EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Night
#1866030
Witajcie!

Jetem nowy na forum, chociaż e-palę od 2009 roku. (Piękne czasy beznadziejnych fajków na kartridże, gdzie bateria starczała na 80 machów, a sklepów stacjonarnych nie było :) )

Postanowiłem się Was podpytać, ponieważ zauważyłem dziwną rzecz.

Od zawsze paliłem różne liquidy ze sprawdzonego sklepu w moim mieście. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Ostatni miesiąc jednak zaopatrzałem się w jednej z galeryjnych sieciówek z racji późnych powrotów do domu. (po 20:00)

Po dwóch tygodniach palenia liquidu Liqueena, P1 i Volisha zauważyłem u siebie straszne duszności, potęgujące się wieczorami. Coś jakby mi się ściskało gardło na przemian z uczuciem ciężkości i niemożności złapania oddechu.

Koszmar. Myślałem, że już na zawsze będę musiał zrezygnować z fajka, próbowałem rzucić, wkurw niesamowity etc. Naczytałem się różnych forów, gdzie kazali z marszu iść do lekarza, a sprzęt sprzedać w cholerę i tak dalej.

Byłem załamany. Traf chciał, że udało mi się znowu wygospodarować trochę więcej czasu i dawaj do mojego ulubionego sklepiku na rozmowę. Tam się dowiedziałem, jak straszne dziadostwo dają w tych "sieciówkowych" liquidach. Zbyt mocno perfumowane, kiepskiej jakości chemia, po których podobno każdego ciura. Duszności i bolące płuca to norma.

Wróciłem do swoich starych, sprawdzonych liquidów i problem zniknął jak ręką odjął.

Więc pytanie WTF? Serio nie chcę robić żadnej antyreklamy. Myślałem, że są to dobre marki liquidów. Uczulenia też raczej nie mam, bo przerabiałem najróżniejsze smaki i mieszanki, tylko nie z premade. Zawsze baza i nikotyna osobno.

Ktoś miał podobny problem? Bardzo chciałbym się rozeznać w temacie.

Dzięki wielkie i pozdrawiam :)
By Night
#1866032
No właśnie wydawało mi się, że odkryłem :) Bo wpisując w Google "duszności po e-papierosie" nic konstruktywnego poza setkami postów odnośnie rzucenia i udania się do lekarza nie znalazłem...

Nie myślałem, że jest to aż taka różnica. Wiadomo, są lepsze i gorsze liquidy, ale żeby aż tak?
By Night
#1866035
Tak, chociaż ciężko mi było w to uwierzyć, dlatego aż napisałem na forum :shock:

Czekając na jakieś odpowiedzi w stylu "niemożliwe, problem leży gdzie indziej" :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1866038
Night pisze:Tak, chociaż ciężko mi było w to uwierzyć, dlatego aż napisałem na forum :shock:

Czekając na jakieś odpowiedzi w stylu "niemożliwe, problem leży gdzie indziej" :mrgreen:


My od dawna wiemy, że wszelakiej maści wysepki, a szczególnie ESW należy omijać szerokim łukiem.
Towar kiepski, wyceniony kosmicznie, problemy z jakością, reklamacje teoretyczne, a obsługa ma pojęcie o wszystkim poza wapowaniem. Do tego kupowanie u nich to nabijanie kasy BAT, a to nasz wróg nr1. Dzięki BAT mamy między innymi zakaz handlu transgranicznego.
By Night
#1866040
Dobrze wiedzieć, nie byłem aż tak zaznajomiony z tematem od strony "politycznej". I to jest właśnie ESW.
By wojtekdu
#1866219
Niedawno będąc w galerii skusiłem się na wiśnię. Jak zalałem swojego Eleaf`a i machnołem się to myślałem, że mi oczy z orbit wyjdą. Wylałem to g...., zalałem znowu swoim i jeszcze przez jakiś czas było duszno, ale po odparowaniu całości z grzałki problem zginął. Od razu zamówiłem bazę i glikol, bo aromatów mam sporo. Nie ma to jak swój liquid.
Awatar użytkownika
By xzae
#1866825
Same ceny tam powalają na kolana :D
By tomaszek952
#1867556
Już od dawna nie kupuję w sieciówkach. Mimo że palę od lat, to zaciągnięcie się liquidem z sieciówki często kończyło się tym, że najzwyczajniej kaszlałem bez opamiętania. Nie wiem co oni do nich dodają...
Mod mechaniczny

Gdzie kupię sprężyne do moda mechanicznego Underg[…]

Jaki Box do atomizera Ello Duro

Witam jaki będzie dobry box do atomizera I just 3 […]

Drucik

Cześć, mam pytanie jaki to jest drucik? https://im[…]

Witam szanowne grono waperskie. Dojechał do mnie d[…]