EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By Math13
#1776405
Timi pisze:
Math13 pisze: można zapytać co to za sklep?

Masz zrzut ekranowy kilkanaście postów wyżej. Na tej stronie :wink:


Patrzyłem na ten zrzut i nie dojrzałem. Dlatego ośmieliłem się zapytać.
Dziękuję, teraz już widzę. Ślepy po prostu byłem :palm2
Awatar użytkownika
By Timi
#1776406
@Math13 Nic to. Każdemu się zdarza :beer:
Awatar użytkownika
By LogerM
#1776501
Mimli pisze:Trochę spore te różnice.

A jakie mają być? Glikol i gliceryna które stanowią od 98% bazy to produkty stosunkowo tanie, nikotyna do tanich nie należy ale też bez szału toż to tylko 0,3-1,8% roztworu. Problemem jest pakowanie: butelka, ulotka, kartonik/inne opakowanie jednostkowe, opakowanie zbiorcze, a do tego zwiększone koszty pracy lub zakup drogich urządzeń, które przecież muszą się zwrócić, a więc muszą być zawarte w cenie produktu. Od 2014 piszemy, że będzie drożej.
By Mimli
#1776588
LogerM pisze:
Mimli pisze:Trochę spore te różnice.

A jakie mają być? Glikol i gliceryna które stanowią od 98% bazy to produkty stosunkowo tanie, nikotyna do tanich nie należy ale też bez szału toż to tylko 0,3-1,8% roztworu. Problemem jest pakowanie: butelka, ulotka, kartonik/inne opakowanie jednostkowe, opakowanie zbiorcze, a do tego zwiększone koszty pracy lub zakup drogich urządzeń, które przecież muszą się zwrócić, a więc muszą być zawarte w cenie produktu. Od 2014 piszemy, że będzie drożej.


No tak, to jest oczywiste, że kolejne butelki, opakowania itd to większy pieniądz. Myślałem, że troszkę taniej będzie, ale co zrobić..
Awatar użytkownika
By dbuba
#1776743
Krasnal45 pisze:
dbuba pisze:Dzięki. Choć wiele mnie to nie oświeciło. 44 str. urzędniczego bełkotu z pomieszanymi wykazami wyrobów tytoniowych, bez rozdzielenia na Ep. Większość z tego jest dla mnie niezrozumiała . Nie ma czegoś bardziej po ludzku?

np. co to ma do rzeczy w ustawie, kto to pisał (wymyślał?)

Ano widzisz, ten bełkot, przez bodaj dwa lata był tutaj omawiany, dyskutowany i w miarę tłumaczony i przybliżany w prostszym języku, a to co cytujesz, nas akurat nie dotyczy. Czasem jednak warto się interesować tym, z czego się żyje...


Z tego co pamiętam jestem tu od dawna, odkąd zaczęłam z e-p czyli ze 3 lata. Nie rozumiem sarkazmu. Klikałam przy wspieraniu Ep, mam wspierające banerki na swoich stronach. Podpisywałam petycje. Czytam starego chemika, który najprzystępniej objaśnia to co się dzieje. Czy uważasz, że jako zwykły waper mogłam coś zrobić więcej? To z czego żyję interesuje mnie ogromnie, ale nie jest to i nigdy nie było e-p. Cytat przytoczyłam jako przykład bezmyślności twórców ustawy i wiem, że ten fragment nie dotyczy Ep, ale obawiam się, że w dokładnie taki sam sposób będziemy mieć konstruowane przepisy o Ep. Zaglądam na forum, ale nie wchodzę w dyskusje.
Awatar użytkownika
By dbuba
#1776759
Toć staram się ogarnąć to moim misiowym rozumkiem, ale widać ustawodawca nie pisał tego dla osób takich jak ja, tylko dla siebie. Wybacz ale przejrzałam ten temat wstecz tylko ok 5-10 stron i dlatego zadałam pytanie. Nie było tematu. Byłam już w sklepie i mniej więcej mi dziewczyny powiedziały (zresztą sami tego nie byli w stanie przeczytać, więc sorry). To co kupuję do tej pory ma być, tyle, że ceny mogą się zmienić i ilość ml i mg. W kingu max do 18mg i 10 ml. Mnie to nie robi różnicy. Bucham słabsze. "Nastawiam" tylko zerówki, a grzały i tak sobie sama nie zrobię. Dopóki to się nie unormuje to i tak będziemy żyć w niewiedzy. Pozdrawiam *SMOKEKING*
By mat
#1804162
Witam, przed wejściem w życie przepisu o zakazie sprzedaży przez internet chyba w sierpniu 2016, zrobiłem takie zapasy bazy, że mam jeszcze na pół roku. Teraz przed kolejną zmianą związaną z akcyzą też planuję zrobić zapas. Tylko pytanie czy już robić czy czekać na koniec roku.? Dodam że zaopatruję się tylko w e -dym i na szczęście 20 km od domu otwarto punkt .
Pozdrawiam
By Kurtz1992
#1806544
mat pisze:Witam, przed wejściem w życie przepisu o zakazie sprzedaży przez internet chyba w sierpniu 2016, zrobiłem takie zapasy bazy, że mam jeszcze na pół roku. Teraz przed kolejną zmianą związaną z akcyzą też planuję zrobić zapas. Tylko pytanie czy już robić czy czekać na koniec roku.? Dodam że zaopatruję się tylko w e -dym i na szczęście 20 km od domu otwarto punkt .
Pozdrawiam


