EPF
Czyli o tym co i czym napełniamy nasze e-papierosy.
Awatar użytkownika
By bulit73
@Qtendo to kup sobie jakiś porządny liquid lub sam zacznij mieszać, to i smak się pojawi :wink:
Awatar użytkownika
By bulit73
Qtendo pisze:A porządny to jaki konkretnie? 20zł za 10ml?

Gotowe liquidy to nie moja bajka :( mieszam sam. Bardziej chodzi mi o firmę a nie o cenę.
Co do liquidów BM. Pamiętam je ze swoich początków wapowania. Szału nie było. Jedyny który mi podchodził to miętowy.
Masz cały dział o liquidach: liquidy-firmowe-f37.html
A może spróbuj jakiegoś premixa? forum558.html
By elbik
Qtendo pisze:Kupiłem M 18mg i to nie ma prawie żadnego smaku, jakbym wąchał obierki po fistaszkach tylko że ten liquid ma 20% tego zapachu obierków
Jaki liquid nie kupię to smaku jest tyle co kot napłakał.Jeśli pico 75w i melo 3 mini za 150zł nie oddaje smaków to ja podziękuję e-paleniu, już lepiej kupić pakę winstonów jagodowych albo całkiem rzucić to w cholerę

Powiem Ci , że mam ten sam problem co ty, ale nie ma co się poddawać , przynajmniej ja dalej szukam odpowiedniego liquidu.
Od firmy BM możesz sobie spróbować Virginii lub 555 (dla mnie trochę za słodki), ale na ogół lq z tej firmy czterech liter nie urywa. Za około 8 zł masz nawet fajną tytoniówkę z firmy Take It - Śliwka w tytoniu, a za około 13zł możesz sobie sprawdzić Liqua - Cuban Cigar i szczerze mówiąc jest naprawdę OK
By Vera
Mam pytanie, które już padło w tym wątku, ale chyba nie było odpowiedzi: czy ktoś wie, jakie są proporcje VG/PG w liquidach BM? Nie mogę nigdzie znaleźć. Pytam, bo są optymalne dla mnie i mojego ep., świetnie mi się je wapuje, ale chciałam przejść na bazy + aromaty - i właśnie kupić bazę o podobnych proporcjach jak BM. Ostatnio kupiłam w ciemno kilka premiksów o proporcjach 70/30 VG/PG, no i niestety porażka, duszą mnie i powodują kaszel, dlatego nie chcę już eksperymentować.
Awatar użytkownika
By macieq03
Odpowiedź padła, widocznie słabo szukałaś. 70PG/30VG. Czyli przewaga glikolu, a to on właśnie jest odpowiedzialny za drapanie w gardziołko, czyniąc zarazem smak bardziej wyraźnym. Jeśli kupiłaś 70VG/30PG to nie powinno być takich objawów, jakie podajesz. Gliceryna powoduje że liguid jest slodszy, gęstszy, chmurka gęsta. Być może reagujesz kaszlem na jakiś składnik?
Kup glikol i glicerynę, zmieszaj w proporcjach 50/50 bez dodawania premiksów ( np po 10 ml) i spróbuj.
Możesz zrobić sobie kilka takich próbek, i zobaczysz, które proporcje są dla Ciebie najlepsze.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
By Vera
Dzięki za szybką odpowiedź.
Wiem, że przy przewadze gliceryny nie powinno być takich objawów, dlatego byłam zaskoczona. To premix polecanej tu firmy, tylko gliceryna, glikol i aromat miętowy (plus baza optymalna, też bez dodatkowych składników), nic nie powinno się dziać. Pomijając fakt,że fabryczna grzałka w moim penie ma chyba problemy z transportem tej mieszanki, znacznie ciężej się ciągnie.
Pracuję po 10 godzin dziennie, nie mam na razie czasu ani sił na pędzenie, ale poeksperymentuję w takim razie z gotowymi bazami.
Pozdrawiam :)
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
Czyszczenie tanka

Czołem :) Czy zwykłe ściereczki nasączone alkohole[…]

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]

"Box" z zasilacza ATX

Cześć! Chcę zrobić domowego boxa z zasilacza ATX. […]