EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By BARONOWIEC
#1773499
Witam Wszystkich Vaperów na tym forum. Otóż mam problem z akumulatorem CGR Panasonic 26650. Problem polega na tym że ładowałem akumulator w ładowarce EfestLuc v4 i pokazywał że już jest naładowany a gdy chce odpalić w rurce manhattan 32mm to nic się nie dzieje a posiadam 2 CGR i ten 2 działa bez problemowo . Czy Państwo mogą mi pomóc bo nie wiem co robić :( Ładowałem akumulatory na 0.5A w Kanale 2 i w kanale 3
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
#1773533
Wow. Masz taki sprzęt jak multimetr ? Ta twoja ładowarka pokazuje napięcie na baterii ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
#1773550
To jeżeli pokazuje około 4,2 V to bateria sprawna. Teraz szukaj problemu w samym modzie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Goldi
#1773557
W modzie problemów raczej nie ma, bo:
BARONOWIEC pisze:posiadam 2 CGR i ten 2 działa bez problemowo .
By BARONOWIEC
#1773600
Chciałbym zaznaczyć że ten niedziałający akus w kanale 2 w EfestLuc v4 nie trybi bo dopiero w kanale 3 i zauważyłem że ekran od ładowarki " mruga". Tylko przy tym niedziałającym akusie.
Awatar użytkownika
By Timi
#1773653
Przecież tam są tylko dwa ogromne styki. Na górze i na dole.
Kawałek miernika za dychę i zwykłej żarówki do obciążenia załatwia sprawę diagnostyki.
Czego Was teraz uczą w tych gimnazjach?
By BARONOWIEC
#1773684
Niestety w gimnazjum i w zawodówce nie mieliśmy przedmiot taki jak Fizyka..... w Szkole uczyli nas jedynie coś o innych Państwach . CV itd... A dałoby rade bezpośrednio na żarówke dać akus ? Uprzedzam że mam żarówke przemysłową 200W z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
By Timi
#1773718
Najlepsza do takich testów jest samochodowa H4.
Z prawa Ohma wyliczasz jej rezystancję i prąd jaki popłynie przy napięciu akumulatora Li-Ion.
Powinieneś dojść do wniosku, że należy równolegle podłączyć obydwa włókna, bo wtedy popłynie prąd rzędu 9A.
Przy takim obciążeniu mierzysz napięcie na akumulatorze miernikiem za dychę z Castoramy, Allegro itp. i wszystko wiesz.
Oczywiście można zastosować grzałkę waperską na dwóch, grubych drutach miedzianych. Rezystancję potrzebną do uzyskania odpowiedniego prądu sobie wyliczysz.
I bardzo proszę nie opowiadaj mi głupot, że zamiast prawa Ohma uczyli Cię pisania CV'ałek. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1773722
BARONOWIEC pisze:Piszę ci z ręką na sercu

No to rozumiem PiS i ich reformę oświaty, a dokładniej powrót do czasów sprzed reformy. Mało tego, wszystkich "niezadowolonych" z władzami ZNP na czele zamknąłbym, w najlepszym wypadku, w psychiatrykach.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2017, 20:13 przez Timi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#1773724
BARONOWIEC pisze:Piszę ci z ręką na sercu

No to rozumiem PiS i ich reformę oświaty, a dokładniej powrót do czasów sprzed reformy. Mało tego, wszystkich "niezadowolonych" z władzami ZNP na czele zamknąłbym, w najlepszym wypadku, w psychiatrykach.
Awatar użytkownika
By Timi
#1773761
Jeśli ma funkcję pokazania pojemności aku, a precyzyjniej wyświetlenia ile mAh "wpompowała" to tak.
By BARONOWIEC
#1773764
producent Xtar
model ładowarki VC2
obsługiwane typy akumulatorów 1-2 akumulatory Li-ion 3,6 - 3,7V, zabezpieczone i niezabezpieczone
obsługiwane rozmiary akumulatorów 10440, 14500, 14650, 16340, 17500,17670, 18350, 18500, 18650, 18700, 22650, 25500, 26650
maksymalna długość akumulatora 70mm
metoda ładowania sterowana procesorowo TC/CC/CV
prąd ładowania
w fazie CC 50-500mA zależnie od wykorzystywanego źródła zasilania
napięcie zakończenia
ładowania 4,2V ±0,05V
prąd terminacji <80mA
funkcje wyświetlacza LCD bieżące wskazania:
status pracy / ładowania
prąd ładowania
napięcie akumulatorów
ładunek użyty do naładowania ogniw
dodatkowe funkcje reaktywacja głęboko rozładowanych ogniw i ogniw 0V
pomiar pojemności ogniwa (dokładność ±5%)
zabezpieczenia termiczne,
zwarciowe,
przed odwrotnym włożeniem akumulatora
napięcie wejściowe i
prąd wejściowy 5V 1000mA
gniazdo zasilania micro USB
zasilacz w komplecie TAK
zalecany zasilacz minimum 5V 1A, rekomendowane 5V 2A
wymiary 131 x 66 x 33mm
waga 109g
zawartość zestawu ładowarka,
kabel micro USB,
pokrowiec
gwarancja
24 miesiące
Awatar użytkownika
By Timi
#1773878
Ten Xtar pokazuje "ładunek użyty do naładowania ogniw".
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.