EPF
By Zombies
#1667323
Tak... Mowia na recenzjach ze jest tani, 300 zł za papierosa elektrycznego? Nie dam tyle a wiem ze mozna go kupic taniej [SEE-NO-EVIL MONKEY]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By muadep
#1729995
Stało się jakiś czas temu najmniej oczekiwane przeze mnie.
U mnie po dłuższym czasie ciągłego używania poszedł w odstawkę i to z przymusu.
Po ponad 6 miesiącach ciągłego używania tj. Lq 10-15 ml na dzień, przycisk fire nie załącza się jak należy. Raz łapie innym razem trzeba się napykać. Obchodziłem się z nim jak z jajkiem - niepotrzebnie.
Biorę go na dłuższe wyjścia ze względu małej wielkości i dużej pojemności lq.
Puki co katuję innego moda.
Może kiedyś zabiore się za rozbiórkę i zobaczę czy coś da się z tym zrobić samemu.
Mimo, że w mojej opinii to produkt bardzo niskiej jakości to i tak na dzień dzisiejszy super. Brak ss, brak opcji na zrobienie micro coila.
Awatar użytkownika
By muadep
#1857256
Bardzo długo zeszło zanim zabrałem się za naprawę przycisku, ale jakoś w grudniu 2017 zabrałem się. Znalazlem na yt jak ktoś rozbiera nebox - w skrócie: góra, przyciski, szybka, dół, kabelki odlutować i wyciąganie.
Zamowiłem dwa przyciski wcześniej nie wiedząc jakie siedzi - i okazały się inne. Poza tym przelutować te maleństwo było by bardzo trudno i nie wiem, czy w ogóle udało by się.

Postanowiłem nie cackać się i rozebrać ten uszkodzony microswitch.

Zdjąłem aluminiową osłonkę od góry (ostrożnie podważając skalpelem), a potem przycisk. Pod spodem kryje się okrągła blaszka (na kształt tarczy) która po naciśnięciu odbija. I ona u mnie przesuneła się dziwnie w bok co powodowało brak styku lub był losowy.
Delikatnie posprawdzałem ją (powyginałem) i ułożyłem bardzo dokładnie/równo, po czym poskładałem switch do kupy - osłonka weszła z zatrzaskiem i trzyma się.

Tym sposobem nebox dostał nowe życie… a przycisk działa wyśmienicie do tej pory bez zająknięcia!


Niestety tydzień temu przez moją głupotę (a w sumie to nawet zapominalstwo i brak dużego obeznania) baniak popękał.
Wlałem lq limonka (80vg/20, arom. 4%) - w ciagu dwóch minut na moich oczach trzaskał wręcz, a w koncowej fazie lało się już z boku - bieg do zlewu i czyszczenie :\
Tak po wyjęciu wyglądał:
https://photos.google.com/share/AF1QipPOHhUYsjv-1dZAch7LEwGnVhYkzSvcVyRiT-8SwFEKcCgCPeby5jTqG1I0tySpLA/photo/AF1QipP-_Xfn2N078ZDbhx0tD0P-uGrAuzQgADO0SRHb?key=ZUVmOEpTa3hwV3pjaUw3LU44WWtSc1V2Z3dfdEp3

Zrozpaczony zamówiłem Cupti 2 - uwielbiam kompakty.

Ale nie darowałem i znowu myślalem jak naprawić.
Postawiłem na grzanie lutownicą.
W miejscu peknieć bardzo dokładnie wygrzałem rowek (nie na wylot - delikatny) - to zlepilo już pękniecia, ale powstały fałdy które trzeba było sciąć i można ponownie wykorzystać do łatania - wkładałem w rowek i znowu bardzo dokladnie zgrzewałem/przetapiałem lutownicą - tym razem bokiem gryfu.
Wygladalo to tak:
https://photos.google.com/share/AF1QipMVkARy_S_S5aUsggYfoENgY6-6zDMHwosZ1ycZ0I9uYFQqqlG-7y4X82XTzBCpuQ/photo/AF1QipMaP6BfuRjVwHfiA5qNjL6tSW9PdmPVGamMQEMl?key=ZUx5Tk13Nk1zaWVZNm9qQnU5UVVxZk5hQkktOW5B
Na koniec bokiem gryfu rownież od środka - bo mocno poszarpało baniak - dziurki i odstające warstwy.
Po operacji pod kran, kilka minut moczenia w wodzie, potem wycieranie i składanie.
Efekt - porysowany baniak, ale tak samo sprawny jak nowy (smrodu brak).

Może komuś przydadzą się moje wywody.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1862928
TC mi się zepsuło. Zawsze robiłem grzałkę 10 zwojów z drutu 28ga i wychodziło około 0.12. Teraz zrobiłem taką samą i wykryło jako 0.05 i nie chce działać. Zrobiłem drugą taką samą, też nie zadziałało. Zrobiłem trzecią, dałem 14 zwojów, ledwo się mieściła, ale ponownie wykryło jako 0.05 i nie zadziałało. Da się to jakoś naprawić jeśli waty działają normalnie i prawidłowo wykrywa grzałki? Zależy mi na tym tc. Gdzie ja teraz dostanę takie poręczne urządzenie z 10ml pojemności? :(
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1862929
A jak bez TC? Grzałka w trybie watt działa normalnie? Bo coś mi się wydaje, że nie zepsuło Ci się TC tylko padł konektor.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1862930
Właśnie to jest najdziwniejsze bo grzałki z kanthala wykrywa normalnie. Mam kilka gotowych 0.5 i po założeniu mniej więcej tak je wykrywa jako 0.53, 0.56, więc tu jest dobrze.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1863067
Jest źle na całego. Jakiej bym grzałki nie zrobił, czy to sam kanthal czy kupiony clapton jest bóbr po trzech chmurach. Nie ma znaczenia ilość waty, dużo, mało, efekt ten sam. TC dalej nie działa. Widać po trzech latach przestał działać, i tak długo wytrzymał używany codziennie. Jest możliwość przełożyć elektronikę z czegoś innego? Pewnie nie. Może da się go jakoś reanimować? Gdyby nie ustawa, to bym kupił drugiego, tak to trzeba kombinować.
Awatar użytkownika
By muadep
#1863132
Ciekawie kombinujesz. Elektronika jak będzie pasować płytka i pozostałe jej podzespoły - warto spróbować - jesli podejmiesz się napisz o efektach. Mój nebox za to ma się świetnie ale mało używam i reanimowałem ostatnio tubkę, a wcześniej przycisk. Już kiedyś probowałem go sprzedać i teraz zastanawiam się - na razie wolę mieć coś w zapasie.
Co do ustawy - ja ok. dwa miesiące temu kupiłem na aliex... Cupti 2 i bazę clrba za niecałe 150 zł i jest super - ale tak jak w neboxie z drutem fused clapton ss (microcoil). Przesyłka z Chin doszła bez najmniejszego problemu w 16 dni roboczych.
zmiana grzałki

Witam, posiadam smoka norda. Gdy się zaciągam czuj[…]

Któryś raz czytam informacje w internecie o vacati[…]

Ze strony vapelab.pl W związku z nadchodzącą […]

Volish Alpha Problem z Baterią

Cześć, ostatnio mam problem z moim volishem. Dosta[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.