EPF

By cbn
Powiedzcie mi drodzy szczęśliwi posiadacze bezproblemowych Merlinów :)
Czy LC zawsze macie otwarty na maks? Czy raczej przykrecony? W moim egzemplarzu jest tak, że przy pierwszym zalaniu to raczej ledwo go otwieram (inaczej powódź), potem, jak sądze, watka pęcznieje, wiec szczelniej zatyka kanały i zaczyna mieć gorszy transport, więc LC otwieram na max, 1 - 2 baniaki jest spokoj i potem transport całkowicie siada. Pomaga tylko odkrecanie górnego capa 2 - 3 razy zeby ciśnienie się wyrównało i na kilka zaciągnięć jest ok. A to raczej nie powinno tak działać.. zakładam że wciąż daję za dużo waty, ale mniej sie juz nie da... próbowalem juz na prawdę wiele razy i zawsze albo sika jak opętany albo jest jak wyżej. Moglibyście przy następnym setupie cyknac zdjecie watki przed namoczeniem i po ulozeniu w kanalach? Prośba zwłaszcza do tych używających MUJI.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By berto
LC zawsze na max. :)
Awatar użytkownika
By fikaf
berto pisze:LC zawsze na max. :)

Nawykałem do zamykania przed dolewką, :lol: ale do otwierania już nie :-P dzisiaj znowu zapomniałem, ciągnę, ciągnę, *SMOKEKING*

wtf, co ja dolałem, ?coś się przestawiło? grzebię...merluś, czy to ty? Na 180 celciuszów, z notch coil 0.5mm działa całkiem na off, lecz mała chmurka wiejąca żeremiem. :)
By Dżansjo
cbn pisze:Powiedzcie mi drodzy szczęśliwi posiadacze bezproblemowych Merlinów :)
Czy LC zawsze macie otwarty na maks? Czy raczej przykrecony? W moim egzemplarzu jest tak, że przy pierwszym zalaniu to raczej ledwo go otwieram (inaczej powódź), potem, jak sądze, watka pęcznieje, wiec szczelniej zatyka kanały i zaczyna mieć gorszy transport, więc LC otwieram na max, 1 - 2 baniaki jest spokoj i potem transport całkowicie siada. Pomaga tylko odkrecanie górnego capa 2 - 3 razy zeby ciśnienie się wyrównało i na kilka zaciągnięć jest ok. A to raczej nie powinno tak działać.. zakładam że wciąż daję za dużo waty, ale mniej sie juz nie da... próbowalem juz na prawdę wiele razy i zawsze albo sika jak opętany albo jest jak wyżej. Moglibyście przy następnym setupie cyknac zdjecie watki przed namoczeniem i po ulozeniu w kanalach? Prośba zwłaszcza do tych używających MUJI.

Będę zmieniać, to Ci wrzucę. Na jaką długość robisz to muji? Bo tak z opisu to bym strzelił, że dajesz za mało(objętościowo) bo sika ale za to za długie bo podejrzanie szybko transport siada.
Jak grzałka(średnica wewn.)?
LC zawsze otwarte na max, a przy nalewaniu zamknięte na max.

Nie masz uszkodzonej uszczelki? Tej czarnej, widocznej jako jedyna bez rozbierania bazy?
Masz uszczelkę pod gornym cap-em?
Awatar użytkownika
By Superwomen2
Witam serdecznie wszystkich.
Panowie mam taki problem ( dziś zauważyłam że coś jest nie tak z kontrolą liquidu. A mianowicie kiedyś był opór a teraz coś delikatnie chodzi? Czy jest na to jakiś sposób aby ciężej chodziło? Bo cały czas się przesuwa i zamyka otwory dopływu liquidu.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By berto
Tak se myślę czy by nie nakręcić jakiegoś tutoriala pt.
"Jak okiełznać watowanie Merlina dla początkujących"
Ma to sens? Pewnie zginie w czeluściach forum i nadal będą pytania. :mrgreen:
By dwagiel
Merlin raz pochwalony nie jest już tym samym Merlinem. Nagle zaczyna stwarzać problemy z transportem...

Wysłane z mojego LG-G6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
berto pisze:Tak se myślę czy by nie nakręcić jakiegoś tutoriala pt.
"Jak okiełznać watowanie Merlina dla początkujących"
Ma to sens? Pewnie zginie w czeluściach forum i nadal będą pytania. :mrgreen:

Sens ma na pewno. Można by to wrzucić, jeśli jest taka opcja, na początek tematu.
Awatar użytkownika
By Ariusz
@Superwomen2 , musisz delikatnie ściągnąć pierścień regulujący, sprawdzić/wymienić znajdujący się pod nim oring, czyli takie gumowe kółko... :D
By cbn
Dżansjo pisze:
cbn pisze:Powiedzcie mi drodzy szczęśliwi posiadacze bezproblemowych Merlinów :)

Będę zmieniać, to Ci wrzucę. Na jaką długość robisz to muji? Bo tak z opisu to bym strzelił, że dajesz za mało(objętościowo) bo sika ale za to za długie bo podejrzanie szybko transport siada.
Jak grzałka(średnica wewn.)?
LC zawsze otwarte na max, a przy nalewaniu zamknięte na max.

