EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Night
#1866030
Witajcie!

Jetem nowy na forum, chociaż e-palę od 2009 roku. (Piękne czasy beznadziejnych fajków na kartridże, gdzie bateria starczała na 80 machów, a sklepów stacjonarnych nie było :) )

Postanowiłem się Was podpytać, ponieważ zauważyłem dziwną rzecz.

Od zawsze paliłem różne liquidy ze sprawdzonego sklepu w moim mieście. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Ostatni miesiąc jednak zaopatrzałem się w jednej z galeryjnych sieciówek z racji późnych powrotów do domu. (po 20:00)

Po dwóch tygodniach palenia liquidu Liqueena, P1 i Volisha zauważyłem u siebie straszne duszności, potęgujące się wieczorami. Coś jakby mi się ściskało gardło na przemian z uczuciem ciężkości i niemożności złapania oddechu.

Koszmar. Myślałem, że już na zawsze będę musiał zrezygnować z fajka, próbowałem rzucić, wkurw niesamowity etc. Naczytałem się różnych forów, gdzie kazali z marszu iść do lekarza, a sprzęt sprzedać w cholerę i tak dalej.

Byłem załamany. Traf chciał, że udało mi się znowu wygospodarować trochę więcej czasu i dawaj do mojego ulubionego sklepiku na rozmowę. Tam się dowiedziałem, jak straszne dziadostwo dają w tych "sieciówkowych" liquidach. Zbyt mocno perfumowane, kiepskiej jakości chemia, po których podobno każdego ciura. Duszności i bolące płuca to norma.

Wróciłem do swoich starych, sprawdzonych liquidów i problem zniknął jak ręką odjął.

Więc pytanie WTF? Serio nie chcę robić żadnej antyreklamy. Myślałem, że są to dobre marki liquidów. Uczulenia też raczej nie mam, bo przerabiałem najróżniejsze smaki i mieszanki, tylko nie z premade. Zawsze baza i nikotyna osobno.

Ktoś miał podobny problem? Bardzo chciałbym się rozeznać w temacie.

Dzięki wielkie i pozdrawiam :)
By Night
#1866032
No właśnie wydawało mi się, że odkryłem :) Bo wpisując w Google "duszności po e-papierosie" nic konstruktywnego poza setkami postów odnośnie rzucenia i udania się do lekarza nie znalazłem...

Nie myślałem, że jest to aż taka różnica. Wiadomo, są lepsze i gorsze liquidy, ale żeby aż tak?
By Night
#1866035
Tak, chociaż ciężko mi było w to uwierzyć, dlatego aż napisałem na forum :shock:

Czekając na jakieś odpowiedzi w stylu "niemożliwe, problem leży gdzie indziej" :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1866038
Night pisze:Tak, chociaż ciężko mi było w to uwierzyć, dlatego aż napisałem na forum :shock:

Czekając na jakieś odpowiedzi w stylu "niemożliwe, problem leży gdzie indziej" :mrgreen:


My od dawna wiemy, że wszelakiej maści wysepki, a szczególnie ESW należy omijać szerokim łukiem.
Towar kiepski, wyceniony kosmicznie, problemy z jakością, reklamacje teoretyczne, a obsługa ma pojęcie o wszystkim poza wapowaniem. Do tego kupowanie u nich to nabijanie kasy BAT, a to nasz wróg nr1. Dzięki BAT mamy między innymi zakaz handlu transgranicznego.
By Night
#1866040
Dobrze wiedzieć, nie byłem aż tak zaznajomiony z tematem od strony "politycznej". I to jest właśnie ESW.
By wojtekdu
#1866219
Niedawno będąc w galerii skusiłem się na wiśnię. Jak zalałem swojego Eleaf`a i machnołem się to myślałem, że mi oczy z orbit wyjdą. Wylałem to g...., zalałem znowu swoim i jeszcze przez jakiś czas było duszno, ale po odparowaniu całości z grzałki problem zginął. Od razu zamówiłem bazę i glikol, bo aromatów mam sporo. Nie ma to jak swój liquid.
Awatar użytkownika
By xzae
#1866825
Same ceny tam powalają na kolana :D
By tomaszek952
#1867556
Już od dawna nie kupuję w sieciówkach. Mimo że palę od lat, to zaciągnięcie się liquidem z sieciówki często kończyło się tym, że najzwyczajniej kaszlałem bez opamiętania. Nie wiem co oni do nich dodają...
nic

nic

limites rdta plus

Kupię limites rdta plus może być uszkodzony

Premix Halo

Witam,znudziły mnie już rożnego rodzaju owocówki(t[…]

Grzalka stal nierdzewna

Witam mam pytanie odnośnie kontroli temperatury ss[…]