EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By Waldip
#1786155
Po dłuższej przerwie pojawiła się w końcu na rynku rozsądna (pod względem ceny i możliwości) alternatywa dla królujących wszędzie boxów; mod tubowy, czyli popularna rurka - Ehpro MOD 101 50W TC VW.
Szczerze mówiąc nie wiem, czy stosunkowo małe zainteresowanie tego typu zasilaniami jest spowodowane ich niedostępnością, czy wręcz odwrotnie - ze względu na mały popyt producenci nie angażowali się zbytnio w ten segment (znacząco ograniczone miejsce wewnątrz rurki nie ułatwia zaprojektowania odpowiednio dobrego układu). W każdym bądź razie z 3 najlepszych (ale za to i najdroższych) firm na placu boju pozostał tylko rewelacyjny Dicodes; ProVari od ProVape odchodzi do historii, a SvoëMesto pozostało z nieco archaicznym modelem Nivel V3 (Semovar)...
Tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość o wypuszczeniu na rynek moda ze stajni Ehpro; w tamtym bodajże roku miał się także pojawić Cigreen Titan VT-Mod 50W, ale albo skończyło się tylko na zapowiedziach, albo wypuszczona została jakaś marginalna ilość tych modów - na szczęście Ehpro nie zawiodło.
Ktoś może być zdziwiony po co zawracać sobie głowę rurką, mając sporą możliwość wyboru stosunkowo niewielkich gabarytowo, a rozbudowanych programowo boxów - osobiście jestem jednak zdania, że żaden box nie jest w stanie pokonać jej mobilności i wygody w transporcie. Jednym zdaniem - na wszelkie wyjścia i wyjazdy - tylko rurka... :D

Ehpro MOD 101 zapewnia nam 50 W mocy (co jak dla mnie wystarcza z naddatkiem), obsługę podstawowych trybów TC: Ni, Ti i SS (niestety brak TCR), tryb Power i By pass mode.
Brak TCR i ustawień preheat w trybie Power jest pewnym użytkowym mankamentem tego moda, ale nie możemy przecież żądać możliwości Dicodesa za kilkukrotnie niższą cenę... No i mam nadzieję, że pojawią się kolejne, wzbogacone i rozszerzone jego wersje.
Śrenica 22 mm oraz długość 118 mm w wersji 18650 (jest 12,5 mm dłuższy od Dicodesa 18650) to dobry rezultat; mod nie sprawia wrażenia maczugi obronnej (kto miał w ręce iTaste SVD 2.0 z DNA20 o długości 143 mm wie, o czym mówię :mrgreen: ).
Obsługa jednym przyciskiem ma swoje wady i zalety, ale można się do niej przyzwyczaić; mógłby jednak być on nieco mniejszy i stawiać większy opór przy naciskaniu. Wyświetlacz jest wystarczająco czytelny i schowany nieco głębiej, nie powinien być podatny na uszkodzenia.
Fani miniaturyzacji mogą używać go w wersji 18350; będzie wtedy krótszy, ale i ograniczy to nasz zasięg bez noszenia dodatkowych akumulatorów.

Na temat samego działania trybu TC nie mogę niestety się wypowiedzieć - po wypakowaniu moda zrobiłem krótki test w trybie Power, ustawiłem obrót wyświetlacza i odłożyłem go jako zasilanie awaryjne... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podstawowa specyfikacja:
- Brand: EHPro
- Accessories type: MOD
- Model: MOD101 50W
- Material: Stainless Steel
- Mod: VV/VW Mod
- Variable wattage: 5W-50W
- Working modes: NITC/TITC/SSTC/Wattage/By pass mode
- Resistance: 0.1-3ohm
- Output voltage: 0.5-8V
- 0.49'' OLED display screen
- 510 threading connection
- Powered by 1*18650 or 1*18350 battery
- Battery Quantity: 1pc

Podstawowe gabaryty:
- Product weight: 110 g
- Product size (L x W x H): 22 x 22x 118 mm
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 22:12 przez Waldip, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By darek11
#1786167
Dodam tylko, że rurka pracuje też z 18500 8) po odpowiednio głębszym wkręceniu w część nr 2 capa. Nie wymaga to żadnych przeróbek a jest bardzo praktyczne- krótsza rurka i średni akumulator. :beer:
By gourmet
#1786168
Czy przycisk jest wielokierunkowy, tzn. inaczej reaguje na wciśnięcie dołem, górą, lewą i prawą, czy też wszystko załatwia się wieloklikiem?
Awatar użytkownika
By Waldip
#1786176
gourmet pisze:Czy przycisk jest wielokierunkowy, tzn. inaczej reaguje na wciśnięcie dołem, górą, lewą i prawą, czy też wszystko załatwia się wieloklikiem?