Nie masz uszkodzonej uszczelki? Tej czarnej, widocznej jako jedyna bez rozbierania bazy?
Masz uszczelkę pod gornym cap-em?
Uszczelki wszystkie na swoim miejscu i sprawne. Grzalki 2.5 - 3 mm. Ale trudno mi teraz odp na pytanie jak dlugie muji... no tak na oko raczej ;) ale zawsze dotyka podłogi w kanale- za długie?
Co ciekawe zaraz po napisaniu poprzedniego postu poszarpalem watke i jak narazie nie jest źle.. ale transport ewidentnie idzie tylko jednym kanałem i idealny też nie jest...
Jeśli chodzi o tutorial jestem jak najbardziej za. Niby kilka jest w sieci ale jakies takie skrajnie różne. Chętnie obejrzę wasze :)

By Dżansjo
Przytnij z milimetr-dwa, tak żeby muji było nie do podłogi tylko tak do "połowy okienka" i będzie dobrze. Nie potrzebujesz tutoriala. Zrób nowy setup. Daj trochę więcej niż teraz masz ale za to krótsze. I będzie OK
By pietrek86
Wrzuci ktoś fote swojego setupu i ustnika w wersji typowo dopaszczowej?

Może być priv
Awatar użytkownika
By toska
Jak go nienawidzę tak go kocham , sama już nie wiem co mam o nim myśleć :oops:
Co by nie zapeszyć pluje przez lewe ramię 3 razy , ale od kilku dni i wymiany grzałki na ( no taką z mniejsza dziurą , co to trzeba dać mniej muji co by wejszło ) jest ok , pewnie dlatego że mniej białego badziwia i nawet wyczesane , przycięte jak ta lala , za to grzałka 1,7om co mnie do nerwa doprowadza bo smaczy za delikatnie , ale zmienić nie bedę póki jako tako się dogadujemy :lol:
By Dżansjo
toska pisze:Jak go nienawidzę tak go kocham , sama już nie wiem co mam o nim myśleć :oops:
Co by nie zapeszyć pluje przez lewe ramię 3 razy , ale od kilku dni i wymiany grzałki na ( no taką z mniejsza dziurą , co to trzeba dać mniej muji co by wejszło ) jest ok , pewnie dlatego że mniej białego badziwia i nawet wyczesane , przycięte jak ta lala , za to grzałka 1,7om co mnie do nerwa doprowadza bo smaczy za delikatnie , ale zmienić nie bedę póki jako tako się dogadujemy :lol:

"Jak go nienawidzę tak go kocham" - brzmi jak opis związku z ciekawym facetem :)
Ja tam niezmiennie, jak nie wiem co w niego wpakować to pakuję sprawdzoną skrętkę SS 2x 0.3 na 2.5mm albo 3mm dziura wewnętrzna i to zawsze działa. Można lepiej, ale jak na taki setup "poprawny" na rozsądne moce sprawdza się.
By rebeliant86
Tak sobie czytam i się zastanawiam gdzie w Merlinie macie LC? Przecież tam tak naprawdę ustawienie kanałów z watą względem otworków nic nie zmienia bo tam jest przerwa i liquid sobie i tak dopłynie "dookoła".
Awatar użytkownika
By berto
Taa, weź sobie wapuj na zamkniętym LC. Good luck! :lol:
Awatar użytkownika
By DorotaM
Dokładnie j/w.
Sam sprawdź czy "tak naprawdę ustawienie kanałów z watą względem otworków nic nie zmienia". :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
rebeliant86 pisze:Tak sobie czytam i się zastanawiam gdzie w Merlinie macie LC? Przecież tam tak naprawdę ustawienie kanałów z watą względem otworków nic nie zmienia bo tam jest przerwa i liquid sobie i tak dopłynie "dookoła".

Ta przerwa o której wspominasz jest w wersji mini :wink: Duży tego nie ma.
By rebeliant86
A to zwracam honor. Faktycznie miałem w rękach wersje mini.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Chcąc umożliwić Państwu wyrobienie sobie własnej,[…]

Pierwszy własny liquid

Cześć wam Ze względu na rosnące ceny mam zamiar pr[…]

Istick pico 75w

Witam jestem początkującym palaczem e-papierosów i[…]