EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Uomatko
#1783454
Hej

Pomysł z innego forum o zupełnie innej tematyce. Jeśli gdzieś to również występuje (lub na przykład tu) to przypadek i nic o tym nie wiem.

Chodzi mi o dział, małe subforum (?) na którym forumowicze mogliby zakładać własne wątki. Co miałyby zawierać? W uproszczeniu progres / status ePalacza. 1). Historia, dzień 1-szy, dalej, być może pierwsze 3 dni i jak udało nam się je przetrwać? Czy mieszaliśmy analogi i eP? W jakich proporcjach i jak długo? Co nam pomogło? Itd. (Ja mam taki plik w notakach, w iCloud na fonie gdzie wpisuję tego typu rzeczy, ale może ktoś chciałby mieć dostęp via forum + inni mogliby sobie przejrzeć naszą historię i może o coś zapytać)?

2). Kolejny może być "prywatny kosztorys": data, co, za ile, suma. Np:
Zakupy I-szej baterii, spostrzeżenia, ustawienia. Zakupy liquidów, stężenia vp:pg / nikotyna, firma, moc, proporcje, cena + Własne oceny smaków (na to mam osobny dział: firma, nazwa liquidu, ew. jaki smak, na końcu ocena smak + chmura, np 5/10; 6/10). Zakupy kolejne: atomizery/clearomizery, grzałki, akcesoria, kolejne urządzenie + nowe spostrzeżenia.
3). Mieszalnia / gorzelnia: własne liquidy, co mieszamy, z czym i po czemu to wychodzi w piniądzu (moja babka mówiła "po czemu ta kaszanka?").
4). "Oszczędności" - ja np mam dość łatwo, bo przez ostatnie dwa lata palilem czerwone 100s po 13,49 zł / paka. Nie palę dzień - 13,49 mniej wydane, dzień 10-ty - 134,90 zł itd. Oczywiście najlepiej wychodzą ci, którzy rzucili cygara po 10€ za sztukę ;) więc te "oszczędności" to takie z przymrużeniem oka.
4.1). Statystyki: ilość wypalanych/niewypalonych analogów, paczek, sztuk...
5). To Do: cele, przyszłe zakupy, liquidy których chcemy spróbować, boxy które chcemy zakupić, ilość analogów z których chcemy zejść tygodniowo.
6). Podsumowanie: oszczędności minus koszta. 200,00 zł na plusie? Zaglądamy do "to do"...O, można kupić lepszą ładowarkę albo zapas 18650 !!!111 ٩(๑❛ᴗ❛๑)۶

Pomysł od czapy? Można kasować wątek i vapowac dalej bez wiedzy ile mg nikotyny zarzuciliśmy od 12 maja (╹◡╹)(-.-;)y-~~~

Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 06:47 przez Uomatko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1783455
Jest coś takiego jak liczniki w podpisie. Dość sporo do wyboru.
Awatar użytkownika
By Uomatko
#1783457
PucH2 pisze:Jest coś takiego jak liczniki w podpisie. Dość sporo do wyboru.


Wiem, ale to tylko namiastka. Poza tym taki wątek jest chyba bardziej do własnego użytku i dla maniaków ;)
Awatar użytkownika
By bofh
#1783465
Dział na takie wątki przecież jest i to właśnie ten dział - Ogólna dyskusja. Moim zdaniem nie ma żadnych przeszkód, żeby kto tylko ma na to ochotę założył sobie tutaj coś w rodzaju własnego bloga i umieszczał tam co tylko uzna za wskazane zarówno pro memoria jak i pro publico bono. Na dodatek posty innych użytkowników nie wnoszące nic do tematu można oczywiście zgłaszać do moderacji celem zachowania porządku i przejrzystości :idea:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.