Nie, nie jest wielokierunkowy. To kwestia klikania oraz automatycznego przełączania się ekranów menu/podmenu.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1786218
Waldziu, a potwierdzisz czy nie, że rurka przechodzi w stan uśpienia po pewnym czasie ? Nie wiem po jakim, ale kiedyś na którejś z recek YT wpadło mi to w ucho i zostało :)
Awatar użytkownika
By Waldip
#1786266
Nałóg Totalny pisze:Waldziu, a potwierdzisz czy nie, że rurka przechodzi w stan uśpienia po pewnym czasie ? Nie wiem po jakim, ale kiedyś na którejś z recek YT wpadło mi to w ucho i zostało :)

Wezmę go dzisiaj na testy Tomku; do tej pory tylko go odpaliłem, ustawiłem i wziąłem kilka buszków...

EDIT
Teraz już mogę potwierdzić; w zasadzie nazwał bym to całkowitym wyłączeniem się moda - trzeba powtórnie włączyć go pięcioklikiem.
Nie potrafię precyzyjnie określić czasu, po jakim to nastąpiło. Używałem go od rana normalnie (a więc z przerwami kilku i kilkunastominutowymi) i wtedy cały czas działał bez wyłączenia.
Po odstawieniu go na około półtorej godziny mod był już wyłączony.
Muszę przyznać, że to całkiem pozytywne zachowanie - oszczędność energii każdej nocy i przy każdej dłuższej przerwie jest warta tych pięciu kliknięć... :D
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1786388
Waldip pisze:Po odstawieniu go na około półtorej godziny mod był już wyłączony.
Muszę przyznać, że to całkiem pozytywne zachowanie - oszczędność energii każdej nocy i przy każdej dłuższej przerwie jest warta tych pięciu kliknięć... :D

Dziękuję ci za potwierdzenie :beer:
Moje zdanie jest zbieżne z twoim - oszczędność baterii warta tych pięciu klików.
Miałem kiedyś MrQ - takie maleństwo na wymienne 18350, w nim uśpienie następowało po - równo 5 minutach. No, ale to z uwagi na maleńkie ogniwo. Początkowo miałem z tym problem, ale po pewnym czasie się przyzwyczaiłem i doceniłem to rozwiązanie.
Ostatnio z kolei, miałem Tarota Nano i w nim wręcz brakowało tej funkcji - elektronika była dość prądożerna i ubytek baterii dało się zauważyć po nocy. Na szczęście modzik ten ma ogniwo 2600 więc problem samorozładowania nie był jakoś szczególnie uciążliwy.
Ehpro 101 brałem pod uwagę, ale ostatecznie zrezygnowałem ze względu na długość tej rurki. Poczekam aż Chińczycy dogonią Dicodesa w miniaturyzacji :-P . Na tą chwilę nie widzę rurki na wymienne 18650 dla siebie i dlatego ostatecznie wybór padł na Smokjoy Club 50, który niestety wymiennych ogniw nie ma. Jednak jako backup w aucie, sprawdza się doskonale.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1786518
Na pewno u skośnookich przyjaciół waperów.... :mrgreen:
Już tam Google wie gdzie.
Awatar użytkownika
By rolok82
#1786541
Żeby ktoś to miał w Polandzie..... Szukam i szukam i na razie d.pa zbita..
By disstot
#1798356
Za jakieś 3 tygodnie będzie u mnie jeśli się nie spodoba spotkasz go na bazarku ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By e_sat
#1799175
To sprzęt. który wysiądzie po jakimś czasie ( nie wiem skąd to mi się ubzdurało ) - nie zastąpi prostego VAMO, który jest maczugą, ale wciąż działa :) Vamo mnie zadziwia, obserwuje kolegę, któremu odsprzedałem VAMO 15W , od trzech lat pracuje bez przerwy w ręku murarza, który raz je zatopił na moment w jakimś rozcieńczalniku czy farbie :D Próbuje go nakierować na współczesne sprzęty do wapowania, ale jest nieustępliwy ;)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1801696
Ja go przywiozłem z wycieczki na testy, chcę sprawdzić, czy może to zastąpić mechanika w niektórych momentach...rurka świetna, obawiałem się że to będzie dzida podobna do Vamo, ale rozmiar jest " akuratny " - nie odstrasza :) Menu bardzo intuicyjne, choć trochę powolne, można przy nim się nauczyć cierpliwości ;) Mod bardzo lekki, przycisk super pracuje, dla mnie modzik do samochodu. Moje mechaniki muszę zawsze specjalnie zabezpieczać i wiele roboty...A tu pięcioklik, by powapować w czasie jazdy...pięć trybów pracy, bateria trzyma pewno niedługo przy super powerze, może nie jest to porównywalne z boxami na kilka baterii, ale dla takich waperów jak ja, którzy wapują na 15- 20 W pewno wystarczy na długo. Wszelkie bolączki tego sprzętu będę tutaj " objawiał ", po to by niektórzy nie wydawali niepotrzebnie 95 zł :D
Awatar użytkownika
By Waldip
#1801733
e_sat pisze:... Wszelkie bolączki tego sprzętu będę tutaj " objawiał ", po to by niektórzy nie wydawali niepotrzebnie 95 zł :D