Ja też mam zamiar niebawem zrobić DUUUŻY zapas jeszcze przed końcem roku (pewnie po przyszłej wypłacie bo pod koniec roku może być różnie) żeby już nie zarobili na mnie ani złotówki akcyzy bo za jakiś czas mam zamiar zejść na benikotynowe palenie a później całkiem rzucić.
I szczerze to chyba to jest najrozsądniejszym i najbardziej uderzającym w ustawę rozwiązaniem bo jakby nie patrząc to Ci którzy kupowali epapierosy tak o z ciekawości (głównie mam na myśli młodzież gimnazjalną/szkół średnich) i tak przestaną je kupować ze względu na wysokie ceny, a na rynku rozstaną jedynie długodystansowi e-palacze którzy głównie będą napędzać rynek i jeśli Ci zrobią sobie teraz zapasy to g**no państwu do skarbonki wpadnie i najbardziej tym im po tyłkach da.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1806550
Kurtz1992 pisze:I szczerze to chyba to jest najrozsądniejszym i najbardziej uderzającym w ustawę rozwiązaniem bo jakby nie patrząc to Ci którzy kupowali epapierosy tak o z ciekawości (głównie mam na myśli młodzież gimnazjalną/szkół średnich) i tak przestaną je kupować ze względu na wysokie ceny, a na rynku rozstaną jedynie długodystansowi e-palacze którzy głównie będą napędzać rynek i jeśli Ci zrobią sobie teraz zapasy to g**no państwu do skarbonki wpadnie i najbardziej tym im po tyłkach da.

Naprawdę? Zaplanowano 100mln z akcyzy. 100mln w budżecie to jakieś 0.03%. To że tego planu nie da się zrealizować urzędnicy dobrze wiedzą, sami pokazują przykład Włoch w których nie udało się wyciągnąć nawet 10% z zakładanych wpływów. Tutaj nie chodzi o wyciągnięcie od nas pieniędzy, a o załatwienie branży która źle wpływa na dochody firm tytoniowych i farmaceutycznych.
By Kurtz1992
#1806552
No wiesz nie będę latał z transparentami antyustawowymi po ulicy, wspierać firm e-fajkowych przelewami z dobrego serca, ani tym bardziej kupować produktów e-fajkowych z akcyzą. Więc jedyne co mogę zrobić to zapas żeby te firmy tytoniowe i farmaceutyczne więcej na mnie kasy nie zarobiły. Bo co innego mogę zrobić?
By rebeliant86
#1809355
Nie wiem czy to było omawiane czy nie, bo ciężko mi prześledzić cały temat, ale wydaje mi się, że rozwiązanie problemu akcyzy w zasadzie już istnieje. Chodzi mi o Esencje, takie jak np. te które robi Dillons. W przypadku takiej esencji nie mogą nałożyć na to chyba akcyzy bo ona nie zawiera mieszanki glikolu z gliceryną, tylko mix aromatów. Glikol i glicerynę trzeba kupić jako osobne składniki też bez akcyzy i na koniec jedynie zostanie kupienie szota obłożonego akcyzą. Dla mnie taki najmocniejszy shot 18mg (10ml) starczy do zrobienia ok. 100ml liquidu, a tyle liquidu starczy mi na ok. 2 miesiące. Wychodzi na to, że dam zarobić Państwu na akcyzie 3,5PLN miesięcznie.

Myślę, że rynek szybko się przystosuje i takich esencji powstanie sporo, producenci na razie o tym nie mówią bo po co dawać rządowi czas na działanie, skoro rząd nie dał czasu im ;)

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809358
rebeliant86 pisze:W przypadku takiej esencji nie mogą nałożyć na to chyba akcyzy bo ona nie zawiera mieszanki glikolu z gliceryną, tylko mix aromatów

W zamyśle stwórców jest, aby nałożenie akcyzy nie definiowała zwartość, a zastosowanie. Producent będzie musiał się przebranżowić i sprzedawać olejki do kąpieli, albo pachnące buteleczki dekoracyjne.
By rebeliant86
#1809359
No to chyba jednak znasz ustawę mniej niż ja. Zastosowanie to jedno, i ono będzie definiować czy mieszanka glikolu i gliceryny obłożona będzie akcyzą czy nie. O aromatach ustawa nie wspomina i moim zdaniem własnie tu jest furtka.
By rebeliant86
#1809361
Nie masz racji, jednakowo traktuje płyny "z" i "bez" nikotyny, ale dotyczy to mieszanki glikolu i gliceryny. Aromat nie jest płynem bezpośrednio do użytku w e-papierosie i jego opis ustawy moim zdaniem nie dotyczy. Ale oczywiście od interpretowania ustawy są ludzie którzy biorą za to kasę, więc pewnie to się jeszcze wyjaśni.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809362
Jak na to wpadną, np po lekturze niniejszego wątku :D z pewnością upichcą naprędce jakąś nowelizację :D
  • 1
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
Problem z tesla punk 220w

Witam posiadam boxa tesla punk 220w i od dnia nie […]

Cześć Kojarzy ktoś podobny baniak? https://[…]

Aromaty MAiArt

Do eksperymentów z aromatem róży czekam na nabrani[…]

Problem z ładowaniem | SMOK X8

Witam wszystkich! Posiadam od 2 lat Smoka X8. Dziś[…]