobie ZAWSZE tym, który aktualnie znajduje się wyżej nad poziomem morza :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1873568
@Krasnal45 Nie zapominaj że ci z depresji mają pod górkę :lol:
By Maczek
#1873585
No właśnie, niby sobie ta dziurka bąbluje, ale po paru buchach robi się mniejsza chmurka i jak odkręce capa to wtedy wylatuje kilka porządnych bąbli.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1873589
Źle ułożona wata. Watuj do pożądanego skutku.
By Maczek
#1873606
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co jest tutaj do zmiany? Dodam, że próbowałem z mniejszą/większą ilością waty w kanalikach i w samej grzałce oraz watą niżej i wyżej w kanale.
By Rezams
#1873609
Mało waty w grzałce jak na moje, posiadam ammita single później wyślę zdjęcie jak wygląda u mnie. 3mm jest ok ale pisałeś o 5ciu zwojach a ja widzę 7. Jaka to grzałka? Rdzeń i owijka w km? I jaką moc podajesz?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
By Maczek
#1873610
W próbach rozwiązania problemu zrobiłem 6 zwoji które są na zdjęciach. Drut to GeekVape SS316L 26 * 2 + 30. Jadę na TC, ale na VW moc to ok. 55-70 watów.
By Rezams
#1873611
Kupa żelastwa.
Nie wiem czy nawet jeśli dobrze byś dobrał ilość waty ( moim zdaniem masz za mało ), to i tak przy tak długiej grzałce transport nie wyrobi.
Moim zdaniem powinieneś:
1 dobrze dobrać watę do grzałki by równo przylegała całą powierzchnią.

2 zwiększyć średnice grzałki do 3.5 mm, dobrze zawatować.

3 zwiekszyc średnicę grzałki do 3.5mm, odjąć jeden zwój i dobrze zawatować.

Postępuj po kolei ,jeśli jesteś pewien że, zrobiłeś dobrze pierwszy podpunkt a dalej jest źle, idź do drugiego. Moc ustaw na 50W na początek, zwiększysz jak będzie wyrabiał transport. Jeśli 3 opcja dalej nie przyniesie dobrego transportu to na 99% robisz coś źle przy watowaniu.
Ostatnia opcja to zmienić grzałkę na taką która ma mniejszą pojemność cieplną. Owijka 0.255mm to kolos, z tego się skrętki robi. Starsi koledzy wykorzystywali go w niezwyciężonych pod względem smaku parownikach meshowych.
Proponował bym owijkę nie przekraczającą 0.16mm chodź to i tak juz jest przesadą.
Najlepiej jeśli chodzi o fused Clapton to 0.3mm/0.4mm x 2 rdzeń 0.10mm/0.12mm
Owijka.

Mam nadzieję że, chodź trochę pomogłem , dam się uczę i nie wszystko zawsze wychodzi ale od słów na forum bardziej pomoże ci jutup.
;)
Maczek pisze:W próbach rozwiązania problemu zrobiłem 6 zwoji które są na zdjęciach. Drut to GeekVape SS316L 26 * 2 + 30. Jadę na TC, ale na VW moc to ok. 55-70 watów.


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
By Maczek
#1873612
Wiem, że kupa żelastwa .-. Niestety nie mieli na stanie drutu N80 polecanego w topicu o Kylinie, ale już go sobie zamówiłem, więc jak przyjdzie to ukręce coś sensowniejszego. Jeśli chodzi o to co mam aktualnie wsadzone to postanowiłem jeszcze raz to zawatować (tak trochę na odczep się) i jak narazie chodzi, ustawiłem sobie 75 W przy 125 stopniach i może te bąbelki tak od niechcenia wyłażą, ale jeszcze bobra nie ma i chmurka też jest ok. Narazie mi to będzie musiało wystarczyć. Generalnie to sęk w tym, że pierwsze trzy setupy zrobiłem (jak dla mnie) idealne i chodziło wyśmienicie, a później musiałem zacząć robić coś źle, ale nie mogłem dojść co. Dzięki za pomoc, o tym, żeby zwiększyć średnicę nie pomyślałem, spróbuje następnym razem ;D
Awatar użytkownika
By zuczek
#1873624
Średnicę możesz zwiększyć ale nie musisz, to opcja. Na pewno w grzałce powinno się znaleźć więcej waty bo na zdjęciu widać, że w obecnym układzie wata nie przylega = nie wypełnia grzałki na końcach. Grzałka za długa, lepiej zrobić jeden zwój mniej.
Miej świadomość, że SS oddaje smak intensywnie a wręcz ostro, Ni daje chłodniejszą chmurę i nie tak ostry smak. Różnica nie będzie oznaczać, że się coś popsuło :) .

Pamiętaj przy układaniu waty po obu końcach, że istnieje coś takiego jak wyczesywanie i rozbijanie / czochranie. To ważne dla właściwego transportu i odpowietrzania. Nie może być ani za dużo ani za mało, ani za ciasno ani za luźno. Trzeba ćwiczyć i myśleć.

Bąbelki przy odpowietrzaniu nie muszą wychodzić z obu stron, ważne aby się cyklicznie pojawiały gdziekolwiek. Tu nie ma sztywnych reguł.
By Rezams
#1873699
Tak to u mnie wygląda, parownik ammit single , grzałka robiona samodzielnie strragged fused Clapton ( chyba tak się nazywa) z ss316l 0.3mm x2 rdzeń, owijka kanthal D 0.10mm średnica grzałki 3mm, wata cotton Bacon. Moc 32W.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
By Maczek
#1876446
Zrobię mały odkop.
Drogą prób i błędów doszedłem do tego, że jeśli chodzi o drut SS 316L 26 ga * 2 + 30 ga, idealnym setupem jest 5 zwojów z malutkimi odstępami, grzałka osadzona jakiś milimetr nad deckiem i scottish roll z Muji. Dało mi to gęstą, dużą, wilgotną i lekko ciepłą chmurkę z nieziemskim smakiem. Jak dla mnie cudo. Przepraszam za wcześniejsze głupoty, które tu pisałem, ale byłem już zrozpaczony.
PS: Nawet się to odpowietrza samoczynnie, więc totalny luksus :lol:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.