Ja już mam jedną - pomimo używania trybu Power mod wybudzany z uśpienia losowo pytał mnie, czy zmieniłem grzałkę czy wciąż używam tej samej. :mrgreen:
Jakby go to coś obchodziło w tym trybie... Trochę mnie to irytowało, bo po pięciokliku zamiast buszka była martwa cisza, a uciekający czas (i zabiegi przy odpowiedzi) były zupełnie niepotrzebne.
Mam nadzieję, że to tylko jednostkowy przypadek w moim egzemplarzu.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1801734
Ja też mam taką nadzieję. Wrzucam mu różne atomizerki i nie ma zastrzeżeń w sprawie oporności grzałki, dwa razy mnie zapytał, ale nie wiem z czym to powiązać? Jednym słowem: - Jest skrupulatny :)
By Ridd1cK
#1805701
Witam. Czy na wycieczce kupowałeś samego moda a resztę dokupowałeś u nas w Polsce ? czy mógłbyś podpowiedzieć co dokupiłeś, ? znalazłem tego moda na aliexpress i chciałbym go kupić ale muszę jeszcze skompletować resztę. POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
By e_sat
#1805733
Mam około dziesięciu atomizerów, zawsze muszę mieć rezerwę, nie mam zamiaru wracać do analogowego palenia. Mam trzy boxy, ale z nich nie korzystam, po prostu uwielbiam rurki tak jak Ty :) MOD 101 kupiłem, ale po kilku dniach sprzedałem, po prostu bardzo przyzwyczaiłem się do modów mechanicznych, lubię proste rozwiązania. Ehpro 101 jest świetnym elektronikiem i zapewniam ciebie, że to mod dla ciebie, czytam twojego innego posta i uważam, że powinieneś go zakupić, choćby na wycieczce ;) Parownik jaki powinieneś dobrać...hmm, tutaj nie podpowiem, pewno jakiś na gotowe i jednocześnie z bazą na własne grzałki, w końcu może się tym zainteresujesz, będziesz się uczył robić grzałki własne, które są bardzo tanie i o niebo lepsze od gotowych.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1808203
Zakupiłem dla żony, na razie jednak jest na testach u mnie :mrgreen:

Mod wykonany elegancko, wszystko dobrze spasowane. Przycisk i sama elektronika działają bez problemu.
Mankamentem, jak dla mnie , jest regulacja mocy, co 0,5W.
Tak jak koledzy pisali wcześniej, mod po jakimś czasie nieużywania, wyłącza się i trzeba go ponownie uruchomić. Na razie po wybudzeniu nie zapytał mnie, czy jest zmieniona grzałka.

Jeszcze taka ciekawostka. "Bottom cap" (zdjęcia w 1 poście) nie jest wykręcany na zewnątrz. Żeby włożyć aku trzeba odkręcić najkrótsza część rurki (Tube part 2). Capem jedynie dokręcamy aku. Chcąc go całkowicie wyciągnąć, wkręcamy go do środka tuby part 2.
By disstot
#1816454
Zakupiony 3 raz i w końcu rozpakowany i użyty . Nie ma z nim żadnych problemów chociaż faktycznie po jakimś czasie samoczynnie się wyłącza ( do przeżycia ) . Mod solidnie wykonany , nie jest zbyt duży choć do tej pory wydawał się toporny. Miły poręczny sprzęt . Hussar w drodze wiec na razie działa z serpentyn mini ( idealny zestaw ) kompaktowy i nie sprawia problemów . Warto zakupić ! Polecam
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By bulit73
#1833932
kacper97 pisze:Pytanie do tych co kupili ... gdzieś w Polsce można kupić ??


W PL tylko rynek wtórny. Tak niedostępny :(
Parownik cerberus

Witam chciałbym się dowiedzieć czy mogę gdzieś dos[…]

Propozycje na pierwszy tytoń

Chciałbym spróbować czegoś tytoniowego. Mam już do[…]

Witam Po zmianie atomizera wskaźnik rozładowania b[…]

Polskie prawo gwarantem bezpiecznego obrotu pap[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.