EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By InsaneX
#1827999
Witam.
Wczorajszego dnia otrzymałem nowy zestaw jakim jest rx2/3 limitless oraz akumulatory i ładowarka.
Z zgodnie zaleceniami od samego początku naladowałem je do pełna po czym rozladowalem do zera i podłączyłem pod ładowarkę xtar mc2, po upływie dwóch godzin chciałem sobie ściągnąć kilka buszków, włożyłem je do rx'a i nie reaguje, podłączyłem pod ładowarkę zwykłą USB, wyświetlacz się odpalił, niestety box nie ładował. Wyciągnąłem akumulatory znowu z boxa i podłączyłem pod ładowarkę. Moje pytanie jest takie co może z nimi się dziać??
Awatar użytkownika
By PucH2
#1828002
Wysłałeś akusy tam gdzie każdy otrzyma 72 dziewice za swą pracę.
By InsaneX
#1828003
Już sam tego nie rozumiem sam producent zaleca aby je naładować do maxa, rozładować do zera a potem znowu naładować na maxa.
Jest jakiś sposób aby je odratowac???
Awatar użytkownika
By bulit73
#1828005
Zalecane jest tylko doładowania do pełna.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1828007
Sposób jest, jednak pominę opis byś nie narozrabiał więcej. Następne kup firmowe śledząc choćby ten temat viewtopic.php?f=149&p=1828006#p1828006.
Awatar użytkownika
By pol
#1828014
InsaneX pisze:Już sam tego nie rozumiem sam producent zaleca aby je naładować do maxa, rozładować do zera a potem znowu naładować na maxa.

Podaj źródło tej rewelacyjnej porady producenta.
Wspominasz, że to Sony vtc5 :shock:

InsaneX pisze:Jest jakiś sposób aby je odratowac???

Zmierz wartość napięcia na tych ogniwach.
By InsaneX
#1828025
Tzn. Zaglebiając się w te tematy wybrałem sony vtc5, czytałem o nich i kilka razy powtarzało się to aby naładować na maxa, rozładować do zera i jeszcze raz naładować na maxa i wtedy mogę spokojnie używać ich. Nie pamiętam dokładnie źródła gdzie to czytałem.

Nie mam jak sprawdzić ich napięcia.
Awatar użytkownika
By pol
#1828053
InsaneX pisze:Tzn. Zaglebiając się w te tematy wybrałem sony vtc5, czytałem o nich i kilka razy powtarzało się to aby naładować na maxa, rozładować do zera i jeszcze raz naładować na maxa i wtedy mogę spokojnie używać ich. Nie pamiętam dokładnie źródła gdzie to czytałem.

Nie mam jak sprawdzić ich napięcia.

Podskocz do sąsiadki. Może ma woltomierz.

Przestań zatem opowiadać bzdury zasłyszane od kolegów, którzy nie wiedzą co czynią i mówią.
Nie każda informacja w necie warta jest uwagi. Czy jak na płocie przeczytasz :dupa to pogłaskasz?

Przeczytaj podstawy o ogniwach Li-ion
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries
By InsaneX
#1828171
Temat do zamknięcia.

Dla ciekawskich akumulatory naprawiłem.
Widocznie były zbyt bardzo rozladowane.
Wziąłem podłączyłem je do ładowarki sieciowej na krótko (pojedynczo) na 30s.
Trochę się nagrzaly, dosłownie delikatnie.
Podłączyłem je do ładowarki xtar mc2 na ok 4 h i są naładowane i działają.
Oczywiście byłem świadomy tego że istnieje niebezpieczeństwo mojego zdrowia ale wszystko przeprowadziłem jak najlepiej tylko mogłem i się udało.
Awatar użytkownika
By Timi
#1828173
InsaneX pisze:Z zgodnie zaleceniami od samego początku naladowałem je do pełna po czym rozladowalem do zera


InsaneX pisze:Dla ciekawskich akumulatory naprawiłem.

Niestety nie jest to możliwe. W akumulatorach, których napięcie spadło do zera zaszły nieodwracalne zmiany chemiczne.
Tego nie da się naprawić, a aku nadają się jedynie do latarek i to tych mniejszych.

Widocznie były zbyt bardzo rozladowane.
Wziąłem podłączyłem je do ładowarki sieciowej na krótko (pojedynczo) na 30s.
Trochę się nagrzaly...

No Polak potrafi... :mrgreen:
Potem się kupuje samochód po takim Adamie Słodowym i czego się człowiek nie dotknie, to cyrk na kółkach. Jakieś poskręcane druty, dyble budowlane, wszechobecny silikon i dziesiątki innych patentów rodem z POM.

Na przyszłość czytaj specyfikacje producentów. Gdybyś to zrobił, to dowiedziałbyś się, że próg maksymalnego rozładowania dla ogniw Li-ion wynosi 2,5V. Aku głębiej rozładowane, nawet po profesjonalnym ładowaniu "ratującym", nie nadają się do EIN.
By InsaneX
#1828372
O rozladowane do zera nie chodziło mi o Volty, tylko że na boxie było 0% widocznie elektronika pozwoliła je bardziej rozładować i ładowarka nie była w stanie przywrócić jej odpowiedniego prądu. Mam nadzieję że miały powyżej 2,5 V używam.
Akumulatory teraz są także pod stałym nadzorem, myślę że nic się z nimi nie będzie działo. Ale dla pewności wolę je obserwować bo zdaje sobie sprawę że na 100% ucierpiały na kondycji. Niebawem też muszę zakupić nowe ponieważ wolę zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Timi
#1828397
InsaneX pisze:O rozladowane do zera nie chodziło mi o Volty, tylko że na boxie było 0% widocznie elektronika pozwoliła je bardziej rozładować (...)

To jest niemożliwe, chyba że masz uszkodzoną elektronikę.
Jednym z jej zadań jest niedopuszczenie do rozładowania ogniw poniżej 2,7-3V. Chyba, że jest możliwość (np. DNA) i urzyszkodnik zmieni sobie sam ten próg.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.