EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1789046
To były naprawdę intensywnie spędzone 3 dni. Sesje równolegle gdy biegało się pomiędzy prezentacjami wzbudzającymi największe zainteresowanie, projekty grupowe w ramach spotkania INNCO, wiele godzin spędzonych nie tylko na słuchaniu ale również dyskusjach... Długi weekend psia jego mać... Na wstępie więc pragnę podziękować Staremu Chemikowi za przekazanie wejściówki na konferencję. Może niektórych to bawi ale jeżeli jeździ się na takie imprezy własnym sumptem każda pomoc się liczy, a wejściówki na GFN do tanich nie należą. Dziękuję jemu jak i Kormiro za miłe towarzystwo które pozwoliło nie zwariować w natłoku informacji. Nieco szersze omówienie poszczególnych wystąpień będzie pojawiać się tutaj cyklicznie na sam początek jednak podzielę się z wami spostrzeżeniami i obawami dręczącymi mnie już od drugiego wystąpienia na ISoNTech.

To że koncerny tytoniowe rozpoczęły ekspansję na rynek EIN nie ulega wątpliwości, BAT to jednak nie wszystko. Już niebawem spodziewać należy się nowych zabawek od JT i PMI. Starcie gigantów na zgliszczach waperskiego świata jaki znamy wyrokuję na rok 2021. I choć GFN pokazał mi jak wiele jest osób którym los rynku i ludzi leży na sercu, to obawiam się, że duża kasa koncernów i głębokie kieszenie polityków i biurokratów po raz kolejny staną ponad głosem nauki, rozsądku i społeczeństwa. Obym się pomylił.

Prezentacje towarzyszące poszczególnym wykładom można już powoli pobierać ze strony GFN, niektóre są bardzo ciekawe, a czasami wręcz zaskakujące. Choć radzę poczekać aż organizatorzy zbiorą komplet. IMHO najciekawszej jeszcze nie ma ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1789055
Cieszę się że się staracie ale jakby nie było i co by nie napisano, jesteście już cichymi ambasadorami BAT i innych tytoniowych gigantów. Niebawem sięgną po wasze głowy. Albo się sprzedadzą albo je zastąpią. Niezależnie z jakiego kraju pochodzą działacze.

Szkoda że w mej wypowiedzi nie ma optymizmu, ale od samego początku EP sytuacja była przewidywalna. Tyle że wtedy ważniejsze dla braci waperskiej było tworzenie rynku a nawet i miejsc pracy dla siebie. Scenariusze co będzie dalej też są przewidywalne. Ruchu zegara już nie zatrzyma ale akcyza na pewno będzie.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.